Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: soar , Serkan.Unal Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 13 Misafir (6 Mobil) - 7 Masaüstü8 Mobil
5 sn
68.348
Cevap
938
Favori
3.446.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8162
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 938
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7509 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1029 mesaj) brknil06 (993 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28144 mesaj) Mobil (29596 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1636 mesaj) Uygulama (5884 mesaj)
  • @
151 oy
Öne Çıkar
Giriş
    805 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

@Ptolomeo

merhaba,

mesafe 3 m. Duvara monte edilip karşıdan izlenecek.

daha çok uydu yayını izlenecek

oyun vs. yok

kullanımı akıcı, ses ve görüntü kalitesi iyi olsun istiyorum.

50Q60T ye karar vermiştim. 58Q60T fiyat olarak avantajlı gibi geldi. Q60T serisinin frekansı düşük olduğundan, 55Q70T ye bakmaya başladım.

Araba alırken bu kadar düşünmemiştim. Sizin tavsiyeniz nedir? Farklı marka model de olabilir.

Kesinlikle 70t öneririm ikisi arasında. Marka samsung olacaksa bir önceki seri 70r mümkünse bulabilirseniz 80r öneririm.

100 hz ips ya da va panellerin üst serileri belli bu iki panel tipinin avantaj ve dezavantajlarına bakıp ona göre seçiniz.

Va panel de sony xh90 ips de lg nano 8 seri ve üstü tavsiye ederim samsung q70t edge led ve 8 bit paneldir yüksek oranda dse sorunu ile karşılaşılıyor full array ve gerçek 10 bitm sony xh90 daha üstün bir panel onu tavsiye edebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 21 Ocak 2021; 8:4:20 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    507 Mesaj

Öğrenci evimize bir televizyon almaya karar verdik. Televizyon özellikleri hiç umrumuzda değil smart olmuş olmamış hiç fark etmiyor bizim için. Genelde oyun ve Netflix-Youtube için kullanacağız HDMI bağlayıp. Hepsiburada tarzı sitelerde satılan 50 inç civarı televizyonları düşünüyoruz. 2. elde bir adet hitachi kaçırdık IPS paneli vardı. Monitörden anlarım ancak TV de panel teknolojilerini bilmiyorum. Atacağım linklerdeki tarz ürünleri alsak bizi tatmin eder mi? Bu ürünlerin gamutlarına nereden ulaşabilirim? Bir de 50 hertz olayı varmış sanırım oyun oynayacağımız için 60 hertz tercih ederiz. Teşekkürler.

https://www.hepsiburada.com/quax-q55gzt6500and-55-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-led-smart-tv-p-HBV00000ZKECP?magaza=Ab%2BStore

https://www.hepsiburada.com/awox-u5100-50-127-ekran-uydu-alicili-4k-smart-d-led-tv-p-HBV00000RTQ7W?magaza=ÖNCÜ

https://www.hepsiburada.com/dijitsu-djtv501-50-127-ekran-4k-uydu-alicili-ve-tunerli-led-tv-p-HBV00000RGALS?magaza=Hepsiburada

• Yüzbaşı
    805 Mesaj

Yerli markalar arçelik, beko, grundig ve son sırada olarak vestelin muadil ürünlerini tavsiye ederim bu segmentte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 21 Ocak 2021; 10:17:28 >
    |
    |
    Divine Incubus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15134 Mesaj

Merhaba. O 50hz olayı TV yayınları ile alakalı. Video oynatıcı, pc ve konsol bağladığınızda 60hz alacaksınız. Bu arada bilginiz olsun TV bağlayacağınız cihazların HDMI çıkışları 2.0 veya 2.1 değilse HD (1920x1080) üstünde çözünürlüklerde en fazla 30 hz alabilirsiniz.

Yani hangi marka veya model TV alırsanız alın bağlantı yapacağınız PC veya Konsol'un HDMI çıkışları 1.4 ise 2K veya 4K çözünürlüğe ayarlarsanız TV'nizi yenileme hızınızı en fazla 30hz ayarlayabilirsiniz. Bende 1050gtx kartlı asus rog serisi dizüstü var ve 4K TV bağladığımda 1920x1080 ayarlarsam 60p (60hz) ayarlamama izin veriyor ancak çözünürlüğü daha yükseltirsem 30p (30hz) izin veriyor.

Kısaca TV 60hz desteklemesi tek başına yeterli değil. Bağlanacak cihazın çıkışı 1.4 HDMI ise 4K bağlantıda 30hz alabiliyorsun daha fazlasını alamıyorsun. TV ile dizüstü bilgisayarlar arasındaki HDMI bağlantı İntel Ekran kartı üzerinden yapılıyor. Oyunlarda diğer kart yani harici kart çalışıyor ama pc bağlantısı intel üstünden olduğundan harici kartın tazeleme hızını da 30hz sınırlıyor.

Pc ile TV bağlarken çözünürlüğü 1920x1080 tutarım 60hz alırım oyun açarken 2K veya 4K ayarlarım dersen sıkıntı oluyor. Ben oyun oynarken zaten HD bağlantı yaparım dersen sorun yok ama 4K film izlemek istediğin zaman Pc de çözünürlüğü 4K aldığında filmler kasacaktır. 30hz de 4K filmler ve 4K Videolar kasıyor TV'lerde. 4K değil onda da çözünürlüğü HD yaparım dersem onda da 4K filmler çok iyi durmuyor.

Kısaca hangi marka ve model alırsanız alın bağlantı yapacağınız bilgisayar HDMI 2.0 veya 2.1 destekli değilse 4K içerik oynatmak sıkıntı oluyor çünkü 4K çözünürlükler TV 30hz ile sınırlanıyor. O vakitte smart Tv özelliği olmayan bir 4K TV almanızın bir esprisi kalmaz.

Bunları bilgin olsun diye yazıyorum.

|
    |
    Divine Incubus kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    499 Mesaj

Siz ve bir kaç arkadaşın değerli fikirlerinden faydalanıyoruz,meyve veren ağaç taşlanır...

Bu arada tv almak için son düzlükteyim, en iyi F/P bu tv görünüyor;Sony KD-55XH9096,9 bin tl civarı...

bu model samsung online satışta kalmamış maalesef;Samsung 55Q60R

Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz başka bir tv var mıdır? birde sony nin bu modelini daha ucuza satan bir site var mı? (son sorum tüm forum sakinlerinede) teşekkür ederim.

|
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    9491 Mesaj

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 24 Ocak 2021; 22:10:44 >
    |
    |
    eagle35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1301 Mesaj

Arkadaşlar 70inch bir Tv almayı düşünüyorum. Ağırlıkla Netflix-Youtube-Pc bağlanıp Oyun oynama amacıyla kullanılacak. Lg-phlips-Samsung modellerini inceledim. Çok da fiyatı yükseltmeden alınabilecek iki model buldum açıkçası.

Philips 70PUS7805/12 70"

Ambilight olması avantaj. Panel kalitesini net bilmiyorum. Fiyatı daha uygun. Kanal geçiş hızı yavaş. WebOsye göre daha geri bir arayüz bana göre. Sihirli kumanda yok.

https://www.teknosa.com/philips-70pus780512-70-178-ekran-ambilightli-4k-uhd-smart-tv-p-110019456

LG 70UN71006LA 70"

Bu model şuan için favorim VA panel olduğu söylenmiş. Sihirli kumanda çıkmıyor içinden haricen almayı düşünüyorum.

https://www.teknosa.com/lg-70un71006la-70-177-ekran-uhd-tv-p-110019363?_sgm_campaign=scn_4e87649e1d6e2000&_sgm_source=110019363&_sgm_action=click

https://www.hepsiburada.com/lg-70un71006la-70-177-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000VI8QR

LG 70UN70706 70”

Bu serinin 7100 serisi ile farkı var mı bilmiyorum. Fiyat olarak daha uygun.

https://www.hepsiburada.com/lg-70un70706-70-178-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV000012YAPD?magaza=Teknod%C3%BCnya

Soruma gelirsem siz olsanız hangi modeli alısınız. Açıkçası 7-8000tl civarı bir model bakıyorum. 70-75inch istiyorum. Vestel dışında bu bütçeye 75inch yok zaten. Samsunglar pahalı kenar aydınlatma var sanırım.

LG 70UN70706 70” modelinin LG 70UN71006LA 70" modelinden farkı nedir açıklayabilirseniz sevinirim. VA panel istiyorum siyah kalitesi ve oyunlar için. İki model de panel olarak aynı mı? Fark nedir bulamadım :)

Sihirli kumanda bu iki modele de uyumlu mudur sonradan netten satın alsam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 22 Ocak 2021; 3:18:29 >

• Yarbay
    2673 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Arkadaşlar 70inch bir Tv almayı düşünüyorum. Ağırlıkla Netflix-Youtube-Pc bağlanıp Oyun oynama amacıyla kullanılacak. Lg-phlips-Samsung modellerini inceledim. Çok da fiyatı yükseltmeden alınabilecek iki model buldum açıkçası.

Philips 70PUS7805/12 70"

Ambilight olması avantaj. Panel kalitesini net bilmiyorum. Fiyatı daha uygun. Kanal geçiş hızı yavaş. WebOsye göre daha geri bir arayüz bana göre. Sihirli kumanda yok.

https://www.teknosa.com/philips-70pus780512-70-178-ekran-ambilightli-4k-uhd-smart-tv-p-110019456

LG 70UN71006LA 70"

Bu model şuan için favorim VA panel olduğu söylenmiş. Sihirli kumanda çıkmıyor içinden haricen almayı düşünüyorum.

https://www.teknosa.com/lg-70un71006la-70-177-ekran-uhd-tv-p-110019363?_sgm_campaign=scn_4e87649e1d6e2000&_sgm_source=110019363&_sgm_action=click

https://www.hepsiburada.com/lg-70un71006la-70-177-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-pm-HB00000VI8QR

LG 70UN70706 70”

Bu serinin 7100 serisi ile farkı var mı bilmiyorum. Fiyat olarak daha uygun.

https://www.hepsiburada.com/lg-70un70706-70-178-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV000012YAPD?magaza=Teknod%C3%BCnya

Soruma gelirsem siz olsanız hangi modeli alısınız. Açıkçası 7-8000tl civarı bir model bakıyorum. 70-75inch istiyorum. Vestel dışında bu bütçeye 75inch yok zaten. Samsunglar pahalı kenar aydınlatma var sanırım.

LG 70UN70706 70” modelinin LG 70UN71006LA 70" modelinden farkı nedir açıklayabilirseniz sevinirim. VA panel istiyorum siyah kalitesi ve oyunlar için. İki model de panel olarak aynı mı? Fark nedir bulamadım :)

Sihirli kumanda bu iki modele de uyumlu mudur sonradan netten satın alsam.

aynı konuda tavsiyeye ihtiyacım var.

• Binbaşı
    1301 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xf

aynı konuda tavsiyeye ihtiyacım var.

Alıntıları Göster

Ben Philips yerine LG 70UN70706 70” tercih ettim. LG 70UN71006LA 70" ile aynı model olduğu söylendi diğer LG konusunda. Hatta 70UN70706 70” yeni üretim olduğu söylendi.

-Yıllar geçse de halen panel ve Tv teknolojisi istediğimiz yerde değil. Buyüzden herhangi bir sorunda Ölü piksel-Arızalı ürün-Aşırı Işık sızması Bulutlanma gibi sorunlar yaşar isem bulunduğum ilçede LGnin kötünün iyisi olduğunu gördüm.

-Lg hernekadar servis kalitesi iyi olmasa da Philipsten daha iyi (bulunduğum yerde özellikle).

-Kutudan sihirli kumanda çıkmıyor haricen satın alacağım Teknosadan 299tl fiyatı. Müşteri hizmetleri bu kumandanın uyumlu olduğunu söyledi. LG AN-MR20BA.APD 2020 Sihirli Kumanda

https://www.teknosa.com/lg-anmr20baapd-2020-sihirli-kumanda-p-110250557

-VA panel mevcut LGde görüntü kalitesi olağanüstü olmasa da beni fazlasıyla tatmin etti mağazada gördüğümde. Oyunlar ve siyah ağırlıklı görüntülerde VA daha başarılı daha canlı renklere sahip IPSye göre.

-LG 65 ve 75 inche IPS panel 60 ve 70 inche VA panel koymuş.

-Fiyatları çok benzer iki Tvnin.

-Philipste kanal değişimleri çok yavaş halen düzeltmediler bu işi.

-LGnin WEBOS arayüzü daha çok hoşuma gidiyor Eşim de çok beğendiği için mecbur LG dedik son karar olarak.

-LGde ambilight yok tabiki. Bunu da birşekilde uydururuz aliexpressten falan :)

Ürün elime geçtiğinde kısa bir incelemesini yaparım burada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 23 Ocak 2021; 3:21:10 >
    |
    |

• Yarbay
    2673 Mesaj
    Ben 70PUS7805 kararındayım ama daha almadım. Haftaiçi gidip görüntü kalitesi vs gözle görüp öyle karar vermek istiyorum.

Eski TV im LG idi memnundum aslında.

Fiyat farkı da yok bakalım hangisini alacağız.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    805 Mesaj

Philips renk ve resim işleme aynı segmentte lg den başarılı buluyorum ancak servis uzun dönem sorunsuzluk kumanda işletim sistemi vb bir çok açıdan detay istekleriniz seçiminiz de rol oynayacaktır. Tv seçiminde ilk ve en büyük kriterim resim işleme ve kalitesidir genel olarak tavsiyemi bunun üzerine yazıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    mutu07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15134 Mesaj

Samsung QE60 TV pc veya harici media oynatıcı bağlarsam sesi DTS formatlı videoları sorun çıkarmadan sesli olarak oynatıyor ama TV'ye usb den harici disk takınca aynı videolarda ses formatı desteklenmiyor diyerek videoları sessiz açıyor.

Harici diskten neden DTS sesleri çalıştırmıyor bu samsung TV'ler

|
    |
  • Yüzbaşı
    485 Mesaj

Arkadaşlar merhaba 65 inç bir tv bakıyorum xbox series x için önerileriniz nedir.

|
    |
  • Yüzbaşı
    327 Mesaj
    Arkadaşlar playstation için IPS mi yoksa VA panel mi? FPS oyunlar oynamıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLuB4R -- 23 Ocak 2021; 17:42:26 >
    |
    |
  • Er
    6 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar evde tüplü var , anneme değiştireyim de kadin sevinsin istiyorum , icinde netflix olan en fazla 3.500 4000 e kadar cikabilecegim bi tv ariyorum tavsiyelerinizi bekliyorum beyler, netflix te görüntü felan güzel olsun , uydu yayinda goruntu guzel gözüksün yeterli

• Yarbay
    15134 Mesaj

Samsung TV kullanlar içindir;

Teknoloji marketlerde görünce beğendiğimiz görüntü kalitesini elde etmenin sanırım bir yolunu buldum. Deneme sonucunda.

USB-Haricidisk-netflix vb yerlerden dizi ve film izlerken görseldeki ayarları yaparsanız teknoloji marketlerde görünce hayran kaldığımız görüntüleri elde ediyoruz.

Resim modunu dinamik yapıyoruz. Sonra uzman ayarlarına girip önce birinci görseldeki gibi yapıyoruz sonra görüntü netliği kısmına girip görselde ki ayarları yapıyoruz. Bu ayarları yapınca 720p ve 1080p filmlerde kaliteli sonuç veriyor. Görüntü Netliği ayarını bu benim yaptığım şekilde yaparsanız Dinamik mod ayarında yaşana bilen titreme ve zaman zaman olan kasma olayının önüne geçilmiş oluyor. Filmleri ve dizileri dinamik modda izlerken diğer modlardan farklı olarak arka planla ile ön plandaki nesne ve insanlar arasındaki alan derinliği farkı hissedilir oluyor. Diğer resim modlarında bunun olmadığını fark ettim. Ama Görüntü Netliği ayalarından kişiseli seçip kafanıza göre ayar çekerseniz o fark kayboluyor ve diğer modlardan farkı kalmıyor. O yüzden kişiseli seçince görseldeki ayarı yapmanız lazım veya görüntü netliğini otomatik olarak ayarlamanız lazım ama otomatik yapınca bu defa ara ara filmlerde kasma ve bazı sahnelerde hızlı geçiş olabiliyor. Bu ayarların aynısını diğer modlarda yaparım aynı sonucu alırım diye düşünen olursa aynı alan derinliği olayı gerçekleşmiyor onlarda.veriyor.

http://store.donanimhaber.com/61/b6/28/61b62835c3dcec822862c4689b64e72a.jpg

http://store.donanimhaber.com/fb/2b/c8/fb2bc81fda2035acf98fdcd59f56b222.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 23 Ocak 2021; 20:41:28 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    805 Mesaj

Grundig beko arçelik 6-7xx seri ve vestel 8-9x seri bu anlamda yeterli olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 23 Ocak 2021; 20:28:44 >
    |
    |
    Tariksmyrna kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 8 gün cezanın, 7 gün 1 saat 54 dakika kadarı kaldı.
    Anne babamın evine alacağım tv nin artık final aşamasına geldim gibi.

Philips seçeneğini eledim çünkü her ne kadar benim gibi harici disk ile film izleyecek olmasalar da yazları uzun süre orada kaldığım için sonuçta ben de tv den yararlanacağım. Dün bahsedilen sorunu bizzat görmek için mağazadaki görevliye yanımdaki usb den bazı filmleri oynatmasını rica ettim. Philips 58pus8505 altyazıyı göstermedi. Oradaki lg ve Samsung tv lerde ise gösterdi. Ayrıca philips mkv ve mp4 uzantıyı gösterdi ama flv, avi olanları okuyamadı. Lg de ise bendeki tv gibi flv uzantılı olan dışında sorunsuz okudu. Samsung da ise hepsini okudu.

Neyse, uzun araştırma, yorum okuma vs sonucunda ya samsung 65tu8500 ya da lg 65un81006 arasında seçim yapacağım. Fiyat 8 bin civarında eşit sayılır.

Farkındayım birisi va diğeri ips panel. Biri edge diğeri direct led. Ama evde kullandığım tv ler lg ve inanılmaz memnunum. Tabi şimdi bu alacağım 2020 yeni modellerden birisi olacak. Yazdığım lg ips panel ama siyahlarda çok başarılı ve daha doğal renklere sahip. Direct led olduğu için biraz kalın kasalı. Tu8500 ise dual led, başarılı kontrast ve çok daha zarif kasaya sahip.

• Yüzbaşı
    336 Mesaj
    Arkadaslar, abiler merhaba. Öğrenci işi film, maç izlenebilecek 4k TV tavsiye eder misiniz? 3 sene idare etse yeter. Teşekkürler
    |
    |
  • Teğmen
    152 Mesaj

Evet TU8500 ince bir kasaya sahip. VA panel olduğu için de siyahlar konusunda daha başarılı UN8100’e göre. Ancak detaylar ve parlaklık değeri konusunda yetersiz kalıyor.

Sadece dizi ve film izlemek amaçlı bir arayışta olsaydınız yine VA panelli başka bir model seçin derdim TU8500 yerine. Ancak ağırlıklı olarak cihaz geleneksel tv kanallarını izlemek için kullanılacaksa UN8100’ü seçebilirsiniz. Ips panel olduğu için tv kalabalık ortamlarda ve yan açılardan da izlenecekse daha iyi sonuç verir, renk kaybı yaşamazlar. Tv’de internet kullanacak olurlarsa Türkçe sesli komut ve mouse özellikli kumanda da işlerini kolaylaştırır Lg aldığınız takdirde. Ki siz de LG’den memnun olduğunuzu söylemişsiniz. Yine de seçim sizin elbette. Sony 65XH8096’ya da bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Helvetica34 -- 24 Ocak 2021; 11:7:48 >
    |
    |
    por favor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Masal Oku
kripto para haberleri
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.