Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir - 9 Masaüstü
5 sn
88.005
Cevap
1.327
Favori
4.687.183
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
76. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 31183119312031213122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla hocam bende fabrikada çalışıyorum . 40 TL ye imal ettiğimiz 120-150 TL ye satılıyor alt müsterilerimize . Onlarda işçilik vs ile birlikte 250-300 TL ye son müşteriye satıyor . Yani bir ürün en az 2-3 kat kar ile satılmazsa olmuyor bu kapitalist düzende

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hanıncipsi kullanıcısına yanıt
    Bende 13 bin görünüyor Bu modelin fiyatını 15 günde bir indiriyorlar. 2 gün geçiyor tekrar yükseltiyorlar Böyle bir indirip bir kaldırıp satmaya çalışıyorlar. Bu arada fiyat yükselmiş; bir önceki indirimde 7000 lira idi.
  • hakansoyvural H kullanıcısına yanıt
    Öneren dallastan başka kim olabilir akşama kadar samsung samsung va panel va panel çöplık ips panel diye inleyen tvyi daha once belki hic gormemis tavsiyeleri dikkate alinmayacak bir kişilik gecmis olsun hocam sizede bildigim kadariyla iade hakkiniz tv bulunmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheOnu kullanıcısına yanıt
    Evet arada oluyor o fiyat
    İndirimli fiyatı herhalde kurdan dolayı arttı

O fiyata alınır mı (7500tl)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hanıncipsi -- 24 Eylül 2020; 20:8:21 >
  • sevemem1985 S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun amazon dan korkma hocam koşulsuz şartsız 30 gün iade var kurulum için servisi arayacaksınız randevu alacaksınız.

• Teknik detaylarda boğuldum artık. Bütçem 6000. Tv'de oyun oynamam.Film hastasıyım. Netflix'de çok zaman geçiririm. Bana bu kriterlere uygun tavsiye edebileceğiniz 55" TV önerisi verir misiniz ? Samsung UE-55TU8000 nasıl alınır mı ?

• skylife_ kullanıcısına yanıt
    Hocam yorumları okumuyor musun tu serisi renkleri sıkıntılı diye çoğu kişi yazdı o yüzden kimse cevap vermiyor o yüzden yazayım dedim.
    Geriye dönük 5 6 sayfa okursan sorularına cevap bulursun.

• i_brahi_m İ kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın artık bunaldım bir hışımla buraya attım kendimi ve yazdım Yazdiktan sonra farkettim. Hala okuyorum bana uygun bir TV bulurum umarım

• Selam arkadaşlar. Söyle bir talihsizlik oldu. 65tu8500 için araştırma yaptim almadan önce hep iyi yorumlar görürken tam eve kurulduğu gün özellikle bu başlıkta müthiş yerildi bu tv modeli. Ben de bir hafta kullandim ve görüntü memnun etmemeye başladı. Ilk hin ufak ışık sızması vardi. Bir hafta da o sizmalar arttı artik cok daha fazla belli oluyorlar.
    Vatan bilgisayar mağazaya gidip aldık. Ertesi gün eve getirdiler. Şimdi değişim için vatan bilgisayar zorluk çıkarır mı? Alali henüz 15 gün olmadi. Sony 65xg8096 ile değiştirmek istediğimi soylucem. Bu model hakkında ne dersiniz.

• skylife_ kullanıcısına yanıt
    Eğer bütçeniz varsa q60t ve üzeri modellere bakın veya ben gibi lg 50un7400 veya 8100 serisi alın derim ama biraz araştırın

• quote:

Orijinalden alıntı: 1905sss

Hocam ya kendinizi kandırıyorsunuz ya da gerçekten inanmışssınız 3000-4000 verilen şey dandiktir diye.

Siz ucuz şey alacak kadar zengin değilim lafını yanlış anlamışsınız. :) Gidip 1500 liraya adı duyulmamış yan markalardan falan alırsanız bu lafı kullanabilirsiniz eyvallah.

Benim evimde 42" LG vardı 11-12 senedir kullanıyorum. Hala Taş gibi. Bir tv daha gerekli oldu. Geçen ay LG 49UM7100 aldım. 3799 TL verdim. Çok memnunum. Netflix ve amazon prime izliyoruz. Oğlum da ps4 oynuyor. Gören ekrana, renklere hayran oldu. iyiki almışım diyorum.

Size göre ucuz 2 sene bozulacak. Psikolojik olarak kafanıza yerleşmiş demekki.
    Hem giriş seviye 7100 serisi hemde vasat ips panelli bir model alıp üstüne birde "film ve oyunlarda harikalar yaratıyor" diyen adam kendince doğru söylüyordur peki neden?
    Çünkü bu kullanıcı profili size yıllardır söylediğim "Görüntü varmı var daha ne olsun cam gibi cam" diyen en alt izleyici kesimindendir.
    Bu kesim ucuz ve pahalı tvler arasındaki devasa performans farklılıklarını algılayamazlar,
    Onlara göre 3bin liralık bir tvde 10bin liralık tvyide aynı işi görüyordur, aralarında asla performans farkı yoktur,
    İşte sırf bu yüzden maddi imkanları olsa bile gidip alt segment tv alırlar, üst segment pahalı model tv alanları parasını çöpe atanlar olarak görürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Eylül 2020; 22:13:10 >

• mösyöbovary kullanıcısına yanıt
    Şansınızı bi deneyin isterseniz bakalım ne diyecekler.

• hakansoyvural H kullanıcısına yanıt
    Teknosa 1 ay içinde iade alıyor. Değiştirebilirsin

• Ben televizyonu mediamarktan almisim. O gun cok yogundu aklim karismis. Samsung ile bugun gorustum aldiginiz yer ile gorusun dedi. Medimarkt sitesini inceledim 14 gun diyor iade ve degisim icin. Ya anlamadigim sey yabanci ulkelerde bu televizyon acaip tutmus durumda. Hatta karanlik odaniz varsa asla baska televizyon bakmayin diyen inceleyeciler var. Adamin kanali epey de kalabalik ve popüler. Gerçekten bu kadar kötü görüntü veren televizyonu nasil begeniyorlar? Bende mi bir kusur var acaba diyorum? Esim acaip memnun televizyondan. Bu sekilde karanlik olmasi daha cok hosuma gidiyor diyor. Simdi onunla da aksi tarafa düştüm. Keyif alamiyorum ki izlerken. Hele mac yayinlari bildigin ışıklandırmasi yetersiz hali sahalar gibi. Cumartesi tum sansimi deneyecegim. Bir de 1 sene sigorta yaptırmışım alırken :))

• quote:

Orijinalden alıntı: hakansoyvural

Ben televizyonu mediamarktan almisim. O gun cok yogundu aklim karismis. Samsung ile bugun gorustum aldiginiz yer ile gorusun dedi. Medimarkt sitesini inceledim 14 gun diyor iade ve degisim icin. Ya anlamadigim sey yabanci ulkelerde bu televizyon acaip tutmus durumda. Hatta karanlik odaniz varsa asla baska televizyon bakmayin diyen inceleyeciler var. Adamin kanali epey de kalabalik ve popüler. Gerçekten bu kadar kötü görüntü veren televizyonu nasil begeniyorlar? Bende mi bir kusur var acaba diyorum? Esim acaip memnun televizyondan. Bu sekilde karanlik olmasi daha cok hosuma gidiyor diyor. Simdi onunla da aksi tarafa düştüm. Keyif alamiyorum ki izlerken. Hele mac yayinlari bildigin ışıklandırmasi yetersiz hali sahalar gibi. Cumartesi tum sansimi deneyecegim. Bir de 1 sene sigorta yaptırmışım alırken :))
    Otomatik ortam ışığı olayını bilmeden, kapatıp açmadan,
    https://www.samsung.com/tr/support/tv-audio-video/how-do-i-turn-on-ambient-light-detection-on-tv/
    Arka aydınlatmayı yükseltmeden,
    Renk/ton ayarı nasıl yapılır bilmeden,
    Daha vahimi Kontrast ve Siyah yoksunu vasat ötesi bir İPS panel kullanmadan, 8500 TU kaka demeyin.
    Yani sadece görüntü ayarlarından ışığı yükseltmekte olmuyor bu işler.

Yorumlara bakıyorum, sanki geçensenenin samsung RU modelleri uçuyormuş kaçıyormuş gibi ifadeler var yaw ne alaka,
    Ru da Tu da aynı b.kun lacivertiyken, şimdilerde TU7-8-8500'den QLED performansı bekleniyor, yada daha vahimi çöplük ips'lerin daha iyi olduğu vurgusu yapılıyor
    Bende tüm bunları garip ve şaşkın bir ifadeyle okuyorum.
    Halbuki bütçesi alt orta seviye olan FİLMCİ ve OYUNCUlar için en iyi seçenek hala Samsung TU/VA serisidir... peki neden?
    Çünkü karşı rakiplerde yine 55/65 inç VA panel hiç seçenek yok.

Bahsekonu mesaja dönecek olursam;
    Hakan, Sana tavsiyem tu8500'ü değiştir ve gidip aynı fiyata ips panelli bir model al,
    İşte sen asıl o zaman göreceksin cansızlığı matlığı siyah yerine GRİyi ve kaçınılmaz son yengedende bir güzel azar...

Samsung TU VA panel <> LG UN İPS panel

Segmentine göre iyi olsada seni tatmin etmeyen TU8500'den kurtulup hemde azar yemeden bu işten sıyrılmak istiyorsan
    Sana tavsiyem Limitini bir tık artır ve Samsung 55Q60T al
    İşte o zaman o istediğin parlaklığa kavuşursun...

Evet malesef Oled üreten/satan Sony,lg,philips sırf size oled aldırmak için (bir iki model hariç) VA panelli modeller üretmezlerken,
    Samsung'ta tüm modellerini VA üretse bile, alt serileri belli bir noktada tutarak oda sizi QLED modellere yönlendiriyor.
    Gerçi malesef bu durum kapitalizmin getirisi olarak hayatın her alanında var, bir çift çorap alırken bile durum böyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 25 Eylül 2020; 7:23:57 >

• va paneli çok matah bir şey sanıp atlayıp samsung 2020 model tv lerini alanlar daha ilk haftasında pişman olup foruma nasıl iade edebilirim mesajları atıyor sürekli. birileri de hala daha bunları savunucam diye göbeğini çatlatıyor. bu sene burası iyice samsung 2020 va panel tv mağdurlarının ağlama duvarına döner.
  • Merhaba, 32-40 inch tv tavsiyesi vermek isteyen var mı?
    Konsol bağlanıp oyun oynanacak ve Netflix vs izlenecek. Bütçe 2200
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ciclista -- 25 Eylül 2020; 11:8:32 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bazı mesajlara bakıyorumda iflah olmaz bir samsung önermesi var

samsung tu hoşuna gitmezse q serisini al
    q serisinde q95t al
    bunları alamıyorsan tu serisi va panel bu paraya kaçmaz de
    bu nasıl iştir arkadaş para ilede yapılmaz bu döngü
    eve buzdolabı alacaksan tu serisi al arkası çok serin ne desen saklar,bozulmaz kıvamında işler dönüyor,yazık milletin ahına girip para kazanmak,o para'yı kazansan ne olur kazanmasan ne olur,3 günlük dünya ekmeğin yanına katık'da bulunur..
  • complete_ kullanıcısına yanıt
    peki siz ne öneriyorsunuz hocam 7000 tl bandında 55 inç? ağırlıklı olarak digitürk üzerinden futbol maçı izlenecek, netflix film, bazen de xbox ve ps4 oyun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakansoyvural

peki siz ne öneriyorsunuz hocam 7000 tl bandında 55 inç? ağırlıklı olarak digitürk üzerinden futbol maçı izlenecek, netflix film, bazen de xbox ve ps4 oyun.
    Bütçeyi artırıp xf9005 öneririm, bütçe artmıyorsa lg'nin un7400-8100 va paneli modelleri var onları öneririm..

• 
Sayfa: önceki 31183119312031213122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.