Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: atheriff , DoomKing Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 12 Misafir - 12 Masaüstü2 Mobil2 iOS
5 sn
88.078
Cevap
1.335
Favori
4.691.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 33653366336733683369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeri değil ama... dahili uydu alıcısı olan televizyonda anten kablosu olmadan nasıl kanalları izleyebilirim?(internet dışında)

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

yeri değil ama... dahili uydu alıcısı olan televizyonda anten kablosu olmadan nasıl kanalları izleyebilirim?(internet dışında)

Kablo olmadan imkan yok. Ha dersen bende ayrı uydu alıcı var onun hdmı kablosunu takarsan yayın alırsın. Ama bende oda yok dersen herhangi bir kablo bağlantısı olmadan imkan yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Aralık 2020; 15:0:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

kablodan kastım antenden ayrı bir kablo çekme imkanım yok.. açıkcası bir ürün vardı adını unuttum tv nin usb portuna bağlantı yapıp kanalları arattığımız birşey vardı bende kullandım ama ona benzer bişey bulamadım

• Merhabalar. Vestel'in 43" 4K televizyon fiyatları sitesinde 3800 bandında. Bu cihazların hz değeri kaç acaba göremedim 60 hz midir? Playstation için 4K en uygun cihazı arıyorum, monitör fiyatları da bu bantta olduğu için normalde 2K-144hz monitör bakarken biraz daha büyük olsun diye tvlere yöneldim. Daha mantıklı bir alternatif var mıdır Vestel dışında F/P olarak?

Bahsettiğim model:https://www.vestel.com.tr/43-inc-smart-led-4k-ultra-hd-tv-43u9500

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr John H. Watson -- 19 Aralık 2020; 16:19:55 >
  • 3-4000 civari samsung yada lg tavsiyeniz nedir.
  • Merhaba, ulusal kanallar ve netflix kullanımı amacıyla tv almak istiyoruz. Orta yaşlı insanlar tarafından kullanılacak. Forumu düzenli takip ediyorum bahsedilen modelleri az buçuk görüyorum fakat direkt sorarak da tavsiye almak istedim. 55 inç düşünülüyor ve bütçe zorlayarak 6000-6500 civarında, daha yukarısı mümkün değil hatta daha aşağı fiyatta yazdığım beklentilere uygun performans/fiyat dengesi iyi olan varsa tercih edilir muhtemelen. Şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: manifaturaci

https://eksisozluk.com/19-aralik-2020-samsung-qled-tv-rezaleti--6770145?a=popular dikkat etmekte fayda var.

Her marka ve modelde olabilecek bir ışık sızması sorunu yaşanmış. Samsun iade ve değişime yanaşmıyorsa Tüketici Hakem Heyetine gidilmesi gerekir.

Paylaşılan görsellere baktım o sebeple ışık sızması olduğunu net olarak yazdım. Qled tv'ler de olmaması geren bir sorun ama onlarda da arada çıkabilen bir sorun maalesef bu durum.

Böyle şeylerle her tv de karşılaşılabilir tabi ama böyle bariz bir sorunda samsung'un bunu kabul etmemesi ve müşteriyi tuketici hakem heyeti'ne mecbur bırakması büyük sorun.
    birkaç gündür bölüme bakıyorum tv alacağım, sonra ekşi başlığını gördüm. samsung almamaya karar verdim. bu kadar bariz bir sorunda alıcı neden thh ile uğraşmak zorunda kalsın ki hele böyle bir zamanda? 7 yıldır samsung panel kullanıyorum hala taş gibi ama dalga geçer gibi mühendislere gösterdik sorun yok demişler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ucuz 43" 109 ekran tv öneriniz var mıdır?

• 40" ebatlı Vestel veya Arçelik hariç öneriniz var mı beyler? Akıllı olması zorunlu değil. Samsung 40T5300 düşündüm?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Aralık 2020; 3:49:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 6000-7000tlye alınabilecek en iyi tvler nedir? 55 inc bakıyorum görüntü kalitesi özellikle siyah renklerin güçlü olmasını istiyorum
    Tcl c715 gördüm bunun hakkında bilgisi olan varmi
    Birde vatanda xh9096 8300tl olmuş daha da düşer mi acaba
    ha birde aklımda q70t ve 916na vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: emir.ksk

birkaç gündür bölüme bakıyorum tv alacağım, sonra ekşi başlığını gördüm. samsung almamaya karar verdim. bu kadar bariz bir sorunda alıcı neden thh ile uğraşmak zorunda kalsın ki hele böyle bir zamanda? 7 yıldır samsung panel kullanıyorum hala taş gibi ama dalga geçer gibi mühendislere gösterdik sorun yok demişler.

Sony, LG, Philips, Hala kusurlu olup (logo yanığı) geliştiremedikleri bir OLED aşkı-sevdası yüzünden,

SAMSUNG'U malesef bu konuda Tekelleştirdiler!

Yani Sadece 1 model olan ve her cebe hitap etmeyen Sony X9 segment modeli hariç,

Günümüzde VA/100hz/55-65-75 inç panele sahip eli ayağı düzgün Samsung'tan başka marka/model yok.

Eee bende Samsung olsam rakibin rekabetin olmadığı bir ortamda biraz şımarırım.

Evet tüketiciye yapılan o ayıbın mümessili Samsung gibi gözüksede bana göre bunun asıl suçlusu diğer markalardır.

Çünkü; Malesef öyle veya böyle herne kadar kızsakta, Film ve/veya Oyun kriteriyle bir panel almaya karar veren birisinin %90 seçeceği tek marka şuan Samsung'tur.

Yani burada her şeye rağmen diğer markaların tutumunuda göze alınca Samsunga küfür değil tşk etmek gerekiyor,

Hiç olmazsa bizi diğerleri gibi panellerinin %99'unu (çöplük) İPS çıkararak, (kusurlu) Oled almaya mecbur bırakmıyor.

Ben bu konuda hep şu soruyu soruyorum; Ya şuan Samsung olmasaydı?

Yada ani bir kararla oda VA panelden vazgeçip ips ve oled yoluna girse işte o zaman şimdilerde burun kıvrılan bu markayı mumla arardık...

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet177

Arkadaşlar 6000-7000tlye alınabilecek en iyi tvler nedir? 55 inc bakıyorum görüntü kalitesi özellikle siyah renklerin güçlü olmasını istiyorum
    Tcl c715 gördüm bunun hakkında bilgisi olan varmi
    Birde vatanda xh9096 8300tl olmuş daha da düşer mi acaba
    ha birde aklımda q70t ve 916na vardı

Yukarıdaki yazımı okuyunca (özellikle kontrast ve siyah için) VA panelli modelleri zaten anlarsın.

Tercih

1 Sony 55xh9096

2 Samsung 55q70t

Tcl'de evet VA panel ama hem 50 hz hemde servis muamması var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 20 Aralık 2020; 11:10:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

40" ebatlı Vestel veya Arçelik hariç öneriniz var mı beyler? Akıllı olması zorunlu değil. Samsung 40T5300 düşündüm?

Kriterine göre aradığın modeli zaten bulmulsun

Ama ben olsam 3bin lira verip fullhd panel alacağıma,

Sonuçta yine aynı paraya ve Samsung VA panele sahip 43 inçlik

Vestel 43U9401 4K alırdım...

• 3 4 sene önce samsung 49mu8000 aldım... Şuan burada samsung akıllı tv hakim biri var mı? Servis modunda karışıklık oldu. Yeniden kuramıyorum televizyonu
  • 50" ve 55" Q60T televizyonlar amazonda 150'şer lira indirimde. Takip eden varsa bilgisi olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacala -- 20 Aralık 2020; 19:50:59 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Valla bugünkü eskisozluk deki olayi okuyunca 55q70t den soğudum
    Eğer bütçem yeter ise xh9096 alicagim ama bütçenin baya üstünde bakacağız
    Yoksa c715 alıp keyfimize bakacağız yapicak bişey yok qled va panel ama 50hz işte
  • Merhaba, 70un7100 ya da lg nin 70 inch başka modelini kullanan var mı? Va panel diyor ama lg va panellerin siyah kalitesi ve kontrastı, parlaklığı, hdr kalitesi nasıldır? Bu tv nin fiyatı Oldukça uygun ama internet sitelerinde değerlendirmeye rastlanadığımdan cesaret edemiyorum almaya.

• 
Sayfa: önceki 33653366336733683369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.