Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karaoghlu , mare_nostrum Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü3 Mobil3 Android
5 sn
88.157
Cevap
1.336
Favori
4.694.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
66. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 32383239324032413242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: residentevil5

50Q60T ile çok fark var mı fiyat tasarrufu yapmak için soruyorum hocam

Alıntıları Göster

Eğer filmci/oyuncu/detaycı isen uçurum var qled VA panelli Q60 daha iyi.

Günlük sıradan kullanım için ise tabiki ips panelli sony'de olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Philips VA panel olsada malesef 50 hz. 65inç için 50 hz önermem.

Sony 65XH9096 (VA/100hz) ise devamlı önerdiğim model..

Teşekkürler, benim aklımda da Sony var   Sadece aklımı karıştıran Bowers & Wilkins ses sistemi ambilight olmuştu.

Diğer herşey konusunda Sony.

• quote:

Eğer filmci/oyuncu/detaycı isen uçurum var qled VA panelli Q60 daha iyi.

Günlük sıradan kullanım için ise tabiki ips panelli sony'de olur.

Alıntıları Göster

4k için alınabilecek en alt tv modeli diyebilir miyiz Q60T için birde 50 ve 55 inç modeli arasında fark var mı sizce

• quote:

Orijinalden alıntı: residentevil5

4k için alınabilecek en alt tv modeli diyebilir miyiz Q60T için birde 50 ve 55 inç modeli arasında fark var mı sizce

Alıntıları Göster

Tabiki DİYEMEYİZ

Çünkü q60 QLED (quantumdot) olan bir model.

Ha q60 için şunu söyleyebiliriz

QLED olan en alt segment model...

50 ve 55 inçler arasında benim bildiğim bir fark yok.

Ama sonradan pişman olmamak edına 55 inç alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 2 Kasım 2020; 12:11:28 >
  • dallass kullanıcısına yanıt

Tu8000 ile Q60T arasında 1200 TL edecek kadar bir fark yok gibi sanki ikisi de 60hz olduğu için. Rtingse göre de gözle gördüğüm kadarıyla da Q60T nin backlight parlaklık değeri daha fazla birisi 270 biri 400 nit civarı. Mediamarkt Vatan ve Teknosa da 55 inch için Q60T getirmiyorlar herhalde. Dün Samsung mağazası da bu şekilde söyledi.

Bu arada Samsung mağazasında Sonorous un 3 lü paketi vardı hdmi kablo+askı aparatı+ekran temizleme spreyi ve bezi. Bu panel ıslak silenlerde sıkıntı olduğunu okuyoruz. Samsung yetkilisi de ıslak bezle silmeyin spreyle silin dedi. Ama ben ondan da korkuyorum acaba sprey sıkıntı çıkarır mı diye?

• dallass kullanıcısına yanıt

Hocam tv panel kırılalı 1 yıl oldu aslında, hatta neredeyse 2 :) küçük bir monitörü tv olarak kullanıyorduk ancak ablam artık büyük bi tv olsun dizi izliyorum falan diyor.

Yani şöyle söyleyeyim, 2.500 tl civarına bu tv'yi yaptıracağım ya da 1500-2500 tl civarına yeni tv alacağım.

Tek amaç görüntüsü güzel olsun çamur gibi olmasın, bu kadar. Anlatabildim mi bilmiyorum ama, kısacası sadece "tv" lazım eve :D

• Beyler kullanım amaclarinizda uydu yayını izlemek yuzde70lik bir yer kapliyorsa gidin butcenize uygun bir model kapın gelin, inanın ciddi bir fark göremeyeceksiniz. Hafta sonu bir arkadasim 25bine 65" Sony oled almış, tu8500umu daha çok sevdim fiyatını düşündüğümde :D uydu yayinlarindaki akıcı olmama durumu onda da vardı, motion ayarlarını kokleyince aynı sacmalama durumu onda da var. Netflixte bir film izledik, tamam daha doyurucu ama 3kati etmez be kardesim.

• İzmir'de 75Q95T satın almak istiyorum ancak sadece bir firmada bulabildim. Doğan Dayanıklı Tüketim Malları. Point Bornova'da.

Diğer tüm mağazalar bu ürünü Samsung getirmiyor, eğer başka yerde bulduysanız Samsung Türkiye getirmemiştir, kendileri getirmiştir dediler.

Doğru mudur bu acaba?

• maximum 43'' maximum fiyat 3500 tl. ps ve film ağırlıklı bir televizyon arıyorum.Bilgi ve ilginize muhtacım,teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Konu açmıştım ama doğru yeri burasıymış,

Arkadaşlar merhaba,

TV değiştirmeyi düşünüyoruz. Bu 2 model arasında 1 sene fark var. Aslında kağıt üstünde 1 nokta hariç tüm özellikleri aynı. Q60R'de ekran panelde 100hz iken Q60T'de 50hz.

Sizlerin bu 2 tv için fikrini ve olursa alternatif model önerilerini öğrenmek istedim. 7000 TL geçmek istemiyorum pek. Aslında gönül 55Q70T istiyor ama fiyat 8200 TL...

Şimdiden teşekkürler.

Q60R;

https://shop.samsung.com/tr/55-6-serisi-4k-qled-tv?

Q60T;

https://shop.samsung.com/tr/55-q60t-4k-qled-tv?

UP

• quote:

Orijinalden alıntı: burki_rock

Konu açmıştım ama doğru yeri burasıymış,

Arkadaşlar merhaba,

TV değiştirmeyi düşünüyoruz. Bu 2 model arasında 1 sene fark var. Aslında kağıt üstünde 1 nokta hariç tüm özellikleri aynı. Q60R'de ekran panelde 100hz iken Q60T'de 50hz.

Sizlerin bu 2 tv için fikrini ve olursa alternatif model önerilerini öğrenmek istedim. 7000 TL geçmek istemiyorum pek. Aslında gönül 55Q70T istiyor ama fiyat 8200 TL...

Şimdiden teşekkürler.

Q60R;

https://shop.samsung.com/tr/55-6-serisi-4k-qled-tv?

Q60T;

https://shop.samsung.com/tr/55-q60t-4k-qled-tv?

Hangisi dersen tabiki Q60R ama

Geçen yılın modeli olduğu için ayıplı/iadeli/teşhir ürün olma ihtimali yüksek

Bu yüzden sana tavsiyem biraz kemeri sık ve 7950 tlye (trendyol) çok daha iyi olan 55Q70T al.

• quote:

Hangisi dersen tabiki Q60R ama

Geçen yılın modeli olduğu için ayıplı/iadeli/teşhir ürün olma ihtimali yüksek

Bu yüzden sana tavsiyem biraz kemeri sık ve 7950 tlye (trendyol) çok daha iyi olan 55Q70T al.

Alıntıları Göster

Yani mağazalarında 8200 TL ama bu hediye kartı olayı var ise 7.750 TL gibi ir rakam oluyor. Daha mantıklı. Ben bu cihazdan şaşmayayım.

Teşekkürler.

• Sony 65xh9096 ile Philips 65pus9435 arasında kaldım aynı fiyat ikiside Philips’in ambilight ve ses sistemi avantajı var gibi diğer yandan da Sony sonydir yani diyorum sizce hangisi alınmalı arkadaşlar teşekkürler

• Obama_TR kullanıcısına yanıt

Hocam benim fazla bilgim yok ama bende 2 3 gündür Sony forumunda araştırırken 9096 dan baya bi şikayet var diyorlar dı bende lg yi satmayı düşünüyordum 9096 nyı sordum parlaklık olarak kötü dediler birde fiyatını haketmiyor diyorlar dı 2 3 kişi iade etmek istiyorum dediler bende 55xh9096 ya bakıyordum sanırım vazgeçeceğim. Sony konusuna bi bakın derim orda xh95 alın diyorlar ama 55 olanı bile 14 bin lira bende zaten o fiyatlara çıkamam. Bu yorumum size Philips alın diye bi sonuç çıkarmasın dediğim gibi bi araştırın bilgim yok sadece sony forumuna sormuştum kullananlar yorum yaptı. Aşağıdaki konuya bi bakın almadan önce

https://forum.donanimhaber.com/sony-bravia-2020-xh9096-x900h-ana-konu--144054689

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 2 Kasım 2020; 14:52:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Obama_TR

Sony 65xh9096 ile Philips 65pus9435 arasında kaldım aynı fiyat ikiside Philips’in ambilight ve ses sistemi avantajı var gibi diğer yandan da Sony sonydir yani diyorum sizce hangisi alınmalı arkadaşlar teşekkürler

Philip malesef 50 hz ve evet Sony sonydir.

• Merhaba. 55" veya üzeri genelde uydu yayını için kullanmak üzere ne tavsiye edersiniz? Tabi arada film falan da izlenecek ama ağırlık uydu. Bütçe 7000 TL civarı. @dallass

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi warchief46 -- 2 Kasım 2020; 16:15:17 >
  • Bu samsung kampanyasından mağaza alımlarında yararlanıyor galiba. Çünkü kampanya şartlarında fatura'ya kod yazılması gerektiğini okudum. Netten alımda kodu nasıl yazacaklar

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Evet. Mağazadayken kod üzerinden girince o an hangi mağazadaysanız o mağazanın ismi gözüküyor telefonda. Kod yollanıyor telefona o koduweb sayfasına girince bir kod daha veriyor sayfa o kodu da faturaya işliyor firma satış anında. Faturada yazmazsa sonradan olmuyormuş. Kurulum yapıldıktan sonra da netten form doldurup fatura ve kurulum servis fotosu yollanıyormuş ev adresine kart talep etmek için

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark Blood

Evet. Mağazadayken kod üzerinden girince o an hangi mağazadaysanız o mağazanın ismi gözüküyor telefonda. Kod yollanıyor telefona o koduweb sayfasına girince bir kod daha veriyor sayfa o kodu da faturaya işliyor firma satış anında. Faturada yazmazsa sonradan olmuyormuş. Kurulum yapıldıktan sonra da netten form doldurup fatura ve kurulum servis fotosu yollanıyormuş ev adresine kart talep etmek için

Doğru anlamışım demek ki. Sağol. Acaba samsung sayfasında okuduklarımı yanlış mı anladım diye düşünmüştüm. Vatan indirim yaparsa hemen mağazaya gitmek lazım bu durumda.

• quote:

Evet philips ips panel, üzülme çünkü 65tu8500'de ips panel :)

Öte yandan 30bin liralık 9segment panellerde dahi çıkabilen ışık sızmasını Q70T'nin geneline yayan ahmak kim?

Son olarak sana şunu söyleyebilirim

65Q70T işini rahatlıkla görür tabiki alabilirsin

ancak detaycı ve almışken adam gibi bişey olsun dersen limitini zorlayıp sony 65xh9096 bundan da iyisi samsung 65Q80T alman on numara bir seçim olur...

Alıntıları Göster

üstat selamlar şu an ilk hedefim 65XH9096 ama bütçe elvermezse daha doğrusu döviz bu hızla artınca samsung olabilir dedim yalnız 8500 değil 8000 serisini sordum hocam

teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 32383239324032413242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.