Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3334. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33323333333433353336
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Skadi

Televizyon çok üst düzey değilse küçük ekranlarda görüntüler zaten daha iyi gözükür. Hele ki oled/amoled ekranlı bir telefon kullanıyorsanız
    telefon s.amoled ekranlı daha tok gözüküyor renkler

peki tv de hangi modu kullanıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gael kullanıcısına yanıt
    Daha tok görünmeleri çok normal, çünkü telefon ekranınızın paneli çok güzel.

Yanılmıyorsam ips ekranlı bir televizyon kullanıyorsunuz, film gibi içerikler için pek ideal değil. O doygun renkleri veremez. Ama mesela sinema moduna aldığınızda karanlık bir ortam oluşturursanız daha iyi verim alabilirsiniz film izlerken. Genelde ise doğal modda kullanmak iyidir. İnternetten biraz araştırırsanız da uygun ayarları bulabilirsiniz
  • Skadi kullanıcısına yanıt
    anladım teşekkürler

• Bu Lg nin hangi modeli.kendinden uniteli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. A101 marketlerde satılan olan HI-LEVEL marka 58UHL960 model UHD smart led tv. Televizyonumuzun çözünürlüğü UHD yani 4K. Bu bakımdan yıllarca çözünürlük sorunu yaşanmayacaktır. 58″ yani köşeden köşeye 146cm boyuta sahip. Smart özelliği mevcut. Bu sayede youtube, netflix gibi uygulamaları televizyonunuzda kullanabilirsiniz. Bu son derece önemli bir özellik. Kumandadan youtube videoları izlemek, netflix aboneliği çok eğenceli.

HI-LEVEL tv alınır mı? Bir televizyonda servis kalitesi oldukça önemli. Vestel garantisi altında satılan HI-LEVEL ürünleri a101 marketlerde sıkça satılıyor. Fiyatına göre güzel ürünler ve kullanıcı yorumları oldukça iyi. Tabiki verdiğiniz paraya göre. Eğer bütçeniz varsa kesinlikle Vestel markasına ait orta ve üst sınır modellere bakın. Fiyat 2000 TL artacaktır. Aslında HI-LEVEL modellerinde kullanılan paneller Vestel’in giriş seviyesi modellerinde de kullanılıyor. 58UHL960 modelinde UHD destekli uydu alıcı mevcut. Bu sayede uhd yayınları izleyebiliyorsunuz. Şimdilik sadece TRT1 uhd yayın yapıyor. UHD çözünürlükte tv izlemek harika bir deneyim. Tv boyutu ve çözünürlüğü nasıl seçilmeli? Alacağınız televizyonun boyutu ve çözünürlüğü oda salon boyutuna göre değil izleme mesafesine göre seçilmelidir. Aşağıdaki tabloda izleme mesafenize göre hangi boyutta tv ve çözünürlük nasıl olmalı bakabilirsiniz. Göz sağlığı açısından oldukça önemli bir konu. HI-LEVEL 58UHL960 panel kalitesi nasıl? 58UHL960 modeline Panda panel mevcut. 800mhz SMR değerine sahip. HI-LEVEL 49″ modellerde Samsung ve LG paneller mevcut bu bakımdan panel kalitesi bir tık daha düşük. LG ve Samsung modellerine göre daha soluk bir görüntü mevcut. 4K videoda ve yayında gayet iyi. Normal FHD tv kanallarında diğer pahalı modellerdeki parlaklık ve kontrastı beklemeyin. Gece karanlıkta ışık sızması ve bulutlanma yok. Hareketli görüntülerde sorun yok gölgelenme minimum. TV alınır mı? Tavsiyeler ve Özet Arkadaşlar HI-LEVEL 58UHL960 model televizyon fiyatına göre gayet iyi bir ürün. Pahalı modellerdeki görüntü beklentiniz yoksa sizi tatmin edecektir. Çok canlı rengarenk görüntü sevmiyorsanız daha fazla seveceksiniz. İzleme mesafeniz fazla ve bütçe kısıtlıysa hiç düşünmeyin. Bu boyutta bu fiyata alınabilecek daha kaliteli bir tv yok. Ses kalitesi, kanal geçiş hızı oldukça iyi. Kanal geçiş hızı LG modellerinden daha hızlı. Telefon ekranını kablosuz yansıtma gibi ekstra özellikleriyle sizi pişman etmeyecek bir model. Usb, 2 hdmi gibi girişlerle standart kullanıcı için oldukça yeterli girişlere sahip. HI-LEVEL 58UHL960 tv alanlardan kullanıcı yorumlarını bekliyoruz. Almayı düşünenler açısından faydalı olacaktır. İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Servis işini bilmem ama

Dled Qled VA panelli

TCL 50P8M

3990 kağıda alınabilecek en iyi panel.

Alıntıları Göster

50" olan Qled değil diye biliyorum.. TCL 55C715 Ultra HD (4K) TV model Qled. o da 5600 TL'ye kadar düşmüştü.. Ama ben 50" alma mecburiyetinde olduğum için 50Q60T aldım. 55" alacak olsam 7500 TL'ye düşen Sony 55XH9096 alırdım.

• Bu ürünü almayı düşünüyorum fakat 6000 fazla gibi geçen Vatan kampanyasını da kaçırdık. 5500'e falan inse hiç düşürebilsem alacağım. TCL 55C715 Ultra HD (4K) TV

• bunu bende takipteyim hocam. vatandaki 5500 indirimi bende kaçırdım. Uygun fiyatlı denk gelirseniz. bilgi verirseniz sevinirim.

• Arkadaşlar selam laptop bozuldu ve son zamanlarda telefona çok yüklendim oncelligim youtube netflix ve bein connect izlemek onun icin 1500 tl kadar tv tavsiyesi rica etsem ayip olmaz ise
  • quote:

Orijinalden alıntı: mende4635

Merhaba arkadaşlar. A101 marketlerde satılan olan HI-LEVEL marka 58UHL960 model UHD smart led tv. Televizyonumuzun çözünürlüğü UHD yani 4K. Bu bakımdan yıllarca çözünürlük sorunu yaşanmayacaktır. 58″ yani köşeden köşeye 146cm boyuta sahip. Smart özelliği mevcut. Bu sayede youtube, netflix gibi uygulamaları televizyonunuzda kullanabilirsiniz. Bu son derece önemli bir özellik. Kumandadan youtube videoları izlemek, netflix aboneliği çok eğenceli.

HI-LEVEL tv alınır mı? Bir televizyonda servis kalitesi oldukça önemli. Vestel garantisi altında satılan HI-LEVEL ürünleri a101 marketlerde sıkça satılıyor. Fiyatına göre güzel ürünler ve kullanıcı yorumları oldukça iyi. Tabiki verdiğiniz paraya göre. Eğer bütçeniz varsa kesinlikle Vestel markasına ait orta ve üst sınır modellere bakın. Fiyat 2000 TL artacaktır. Aslında HI-LEVEL modellerinde kullanılan paneller Vestel’in giriş seviyesi modellerinde de kullanılıyor. 58UHL960 modelinde UHD destekli uydu alıcı mevcut. Bu sayede uhd yayınları izleyebiliyorsunuz. Şimdilik sadece TRT1 uhd yayın yapıyor. UHD çözünürlükte tv izlemek harika bir deneyim. Tv boyutu ve çözünürlüğü nasıl seçilmeli? Alacağınız televizyonun boyutu ve çözünürlüğü oda salon boyutuna göre değil izleme mesafesine göre seçilmelidir. Aşağıdaki tabloda izleme mesafenize göre hangi boyutta tv ve çözünürlük nasıl olmalı bakabilirsiniz. Göz sağlığı açısından oldukça önemli bir konu. HI-LEVEL 58UHL960 panel kalitesi nasıl? 58UHL960 modeline Panda panel mevcut. 800mhz SMR değerine sahip. HI-LEVEL 49″ modellerde Samsung ve LG paneller mevcut bu bakımdan panel kalitesi bir tık daha düşük. LG ve Samsung modellerine göre daha soluk bir görüntü mevcut. 4K videoda ve yayında gayet iyi. Normal FHD tv kanallarında diğer pahalı modellerdeki parlaklık ve kontrastı beklemeyin. Gece karanlıkta ışık sızması ve bulutlanma yok. Hareketli görüntülerde sorun yok gölgelenme minimum. TV alınır mı? Tavsiyeler ve Özet Arkadaşlar HI-LEVEL 58UHL960 model televizyon fiyatına göre gayet iyi bir ürün. Pahalı modellerdeki görüntü beklentiniz yoksa sizi tatmin edecektir. Çok canlı rengarenk görüntü sevmiyorsanız daha fazla seveceksiniz. İzleme mesafeniz fazla ve bütçe kısıtlıysa hiç düşünmeyin. Bu boyutta bu fiyata alınabilecek daha kaliteli bir tv yok. Ses kalitesi, kanal geçiş hızı oldukça iyi. Kanal geçiş hızı LG modellerinden daha hızlı. Telefon ekranını kablosuz yansıtma gibi ekstra özellikleriyle sizi pişman etmeyecek bir model. Usb, 2 hdmi gibi girişlerle standart kullanıcı için oldukça yeterli girişlere sahip. HI-LEVEL 58UHL960 tv alanlardan kullanıcı yorumlarını bekliyoruz. Almayı düşünenler açısından faydalı olacaktır. İyi günler.

Üşenmedim bu mesajı tam 3 deda okudum anlamadım sonra bu mesajı ilber hocaya gönderdim oda işin içinden çıkamamış

Yahu, "tv alınır mı" diyerek tavsiyemi arıyorsun yoksa tavsiyemi veriyorsun belli değil

Mağaza sahibi bir satıcımısın yoksa tv ihtiyacı olan bir alıcımısın belli değil

Altı üstü en alt segment hiiiii level, bu markayı övüyormusun sövüyormusun yine belli değil

Yaw ben bu kadar yazıyı en üst model sony samsung'a bile yazmıyorum.

Sırf merakımdan soruyorum bu mesajda belirtilen modelleri satmak mı yoksa almak mı istiyorsun  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 29 Kasım 2020; 17:6:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: antares079

50" olan Qled değil diye biliyorum.. TCL 55C715 Ultra HD (4K) TV model Qled. o da 5600 TL'ye kadar düşmüştü.. Ama ben 50" alma mecburiyetinde olduğum için 50Q60T aldım. 55" alacak olsam 7500 TL'ye düşen Sony 55XH9096 alırdım.

Alıntıları Göster

Sony siyahı sorunlu gibi. Dün video gördüm bir tane. QE60 ile ikisi yan yana çekilmiş. Bir oyunun loading ekranı açık. Bir logo var ortada geri kalan ekran siyah. Loading ekranı tamamen dolduğunda logo tamamen renklendiğinde QE60 de arka plan hala siyah renk iken Sony'de Ips paneller gibi siyah renk griye dönüyordu.

O video tekrar baktım orada karşılaştırılan Samsung QE60 ile Sony 55XH8096 mış. Sony 55XH9096 değilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 29 Kasım 2020; 18:31:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Sony siyahı sorunlu gibi. Dün video gördüm bir tane. QE60 ile ikisi yan yana çekilmiş. Bir oyunun loading ekranı açık. Bir logo var ortada geri kalan ekran siyah. Loading ekranı tamamen dolduğunda logo tamamen renklendiğinde QE60 de arka plan hala siyah renk iken Sony'de Ips paneller gibi siyah renk griye dönüyordu.

O video tekrar baktım orada karşılaştırılan Samsung QE60 ile Sony 55XH8096 mış. Sony 55XH9096 değilmiş.

Alıntıları Göster

Çünkü 8096 modeli çöplük ips panel..

Adı sony değil cony'de olsa paneli siyah ve kontrast yoksunu ips ise vurun kıçına tekmeyi...

• İzmir'e yaşıyorum. Deprem sonrası malesef televizyonumuz düşüp kırıldı. Tekrar geçmiş olsun hepimize. LG 55SM8000PLA nanocell modeliydi. Panel tamiri için 4 bin TL'nin üzerinde bir fiyat olacağı söylendi yetkili servis tarafından. Biz de yeni TV almaya karar verdik. Bugün birkaç yere gidip fiyatlara baktık. 50-100 Hz modeller vs.

LG 55NANO866, SONY 55XH8096 bunlar gördüğümüz televizyonlardan bazıları. Fiyatlar korkunç artmış tabiki geçen seneye göre. Yine de alınca güzel bir TV olsun kullanalım istiyoruz. LG televizyonumuzdan çok çok memnunduk bu arada fakat diğer markalara da ön yargımız yok. Tasarım olarakta ince çerçeve modele sahip 9 bini geçmeyecek bir tavsiyeniz olur mu? 55 ya da 65 inch ikisi de salonumuz için uygun durumda. Çok teşekkürler.

• dallass kullanıcısına yanıt

Selam. Aslında istediğim de buydu. Satıcı değilim bu arada. Ne tavsiye ne yerme, ne övme ne gömme :) Bu marka hakkında düşünceler nedir bilmek istedim. Yani az para vererek de kalite olur mu aslında soru bu diyebiliriz. Yani piyasa çok uçuyor almış gitmiş fiyatlar. Bu ayarda bir TV fiyat performans denebilir mi? Parasını eder mi?

• Bütçe 11 bin - 65 inç model

İyi günler, aylardır 65 inç TV(belki 58 inç olabilir) bakıyorum fakat bir karar veremedim. Xbox series x ile kullanacağım, ulusal kanalları takip etmiyorum. Ne önerirsiniz? Ana kriterim 120hz bir televizyon olması. Önerilerinizi bekliyorum. İyi günler dilerim.

Aklımda şuan sadece LG Nano 916 (65) var.

• Foose kullanıcısına yanıt

Öncelikle tv için çok geçmiş olsun. Ben de Aydın a yeni taşındım. İzmir kadar olmasa da deprem i hissettik. Sorum şu tv niz duvarda mıydı yoksa ünite üzerinde mi? Ünite üzerinde 55 inç tv M var duvara mı monte ettirsem diye düşünüyorum

• Dallas hocam
    60-65 inç sadece dizi ve internetten film için marka fark etmez bütçe 6000-8000 tl teşekkürler

• hrn001 H kullanıcısına yanıt

@hrn001 Çok teşekkürler, size de geçmiş olsun. TV'miz kendi stand'ı ile duruyordu. Malesef deprem sonrası tepetaklak yere inmiş. Yeni alacağımız TV'yi kesinlikle duvara astıracağız. Ciddi paralar veriliyor. Bizim yaşadığımız durumu kimsenin yaşamasını istemem. Tamir için istenen tutar çok ciddi bir mebla.

• Şu pandemi döneminde keşke firmalar ürün kurulumlarında servis zorunluluğu kaldırsalar. Yada servis sadece kutunun açılımı için gelip kapıda açıp sağlam olduğunu görüp gitseler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Foose

@hrn001 Çok teşekkürler, size de geçmiş olsun. TV'miz kendi stand'ı ile duruyordu. Malesef deprem sonrası tepetaklak yere inmiş. Yeni alacağımız TV'yi kesinlikle duvara astıracağız. Ciddi paralar veriliyor. Bizim yaşadığımız durumu kimsenin yaşamasını istemem. Tamir için istenen tutar çok ciddi bir mebla.

Geçmiş olsun. Duvarda tv asılı olup zarar görenler de olmuş. Duvarda olması zarar almasını engellememiş. Öyle bir yorum okudum geçenlerde şikayetvar da

• 
Sayfa: önceki 33323333333433353336
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.