Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3043. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
24 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30413042304330443045
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 50 pus7304 tercih ettim o fiyat bandında başka android smart olan tv yok amblight artısı yaklaşık 8 aydır philips 55pus8804 kullanıyorum hicbir problem yaşamadım gerçekten ambligt alışınca başka markalara bakmak istemiyor insan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mirtazo01

Ben 50 pus7304 tercih ettim o fiyat bandında başka android smart olan tv yok amblight artısı yaklaşık 8 aydır philips 55pus8804 kullanıyorum hicbir problem yaşamadım gerçekten ambligt alışınca başka markalara bakmak istemiyor insan.
    Eyvallah Kardeşim.
    Çok arada kaldım.
    Bi Amblight ve bütün hdr özellikleri +Dolby Atmos var diye Philips'e kayıyorum
    Bi nanocell,ses özellikleri ve Ting AI'den dolayı LG'ye kayıyorum.

Ayrıca 50pus7304 te hem VA panel ve tam doğal ve net hdr görüntüleri veremiyor kullanıcı yorumlarından hem de basit bir kumandadı olduğu söylendiği için Philipsten çekiniyorum.
    Lg'de de sihirli kumanda kutudan çıkmıyor ve Dolby Digital - Dolby Atmos yok diye çekiniyorum.
    İnan nasıl karar vereceğim bilmiyorum...
    İkisi de fiyat olarak birbirine yakın.
    Yalnız LG'nin fiyatlları çok oynak.Popüler bir tv.
    LG 55sm8200 serisi 5000 tl seviyesine düşse hiç beklemeden alıcam ama bir türlü düşmüyor.Aksine devamlı yükseliyor.
    55pud8804'ü geçen gün inceledim.Harika bir tv.Ama benim bütçeme uygun değil.Saundbar özelliği müthiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SASarıkaya -- 25 Ağustos 2020; 16:11:48 >

• SASarıkaya S kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ikisininde birbirinden artıları eksileri var.
    Lg sihirli kumanda orijinalini geçen ay 250 tl ye almıştım o civarlarda geziniyor.

• quote:

Kesinlikle ikisininde birbirinden artıları eksileri var.
    Lg sihirli kumanda orijinalini geçen ay 250 tl ye almıştım o civarlarda geziniyor.
    Lg tv de mi var kardeşim sende?

Arada sırada evinde kaldığım arkadaşta var gerçekten renk kontrastı çok iyi film izleme keyifli nanocellde de çok stabil ve kolay kullanımı var lg nın.
    Sihirli kumanda ile kullanımı çok kullanışlı

• Dünya’nın ilk 4K IPS 1 ms (GtG) Oyun Monitörü 27GN950!

Nano IPS teknolojisine sahip LG 27GN950 Oyun Monitörleri Ekim ayı itibariyle oyunseverlerle buluşuyor.

VESA Display Stream Compression (DSC) Teknolojisine sahip LG 27GN950 monitör; 4K yüksek çözünürlüğü, 1 ms (GtG) yanıt süresiyle 144 Hz yüksek hızlı yenileme hızını, HDR ve G-SYNC® uyumluluğunu destekler. Tek bir DisplayPort bağlantısıyla 10 bit rengi kapsar ve görsel kaybı azaltır.

LG 27GN950 oyun monitörlerinde bulunan Nano IPS teknolojisi, canlı sahneleri yüksek kaliteli renklerle ekrana yansıtırken VESA DisplayHDR600 ise geniş UHD 4K ekranda dinamik kontrast sağlar. TN Speed ​​ile karşılaştırılabilen IPS 1 ms hız, daha az ardıl görüntü ve hızlı yanıt süresi sağlayarak yepyeni bir oyun performansının keyfini çıkarmanızı sağlar.

Ekranın eğimini, yüksekliğini ve eksenini değiştirmek için ayarlanan ekran tabanı, oyunu daha rahat oynamanıza yardımcı olur. Oyuncular rakiplerine hızlı tepki verebilir ve kolayca hedefe nişan alabilirler. NVIDIA tarafından test edilen ve resmi olarak doğrulanan G-Sync® Uyumlu 27GN950 Monitör, ekran yırtılmasını önleyerek ve takılmayı en aza indirerek daha sorunsuz ve daha hızlı bir oyun deneyimi sağlar. Sphere Lighting 2.0, göz yorgunluğunu azaltırken, video ve ses senkronizasyon modu oyundaki dinamik seslere ve görünen görsel efekt renklerine göre yanarak kendinizi tamamen oyuna kaptırmanıza olanak tanır.

• Arkadaşlar merhaba, 4000-5000 TL civarı bir televizyon bakıyoruz. Çoğunlukla televizyon izleme, oyun oynama ve Youtube için kullanılacak. Odanın şekli gereği yan açılardan izlenirken fazla sorun olmamalı. Ayrıca ışık alan bir odada kullanılacağını da eklemek isterim. Fazla ek özelliğe ya da smart TV özelliklerine gerek yok. En büyük beklentim bir kez aldıktan sonra bir daha hiç sorun yaşamamak. Araştırmalarım ve başlıkta okuduklarım sonucu üç modele indirmiş durumdayım:

- Samsung 50TU7000
    - LG 49UM7100PLB
    - Philips 50PUS7304

Samsung ve LG'yi gidip görme imkanım oldu ama Philips'i görmedim. Bu işlerden pek anlamamakla beraber ikisi de gayet tatmin edici görüntüye sahip göründü. LG'yi bayiden 4000 TL'ye alabiliyorum, Samsung ise bayi 4800 diyorken Amazon'da 4246 TL fiyat gördüm. Bu arada Amazon fiyatına kurulum dahil mi, bilen var mı? Eğer kurulum ayrıca yapılıyorsa ücretler ne kadar? Ve son olarak, Philips'in arıza çıkardığına dair birkaç yerde yorum gördüm, yaygın mı bu? Bu fiyat aralığında başka model öneriniz varsa onlara da açığım.

• Bu samsung Tv lerde ghosting nesnelerin hayalet golgelenme durumu tv kanallarinin 1080i veya sd kanal ve kanallarin kotu olmasindan kaynakli oldugunu dusunuyorum.zira kucuk ekranli tvlerde yokken 55 65 75 inc tvlerde bu coknet bariz fark ediliyor.sorun tvde degil kanallarra diye dusunuyorum.eger sorun tvdeyse markayi degistirmek lazim

• uuslu kullanıcısına yanıt
    Kutunun açılıp açılmadığını anlayamazsınız, nedeni ise kutunun alt kısmında plastik tapalar var bu tapaları çıkardığımızı kutunun üst kapağı çıkıyor, tekrar üst kapağı yerine koyup plastik tapaları yerine taktınızmı kutu orijinal duruma geliyor.

• quote:

Arada sırada evinde kaldığım arkadaşta var gerçekten renk kontrastı çok iyi film izleme keyifli nanocellde de çok stabil ve kolay kullanımı var lg nın.
    Kardeşim sürekli epey.com dan fiyat takibi yapıyorum.Bugün akşam üzeri tekrar baktığımda şoka girdim Senin tv 55pus8804 Amazon'da 5993 TL gözüküyordu aynı zamanda Hepsiburada da 10.000 TL civarı gözüküyordu.
    Hemen Amazon'a sipariş vermek için girdiğimde stokta yok yazısını gördüm.
    Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
    Sistem otomatik güncelliyor dediler.
    Bir daha şok yaşadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktay_erman

Vatanda bi sordur eger 70r dusunuyosan stoklarinda vardi teshir. Ben gittigimde kozmetik olarak kontrol yaptim ekrani ve kasayi herhangi bi problem yoktu. Ayrica piksel testi de yaptirdim herhangi bi olu piksel falan yoktu.sen testlerini yap eve kuruluma gelindiginde yine yaptirirsin test 2 yil garantisi var zaten cihazlarin.
    Yok malesef hocam. Bugün teknosaya da uğradım orda da teşhir 55q60r vardı ancak teşhire konulma tarihine öğrenemedik bir türlü. Geveledi gibime geldi o yüzden vatana gittim tekrar teşhire konulmasını öğrendim, 20-23 Mart gibi kutudan çıkartılıp teşhir olarak standa konulmuş ve 2 gün sonra pandemiden dolayı mağaza kapanmış. Daha sonra avmler açılınca 1 haziranda tekrar açılmış. Bugün ayırttırdım kapattırdım televizyonu :) Yarın gidip ekran testlerini falan yapıp o şekilde almayı düşünüyorum. Fiyat olarakta 150-200 düşecekler bakalım.

Başka yapmam gereken test var mıdır sence?

• quote:

Kardeşim sürekli epey.com dan fiyat takibi yapıyorum.Bugün akşam üzeri tekrar baktığımda şoka girdim Senin tv 55pus8804 Amazon'da 5993 TL gözüküyordu aynı zamanda Hepsiburada da 10.000 TL civarı gözüküyordu.
    Hemen Amazon'a sipariş vermek için girdiğimde stokta yok yazısını gördüm.
    Müşteri hizmetleri ile iletişime geçtim.
    Sistem otomatik güncelliyor dediler.
    Bir daha şok yaşadım.

Hocam müthiş fiyatmış vala eger o fiyata alırsan büyük iş başarır ömürlük tv alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: BVBLİFE

Hocam pandemiden sonra açılmış konmuş diye bişey olamaz bence daha önce konmuştur.

Alıntıları Göster
    Bugün gittim tekrar öğrendim ne zaman teşhire konulduğunu. 20-23 Mart gibi kutudan çıkartılıp teşhir olarak standa konulmuş ve 2 gün sonra pandemiden dolayı mağaza kapanmış. Daha sonra avmler açılınca 1 haziranda tekrar açılmış. Bugün ayırttırdım kapattırdım televizyonu :) Yarın gidip ekran testlerini falan yapıp o şekilde almayı düşünüyorum. Fiyat olarakta 150-200 düşecekler bakalım.

Ben bile teknosadan kara cumada 2 tane almak koşuluyla kuzenim ve ben müdür dahil yalvar yakar 7 bin tl ye almıştık tanesini hem kuzen hemde ben çok memnunuz.
    Ölümcül bir tv arkasında 2 tane subwoofer gömülü önde altta ses sitemi efsane bir tv

• quote:

Ben bile teknosadan kara cumada 2 tane almak koşuluyla kuzenim ve ben müdür dahil yalvar yakar 7 bin tl ye almıştık tanesini hem kuzen hemde ben çok memnunuz.
    Ölümcül bir tv arkasında 2 tane subwoofer gömülü önde altta ses sitemi efsane bir tv
    Kardeşim çok umutlanmıştım ama maâlesef sistrm kaynaklı imiş sözde.
    Bu fiyata tekrar koysunlar hemen alıcam zaten ama sanmıyorum.
    Lakin diğer iki tv hakkında hâlâ karar veremedim.
    Sen de nanocell şöyle güzel böyle harika deyince iyice afalladım derken 49sm8900 fiyata 100 tl daha ekledi oldu 4499 tl...
    Bugün şok üstüne şok yaşıyorum.
    Sen her iki tv yi de deneyimlemişsin anladığım kadarıyla.
    Amblight ı bir kenara koyacak olursan bana
    50pus7304 ü mü yoksa LG 49sm8000 i mi önerirsin?

Amblight kenara koyarsam lg derim hocam çünkü philips va panel sağdan soldan izleyince görüntü kaybı oluyor ama lg de öyle bir problem yaşamadım.
    Akilli kumanda daha kullanışlı lgnin yani bi 250 tl daha verilir onun için.

• quote:

Amblight kenara koyarsam lg derim hocam çünkü philips va panel sağdan soldan izleyince görüntü kaybı oluyor ama lg de öyle bir problem yaşamadım.
    Eyvallah Kardeşim.
    Bunu kesinlikle dikkate alacağım...

• quote:

Gercekten hayatinda hic evde veya misafirlikte tv izlerken ya ben suraya geciyim burdan goruntu kaybi oluyor dedin mi :) izlediginiz diziyi filmi birakip bunlara mi takiliyorsuniz tv izlerken gercekten

• Nicomedia66 N kullanıcısına yanıt
    Yoo evin dizayn şekli önemli hocam koltuk takım L şeklinde yani evde 4 kişi aynı anda koltuk takımına otursa köşelerde oturan kayıp yaşıyor en azından bizim evde böyle .
    Amerikan mutfak belkide ondandır ama kesinlikle misafirliği gittiğim evinde kaldığım arkadaşın evinde de aynı keza tv direk herkesin karşıdan izleyebileceği bir pozisyonda değil

• 
Sayfa: önceki 30413042304330443045
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.