Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3202. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: krls , krls , aliggg , QRX Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 11 Misafir (2 Mobil) - 11 Masaüstü4 Mobil2 Android
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32003201320232033204
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maksimum 7bin₺ ye en düşük 55inc hangi tv önerirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: hagh

Maksimum 7bin₺ ye en düşük 55inc hangi tv önerirsiniz.

Philips 58PUS8505 var 55te LG UN8100 varbu iki cihaz önerilebilir bence. yada 1000tl daha verip q70 alabilirsiniz sanırım.

• CihanEfruzz C kullanıcısına yanıt

oled'e yakın NANO866 serisi var onada bakın bir. VA paneli bende aldım ama IPS bencede daha detaylı ve güzel görüntü veriyor. bir siyah performansı kötü diğer tüm özellikleri ile IPS çok daha üstün.

• amiwrong1903 A kullanıcısına yanıt

Hocam güzel televizyon ama samsung tv'lerde sesli komutları ingilizce vermemiz lazım sanırım, benim için sorun olmazda aile büyükleri için sorun olur, samsungların hepsi mi böyle?

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Video'nun az bir kısmında ayar yapıyor. Çokta bir ayar çekmiyor ama ayarları çok kurcalarsak deneme yanılma ile çok daha iyi şeyler çıkar bence. Diğer marka ve modellerde de bu tür ayarlar vardır bence.

Alıntıları Göster

Hocam her tv'nin ince ayar meselesi var, çoğu tv artık ayarlı gelmiyor bir nevi kullanıcı zevkine bırakıyorlar. Yalnız bu görüntü ayarları konusu, biraz izlediğiniz görüntünün kalitesine göre değişkenlik gösterebiliyor. Görüntü kalitesi yüksek bir videoda ayar yaparsanız yanıltıcı olabiliyor, çünkü bizim uydulardan gelen yayın kaliteleri leş gibi :) İzlediğiniz görüntüye ve kaynağa göre ayarları farklı şekilde optimize etmek gerekiyor.

Netflix, Amazon vs film izlerken ayarları ekstra bozmadığım sürece genelde kaliteli bir görüntü alıyorum, fakat uydudan bir şey izlerken netlikten renge parlaklığa kadar ayar yapıyorum :) O yüzden deneme yanılma yaparak bakmak gerekiyor, ben çok fazla ayarı kopyala yapıştır şekilde yaptım fakat çoğu zevkime hitap etmedi, kendim ayarladım. Çok fazla detay ve ayar var, tadında bırakmak lazım abartınca bu sefer sürekli ayar yapma gereği duyuluyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Adrenalin_DH

Hocam güzel televizyon ama samsung tv'lerde sesli komutları ingilizce vermemiz lazım sanırım, benim için sorun olmazda aile büyükleri için sorun olur, samsungların hepsi mi böyle?

Samsung modellerinin hepsinde sesli komut sistemleri Bixby üstünden çalışıyor diye biliyorum. Bixby de Türkçe destek olmadığından da mecbur ingilizce çalışıyor

• oyuncu11790 kullanıcısına yanıt

Haklısınız hocam. Zaten Tv yayınlarında açıkçası 4K Tv'ler den pek bir kaliteli görüntü ben de beklemiyorum. Hem ülkemizde ki yayınlar sebebi ile hem Full HD bir görüntünün kalitesi ister istemez 4K bir TV de çokta kaliteli gözükmeyecektir.

Mesela SD bir yayın FULL HD TV de kalitesiz ve renkleri kötü olarak çıkabiliyor. 4K TV'lerde de böyle oluyor. Sırf TV izlemek için alınacaksa ben şahsen 4K TV alınmasına karşıyım mesela. Çünkü TV yayını olarak 4K yayını olmadıkça Full HD bir yayından kalite olarak çok bir şey fark etmeyecektir diye düşünüyorum.

Ben bugün servisten onarıldı denerek gelen ama yine aynı sorunu devam ettiği için görevli tarafından servise geri götürülen TV den haber bekliyorum. Bu akşam veya yarın haber çıkar. Sorun düzelmiyor derlerse veya çok daha fazla masrafı var derlerse ona göre hareket edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 21 Ekim 2020; 14:11:21 >

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız bir kaç yıldır yazılımla gelecek deniyor ama tabi ne gelen var ne giden.

• quote:

Orijinalden alıntı: CihanEfruzz

Ama maalesef oled dışında tam siyah veren bir panel yok. Keşke şu olayı çözebilseler. Gerçi led artık miadını doldurdu. Yüksek fiyatlara led almak biraz saçmalık artık bence.

Cihan bu sözü genelde, sanki daha iyisi yokmuş gibi davranan ips panel sahipleri söylerler

Böyle diyenlerin siyahtan kastı KARA DELİKmidir bilemiyorum ama,

bırakın üst segment pahalı modelleri Qled VA panele sahip Q60T siyah konusunda tamı tamına 9.6 puan almış.

Bırakın alt ve orta seri UN ve NANOları, LG'nin Nano9 İPS panelli modeli dahi siyah konusunda 6.1 puan almış.

Evet Oled siyah olarak 10 puan almıştır daha iyidir ancak Oledin burn-in riski tüm bunların önüne geçiyor.

Yani insanı memnun edecek siyahlar sırf oledlere mahsus bişey değildir, VA panellerde tabiki bu konuda "segmentine göre" başarılıdırlar.

LG NANO9 İPS <> VA SAMSUNG Q60T

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• canozkara kullanıcısına yanıt
    Yine ayni fiyatlarda olan q60 nasil bir secenek sizce?

• mastor1 kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolasın. Led ile qled arasinda asiri bir fark var mi? Ben tv yi asil amac konsol ilr oyun oynamak ve film izlemek icin almak istiyorum.

• quote:

Haklısınız hocam. Zaten Tv yayınlarında açıkçası 4K Tv'ler den pek bir kaliteli görüntü ben de beklemiyorum. Hem ülkemizde ki yayınlar sebebi ile hem Full HD bir görüntünün kalitesi ister istemez 4K bir TV de çokta kaliteli gözükmeyecektir.

Mesela SD bir yayın FULL HD TV de kalitesiz ve renkleri kötü olarak çıkabiliyor. 4K TV'lerde de böyle oluyor. Sırf TV izlemek için alınacaksa ben şahsen 4K TV alınmasına karşıyım mesela. Çünkü TV yayını olarak 4K yayını olmadıkça Full HD bir yayından kalite olarak çok bir şey fark etmeyecektir diye düşünüyorum.

Ben bugün servisten onarıldı denerek gelen ama yine aynı sorunu devam ettiği için görevli tarafından servise geri götürülen TV den haber bekliyorum. Bu akşam veya yarın haber çıkar. Sorun düzelmiyor derlerse veya çok daha fazla masrafı var derlerse ona göre hareket edeceğim.

Sadece uydu yayını izleyen birinin zaten tv'ye büyük paralar yatırması doğru değil hocam, ben konsol, netflix/amazon için kullanıyorum o sebeple iyi bir tv almak istedim, fakat diğer türlü ortalama paneli güzel bir tv iş görür. Bilinçli olmak lazım, özellikle ülkemizde kur olaylarını düşününce iki kere düşünmek lazım alırken

• dallass kullanıcısına yanıt
    Tabi ki siyah konusunda herkes bunları biliyordur. Zaten bunlar şahsi fikirlerimiz herkes kendi aklıyla bizim söylediklerimizden kendine bir tavsiye oluşturacaktır. Ayrıca ben ips kullanıyorum zaten 😊 ama kristalin eksikliğini hissetmiyorum. Ziraa renk kalitesi siyah performansının önüne geçiyor. Tekrar söylüyorum bunlar kişisel zevkler beni kesseniz ben va özellikle alıp kullanmam sebebi ise belli benim için fazla parlak geliyor e tamam kisalim parlaklığı bu seferde renkler çöp oluyor. Kendi adıma renklerin doğallığı daha önemli. Siyah umursuyor olsam dediğim gibi oled alırım. Marka bağımsız söylüyorum led TV alıp paramı çöpe atmam maddi gücüm varsa. Yaptığım araştırmalar bir iki yıldır yanma olmadığını gösteriyor oledde. Zaten oled alacak parayı verebiliyorsam yanıyormuş vs. Diye düşünmem 😊 yahu ayranım yoksa niye tahtravalliyle gideyim sağa sola 😂 Tekrar söylüyorum bunlar şahsi düşüncelerim kimse için otorite sayılacak bir konumu yok ki forumda kimse hiçbir konuda otorite olamaz. Fikirlerini belirtir isteyen o fikri benimser istemeyen belnimsemez. Yazdıklarım benim naçizane görüşlerimdir.

Sagolun nano866 şu an 7999 TL mediamarkt ta görmüştüm ancak 8k parayı bir lede vermek benim için saçma 55b9 alırım 10k ya şu an ekonomi malum kötü aynı şekilde benim bütçemde aynı durumda Allah nasip ederse oled istiyorum. Benim sorunum markalar ya da panel tipleri değil aslında led olması. Bir led TV ye 7k 8k para vermek saçma geliyor çünkü oled fiyatları ilk geldiğine nazaren çok düştü bundan sebep söylüyorum. Elbette 866 alınabilir ama bu defa da nano816 kafa karıştırırdı oled piyasada olmasaydı sanirim916 da 9 k. Tabi nasip kısmet inşallah bir gün oledime kavuşurum. 😊

• hagh kullanıcısına yanıt
    Hocam bildiğim üzere samsunda qled de LG de nanocell de philipste ki the one serileri özünde led. Atla deve değil sadece Samsung sorduğunuz için söylüyorum ciddi bir fark görmeniz için q80t modeline bakmalısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihanEfruzz -- 21 Ekim 2020; 15:6:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Sadece uydu yayını izleyen birinin zaten tv'ye büyük paralar yatırması doğru değil hocam, ben konsol, netflix/amazon için kullanıyorum o sebeple iyi bir tv almak istedim, fakat diğer türlü ortalama paneli güzel bir tv iş görür. Bilinçli olmak lazım, özellikle ülkemizde kur olaylarını düşününce iki kere düşünmek lazım alırken

Alıntıları Göster

Ben de netflix ve bazı başka yerlerden dizi ve filmler izliyorum. Dizüstü bilgisayarımı TV'ye Hdmi ile bağlıyordum 11 senelik eski tip LCD TV olduğu için. Şimdi o serviste ve yapılamazsa ona göre tv alacağım. Onarılırsa almayacağım şimdilik ama onarılamazsa alacağım ama 43'' ve 50'' arasında kararsızım çünkü odanın duvarını çok kaplayacak 50'' alırsam bir de şu dönem alırsam aile desteği gerekecek biraz onların çıkacağı destekte önemli. Normal Tv de ki sıkıntı olmasa ben bu sene tv alma olayını düşünmüyordum. Biraz daha para biriktiririm o zaman alırım diyordum ama şimdi durumlar değişecek gibi.

kontrast parlaklık olmayan tv de hangi konuda va panelden üstün olabiliyor hocam mesela ? hdr içeriktemi filmdemi oyundamı çok merak ediyorum..binlerce insanın okuduğu şu konuda yıllardır tüm dünyanın bilip kabul ettiği çok basit bi meseleyi çözemedik :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ben de netflix ve bazı başka yerlerden dizi ve filmler izliyorum. Dizüstü bilgisayarımı TV'ye Hdmi ile bağlıyordum 11 senelik eski tip LCD TV olduğu için. Şimdi o serviste ve yapılamazsa ona göre tv alacağım. Onarılırsa almayacağım şimdilik ama onarılamazsa alacağım ama 43'' ve 50'' arasında kararsızım çünkü odanın duvarını çok kaplayacak 50'' alırsam bir de şu dönem alırsam aile desteği gerekecek biraz onların çıkacağı destekte önemli. Normal Tv de ki sıkıntı olmasa ben bu sene tv alma olayını düşünmüyordum. Biraz daha para biriktiririm o zaman alırım diyordum ama şimdi durumlar değişecek gibi.

Alıntıları Göster

Ülkemiz şartlarında önümüzü göremediğimiz için, bugün alın desem yarın kur düşer mi çıkar mı belli değil, mevcut gidişat her şey zamlanmaya devam edecek gibi duruyor. Kampanya kovalamak lazım hocam, iyi bir kampanya ile güzel bir tv alırsınız.

Boyut meselesi ise her zaman büyük boy tv iyidir, özellikle 43 ile 50 arasında baya fark var. Tabi odanın şartları da önemli, fakat imkanınız olursa 50" zorlayın derim, alınınca zaten uzun süre kullanılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: oyuncu11790

Ülkemiz şartlarında önümüzü göremediğimiz için, bugün alın desem yarın kur düşer mi çıkar mı belli değil, mevcut gidişat her şey zamlanmaya devam edecek gibi duruyor. Kampanya kovalamak lazım hocam, iyi bir kampanya ile güzel bir tv alırsınız.

Boyut meselesi ise her zaman büyük boy tv iyidir, özellikle 43 ile 50 arasında baya fark var. Tabi odanın şartları da önemli, fakat imkanınız olursa 50" zorlayın derim, alınınca zaten uzun süre kullanılıyor.

Alıntıları Göster

Zaten tamir olmazsa kampanya olana kadar beklerim mevcut tv geldiğinde onla idare ederim tabi mevcut tv tamir olurken hepten açılmaz hale gelmediyse. Yoksa kampanya beklemeden yeni tv hemen almam gerekecek.

Kampanya olursa 50'' alma olasılığım yüksek zaten. Ama duvarda biraz sırıtabilir o ayrı. Hesaplama yaptım izleme mesafesi olarak 50'' almam gerekiyor.

• 
Sayfa: önceki 32003201320232033204
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.