Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
87.723
Cevap
1.322
Favori
4.669.957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33133314331533163317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam isguzarin biri alıyor kumandayi kafasına göre oynuyor renklerle, zaten dünden razı ilgisiz satış danışmanları da ilgilenmeyince böyle standart dışı görüntüler çıkıyor. Siz sakın buradaki üyelerin yonlendirmeleriyle TV filan almayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dr.pupa kullanıcısına yanıt

Hocam ne yapıyorsun adam bir üstat o bir duayen  sakın öyle deme.

Ama önerdiği modeller sadece zamzung  yok kemeri sık q70t al yok biraz daha sık q80t al olması kemeri çıkar lastik tak  Q95t al aynı laflar he birde meşhur cİPS i.

Ben bu arkadaşa saygı duyuyordum ama bana olmadık laflar ağıza alınmayacak küfürler etti sonrada gitti q70t sizin neyinize dedi utanmaz herif hala daha sinirleniyorum bize tüplü televizyon verecekmiş. Sırf bana birisi lafın gelişi hocam dedi diye neler dedi bırak sende herkes öğrendi ne olduğu.

• 35umutt35 3 kullanıcısına yanıt

Hocam sıfır kapalı kutu xf9005 bulamazsın hepsi teşhir q70t de de çok fazla ışık sızması var bak kaç tane resim attım nano zaten aynı valla içinizi karartmak gibi olmasın durum bu.

Bende un7400 ü satıp 55xh9096 ve q80t bakıyorum ama onlarda da bir sürü problem var deniyor bakalım son çıkış muhteşem cuma olmadı lgyle devam öyle görünüyor.

• forum yine eskisi gibi kopuk
    kartal gözlü değilseniz, çok zenginsiniz sanırım, bu kadar para vermek bana gerip geliyor, zira OLED ler gelişip ucuzlayacak,

3-4 yıl sonra ağız burun kıvıracağınız ni tv ye neden 7k, 10k paralar verilir ki..
    .
    TCL 50P8M
    modeli yeterli hakkında g
    yorum var mıdır? ips panel midir?

• gimmeluck kullanıcısına yanıt

Neden öyle söylüyorsun zengin olsak buraya sormadan 8k 35 40 bine alıp geçeriz ama en az bütçeyle en iyisi veya en az sorunlusunu almaya çalışıyoruz madem sen iyi biliyorum diyorsan sen söyle bizde alalım sen direk gelmişsin millete laf sokmaya çalışıyorsun forumun koptuğu falan yok.

• Yazmim yazmim diyorum dayanamıyorum. Bazı arkadaslarin parlakliktan kasitlari ne çok merak ediyorum. Aşağıya biraktim, bu görüntü forumun en cok eleştirilen tvsine, benim evimde bir aydır kullandığım TV'ye ait. Bunu begendiyseniz bütün tvleri beğenirsiniz arkadaşların demesine gore
    Daha çok koyardım da telefondan gözün gördüğü gibi çekilmiyor malesef. Bu arada dinamik mod filan da değil he, dogalda.

• gimmeluck kullanıcısına yanıt
    O zaman televizyon almanın bir mantığı yok. 5 sene sonra alacağın tvye de burun kıvırırsın bir 5 sene sonra. Teknolojinin sınırı yok. Artık özellikle televizyon ve telefon sektöründe 4-5 sene götürürse iyi diyoruz, bu her zaman böyle olacak.

Ha, o yazdığın model gibi bir şey alırsın, televizyon izliyor musun izliyorsun sorun yok. Ama onu almana da gerek yok aslında, 4200 çok para. Dijitsu, hi-level gibi güzel markalar var, onlar da görüntü gösteriyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • erolalper E kullanıcısına yanıt

Görüntü olarak çok güzel ama iş şu va panel ıps panel muhabbeti normal tv de veya video da benim tv de güzel taki işin içine siyah ekran girene kadar.

• Skadi kullanıcısına yanıt

Hocam boşver polemik yaratmak için yazmış zaten sanki attığı model üst düzey model mi sıradan qled panele sahip cihaz kaldı ki oda aynı siyahlar konusunda giriş seviyesi panellerden farkı yok ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Görüntü olarak çok güzel ama iş şu va panel ıps panel muhabbeti normal tv de veya video da benim tv de güzel taki işin içine siyah ekran girene kadar.

Hayır yani yok parlak degilmis, yok hdr karanlikmis filan, geçsinler o isleri diyorum. Hiç de öyle değil. Biraz samimiyetime guveniyorsa bu insanlar gerçekten buradaki yorumlara, websitesindeki rüşvet karşılığı yapilan degerlendirmelere, mağazadaki ayarlarıyla oynanmış tvlere bakmasinlar, alsınlar ellerine kumandayı ayarlayıp öyle karar versinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 24 Kasım 2020; 17:26:1 >
  • erolalper E kullanıcısına yanıt

Aynen aynen doğru söylüyorsunuz bakın yüksek ışıkta olanlarda gözü yoruyor diyorlar hocam çok bişey beklemiyorum açıkçası ama benim arkadaş bana diyor 9 10 bin vereceksin ondan sonra aç siyah ekranı hani 1 saatlik videolar var ya al eline çekirdeği izle dur diyor   bende öyle düşünüyorum dedim halbuki çok hakkı yok siyahlar yok beyazlar derken boşuna kafa patlatıyoruz valla hayat geçip gidiyor keyfine bakmadan. Altı üstü tv işte neyin kavgası anlamadım

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Keşke giriş seviyesi bir Qled olsa, ama o da yok, sıradan bir panel

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Skadi kullanıcısına yanıt

Qled diye geçiyor doğrudur va demiş ama kağıt üzerinde va yada hiç benzemiyor giriş seviyesi panel işte he üst seviye paneller de böyle değil onlar daha iyi görüntü kalitesi siyahlar olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

Yazmim yazmim diyorum dayanamıyorum. Bazı arkadaslarin parlakliktan kasitlari ne çok merak ediyorum. Aşağıya biraktim, bu görüntü forumun en cok eleştirilen tvsine, benim evimde bir aydır kullandığım TV'ye ait. Bunu begendiyseniz bütün tvleri beğenirsiniz arkadaşların demesine gore
    Daha çok koyardım da telefondan gözün gördüğü gibi çekilmiyor malesef. Bu arada dinamik mod filan da değil he, dogalda.

Sizin model hangisi samsung'un.. Benim için öncelik uğraştırmayacak bir tv.. Bir süre sonra sadece ekranı izleyeceğim, tv,film,dizi,maç.. ondan sonrası teferruat olacak.. O çok özellikleri kullanmayacağım bile.. Benim için öncelik sağlamlık ve stabil bir görüntü.. O yüzden bir süre sonra kullanmayacağım özelliklere ekstra para verme niyetinde değilim.. çünkü hiç kimse bir süre sonra hangi marka veya model olsun tv'sinden memnun olmuyor. Yeter ki izlemeyi engelleyecek bir sıkıntı olmasın onlar istisna.

• antares079 kullanıcısına yanıt

Tu8000 arkadaşın TV'si

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Değil hocam tu8500 diye biliyorum

• quote:

Hocam sıfır kapalı kutu xf9005 bulamazsın hepsi teşhir q70t de de çok fazla ışık sızması var bak kaç tane resim attım nano zaten aynı valla içinizi karartmak gibi olmasın durum bu.

Bende un7400 ü satıp 55xh9096 ve q80t bakıyorum ama onlarda da bir sürü problem var deniyor bakalım son çıkış muhteşem cuma olmadı lgyle devam öyle görünüyor.

Hocam teşhirmi bilmiyorum ancak birtane sıfır 55xf9005 buldum diğer seçenekte dediğim gibi 49nano866 hangisini tercih edersin Sony daha iyi boyutuda güzel ancak hdmı 2.1 yok sanırım ps5 alsam oynayabilirmiyim bilemiyorum. Yoğun şekilde ps4 kullanıp film izliyorum düşüncelerinizi yazarsanız çok yardımcı olursunuz arkadaşlar. Şimdiden çok sağolun

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Yaklaşık 2 ay kadar Tu8500 tecrübem oldu. İki ay boyunca aralıksız, izlediğim her gün bir ayar yapmaya uğraştım. Parlaklık ayarı, renk ayarı, kontrast ayarı vs. Işık altında parlaklığı yetersiz diyorum, onun için zifiri karanlıkta izleyince de parlaklık bir nebze yeterli olsa da bulutlanmalar göze çarpmaya başlıyor bu sefer. Parlaklığı azaltınca da karanlıkta izlemenin bir anlamı da kalmıyor. Ortam aydınlatmasını ayarlamaya çalıştım çokça, işte ufak ledler, lambalar vs. az da olsa faydasını gördüm. Ama sadece sdr içeriklerde fayda etti, hdr yine fazlaca karanlıktı.

Son güncellemeden önce (Tv'yi ilk aldığım andaki sürüm ile) oyun modunda parlaklık saçmalayıp kendi kendine saçma bir şekilde yükseliyordu ve beyazdan hiç bir şey okunmuyordu. Oyun modunu kapat aç yapınca düzeliyordu. Bu dönemde parlaklık bir nebze daha tatmin ediciydi, sanki bir sorundan dolayı son güncellemeyle parlaklığını ekstra kıstılar bence.

Yine de çok tatmin edici bir cihaz değil. Bence bu Tv'nin hakkı 55 inç için konuşuyorum 5 bin tl'dir, fazlası değil. O zaman belki tavsiye edilebilir.

• quote:

Neden öyle söylüyorsun zengin olsak buraya sormadan 8k 35 40 bine alıp geçeriz ama en az bütçeyle en iyisi veya en az sorunlusunu almaya çalışıyoruz madem sen iyi biliyorum diyorsan sen söyle bizde alalım sen direk gelmişsin millete laf sokmaya çalışıyorsun forumun koptuğu falan yok.

Bu ne tepki, gerçekten yıllar önceki gibi forum,  özlemişim,

Arkadaşlar,

45 yaşında mühendisim, vestel beyaz eşya ve lcdtv fabrikasında çalıştım. Panelleri Samsung ve LG den alıyorduk o zamalar , samsung PVA panel 40 ve 46 , LG ipsler 42ve 47inch idiler,

başka ara ebat yoktu ben siparişini geçtiğimden biliyorum :D

Forumun eskilerindenim, uzun zaman çeşitli konularda pc donanım, foto mak, ses sistemi vb , incelemelerimiz oldu,

bizim zamanımız 80bilir ama çekinir 50 konuşurdu.

Ne zaman ki 50 bilip 80 konusanyeni nesil geldi, biz de forumdan çekildik. artık sıcak fırsata takılıyoruz ))

@i_brahi_m

Hocam, zenginliğin de seviyesi var değil mi?

orta-iyi halli iseniz bile 7K-10K bu paraları vermeye mantıklı bakmıyorum.

@Skadi

Teknolojinin sınırı yok mantıgı yanlış,

ürüne göre değişir. haydi açıklayalım;

++++++++++++++++++++

Ses sistemi alırken paraya kıyarsın mesela çünkü teknolojisi çok ilerlemez , müsait değildir, ve bu nedenle değeri düşmez, zaten kozmetik olarak kolay kolay eskimez. 2. eli yine çok iyi para yapar.

Paraya kıyılır. alırken.

mesela cep telefonu en hızlı gelişenlerden biri paraya kıymam, uygun f/p birşey alırım ama 2-3 yıl sonra hala para ederken satarım yenisini alırım o yenisi yeni teknolojidir baya farklıdır. çünkü hızlı gelişir bu sektör. 

yani 6 bin vereceğime 3 bine alırım, 3 yıl sonra satar bi daha 3 bine alırım. hem yeni kullanırım hem daha ekonomik olur hem de yeni teknolojiler o 6 binlik telefonda olmayabilir, hızlı gelişiyor... tamam amiral gemisi konforundan ödün veririm ama olsun, zira mesela bakınız mesela video harika olan EIS pahalı ama eski iphoneda yokken ucuz yeni androidlerde var. )

TV ise orta hallilerden cep telefonu kadar olmasa da hızlı sayılır teknoloji ilerlemesi, ses sistemleri gibi değildir.

Bu forumda ne kadar çok üstat gördük Albani gibi ama hepsi KArtal gözlü gibi insanları yönlendirdiler, üstatttılar ama Standart kullanıcılara baya masraf yaptırdılar. :))

zamanında ekranlar daha büyük değilken 3-4 metreden izleyecek adama 40 inch tv için 2 kat para verdirip LLG yerine Sony aldırmalar vsvs..

anlayamazsınız ki farkı 4 metreden 40 inchte dedik dinletemedik, kartal gözlü değilsiniz.

abi adam HD tv alıyor ama ATV SD yayını(yüksek bitratelidir) ve ATV HD yayını arasındaki farkı koltuktan anlayamıyor.

La o zaman neden sony 'ye o akdar para bayıldın,

hatta neden HD tv ye o kadar para bayıldın :))) madem izleme mesafenden farkı anlayamayacaksın..

+++++++++++++++++++++

Neyse,

LED tv ler tam bir kandırmacaydı,

Sadece CCFL arka aydınlatmaları, LEDlerle yanlara alıp, ( havaya yazmıyorum bu parçaları getirttik kaç yıl ) 

yine LCD - Liquid Crysital Screen panellerle yeni teknoloji diye insanlara yedirdiler.

Basit bir gelişmeyi yepyeni teknoloji gibi lanse edip doymuş piyasayı canlandırdılar tabi :)

7 yıl geçti bendeki LCD tv'im piyasadaki bir sürü LEDi dövüyordu görüntü kalitesinde.

Yani ağız burun kıvırmadım yeni tv leri görünce, 7yıl sonra bile! 15 yıllık ses sistemin ağız burun kıvırttırmaz döver yenileri ,, daha yavaş ilerler onun teknolojisi dediğim gibi.

ama 5 yıllık cep telefonumu ağlatır yeni ama ucuz modeller bile.

çünkü o sektör teknolojisi hızlı ilerliyor. buna müsait.

Yani lcdtv den led tv ye geçiş gibi değil bu,

Yani şu anda OLED gerçekten farklı bir teknoloji ile geliyor, ve ucuzlayacak ve ağız burun kıvırtacak eski tv nize..

o yüzden şu anda arka aydınlatmalı led miş neymiş de olsa LCD- Liquid Crystial Screen' e gidip 7 bin 10 bin vermek için zengin demesek bile Ortanın baya üstü bir mali durumunuz olması lazım.

Bence gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gimmeluck -- 24 Kasım 2020; 18:13:22 >
  • antares079 kullanıcısına yanıt

Samsung 65TU8500.

• 
Sayfa: önceki 33133314331533163317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.