Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (7 Mobil) - 3 Masaüstü7 Mobil
5 sn
64.507
Cevap
927
Favori
3.111.953
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 7769
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 49 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 10
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 927
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7275 mesaj) RNNN (4495 mesaj) i_brahi_m (1121 mesaj) lordford50 (1029 mesaj) brknil06 (992 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (26111 mesaj) Mobil (27926 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1496 mesaj) Uygulama (5677 mesaj)
  • @
Giriş
  • Uzaklaştırılmış 15 gün cezanın, 14 gün 4 saat 42 dakika kadarı kaldı.
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sekiz dokuz aydan beri TV alacağım kısmet olmadı. Bu ay artık alacağım. Ancak, hep 65xf9005 istedim fakat çok pahalandı ve 11 bin vermek mantıklı gelmiyor. Çıtayı 65RU7440'a düşürdüm. Netflix ve futbol maçları izliyorum sürekli. 65RU7440'ı tavsiye eder misiniz? Etmezseniz hangi cihaza yönelmeliyim. Bütçe7500 TL Teşekkürler
    Va 50 hz bir tv dir ait olduğu segmentte iyi bir tv dir ancak fiyatı çok uygun değildir. 100 hz paneller ayrı bir perfomans seviyesidir ips de olsa 100 hz almanızı tavsiye ederim sorunsuz bir q60r ya da indirimde yakalanmış xf90 diğer seçenekler.

Bir fikir vermesi açısından solda ki digitsu (düşük kaliteli ips) isimli son derece ucuz bir tv sağdaki ise ru7440 belirli bir açıdan orta ve alt seviye va panel nasıl bir kayba uğruyor fikir versin. Evinizdeki kalabalık açı vs değerlendirip alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 2 Ağustos 2020; 9:19:41 >

• Binbaşı
    1131 Mesaj

TV oyun modunda iken eğer ayarlara girip bakacak olursanız kontrast dahil neredeyse tüm seçeneklerin ful ayarda olduğunu görürsünüz.. Görüntünün o hâle gelmesinin sebebi biraz da budur.. Eğer kendiniz ufak tefek dokunuşlar yaparsanız görüntünün de normal kaliteye geldiğini görürsünüz..
    Ben yukarıda da yazdım, bazı oyunlarda profesyonel oyuncular görüntüden ziyade oyunun hızı ve akıcılığı ile ilgili terimlere bakar.. Samsung bunu sağlıyor mu sağlıyor, Sony sağlıyor mu yok.. Konuşmaya da gerek yok.. İftiralara da kulak asmayın..

Düzenleme: Malum şahsın içinden enlemesine ve diklemesine çok şey geçtiği için her ifadesinde tv'nin birilerinden geçmesinden bahsediyor.. Halbuki altı üstü TV işte.. Ben iki TV arasında kıyas yapınca biri diğerini ezer mahiyetinde içinden geçer muhabbeti yapmıştım ama o insana yönelik bunu kullanmaktan hiç çekinmiyor.. Böyle de bir yapıda işte.. İnsan herkesi kendi gibi bilirmiş...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangela61 -- 2 Ağustos 2020; 10:24:46 >
    |
    |
    Red_devil33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    10959 Mesaj
    Uhd color ve oyun modu benim için bitmiştir . 1080p 12 bit ve 60 hz te en güzel görüntüyü aldım. Oyunlarda ve filmlerde detay ve renkler beni çok etkiledi.
    kaldiki nu8000 tv yi aylardır uhd 4k rgb oyun modunda kullandım . Nu8000 Uhd color olmadan 4k da rgb veremiyor . Oyun modunu geçtim uhd color bile çok detay kaybettiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 2 Ağustos 2020; 10:39:42 >
    Arkadaşlar merhaba. Tartışmalarınızı bölmek istemem ama cok hızlı bir soru soracağım. 15 gün sonra düğünüm var. TV alamadım daha. Samsung 55ru7400 mi LG 55sm8000 mi? Ek olarak Philips 55pus7304 var ama Philips olduğu için uzak duruyorum. Bütçemi maksimum bu kadar zorlayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HigherPlace -- 2 Ağustos 2020; 10:52:55 >

İzleme mesafesi yaklaşık 4 metre. İzleme açısı ve uzaklığı için resim ekledim. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    şubat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

İzleme açısı için resim ekledim.

|
    |
    Ptolomeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

philips ve lg sorunlu. samsung daha doğru bir tercih olur bu üçlü arasında

bende aynı aşamadayım 1 aydır tv arıyorum. buralarda fazla gezinmeyin yoksa bütçeyi 9-10k lara kadar zorluyorsunuz :)

yeni evlendiğimiz için zaten masraflar yoğun. şimdilik orta halli bir şey alıp, ilerde tekrar satıp daha iyisini alma yöntemini düşünüyorum ben açıkcası
    |
    |
    HigherPlace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu ikisi arasindan en iyi goruntu ve hareket performansina sahip olan philips 7304.Diger ikisi zaaf gostermekte hem hareket halindeki goruntunun bozulmasi ,hem goruntu berrakligi.Yani gören gozler icin bu boyle gorunmekte.İlaveten sm8000 cok karanlik isik üretemeyen bir panele sahip diger ikisine nazaran.

Kolay gelsin.

|
    |
    HigherPlace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Oyun modu ve uhd color olmadan 55" 4k yi 4.4.4 verebilen . Tv hangisidir.
    Teknik spec. bakman lazım tekrar bir çok tv chroma 60 hz 4:4:4 verir ancak bundan ziyade tv görüntü işleme kalitesi önemlidir samsung bu açıdan en hileci markadır lg phil daha iyidir sony katı bir yaklaşımı var görüntü standardını düşürmez hile yapmaz sinema standartları açısından panasonic sony den de katıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 2 Ağustos 2020; 11:39:7 >
    |
    |

İzleme açısı için resim ekledim.
    Bu açıdan yeni tv mi izlenecek sorun olur mu diye mi soruyorsunuz anlamadım.

140 146 veya 165 ekran.

|
    |

İzleme mesafesi yaklaşık 4 metre. İzleme açısı ve uzaklığı için resim ekledim. Teşekkürler
    4 MT mesafeye 65" iyi olur fakat 55" de küçük kalmayacaktır.
    7500tl bütçeyle ben olsam Sony 55"xf9005 alırdım.Biraz daha çıkarsanız 65"xf9005 parlaklık çok sorun olmayacaksa Q70r alınabilir.
    65" alırsanız bu fiyata iyi bir panel bulamazsınız.İşinizi görür ama kalite beklemeyin

Benimde 2,5-3mt izleme mesafem var 65" almıştım alışamadım baş ağrısı yaptı 55" aldım bende .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 2 Ağustos 2020; 13:23:56 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    743 Mesaj

Evet bu açıdan VA panel mi IPS mi daha iyi olur bilemedim

|
    |
    Arkadaşlar bu ekran yenileme hızı ayrı bişey parlaklık ayrı demi mesela tu8500 ın 2800 ru7400 'ün 1900. 2020 olan tu8500 videolarda ekran karanlık görünüyor nede acaba bilerek ayarlarını mı kısmışlar.

Ibrahim sen bu tv muhabbetinin müptelası olmuşsun kardeşim. Derdin tv almak falan değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    i_brahi_m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2313 Mesaj

Aynen canım sıkıldıkça yazıyorum.
    Burası sen gibi kişilerin laf sokmaya gelip kavga edip stres atıp gittiği bi yer yaz kardeşim dilin kemiği yok sende söyle.
    Burda tartışanlar tavsiye yapanlar aldı mı veya buraya yazmak için mecbur almak mı lazım dh öyle bir kural mı varda ben bilmiyorum. Ya bu muhabbeti bana 50 kere yaptırıyorlar ben soru soruyorum bilen var ha cevap verir vermez o ona kalmış gelip hususi laf olsun diye laf sokmak nedir ya madem cevap yazmayacan laf sokup gitme Allah aşkına lütfen bak ne diyin başka Allah adı verdim. Ben giriyorum arada bir bakıyorum kafama takılanları soruyorum alacam veya almayacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 2 Ağustos 2020; 17:16:29 >
    |
    |
    gunners49 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

kardeşim ben sana bu foruma yazamazsın demedim. istediğin kadar yaz patron sensin gerilme
    tadını çıkar
    |
    |
    i_brahi_m kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Evet bu açıdan VA panel mi IPS mi daha iyi olur bilemedim
    Hangi model olacak? Modele kaliteye hatta antiglare kaplama kalitesine göre bile farkeder orta-düşük kalite va panelde o açıdan %5-15 arası bir color/kontrast shift(kayma azalma) olur ancak bir yanında oturacak kişi de katlanarak srtmaya devam eder va panelde ips de sorun yok kesinlikle.

Ee gelip neden laf sokuyorsun ben kendi halimde takılıyorum durumun buralara geleceğini bilseydim geçen ay alırdım hem bin tl zam yememiş olurduk.

|
    |
    gunners49 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Arkadaşlar bu ekran yenileme hızı ayrı bişey parlaklık ayrı demi mesela tu8500 ın 2800 ru7400 'ün 1900. 2020 olan tu8500 videolarda ekran karanlık görünüyor nede acaba bilerek ayarlarını mı kısmışlar.
    Tabii ki farkli seyler.

Parlaklik nit olarak olculur.
    Yenileme hizi hertz olarak.

İki panelde 100hertz ama parlakliklari farkli.

CPU: AMD Ryzen 2600 @4.0 Scythe Fuma 2 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: Crucial 16GB 3600 Cl16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930

Reklamlar
SEO
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.