Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3364. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.720
Cevap
1.323
Favori
4.669.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
30. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 33623363336433653366
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam rahat bırak artık...gerçekten sıktın...

• valla birader tek sıkan sensin ayar üzerine ayar aldın daha demagoji peşindesin neyse bak işine

• "İkinci fotoğrafın ise farklı bir makine ve teknik ile çekildiğine adım gibi eminim. Hatta aynı ortam bile olmayabilir. Neredeyse zifiri karanlıkta, o denli net ve grensiz bir fotoğrafı cep telefonu ile çekmek mümkün değildir çünkü...hele iki fotoğrafı da aynı telefon ile çektim derseniz, hiç inandırıcı olmaz..."

ben bunu yazsam ahkam kessem ve muhatabım fotoğrafı telefon ile çektiğini kanıtlasa bir daha ne fotoğraf çekerim ne fotoğraf üzerine konuşurum ne de foruma yazarım. ama sen bana bakma ben gururlu onurlu birisiyim sen devam et bu şekilde.

• Merhaba arkadaşlar, evimde 2 tv var. Sizce görsellik anlamında ps5’te hangisinden daha iyi performans alabilirim?

Phillips 55pus7304
    Vestel 49ua9400
  • gfblugano35 kullanıcısına yanıt

kağıt üzerinde ikiside tam performans şartlarını karşılamıyor nasılsa evde deneme yanılma yapabilirsin HDR desteği olduğu için muhtemelen philipsten daha güzel görüntü alırsın.

• TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Bir kaç kare daha LG'nin panel kalitesini gösteren local dimming açıkken resmen şov yapıyor televizyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dis panel olarak va panel ips panelden daha iyi bir panel turudur..ips panellerin tek artisi gorus acisi va panelden daha iyidir..onun haricinde kontrast olarakta input lag olarakra va paneller daha iyidir..

Birde bunlarin ic panelleri vardir..auo panel en iyisi olmakla beraber simdiki cogu tv de sva ve mva paneller kullaniliyor..auo panel yuksek maliyetlerinden oturu kullanilmiyor..en son 2015 model premium segmentlerde kullanildi birdaha kullanilmadi..

Tercih edeceksiniz..tabi bu oyun,film,genel olarak degisir ama
    Va>ips
    Auo>sva>mva olarak tercih ederseniz sizi uzmez..

• Arkadaşlar Sony xh9096 yı indirimle alamazsam
    50TU8000 ya da 50Q60T düşünüyorum. Bu iki samsungtan birini almak zorunda olsam hangisini almalıyım. Bugün cevap verebilirseniz çok memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

Arkadaşlar Sony xh9096 yı indirimle alamazsam
    50TU8000 ya da 50Q60T düşünüyorum. Bu iki samsungtan birini almak zorunda olsam hangisini almalıyım. Bugün cevap verebilirseniz çok memnun olurum.

zor bir soru genel olrak ne amacla kullanacaksiniz film oyun? Tu8000 degilde tu8500 olarak bakin cift ledli aralarinda cok bir miktar oynamiyor..ama genel amacli kullanacaksaniz q60t bir tik daha iyi..

• alican88 kullanıcısına yanıt
    İptv ağırlıklı maç,dizi ,film izleyeceğim. 50q60t ile 50tu8500 arasında benim için aynı fiyata geliyor. Ayrıca 8000 ile 8500 ü yan yana izledim. 8000nin siyahlarını daha iyi buldum. O yüzden 8500ü eledim. Giriş seviyesi de olsa Qled daha iyidir diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

İptv ağırlıklı maç,dizi ,film izleyeceğim. 50q60t ile 50tu8500 arasında benim için aynı fiyata geliyor. Ayrıca 8000 ile 8500 ü yan yana izledim. 8000nin siyahlarını daha iyi buldum. O yüzden 8500ü eledim. Giriş seviyesi de olsa Qled daha iyidir diye düşünüyorum.

Aynen q60t bir tik daha iyi tercih edebilirsiniz

• PUNCTUM kullanıcısına yanıt

Bekara karı boşaması kolaydır diye bir söz vardır hani

Bu arkadaş Tv olarak İps panel nedir ne değildir bilmeden,

kendi evinde VA panelli Sony XE9305 ve OLED LG CX55 kullanırken,

İPS panel alıp canı yanan bir arkadaşın çektiği bir iki resimden yola çıkarak bu arkadaşı yargılıyor,

Bu çöplükleri hala bir yerlere koymaya çalışıyor.

Yaw kökü cİPS panel değil mi? En profesyonel makinayla Amuda kalkıp resim çeksen yinede SİYAH yerine muhteşem GRİ renk çekersin..

Hala anlamayanlara şunu söylüyorum, ips panelde siyah ve kontrast aramak marsta su aramaya benzer.

Bu anlamda bu arkadaşa tavsiyem, saçma sapan ergümanlar öne sürerek bilmediği konularda yorum yapacağına o evindeki VA ve OLED panellerinin tam ortasına İPS paneli bir model alsın biraz izlesin...

Zaten uzun sürmez bu işkenceye daha fazla dayanamayıp ips'i kucakladığı gibi camdan aşağı atar...

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam yanlış anlama ama dediğin konuda haklıda olsan bu nano modelinin gerçekten çöp olduğunu değiştiriyormu? hayır..o yüzden insanlar yanılmıyor aksine çöpe para vermekten kurtulmuş oluyor o abartı fotoyu gördüğünde..bi bakıma yapılan yanlış karşılaştırma doğru sonuca çıkıyor umarım anlatabildim..diğer konuya gelirsek konunun eski sahibi olan arkadaş bu konularda bilgi sahibi değil tek bildiği kontrast derinlik gerçeklik kelimeleri kendini boşa yorma..

"İps Çöpmüş" Kıvırma şimdi rnnn, daha dün sen değilmiydin ips panelleri övüp TU serisini gömen.

Segmentine göre tüm ips paneller bir araya gelse, VA panele sahip (tu8500 dahil) tüm TU serisinin tırnağı olamaz!

Dedim sana, sen benim gösterdiğim ve öğrettiğim ana yoldan çıkıp tali yollara sapalı çok oldu,

Tali yola sapanlar, sonradan tekerleri amortisörleri patlak (ips) vaziyette tekrar ana yolu (VA) bulsalar bile bu konuda (bana karşı olan) utançlarından tek kelime etmezlerken,

Sen ise şuan rehberini ve yolunu kaybetmiş bir şekilde bir o duvara (ips) bir bu duvara (va) toslayıp duruyorsun.

Şöyle bir düşün bakalım şu ana kadar paneller konusunda bilinmesi gereken kalıplaşmış düşüncelerini sen kimden öğrendin?

Benim bildiğim bu konularda yıllardır konuşan, bu mevzuları bir çocuğun dahi anlayacağı şekilde örneklendirmelerle anlatan bir ben varım,

İkinci bir şahıs var ve şudur diyebileceğin varsa söyle bende bileyim...

Şimdi ise kalkmış beni beğenmiyor hatta her fırsatta (şu bilindik güruh gibi) şahsıma laf sokuyorsun, nede olsa nankörlük para ile değil, değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 17 Aralık 2020; 19:26:57 >
  • Lg nin magic kumandasına benzer bir kumanda kullanan ve işletim sistemi webos gibi hızlı olan bir başka marka var mı?
    Ben 4 yıldır sony kullanıyorum ve android in hantallığından ve sony nin kumandasından bezdim. Renkleri güzel eyvallah ama ben tv yi bir miktar da internet özellikleriyle de kullanmak istiyorum.

Bu arada ips ve va panelleri çok ayrıntılı inceledim. Tabii ki va panel siyah kalitesinde çok üstün. Ama karanlık ortamda tv seyretmeyen çok insan var. Ya da gözleri bu kadar ayrıntıya dikkat etmeyen. Tamam hdr da da önemli kontrast ama örneğin herkesin referans verdiği rtings sitesinde q70 81, nano 866 72 puan. Belki bazılarımız bu farkın doğduğu alanlardaki yayınları az seyrediyor ya da ayırt edemiyor olabilirler.

benim için magic kumanda ve internet kullanımı çok daha önemliyken, bir başkası için karanlık sahneler içeren oyunlar önemli. O nedenle anlamsız tartışmalar yerine tv lerin artı ve eksilerini söyleyelim. Bırakın insanlar karar versin ne alacağına

• dallass kullanıcısına yanıt

Bırak hocam laf anlamaz bir güruh bunlar ben böylesini hayatımda görmedim hala bana fotoğraf diyor ışık diyor ISO diyor

• alican88 kullanıcısına yanıt

kim dedi hocam auo panel kullanılmıyor diye sony samsungun üst modellerinde auo paneller var yıllardır o dediğiniz kadarda uçuk kaçık paneller değil :)

• Tv yi alalı 45 gün oldu.(LG 55un74006) tv den daha çok kumandayı sevdik diyebilirim. Zaten internet ve netflix için almıştım.kumanda ve arayüz müthiş kullanışlı ve hızlı..
    yalnız bu mesajı yazma sebebim bunlar da değildi.
    Konuya arada bakıyorum .. araştırma yaparken de konuda bi gerilim ve tartışma vardı hala da aynı..
    Değişmeyen şey ise başrol oyuncusu.. 😁
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

kim dedi hocam auo panel kullanılmıyor diye sony samsungun üst modellerinde auo paneller var yıllardır o dediğiniz kadarda uçuk kaçık paneller değil :)

Mesela hangi sony ve samsungda 2016 sonrasi auo panel var bana kaynak atarmisiniz hocam :) ben okudugumu soyluyorum..yuksek maliyetleri yuzunden auo panel kullanilmiyor onun yerine sva ve mva paneller kullaniliyor..samsungda sva panel kullaniyor..ucuk kacikta demedim ama en iyisi auo panel sonra sva sonra mva paneller geliyor..

• Merhabalar
    yaza düğüm var TV araştırma yapıyorum kafam iyice çorba oldu ne yapacağımı şaşırdım vatan bilgisayara gidiyorum LG diyor Media Mark gidiyorum Samsung diyor karar veremedim bütçem 6000TL ve 8000TL arasında kullanacağım alan 25 M2 odada 2’5 metre karşıdan ve yandan izleme yapılacak 55 inç veya 65 inç arasında olacak TV ve %70 ulusal kanallar %20 youtube ve netflix %10 diğerleri olarak kullanacağım şimdi alıp 7 ay sonra kurulum yaptıracağım Tavsiyelerinize ihtiyacım var hangi modelleri tavsiye edersiniz

• OLED düşünen arkadaşlar, Sony in OLED tv leri ile şöyle bir bilgilendirmesi var, muhtemelende diğer OLED lerde aynıdır.

OLED almakla galiba bir takım sıkıntıllarıda almak eşdeğerdir.Buyurun, inceleyin vede OLED alıp almak size kalmış birşey.

https://helpguide.sony.net/tv/eaep1/v1/tr/07-01_05.html

• 
Sayfa: önceki 33623363336433653366
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.