Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3121. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
17 Misafir (1 Mobil) - 16 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31193120312131223123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: complete_

bazı mesajlara bakıyorumda iflah olmaz bir samsung önermesi var

samsung tu hoşuna gitmezse q serisini al
    q serisinde q95t al
    bunları alamıyorsan tu serisi va panel bu paraya kaçmaz de
    bu nasıl iştir arkadaş para ilede yapılmaz bu döngü
    eve buzdolabı alacaksan tu serisi al arkası çok serin ne desen saklar,bozulmaz kıvamında işler dönüyor,yazık milletin ahına girip para kazanmak,o para'yı kazansan ne olur kazanmasan ne olur,3 günlük dünya ekmeğin yanına katık'da bulunur..
    Ah pijamalı şevket ah meğer sen haklıymışsın...

Hala meselenin VA/İPS meselesi değilde samsungla alakalı olduğunu sanan pek zeki ve bizi hakir gören arkadaş
    Söylermisin Filmci ve Oyuncu forumdaşlara tutup Kontrast,siyah,derinlik,gerçeklik ve berraklık tan uzak çöplük ips panellerimi önerelim?
    Bu kriterde olanlar için asla bir ips panel önerilemeyeceğine göre
    Şimdi bana Tavsiye arayan bir forumdaş gibi samsung hariç 5-9 bin arası VA 55 inç bir panel öner
    Bana sakın bulamıyorum deme o zaman ya bir fabrika kur yada daha kolayı oled aşkı ile VA panel üretmeyen Sony,lg veya philipsten rica et benim için bir model ürettir tamam mı hadi bekliyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Ah pijamalı şevket ah meğer sen haklıymışsın...

Hala meselenin VA/İPS meselesi değilde samsungla alakalı olduğunu sanan pek zeki ve bizi hakir gören arkadaş
    Söylermisin Filmci ve Oyuncu forumdaşlara tutup Kontrast,siyah,derinlik,gerçeklik ve berraklık tan uzak çöplük ips panellerimi önerelim?
    Bu kriterde olanlar için asla bir ips panel önerilemeyeceğine göre
    Şimdi bana Tavsiye arayan bir forumdaş gibi samsung hariç 5-9 bin arası VA 55 inç bir panel öner
    Bana sakın bulamıyorum deme o zaman ya bir fabrika kur yada daha kolayı oled aşkı ile VA panel üretmeyen Sony,lg veya philipsten rica et benim için bir model ürettir tamam mı hadi bekliyorum...

Alıntıları Göster
    Röptaşambırlı berktay efendiye bak sen, q serisi panel açıklığı falan idare ediyordun da tu serisinde kurbağanın gözünü patlattın, bari şu q60 olayına devam etseydin, o kadar panel açıklığı kapı aralığında da var diyip idare ediyordun, üst mesajda önerdim arkadaşa sen neden yazdıklarıma alındın anlamadım, koca forumda, şu tu serisini arkadaşa önerip adamı hayattan soğutan sen miydin?

• Arkadaşlar hiç birinizi tanımıyorum, TV konusunda da çok bilgim yok.

O iyi bu kötü, o satıcı bu pazarlamacı konusu uzayıp gider.

Dallas hocamın yukarıda paylaştığı "siyah ve gri" fotosu açıkçası bende ona karşı bir güven oluşturuyor. Belgeli konuşuyor en azından. Diğer markalarda siyah bu resimdeki gibi gri renkte ise yoruma gerek yok.

Herkesin belgeli ve destekli önerilerde bulunması kaliteyi artırır kanısındayım.

Yoksa alınacak marka sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ya onu alacaksın ya bunu.

Yanlış anlaşılmak da istemiyorum, taraf tutuyormuş gibi de görünmüş olmayayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alivebora -- 25 Eylül 2020; 14:28:2 >
  • Level 2
    Arkadaşlar az önce servis geldi kurdu gitti Allaha şükür hiç bir sıkıntı çıkmadı heyecanla buraya yazayım dedim tv güzel hoşuma gitti kanal geçişleri biraz yavaş gibi geldi video izlemedim daha ölü piksel testi falan yaptırdım biraz sonra fotoğraf paylaşacağım.

• Şimdilik bi sorun yok gibi kaç gündür boşuna korkmuşum
    Ayrıca burda yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 25 Eylül 2020; 15:22:42 >

• Hayırlı olsun İbrahim televizyonun altındaki koltukdan mı izleyeceksin

• complete_ kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam aynen hocan ordan izleyeceğim yok be ya tam karşısında yatak ve tekli kanepe var zaten kendi odam fazla giren olmuyor o yüzden en uygun yer orası oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Şimdilik bi sorun yok gibi kaç gündür boşuna korkmuşum

Hayırlı olsun İbrahim :) tü serisinin problemlerinden sonra düşündüğüm model. Bol resim bekliyoruz senden inceleme resimleri video olursa çok süper olur. Bu model için almayı düşünenlere öncülük yapmış olursun :)

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: complete_

bazı mesajlara bakıyorumda iflah olmaz bir samsung önermesi var

samsung tu hoşuna gitmezse q serisini al
    q serisinde q95t al
    bunları alamıyorsan tu serisi va panel bu paraya kaçmaz de
    bu nasıl iştir arkadaş para ilede yapılmaz bu döngü
    eve buzdolabı alacaksan tu serisi al arkası çok serin ne desen saklar,bozulmaz kıvamında işler dönüyor,yazık milletin ahına girip para kazanmak,o para'yı kazansan ne olur kazanmasan ne olur,3 günlük dünya ekmeğin yanına katık'da bulunur..
    Hocam bu konuda size ufak bir itirazım olacak. Bende başta Dallas'ın sadece Samsung önerdiğini düşünüyordum ama sonrasında bana yardımcı oldu. ve Lg Un8100 almama vesile oldu burd RNNN hocamında fikri önemli oldu. ikisinede kendi adıma teşekkür ediyorum.

• Arkadaşlar fotoğraf ile tv alınmaz ama yine de burada arkadaşların mağdur olmaması açısından amatörce alel acele çektiğim fotoğrafları paylaşmak isterim.
    Ancak paylaşmadan önce bikaç şey söylemek istiyorum. Samsung tu modellerini önerenlerin bu tv leri canlı kanlı hiç görmediklerini inceleme videoları ya da forumlardaki yazılanlardan etkilendiğini bunun yanında belli bir markaya olan düşmanlığın getirdiği fanboyluklar olduğunu düşünüyorum artık. Ya da hepinizin bildiği gibi samsung satıcısı yetkilisi olduklarını. Göz var izan var ben etki altında kalmadan mağazaya gidip birinin tu beğenebileceğini düşünmüyorum. Burada öyle ali cengiz oyunları dönüyor ki kesinlikle forumlarda yapılan yorumların etkisinde kalmayın.

İnsanlarla kişisel münakaşaya girmemek adına isim vermiyorum bana 2 arkadaş 65tu8500 ü önerdi burada. Mağazaya gittim samsung temsilcisi öve öve bitiremedi 65tu8500ü yahu ekrana bakıyorum nasıl bu bundan iyi olur diyorum. Yanımda tv bakmaya gelen amcaya soruyorum amca hangisi iyi diye bu karanlık bişe anlaşılmıyo diyor. Eşime soruyorum bu çok karanlık diyor arkadaşımı götürüyorjm mağazaya kanka bu karanlık ya diyor. Bunlar ilk görüşte yorum yapan insanlar. Lütfen 65tu8500 alacaksanız bir kere normal tv yayını açtırın. İnsanların suratları tenleri kıpkırmızı keşke o görüntünün de fotosunu alsaydım.

İlk fotoğrafta soldaki sony 65xg8196 sağdaki ise t65tu8500 yahu sırf ayarlarda sorun vardır diye en parlak moda aldırdım samsungu sony hem parlaklık hem netlik hem de derinlik olarak yok ediyor samsungu açıkça görülüyor.

2. Fotoda soldakiler tu8500 sağ alttaki benim aldığım 70un7100 sağ üstteki ips ekran diye dünya laf edilen sm8200 parlaklık olarak samsung un7100 ün yanına yaklaşamıyor derinlik netlik olarak sm8200 e yaklaşamıyor. Ekranda ne dönüyo o belli değil ya. Hala samsung tu da tu neymiş bu tu8500 ya. İlla böyle mi yazmak gerek. 3 kuruş prim alacaksınız samsung tr satışları artsın da işsiz kalmayalkm diye vur allah vur. Arkadaşlar açıkça söylüyorum asla yorum etkisinde kalmayın.

Benim yazdıklarımın etkisinde de kalmayın kitele.com bu siteye yazın aklınızdaki tv yi inç başına düşen piksele bakın panel modeline bakın hdr teknolojisine bakın led teknolojisine bakın ince ince inceleyin. gelip abi cebimde 5000 var 55inç arıyorum ne alayım dediğinizde sabahtan akşama kadar bu sayfayı kollayan samsung satıcısı size tu7000 al tu8000 al diyecek lg yetkilisi sm8000 al diyecek. Bak ben tv alana kadar buraya günde 10 kere giriyodum tv aldım geldi kuruldu dünden beri hiç girmiyorum. Ama bakıyorjm aylardır buradan çıkmadan insanlar var. Hiç soruyo musunuz meden diye?

Ben foruma sordum sağolsun arkadaşlar 65tu8500 önerdi inceledim baktım asla ihtiyacımı karşılamayacağını tespit ettim. Örneğin 70un7100 e başlangıç seviye uzak durun denildi. Neden uzak durulması gerektiğine dair en ufak bir teknik bilgi yok. Neyi daha düşük neyi daha kötü cvp yok. lg 2020 de 70inç de Nanocell dışında sadece 2 lcd çıkarmış aralarındaki tek fark bacak tipi ve kumanda yani giriş seviye denilen tv den başka modeli yok zaten 70inç de. 😄 ben anlıyorum ki bu adamlar lg nin 2020 de 70inç de kaç modeli var onu bile bilmeden basma kalıp ha 7000 serii mi geç o zaman diyorlar. E ben daha neden ciddiye alayım ki?

Ben naçizane bu forumlara güvenilmemesi gerektiği sadece rafine bilgi almak için kullanılması gerektiğini düşünüyorum. Burada amacım kimseyi kırmak üzmek yermek değil. Bunlar benim fikirlerim. Benm aldığım bir tv kırık geldi iade ettim ama o tv kırık çıktığında yaşadığım heves kırılmasını buradaki arkadaşlar farklı sebeplerle de olsa yaşasın istemiyorum. Adam iyi niyetle foruma sorar yönlendirmeyle tv alır evde beklentisini karşılamaz Komple hevesi kırılır insanların bunu yaşamasını istemiyorum. İyi forumlar dilerim.

Düzeltme: bu arada yanlış anlaşılmasın samsung çok kötü diğeri iyi gibi bir anlam çıkmasın. Ben önceki mesajımda da belirttim. Benim için görüntü kalitesi önemli diyorsanız kesinliklr sony modellerini inceleyin. Tartışmasız çok kaliteli Görüntü veriyor fiyatlarına göre ama menüsü arayüzü hızı da bir o kadar kötü ne yazık ki. Lg de paranız varsa üst seviye nanocell modelleri öneririm. Onun dışında lg nin nadir va panel tv lerini öneririm. İps Panel cidden siyahlarda can sıkar izlerken. Samsungun bu tu modellerinde yukarıda da yazdığım gibi qled satmak için Downgrade e gittiğini onun da elinde patladığını düşünüyorum. Ama Samsungun q serilerinin görüntü kalitesi Cidden çok Çok iyi eğer bütçeniz kurtarırsa samsungun q modellerini inceleyin. Zaten ilk fotoda arkada güneş gibi parlayan samsung un qled paneli de samsungun istediğinde neler yapabileceğini gösteriyor. Yanlış anlaşılmasın Bir markaya karşı değil bir markanın çokça önerilen modeline karşı benim serzenişim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rookie055 -- 25 Eylül 2020; 16:53:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Şimdilik bi sorun yok gibi kaç gündür boşuna korkmuşum

Hocam hayırlı olsun ağız tadıyla izleyin inşallah.

• canozkara kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam Allah razı olsun darısı sizin başınıza

• Negan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam sağolun daha iyisi sizn olsun

• Dün geldi 50q60t ... servis kaydı olusturdum... yarın gelecek samsung servisi....

50 inch bayagı buyukmus kutusu..bakalım ne olacak izlemede
  • khaLed kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim sağolun bende tu serisi ile arasında kalmıştım bunu seçtim ama va panel olduğu için sanki bana biraz soluk geldi bende ıps panel laptop var ama renkler çok canlı kanal geçişleri 2 saniye kadar tv nin ilk açılışı süper sesli komut süper hemen buluyor akıllı kumandayı beğendim YouTube da baya hızlı özellikle sesini çok beğendim kısacası aldığıma değdi memnunum.

• sevemem1985 S kullanıcısına yanıt
    Hadi hayırlı olsun bende büyük gibi diyordum kutusundan sonra normal geldi gözüme alışırsınız montaj bi yapılsın.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    bu modellerin 43 olanları neden Türkiye'de satılmıyor anlamadım
    fazla talep mi olmuyor bu boyutta
    oysa amazon da ebay da var
    amazon dan alsam baya vergi bindirirler heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler Q60 samsung modelinde ışık sızması vardı önceki arkadaşlar bilir an itibari ile tarafıma tebliğ edildi tv yi iade edip parasını alacağım. Daha önce bu süreci yaşayanlar aceba kaç gün içinde başvurmam gerekir vatan bilgisayara belirli bir süresi var mı şu an şehir dışında gideceğim o yüzden soruyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gael kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyorum hocam 43 olan sanırım ıps panel o yüzden de olabilir.

• 
Sayfa: önceki 31193120312131223123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.