Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3373. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliggg , aliggg Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir - 19 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33713372337333743375
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır tv arayışındayım ancak lg oled 65cx mi yok ya burn-in sorunu olursa, q95t mi alsak o zaman da bu fiyata değer mi, sonyde 65xh9505 mi 65xh9077 mi aradaki farka değer mi, philips 75pus8505 mi ama şikayet çok derken iyice kararsız kaldım.

ailemle yaşadığım ev için satın alacağız ve gün boyu tv açık kalıyor o yüzden elemiştim oledi(kullanım ailem açısından zor olabilir) açıkçası şu an sony iki modelinden birini düşünüyorum. Netflix youtube seyrediyorum ve normal uydu kanallarından tv seyrediyoruz. Oyun oynama durumu yok. Siz benim yerimde olsanız ne alırdınız sony xh9505 mi(15k) yoksa sony xh9077(11,5k) aradaki fark xh9505i tercih etmeye değer mi ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dijitsu DJTV431 Full HD (FHD)

Bizim burdaki bime gelmiş 1699 tl.
    Mı box alsam işimi görür mü arkadaşlar kullanan var mı bu televizyonu.
    Bir de 4k video açsam mi box aracılığı ile verim alınır mı.
    Bütçem max 2500 tl.
    Başka tavsiyeniz varsa onu da dinlerim

• programmer_onur kullanıcısına yanıt

Onur siyasette olduğu gibi tv konusundan da olabildiğince uzaksın

Bu model Oled değil altı üstü vasat bir nano ips paneldir.

Oled yazmalarının iki sebebi vardır;

Ya yazım hatası

Yada sazan avı

Oltaya gelme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Aralık 2020; 11:21:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Onur siyasette olduğu gibi tv konusundan da olabildiğince uzaksın

Bu model Oled değil altı üstü vasat bir nano ips paneldir.

Oled yazmalarının iki sebebi vardır;

Ya yazım hatası

Yada sazan avı

Oltaya gelme...

Yapma hocam. Siyaset ne alaka Gayet yakınen takip ederim. Neyse.

Bende bunun Oled olamayacağını bilerek ve hatalı gördüğüm için ve şüphelendiğim için buraya yazdım "Allah Allah nasıl oluyor" diye. Mesaj içeriğinden zaten anlaşılması lazım :)

Yoksa Oled'lerin fiyatlarını iyi biliyorum (çoğu 10k+ ₺) ve her ne kadar 2-3 sene evvel en uygun Oled'leri eskiden LG çıkarmış olsa da, ama elbetteki bu modelde hele hele o fiyata Oled olabilme şansı yok. Amazon olduğu için iki kere şaşırdım. Zaten bende bunu teyit etmek istedim konuda paylaşıp. Hepsi bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 26 Aralık 2020; 12:11:18 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Apollosu

Uzun zamandır tv arayışındayım ancak lg oled 65cx mi yok ya burn-in sorunu olursa, q95t mi alsak o zaman da bu fiyata değer mi, sonyde 65xh9505 mi 65xh9077 mi aradaki farka değer mi, philips 75pus8505 mi ama şikayet çok derken iyice kararsız kaldım.

ailemle yaşadığım ev için satın alacağız ve gün boyu tv açık kalıyor o yüzden elemiştim oledi(kullanım ailem açısından zor olabilir) açıkçası şu an sony iki modelinden birini düşünüyorum. Netflix youtube seyrediyorum ve normal uydu kanallarından tv seyrediyoruz. Oyun oynama durumu yok. Siz benim yerimde olsanız ne alırdınız sony xh9505 mi(15k) yoksa sony xh9077(11,5k) aradaki fark xh9505i tercih etmeye değer mi ? Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Anlayana sivrisinik saz

Anlamayana davul zurna bile azdır

Anlamayan adamın önüne Hilevel ve Sony yada ips ve VA koy aradaki farkı anlamaz.

Anlayan birisinin önüne Sams q70t-Q80T yada Sony xh9096-xh9505 koy aradaki farkı şak diye anlar.

Öncelikle, Bu iki kullanıcı profilinden hangisi olursan ol, belirttiğin kullanım kriterine göre evet oled olmaz...

Kendini görüntüden anlayan yani Detaycı kullanıcı olarak görüyorsan ve eğer maddi açıdan da sıkıntı olmayacaksa Tabiki her zaman üst segment panel almak en doğrusudur

Sana tavsiyem tabiki SONY XH9505.

Yok eğer normal bir kullanıcı isen paran kesinlikle cebinde kalsın Sony xh9096 veya 9077 al.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Aralık 2020; 11:45:26 >

• Teşekkürler xh9505 satın aldım :)

• Gyepesto kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler bilgilendirmeniz için.

• ismail0344 kullanıcısına yanıt
  • yimust kullanıcısına yanıt

donanımda xf..işlemcisi daha yüksek xh den..xh tek artısı 2.1 olması..

• ismail0344 kullanıcısına yanıt
    10300 e samsung alacağına 8300 Sony xh90 alırsın. 2000 TL ye iyi bir soundbarla hem iyi ses hem iyi görüntü elde edersin

• Gudik. kullanıcısına yanıt

en az 65'' almalısınız o mesafe için.

• 4.5 metre izleme mesafesi için 50" TV aldık, çok büyük oldu diye eleştiri aldı ancak çok küçük kaldı diye eleştiri hiç duymadım. İnternette boyut tavsiyeleriyle ilgili arama yapınca 3 metreye 65 falan gibi sonuçlar çıkıyor ancak bana bunlar, özellikle tv aldıktan sonra, biraz satış stratejisi gibi gelmeye başladı. 4.5 metreden uzağı iyi göremeyen aile bireyleri dahi çok rahat 50" tvyi detayları ayırt edebilecek derecede seyrediyor.

• 3 metre için 55" ideal. 4 metreye 65" daha iyi olur bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bacala

4.5 metre izleme mesafesi için 50" TV aldık, çok büyük oldu diye eleştiri aldı ancak çok küçük kaldı diye eleştiri hiç duymadım. İnternette boyut tavsiyeleriyle ilgili arama yapınca 3 metreye 65 falan gibi sonuçlar çıkıyor ancak bana bunlar, özellikle tv aldıktan sonra, biraz satış stratejisi gibi gelmeye başladı. 4.5 metreden uzağı iyi göremeyen aile bireyleri dahi çok rahat 50" tvyi detayları ayırt edebilecek derecede seyrediyor.

görememek değil, daha fazla keyif vermesi benim için büyüğün temel avanntajı.

tv üreticileri neden daha büyük tv satmak istesin, küçük olanda daha az malzeme var, daha az maliyet. büyüdükçe lojistiği, sağlamlığı, üretimi, malzemesi hepsi ayrı dert.  

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Teşekkürler bilgilendirme için.

• Bacala kullanıcısına yanıt

hocam başlarda öyle geliyorda bi zaman sonra 2.5 metreden 55 bile ufak gelmeye başlıyor..bu boyut işinde amaç oturduğun yerden tv ye baktığında gözün ekranın sağına soluna fazla taşmayacak yoksa sinema hissiyatı yaşatmıyor..

• Şu dönemde monitör gibi kullanılmayacaksa 55trn küçük almamak lazım

• Merhabalar 65 inç bir TV almayı düşünüyorum. Bütçe olarak max 8.500 TL olarak belirledim. Televizyonun görüntü ve ses dışında smart özelliklerinin de iyi olmasını istiyorum. Birkaç günlük araştırma sonucu aşağıdaki TV'leri belirledim.
    Samsung 65TU7000-6999 TL
    Samsung 65TU8000-7768 TL
    Samsung 65TU8500-8115 TL
    Samsung 65RU7105-6938 TL
    Samsung 65RU7400-7999 TL
    VESTEL 65UD9400- 5699 TL
    Toshiba 65UL3063DT 5999 TL

Burda Vestel ve Toshiba yı yazma nedenim diğer tv ler ile olan fiyat farkı. Bunların hangisini tavsiye edersiniz? Bunların dışında tv önerisi olan varsa onları da öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foxis18 -- 26 Aralık 2020; 17:40:31 >
  • Merhaba arkadaşlar
    Kimse bahsetmemiş mağazalarda baş köşede Philips 55oled805 mi LC 55oledcx6 mı fiyat aynı birde Samsung 55q80t varda bu biraz geri planda kaldı son demde sizce hangisi artısı eksisiyle

Hatalara karşı garantiyi hangi marka veriyor
  • 
Sayfa: önceki 33713372337333743375
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.