Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3320. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliggg , çaylak52 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 12 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33183319332033213322
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öyle olsada bu tvler bizim buradaki modeller değil aslında bunları baz alırsak istediğimiz gibi olmaz vede hayal kırıklığına uğrarız. Mesela bu un8000 resimleri ve videoları var ama Türkiye de un8100 var ama un8000 de siyahlar çok daha güzel valla bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Öyle olsada bu tvler bizim buradaki modeller değil aslında bunları baz alırsak istediğimiz gibi olmaz vede hayal kırıklığına uğrarız. Mesela bu un8000 resimleri ve videoları var ama Türkiye de un8100 var ama un8000 de siyahlar çok daha güzel valla bilmiyorum.

Sıkıntı bazı modeller ülkemizde üretiliyor. Ülkemizde bir şeylerini değiştiriyor olabilirler. Ülkemizde teknoloji cidden şans işi.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

O doğru yurtdışındaki ile bizim ülkemizde ki modellerde bazı kırpmalar oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

O doğru yurtdışındaki ile bizim ülkemizde ki modellerde bazı kırpmalar oluyor.

Hiç hoş bir durum değil çünkü biz kaç katı para ödüyoruz böyle bir davranışı yapmaları cidden etik değil.

burda sadece montaj yapılıyor hocam oda tüm modeller değil panel vs hepsi dışardan geliyor

• Awesome kullanıcısına yanıt

şu görüntüde vurgu canlılık renklerin doğallığı doğruluğu parlaklık farkını gerçekten görmüyormusunuz hocam :)

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• RNNN kullanıcısına yanıt

Tamam hocam canlılık olarak çok güzel ama q60t de de ıps panel gibi ışık sızması var çoğu video da belli oluyor ha ıps panel ha q60t bilmiyorum da benim izlediğim bütün videolarda böyle

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt

sorunlu olanını konuşmuyoruz hocam sorunsuz olanından bahsediyoruz yoksa her tv de problem çıkar bu tv nin siyah tek düzeliği en pahalı modellerden bile iyi ama insanlar edge led tv den fald yada oled tv performansı bekleyince sorun oluyor :)

xh95 vs q60t

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x950h-vs-samsung-q60t/1777/1817?usage=11114&threshold=0.1

Mesela hocam bak bunda bende ilk sefer 50pus8505 ve q60t arasında kalmıştım sonradan sizde resim attınız un7400 e karar vermiştim hatta bu videoda benim için etkili olmuştu.

O doğru beklentiler her zaman yüksek oluyor sonrada hayal kırıklığı kaçınılmaz oluyor. Kaldı ki bir çok q70t de de sorun yaşayan olmuş geçen forumda vardı mesela iade etmeye uğraşıyordu

• 7000 liraya kadar 55 inç bir tv bakıyorum. Samsung UE-55TU8000 ürününe bi gözüm kaydı ama cok fazla secenek var kafam karıştı.

Zaten çoğu televizyon birbirine yakın görüntü performansı veriyor o yüzden beklentilerim airplay olması ve arayüzünün yavaş olmaması. Mevcut televizyonum Lg ve smart tv arayüzüne girdiğim zaman çile çekiyorum yavaşlığından ötürü.

• Zamanında arkadaşta LG G2 telefon vardı çok memnundu, incelemiştim ben de satın aldım. Ekranda problem vardı değişim istedim, yeni gelende de mikrofon problemdi. Komple iade ettim. Teknoloji şans işi tamamen.

• PHILIPS 50PUS8505 modeline Vatan sepette indirim yapmış. 5.939 TL den 5.463,88 TL düşüyor

• legend58 L kullanıcısına yanıt

arayüz hızlı olsun diyorsanız alacağınız tv android olmayacak , andoridler biraz yavaş.....

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

PHILIPS 50PUS8505 modeline Vatan sepette indirim yapmış. 5.939 TL den 5.463,88 TL düşüyor

Bu televizyonu ben de gördüm dün ama ecnebi sitelerde detaylı incelemesi yok, MVA panel iyi midir, parlaklığı nasıl renkleri nasıl tepki süresi kaç ms oyun modu var mı vs hiçbir bilgim yok

Var hocam belli oluyor ama renklerin canlılığı dışında parlaklık adına çok bir fark yok. Bu tv'den sizde var mı? Gün ışığında nasıl gözüküyor bir bilsek yorum yapıcaz ama sadece şuna bakıp 1000tl fark vermek insanın içine sinmiyor:)

aynen katılıyorum, Bosch çamaşır makinesi almak için ilgili bayiyi gitmiştim, aynı modelin 2 tipini gösterdi görevli, aralarında 750 tl fark olunca neden sordum, birisi Türkiyede montaj, diğeri almanyada montaj deyince göz alıcı olarak incelediğimde hakikaden Türkiyede montajlanan ile ithal edilen arasında bazı özelliklerin olmadığı görmüştüm.Türkiyede montajın bazı özelliklerini kapatmışlar.....

Bu her ülke içinde geçerli dir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Awesome

Bu televizyonu ben de gördüm dün ama ecnebi sitelerde detaylı incelemesi yok, MVA panel iyi midir, parlaklığı nasıl renkleri nasıl tepki süresi kaç ms oyun modu var mı vs hiçbir bilgim yok

Alıntıları Göster

Forumda kendi başlığı var. Yabancı sitelerde var aslında ama size denk gelmemiş olabilir. Ama cihazda 2 sorun varmış ona rağmen çok satıyor. Panel açıklığı ve ölü piksel

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Dediğim şey VA panelli Tu8000 için olan durum

Alıntıları Göster

Yüksek Kontrast, Siyah ,Siyah performansı, Derinlik, Keskinlik, Gerçeklik, Berraklık gibi

Görüntülerde olmazsa olmaz olan bu unsurları günümüzde verebilen panel tipleri OLED ve VA'dır

Bu unsurların vasat ötesi olduğu İPS panel ise Filmci, Oyuncu ve Detaycı kesim için resmen çöplüktür.

İPS panelleri üreten satan firmalar bu panelleri sizin kara kaşınız kara gözünüz için değil, çok daha fazla OLED satmak için üretirler,

Bu firmalar (lg-philips-sony) 55/65 inç ebatında VA panelleri ya hiç yoktur yada %2 oranında vardır onlarda 9 segment olup her cebe hitap etmez.

Yukarıda belirttiğim gibi genel görüntü performansı babında

Oled paneller en iyisidir ancak bu paneldeki "logo yanığı" riski son derece yüksektir bu yüzden bu paneli maddi imkanı olanlara tavsiye ederim

Geriye kalan Filmci, Oyuncu ve Detaycı kesime ise VA panelli marka/modelleri öneririm.

@Noctivagant

Burada, Ebat/bütçe kriteri olan Filmci ve Oyuncular için VA panelli (samsung) TU serisi "en iyi hatta tek seçenekken" bu modellere sineğin yağını hesap ederek burun kıvıranlar, tüm verileri ellerinin tersiyle yitenler, şahsıma saldıranlar,

Çok değil yarın kendileri için yeni bir panel ihtiyaçları olsa, gidip o çok övdükleri (çöplük) İPS panelleri değil direk VA panelli modelleri alırlar,

Reelde durum böyleyken sen olanların sözlerini biraz daha kaale alırsan,

Sana son derece yanlış bir seçim yaptırmaları çok büyük bir olasılık.

Bak, bahsetmiş olduğum konuyla ilgili örneğin şu son sayfalarda VA panelli TU serisi kullanan iki arkadaş iki resim paylaştı,

Biri gece şehir manzarası biride gündüz renkli topların olduğu görüntü,

Bu görmüş olduğun görüntülerdeki DERİNLİK ve KESKİNLİĞİ, kontrast vs. yoksunu hiç bir İPS panelde göremezsin..

• dallass kullanıcısına yanıt

75tu 7100 iş görür mü hocam sizce. Projeksiyon dan geçicem film ve oyun odaklı olacak.

• 
Sayfa: önceki 33183319332033213322
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.