Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3281. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
88.002
Cevap
1.327
Favori
4.686.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32793280328132823283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SONY 65XH9096 ve LG 65NANO916Na yı genel olarak kıyaslamanız mümkün müdür ? yüksek fps içeren f1 gibi oyunların laptop bağlantısıyla oynanmasında görüntünün gecikmemesi , takılmaması açısından hangisi daha iyidir ?

• İyi geceler sadece günlük kullanım için 43 ekran öneriniz var mı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    43 ekranını önerir misiniz hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Philips 50pus7505 (VA)

Alıntıları Göster

Hocam bu modelin panel bilgisine nerden baktın ben araştırdım ama bulamamıştım birde Philips 43pus7805 panelini biliyorsan söyler misin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba,

TV izleme mesafem 2metre ve şuan kullandığım TV ise 55 inç Samsung Full HD (60HZ 2012 üretim UE55d6500).

TV'mi değiştirmek istiyorum ama boyut hakkında kararsızım 65 inçe çıksam mı bilemedim malum 4K içerik günümüzde çok az, 65 inç alıp çoğu içerik 1080p olacak bu durumda 65 inç boyut ve mesafeden dolayı gözümü çok mu yorar? Şu anki TV'imden daha mı kötü görüntü alırım bilemedim. Bu tecrübeyi 2K monitör aldığımda yaşamıştım mecbur 1080p monitöre geri döndüm, 2K monitörde 1080p oyun açınca fazlasıyla bulanıklaşma oluyordu. TV'de de aynı şey olsun istemiyorum.

TV'de oyunda oynuyorum o da şu an çoğunlukla 1080p oluyor. (Apple TV 4K ve Vu Duo uydu alıcım mevcut)

Bütçem 10.000TL çok zorlarsam 65 inç için biraz daha çıkabilirim.

Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum, model tavsiye edersenizde memnun olurum.

• https://www.epey.com/televizyon/philips-65pus7805.html
    Philips 65pus7805 için ne dersiniz.
    Şuan 7100e alabiliyorum.
    Mi box ile kullanacağım.
    Ambilaght özelliğini beğeniyorum. İleride philips huplar ile birleştirmek istiyorım.
    Sizin fikriniz nedir. Alsam pişman olur muyum.

• dün amazon dan 43inc lg aldım
    kurulumu servis mi yapacak
    ben yapsam olur mu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byalican

Arkadaşlar merhaba,

TV izleme mesafem 2metre ve şuan kullandığım TV ise 55 inç Samsung Full HD (60HZ 2012 üretim UE55d6500).

TV'mi değiştirmek istiyorum ama boyut hakkında kararsızım 65 inçe çıksam mı bilemedim malum 4K içerik günümüzde çok az, 65 inç alıp çoğu içerik 1080p olacak bu durumda 65 inç boyut ve mesafeden dolayı gözümü çok mu yorar? Şu anki TV'imden daha mı kötü görüntü alırım bilemedim. Bu tecrübeyi 2K monitör aldığımda yaşamıştım mecbur 1080p monitöre geri döndüm, 2K monitörde 1080p oyun açınca fazlasıyla bulanıklaşma oluyordu. TV'de de aynı şey olsun istemiyorum.

TV'de oyunda oynuyorum o da şu an çoğunlukla 1080p oluyor. (Apple TV 4K ve Vu Duo uydu alıcım mevcut)

Bütçem 10.000TL çok zorlarsam 65 inç için biraz daha çıkabilirim.

Tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum, model tavsiye edersenizde memnun olurum.

65" ile 4K içerik için 2m uygun fakat 1080p izlemek için 2m biraz yakın kalıyor,

aşağıdaki tablodan her ekran boyutu için çözünürlüğe göre uygun mesafeleri görebilirsin

Diğer tablo ekran boyutuna ve 30-40 derece görüş açısına göre izleme mesafeleri:

Tavsiye edilen genel amaçlı izleme açısı 30 derece bu da 2 metreden izleme için alınacak ekranın yaklaşık 50" boyutunda olması gerektiği çıkıyor

40 derece izleme açısı ancak özellikle ve çoğunlukla sinema izleniyorsa tavsiye ediliyor,

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 12 Kasım 2020; 10:40:59 >

• byalican kullanıcısına yanıt

2 metreden 65" TV'ye hakim olamazsiniz bence. Ayrıca 2 metre TV izlemek için çok kısa bir mesafe değil mi göz sağlığı icin.?

• mastor1 kullanıcısına yanıt

Bu tablo çok gerçekçi görünmüyor, 4K 70 inch TV 1,5 m'den az mesafe ideal mi yani? Yanlış anladım sanırım TV Tavsiyeleri [ANA KONU] 

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

2 metreden 65" TV'ye hakim olamazsiniz bence. Ayrıca 2 metre TV izlemek için çok kısa bir mesafe değil mi göz sağlığı icin.?

Teşekkürler, 2 metre biraz yakın gibi geliyor başta ama PC monitör boyut ve mesafeleri ile oran yapınca uygun geliyor. TV'de oyun oynarken veya film izlerken daha hakim olduğunuzu hissediyorsunuz. Ben bu zamana kadar herhangi bir eksisini görmedim, göz sağlığını hariç tutuyorum o konu da yorum yapmam için herhangi bir bilgim yok.

65 inç bana da biraz büyük gelecek gibi duruyor yayınların çoğu 1080p olduğu için, hem boyut büyük hem mesafe yakın olunca çamurlaşma olursa göze fazlasıyla batabilir.

• 55nano796 bu tv nasildir evde flim ,mac ve tv izlemek icin kullancam sadece ..

• quote:

Orijinalden alıntı: aliersan

Bu tablo çok gerçekçi görünmüyor, 4K 70 inch TV 1,5 m'den az mesafe ideal mi yani? Yanlış anladım sanırım  

İdeal mesafe değil zaten bu çözünürlüğü görebilmek için optimal mesafe ikisi aynı şey değil arkadaş çözünürlükleri konu ettiği için detay görünürlükle ilgili tablo bu şekilde.

İdeal olan tavsiye edilen mesafe o da mesela 70" için 2,9 metre

Mesafenin göz sağlığı ile çok ilgili birşey olduğu fikrinde değilim o zaman laptop ve telefon mesafeleri ne olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: mastor1

65" ile 4K içerik için 2m uygun fakat 1080p izlemek için 2m biraz yakın kalıyor,

aşağıdaki tablodan her ekran boyutu için çözünürlüğe göre uygun mesafeleri görebilirsin

Diğer tablo ekran boyutuna ve 30-40 derece görüş açısına göre izleme mesafeleri:

Tavsiye edilen genel amaçlı izleme açısı 30 derece bu da 2 metreden izleme için alınacak ekranın yaklaşık 50" boyutunda olması gerektiği çıkıyor

40 derece izleme açısı ancak özellikle ve çoğunlukla sinema izleniyorsa tavsiye ediliyor,

Alıntıları Göster

Teşekkürler, ikinci tabloyu daha önce görmemiştim iyi oldu.

• Bu sabah Samsung bayisine gittim. Tu8000 ve Tu8500 duvarda asılı duruyorlardı. Ben Tu8000 baktım daha çok. 43''Tu8000 ve 50''Tu800 yan yanaydılar. İkisinde de aynı demo açıktı ve 43'' olan daha parlak ve renkler daha canlıydı ama tahminen ayarlardan kaynaklıdır çünkü ikisi aynı model.

Çok fazla inceleyemedim ama çünkü yanımda bir yakınım vardı fiyat ve boyut konuşmaktan kumandasını isteyip kurcalama şansım olmadı.

Yalnız Samsung bayisi 5.199 peşin fiyat taksit olursa 5.595 TL olur dedi. Pazarlık edemedik. Ama almaya karar verirsek pazarlık etmeyi düşünüyorum. Vatan veya teknosa netten alımda uygun bir fiyata indirmezlerse samsung bayisi ile pazarlık edip alacağım.

Bu arada hareketli iki duvar askısı vardı ama verdikleri fiyat çok yüksekti onlara da. Birine 300 TL dedi ki nette 150 TL görmüştüm. Birine 150 TL dedi nette daha uyguna görmüştüm.

Ama duvar askısını harici alınca servisler takmıyor gibi bir yazı okudum bir yerde. Samsung servisi kendisi dışında bir yerden duvar askısı alınca takıyor mu takmıyor mu bilen var mı?

Bu arada 32'' Full HD Samsung TV bile ne kadar palı öyle. 2.800 TL civarı fiyat verdi ona da. Yakınım için sorduk onu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Kasım 2020; 12:5:0 >

• quote:

quote:

Selamlar arkadaşlar maximum 3000 bütçeye değecek bir model olursa az daha ekleriz nenemize bir TV alacağız . Akıllı özelliği olmasına gerek yok öneriniz nedir @dallass

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gvdfl -- 12 Kasım 2020; 19:8:6 >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

Ben vatandan almıştım askiyi TV ile birlikte, lafını bile etmediler, taktılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: erolalper

Ben vatandan almıştım askiyi TV ile birlikte, lafını bile etmediler, taktılar.

Sağol. Bende en kısa sürede Tv ve askıyı alayım öyle. Aslında askı TV' ile beraber gelse iyi olurdu. 32'' TV aldığımda masaüstü standı dışında duvara asma askısı da beraberinde gelmişti. Ama bu 11 sene önceydi.

Şimdiler de TV ile sadece masaüstü standı veriliyor.

BU arada Tu8500 ile Tu8000 arasında bir fark öğrendim. Samsung bayisinin dediğine göre Tu8500'de ekran çifte bölünüyormuş. Ben sormadan gerçi ne fark var diye yakınım sorunca öğle dediler. Yakınım da neden Tu8500 bakmıyorsun dedi. Ben de Samsung bayisinde bizle ilgilenen görevlide yanımızda olduğundan yanlış anlamayın dedim önce. Sonra dedim Tu8500 kimse önermiyor daha doğrusu çok öneriliyordu ama sonradan VA değil IPS panel olduğunu fark edince önerilmekten vazgeçilmiş dedim. Hatta bazı sorunları varmış çok şikayet var dedim.

Bizle ilgilenen Samsung çalışanı öyle dedilerse doğrudur dedi. Gerçi görevli kız ne kadar hakim bu konulara bilmiyorum ama itiraz etmedi benim dediklerime.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 12 Kasım 2020; 13:35:3 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Neden fazla para verip alacaksın sana link attım o aparatı al hem hareketli hem sağlam yorumlarıda güzel benim TV yi takan servis hem Samsung hem lg ikisininde servisiymiş onlar ücretsiz taktı.

2. Olarak Samsung mağazasından alma vatan ve teknosa da da taksit yapıyorlar bence onlara bak veya İnternet sitelerinden al derim yinede sen bilirsin

• Hala TV bulamadım, 16-17 bin bütçem var. Kiminin paneli kötü kiminin siyahı-beyazı.

2021 modeller ne zaman çıkacak bilgisi olan var mı? Onu mu beklesem ne yapsam.

• 
Sayfa: önceki 32793280328132823283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.