Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3005. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: hayalci79 , albatrosima Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (5 Mobil) - 5 Masaüstü6 Mobil
5 sn
73.587
Cevap
980
Favori
3.838.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 25 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8929
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 980
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7511 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1559 mesaj) Burak_Keskin06 (1064 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (30360 mesaj) Mobil (31495 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1759 mesaj) Uygulama (5884 mesaj) (583 mesaj) (584 mesaj)
  • @
177 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: samura92000

İzleme mesafesi yaklaşık 4 metre. İzleme açısı ve uzaklığı için resim ekledim. Teşekkürler
    4 MT mesafeye 65" iyi olur fakat 55" de küçük kalmayacaktır.
    7500tl bütçeyle ben olsam Sony 55"xf9005 alırdım.Biraz daha çıkarsanız 65"xf9005 parlaklık çok sorun olmayacaksa Q70r alınabilir.
    65" alırsanız bu fiyata iyi bir panel bulamazsınız.İşinizi görür ama kalite beklemeyin

Benimde 2,5-3mt izleme mesafem var 65" almıştım alışamadım baş ağrısı yaptı 55" aldım bende .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şubat -- 2 Ağustos 2020; 13:23:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet bu açıdan VA panel mi IPS mi daha iyi olur bilemedim

• Arkadaşlar bu ekran yenileme hızı ayrı bişey parlaklık ayrı demi mesela tu8500 ın 2800 ru7400 'ün 1900. 2020 olan tu8500 videolarda ekran karanlık görünüyor nede acaba bilerek ayarlarını mı kısmışlar.

• Ibrahim sen bu tv muhabbetinin müptelası olmuşsun kardeşim. Derdin tv almak falan değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aynen canım sıkıldıkça yazıyorum.
    Burası sen gibi kişilerin laf sokmaya gelip kavga edip stres atıp gittiği bi yer yaz kardeşim dilin kemiği yok sende söyle.
    Burda tartışanlar tavsiye yapanlar aldı mı veya buraya yazmak için mecbur almak mı lazım dh öyle bir kural mı varda ben bilmiyorum. Ya bu muhabbeti bana 50 kere yaptırıyorlar ben soru soruyorum bilen var ha cevap verir vermez o ona kalmış gelip hususi laf olsun diye laf sokmak nedir ya madem cevap yazmayacan laf sokup gitme Allah aşkına lütfen bak ne diyin başka Allah adı verdim. Ben giriyorum arada bir bakıyorum kafama takılanları soruyorum alacam veya almayacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 2 Ağustos 2020; 17:16:29 >

• kardeşim ben sana bu foruma yazamazsın demedim. istediğin kadar yaz patron sensin gerilme
    tadını çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

Evet bu açıdan VA panel mi IPS mi daha iyi olur bilemedim
    Hangi model olacak? Modele kaliteye hatta antiglare kaplama kalitesine göre bile farkeder orta-düşük kalite va panelde o açıdan %5-15 arası bir color/kontrast shift(kayma azalma) olur ancak bir yanında oturacak kişi de katlanarak srtmaya devam eder va panelde ips de sorun yok kesinlikle.

• Ee gelip neden laf sokuyorsun ben kendi halimde takılıyorum durumun buralara geleceğini bilseydim geçen ay alırdım hem bin tl zam yememiş olurduk.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Arkadaşlar bu ekran yenileme hızı ayrı bişey parlaklık ayrı demi mesela tu8500 ın 2800 ru7400 'ün 1900. 2020 olan tu8500 videolarda ekran karanlık görünüyor nede acaba bilerek ayarlarını mı kısmışlar.
    Tabii ki farkli seyler.

Parlaklik nit olarak olculur.
    Yenileme hizi hertz olarak.

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]
    TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

İki panelde 100hertz ama parlakliklari farkli.

• Arkadaşlar yeni nesil konsollar ve Netflix takılmak için tv alacağım, daha önce yazdım 55q80r bakıyordum fakat 2020 olması sebebiyle samsung 55q80t modeline takıldım.

55q70t ile arasında dramatik fark yok sanırım fakat maliyet olarak 2.500 tl civarı fark var, yinede 80t almalı mıyım ?

Ayrıca 2020 80t ve 70t modellerinde connect box var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Ee gelip neden laf sokuyorsun ben kendi halimde takılıyorum durumun buralara geleceğini bilseydim geçen ay alırdım hem bin tl zam yememiş olurduk.
    ibrahim sen TCL'leri bekle f/p olarak iyi görünüyorlar,ayrıca 2020 lg,samsung,philips üretimleri türkiye'de yaptırmış,hepsinin arkasına baktım,turkey yazıyor,ayrıca biri philips çinlilere satıldı tamamen diyordu,yeni serilerin arkasında hala nederlands philips yazıyor,TCL pahalı gelirse a101'den va panelli bir panel düşerse alırsın,o olmazsa bim,şok v.s. kalır bize

• İsin aci tarafi soldaki tvnin goruntusu daha berrak🤫.

• Kesinlikle aradaki farka değer..
    Q80t alın..
    2020 modellerde yalnızca Q95t modelinde connect box var..

|
    |
    oyuncu11790 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• 80T düşünüyorsanız MediaMarkt'te 8.500 TL'ye düşmüş bayram indirimi ile. Kaçırmayın derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: gfblugano35

80T düşünüyorsanız MediaMarkt'te 8.500 TL'ye düşmüş bayram indirimi ile. Kaçırmayın derim.
    Hocam hemen almaya çıkıyorum 55q80t modelinden bahsetiyorsunuz dimi ? Bayram boyunca mı ? Birde mağaza özelinde değil dimi ?

• Bakın detayını hiç bilmiyorum. Bence bi arayıp sorun. İzmir'de mağazada gördüm. Bayram indirimi yazıyordu. 80T olduğuna eminim.
    Fiyattan da eminim fakat mağaza özelinde mi bilmiyorum onu.
    İadem kesinleşmeden alsam mı diye ben bile düşündüm fakat parayı toplayamıyorum.

• Merhaba, burası hangi mağaza/avm/şehir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Alzena

Merhaba, burası hangi mağaza/avm/şehir?
    Mersin vatan

• Media markt sitesinden 70t dediğiniz fiyata düşmüş. 80t yok. Ya da bitmiş olabilir bilmiyorum

|
    |
    gfblugano35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: froster2006

İsin aci tarafi soldaki tvnin goruntusu daha berrak🤫.
    Ona da samy bayileri alınmasın diye yazmadım :) cilt vücut detayları havuz altına düşen güneş yansımaları çok daha net ve pürüzsüz kontrast va panel (bunlar kötü demiyorum) falan filan bağırır çağırırlar ama hep derim resim işleme çok daha önemlidir diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 2 Ağustos 2020; 19:50:39 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.