Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (3 Mobil) - 12 Masaüstü3 Mobil
5 sn
68.400
Cevap
939
Favori
3.451.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8174
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 939
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7509 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1029 mesaj) brknil06 (993 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (28180 mesaj) Mobil (29611 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1641 mesaj) Uygulama (5884 mesaj)
  • @
151 oy
Öne Çıkar
Giriş
    666 Mesaj

hocam yarısı polonya yarisi arcelik uretimi.en azindan polonya uretimi tv almak daha mantikli almandan ingilizden ne eksiğimiz var. alirken kutulara bakip seçmek lazim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    i_brahi_m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    15158 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: popturceyn

hocam lg 55sm8600 kullaniyorum 1 sene yi geçti ips panel, buradaki samsung saticilarina aldanmayin. Cok memnunum.Yanimda hard diskle bütün tv leri denemistim, en iyisi oleddi ama en yakini nanocel tv ler cikti. samsung ta hep soluktu renkler, siyahlarda gri ve detaysizdi. yaniniza bi flaş bellek alin tv lerde deneyin, dedigimi anliyacaksiniz.

Alıntıları Göster

Hocam sadece burada yazılanlara bakmıyorum zaten. Pek çok video izliyorum zaten artı bizim şehirde özdilek ve star avm gidince mağazalarda görürüm tv'leri. Bu seneye kadar ben görüntü olarak Samsung'u beğendiğim için öncelikle samsung modellerle ilgilendim. Bu sene Samsung, Lg, Sony olsun yeni modellere fazla bakma şansım olmadı.

Netten bakıyorum videolara. LG bana hitap eden modellerine bütçem yüzünden bakamıyorum. Parasal olarak bana hitap eden modellere baktığım zaman Samsung modellerine göre daha sorunlu.

Bütçeme hitap eden 2 tane LG beğendim ama o ikisinde siyah renk sorunu gördüm artı renkleri güzel vermesine karşında bazı renklerde patlama var. Beyaz ışığı ve ışık yansımaları abartıyordu gördüğüm modeller. Ben de sağlık açısından da sorun yaşatabilir. Bebekken epilepsi sorunum varmış. Zamanla geçmiş. Ama aşırı parlak renkler tetikleyebilir diye yazı okumuştum.

Kısaca LG modellerinde renk tonlarını beğensem de, o fazla ışık beni rahatsız etti. Ayarlarla giderilir diye düşünsem de izlediğim ayar videolarında da o parlamaların geçmediğini görüyorum.

Benim maksimum bütçem 5.300 - 5.400 TL civarı ve bu civarlarda olan LG baktığımda hepsinde aynı sorunu gördüm. İzlediğim videolarda ise samsungların beni rahatsız eden yeri de karlı videolarda karın tam beyaz değil mavimsi beyaz gözükmesi oldu. Tu8500 de öğleydi fakat Tu8000 ait bir videoda gördüm kar olması gerektiği gibi beyazdı.

• Yarbay
    15158 Mesaj
    quote:

hocam yarısı polonya yarisi arcelik uretimi.en azindan polonya uretimi tv almak daha mantikli almandan ingilizden ne eksiğimiz var. alirken kutulara bakip seçmek lazim.

Arçelik derken LG kast ediyorsanız Vestel ile karıştırdınız sanırım. LG tüm teknolojik cihazlarını ülkemizde Vestel Üretiyor ve servis hizmetini de onlar veriyor.

|
    |
  • Yüzbaşı
    666 Mesaj

hocam geçmiş olsun. zaten o fiyatlara lg nin düzgün bir modeli yok sanırım.ben nanocel kullaniyorum ekran parlak degil, olede yakin görüntüler. parlak ekrana bende bakamiyorum gözlerim kızarıyor kan çanağı oluyor.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    666 Mesaj
    lg yi arcelik, samsung u sunny axen üretiyor malesef ki..

• Yarbay
    15158 Mesaj
    quote:

lg yi arcelik, samsung u sunny axen üretiyor malesef ki..

Arçelik üretiyorsa herhangi bir arıza olduğunda neden vestel servisi geliyor peki. Çünkü gecen gün LG TV olan bir arkadaş Vestel servisi gelip baktı diye yazmıştı.

• Yarbay
    3733 Mesaj

Hocam şuan alamam 2 ay önce aldım lg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    popturceyn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Kurmay Yarbay
    9264 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Hocam siz biliyor muydunuz ıps olduğu hadi ben ne yapayım va diye aldık resmen çakma va çıktı dallas ın dediği gibi cİPS çıktı  hey gidi dallas hocam hey adam boşuna kendini parçalamıyor ıps almayın diye adam ıps konusunda haklıymış.

vestel'in üretim mantığı çok ilginçtir ... ürünlerinde karma panel kullanıyor, bazen va bazen ıps, yani şansına hangisi denk gelirse ...

bizimkine ıps denk gelmiş, ama bir sonraki partide va panel kullanmışlar onu da gördüm, görüntüsü daha canlı ve net ...

• Yarbay
    3733 Mesaj

Evet hocam onu bende duydum ama lg de böyle bir şey olması bence tüm lg lerde böyle un7400 izlediğimin hepsi aynı nerdeyse adamlar tutuluyor diye va panel yapacak olmuş oda yememiş olmuşken ıps olsun demişler sanırım   ağlanacak halimize gülüyoruz ya

|
    |
    Bayberty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3733 Mesaj

Anlaşması vardır mesela bizim burda da lg ve Samsung aynı servismiş onlar Samsung a da bakıyoruz dedi

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8261 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: a|i

@dallass Hocam selamlar, daha önce bu konudan senin tavsiyelerin doğrultusunda 50RU7400 almıştım (2018) de.Çok da memnunum benim işimi görüyor (youtube ve netflix odaklı)

Şimdi enişteme bir TV bakıyoruz. TU7000UXTK iş görür mü ? yoksa 8000-8500 mü bakmalı?

Edit:

Şimdi farkettim 7000de eski tip kumanda varmış o zaman 50TU8000 mi 50TU8500 mü hocam?

TU8500'ün neidüğü belirsiz paneli içler acısı

Bu yüzden tabiki TU8000 ancak bütçe artırılabilirse kesinlikle Q60T

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Ekim 2020; 20:14:30 >
    |
    |
  • Yarbay
    8261 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

katılıyorum ...

bende HI-LEVEL 49HL500 var, LG IPS panel ...

açtığım konuda da belirtmiştim, beyaz patlamasından dolayı hiçbir detay görülmüyor, her sahne için görüntü modunu değiştirmek gerekiyor, en ideal ayarda bile beyaz performansı berbat bir tv ...

https://forum.donanimhaber.com/hi-level-49hl500-led-tv-incelemesi--118742271#118742271 ...

Alıntıları Göster

Ucuz etten yahni, tadı bozuk olsada olur

Ancak İPS panelden cacık bile olmaz...

|
    |

• Yüzbaşı
    722 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: hakansoyvural

Burada o kadar yazdım çizdim. Tu8500 yaramaz tv, çöp tv, leş tv. Çöpe atmak bile onu bulup alıp kullanacak kişiye hakaret dedim bana bir dünya salladınız. Dallas efendi gidip televizyonu daha yeni görmüş millete burada tv öneriyor Va Va Va diye. Al işte VA panel. İddia ediyorum en kötü ips panel tu8500 va panelinden çok daha iyidir. Senin önerin yüzünden benim 6.500 liram çöp oldu. İzlemediğin televizyonun neyini öneriyorsun ki, insanları yanıltıyorsun burada? Kilitlenmişsin bir VA panel olayına. Tamam VA panel iyidir, güzeldir, filmci ve oyuncu panelidir bunda hemfikiriz ama bu televizyonda değil. Bu televizyonda çok boktan herşey.

Bu tvyi beğenen insan net daha önce 4k tv ile işi olmamıştır. Ya da yediği 6.000 küsürlük kazığın acısından toz kondurmuyordur televizyona. Kalkıp bana laf çakmayın bir de :)). Arkadaşım gazeteci, elinde gazetenin verdiği profesyonel fotoğraf makinesi var. Denemek için bir kaç foto çekip attık tvye. İlk söylediği üzülme ama gerçekten leş bir tv dedi direkt. Dost acı söyler dedi.

Her izlediğim platformda ayar yapmaktan sıkıldım artık. Uydu yayınında ayrı ayar yapıyorum, netflix izlerken apayrı bir ayar yapıyorum, youtube izlerken bambaşka bir ayar yapıyorum. Uydu yayınında maç izlerken başka ayar, herhangi bir program izlerken başka ayar yapmak zorundayım. 7 yaşındaki kızım bile baba bizim eski televizyonumuz çok daha güzel ve canlı gösteriyordu. Keşke onu vermeseydik diyor.

Hocam eğer beni kastediyorsan inan çok memnunum 65tu8500den, yaşım 42, merak ediyorsan söyleyeyim, elimden çok ekran geçti, belki qledlerle kıyaslanamaz ama hiç kötü bir panel degil. siz nasıl renklerle kullanıyorsunuz bilmem ama ettiğiniz kelimeleri kesinlikle haketmiyor.

@dallass hocam kastettiginiz video ektekiyse, beyazlar gayet yerinde :)

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e1/b5/f5/e1b5f55896bcb7223c24fcbf9bc1211a.jpeg&t=0&width=480&text=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erolalper -- 26 Ekim 2020; 20:12:14 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass

• Yarbay
    8261 Mesaj
    quote:

hocam lg 55sm8600 kullaniyorum 1 sene yi geçti ips panel, buradaki samsung saticilarina aldanmayin. Cok memnunum.Yanimda hard diskle bütün tv leri denemistim, en iyisi oleddi ama en yakini nanocel tv ler cikti. samsung ta hep soluktu renkler, siyahlarda gri ve detaysizdi. yaniniza bi flaş bellek alin tv lerde deneyin, dedigimi anliyacaksiniz.

Alıntıları Göster

İşin içini bilneyen bazı iyi niyetli arkadaşlar çıkıyorlar diyorlarki "iyi veya kötü birisinin para vererek oaldığı paneli kötüleme"

İyide kardeşim gelde kötüleme, marka fanı ve bir o kadar dediğim dedikçi bu zatı muhterem/ler

Filmci ve Oyunculara asla ama asla hitap etmeyecek olan adığı bildiğin Çöplük ips panelli bir modeli milletin gözünün içine baka baka övüyorda övüyor

Millette bu yorumları okuyunca gidip iphone(VA) alacağına discovery(İPS) alıyor.

Yaw daha nasıl açık konuşayım, benim ips panelli sm8/86 modellerini evime sokmam için lg nin bana üste para vermesi lazım,

Ondan sonra bu ips panelli modeli tabiki baş köşeye değil tam hakettiği yer olan mutfağa astırır,

Oturma odama ise filmci ve oyuncu olarak yine VA panelli model alırım...

Yani kontrastı, siyahı, siyah performansı vasat ötesi olan altı üstü bir ips panelin kıçına 1 değil 10 adet usb soksan ne olur sokmasan ne,

Bu usb'lerdeki içerik ise 4K değil 14K olsa ne olur olmasa ne

Ne olacak usb'leri yedikçe ips panel evrim geçirip VA panel mi olacak...

Hani, Köre bir dilek tut demişler, kör gözlerim açılsın diyeceği yere herkes kör olsun demiş

Aynı bu hesap, bu tutum aslında ips alanların pişmanlıklarının yüze vurumudur,

Hırçınlıkları bu yüzden, bu yüzden kafalarında hayali satıcı profili bile oluşturuyorlar.

İsim adres telefon belirtmeyen hatta özel mesajı bile kapalı olan biri nasıl satıcı olur?

Acaba diyorum bu satıcı satış yapabilmek için tüm bu bilgileri panel arayanlara telepatik yollarlamı iletiyor yoksa, bu iftiracılara bakarsak olur mu olur hani....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Ekim 2020; 20:56:38 >

• Yarbay
    3733 Mesaj

Hocam bu görüntü YouTube da var mı ne diye geçiyor

|
    |
    erolalper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    722 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Hocam bu görüntü YouTube da var mı ne diye geçiyor

Sanırım buydu

• Yarbay
    3733 Mesaj

Tamam hocam sağol bende bi deneyin

|
    |
    erolalper kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3607 Mesaj

Hocam satıcı parasına bakar, tüketiciyi düşünmez, tüketicide tv konusunda bilinçsizse oda işin kaymağı....

|
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    434 Mesaj

Nanolarda da baya sıkıntı var gibi siyahlar çok kötü

|
    |
  • Onbaşı
    18 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba, Samsung UE 55 TU8500 model tv almayı düşünüyorum, kullanan ya da bilen varsa yorum alabilir miyim? Crystal uhd tv önerir misiniz?

Evde Samsung QE Qled kullanıyorum, memnunum, kardeşime de tv alacağız, 55inc tv bakıyoruz, 6.500-8.000 TL bütçemiz var. Bilgisi olan arkadaşlar zaman ayırıp öneride bulunabilirse sevinirim

Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.