Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (3004. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Noctivagant , crank444 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir (3 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil1 iOS
5 sn
73.542
Cevap
978
Favori
3.835.322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 8921
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 54 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 978
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7511 mesaj) RNNN (4636 mesaj) i_brahi_m (1579 mesaj) lordford50 (1559 mesaj) Burak_Keskin06 (1064 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (30351 mesaj) Mobil (31482 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1759 mesaj) Uygulama (5884 mesaj) (579 mesaj) (564 mesaj)
  • @
177 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #6
Giriş
  • Hocam ips dediğin için söylüyorum eğer akıllı kumanda ile işim olmaz dersen lg 49sm8000 e bi bak istersen 4200 civarında şuan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkür ederim hocam isteklerime biraz zayıf kaldi aynı zamanda youtube netflix de kullanmak istiyorum açıkçası cocuk icin çizgifilm felan iyi oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: drangela61

Hocam bak demek ki Samsung her türlü imkanı sana sunuyor.. Diyor ki istersen oyun moduna al çok daha akıcı bir oyun deneyimi yaşa ama bir tık görüntüden feragat et ya da oyun modunu kapa en kral görüntüde oyununu oyna..
    Burada açma kapama senin elinde, Sony'de açma şansın var mı yok, neden öyle bir şey yok..
    Şimdi Samsung suçlu mu oldu?
    Özellikle bazı oyunlarda insanlar görüntüden ziyade oyunun akıcılığına bakar, fps drop vs şeyleri önemser.. Bu adam için şimdi hangisi daha mantıklı? Samsung mu Sony mi?
    samsung seçenek sunuyor evet bu güzel birşey ama görüntü farkını gözle çok rahat seçebiliyorsun

• hocam oyun modu olmadan uhd color olmadan bana 4k da 4:4:4 görüntü verecek tv hangisidir
    |
    |
    Ptolomeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: drangela61

Hocam bak demek ki Samsung her türlü imkanı sana sunuyor.. Diyor ki istersen oyun moduna al çok daha akıcı bir oyun deneyimi yaşa ama bir tık görüntüden feragat et ya da oyun modunu kapa en kral görüntüde oyununu oyna..
    Burada açma kapama senin elinde, Sony'de açma şansın var mı yok, neden öyle bir şey yok..
    Şimdi Samsung suçlu mu oldu?
    Özellikle bazı oyunlarda insanlar görüntüden ziyade oyunun akıcılığına bakar, fps drop vs şeyleri önemser.. Bu adam için şimdi hangisi daha mantıklı? Samsung mu Sony mi?
    Ben de alırsam Sony XF alırım diyordum, şimdi başıma bir de Samsung mu çıktı yani? Şöyle bakayım dedim, bayağı bir kavgası olmuş. Belli fiyat aralığında en popüler olan bu 2 TV mi?

• İps dediniz diye dedim lg sm8200 var 8600 var bakarsınız onlara genelde ips lg kullanıyor.

|
    |
    vlknmnkse kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sekiz dokuz aydan beri TV alacağım kısmet olmadı. Bu ay artık alacağım. Ancak, hep 65xf9005 istedim fakat çok pahalandı ve 11 bin vermek mantıklı gelmiyor. Çıtayı 65RU7440'a düşürdüm. Netflix ve futbol maçları izliyorum sürekli. 65RU7440'ı tavsiye eder misiniz? Etmezseniz hangi cihaza yönelmeliyim. Bütçe7500 TL Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: samura92000

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sekiz dokuz aydan beri TV alacağım kısmet olmadı. Bu ay artık alacağım. Ancak, hep 65xf9005 istedim fakat çok pahalandı ve 11 bin vermek mantıklı gelmiyor. Çıtayı 65RU7440'a düşürdüm. Netflix ve futbol maçları izliyorum sürekli. 65RU7440'ı tavsiye eder misiniz? Etmezseniz hangi cihaza yönelmeliyim. Bütçe7500 TL Teşekkürler
    İzleme mesafesi nedir

• Oyun modu ve uhd color olmadan 55" 4k yi 4.4.4 verebilen . Tv hangisidir.

• quote:

Arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. Sekiz dokuz aydan beri TV alacağım kısmet olmadı. Bu ay artık alacağım. Ancak, hep 65xf9005 istedim fakat çok pahalandı ve 11 bin vermek mantıklı gelmiyor. Çıtayı 65RU7440'a düşürdüm. Netflix ve futbol maçları izliyorum sürekli. 65RU7440'ı tavsiye eder misiniz? Etmezseniz hangi cihaza yönelmeliyim. Bütçe7500 TL Teşekkürler
    Va 50 hz bir tv dir ait olduğu segmentte iyi bir tv dir ancak fiyatı çok uygun değildir. 100 hz paneller ayrı bir perfomans seviyesidir ips de olsa 100 hz almanızı tavsiye ederim sorunsuz bir q60r ya da indirimde yakalanmış xf90 diğer seçenekler.

Bir fikir vermesi açısından solda ki digitsu (düşük kaliteli ips) isimli son derece ucuz bir tv sağdaki ise ru7440 belirli bir açıdan orta ve alt seviye va panel nasıl bir kayba uğruyor fikir versin. Evinizdeki kalabalık açı vs değerlendirip alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 2 Ağustos 2020; 9:19:41 >

• TV oyun modunda iken eğer ayarlara girip bakacak olursanız kontrast dahil neredeyse tüm seçeneklerin ful ayarda olduğunu görürsünüz.. Görüntünün o hâle gelmesinin sebebi biraz da budur.. Eğer kendiniz ufak tefek dokunuşlar yaparsanız görüntünün de normal kaliteye geldiğini görürsünüz..
    Ben yukarıda da yazdım, bazı oyunlarda profesyonel oyuncular görüntüden ziyade oyunun hızı ve akıcılığı ile ilgili terimlere bakar.. Samsung bunu sağlıyor mu sağlıyor, Sony sağlıyor mu yok.. Konuşmaya da gerek yok.. İftiralara da kulak asmayın..

Düzenleme: Malum şahsın içinden enlemesine ve diklemesine çok şey geçtiği için her ifadesinde tv'nin birilerinden geçmesinden bahsediyor.. Halbuki altı üstü TV işte.. Ben iki TV arasında kıyas yapınca biri diğerini ezer mahiyetinde içinden geçer muhabbeti yapmıştım ama o insana yönelik bunu kullanmaktan hiç çekinmiyor.. Böyle de bir yapıda işte.. İnsan herkesi kendi gibi bilirmiş...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drangela61 -- 2 Ağustos 2020; 10:24:46 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Red_devil33 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Uhd color ve oyun modu benim için bitmiştir . 1080p 12 bit ve 60 hz te en güzel görüntüyü aldım. Oyunlarda ve filmlerde detay ve renkler beni çok etkiledi.
    kaldiki nu8000 tv yi aylardır uhd 4k rgb oyun modunda kullandım . Nu8000 Uhd color olmadan 4k da rgb veremiyor . Oyun modunu geçtim uhd color bile çok detay kaybettiriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 2 Ağustos 2020; 10:39:42 >
  • Arkadaşlar merhaba. Tartışmalarınızı bölmek istemem ama cok hızlı bir soru soracağım. 15 gün sonra düğünüm var. TV alamadım daha. Samsung 55ru7400 mi LG 55sm8000 mi? Ek olarak Philips 55pus7304 var ama Philips olduğu için uzak duruyorum. Bütçemi maksimum bu kadar zorlayabiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HigherPlace -- 2 Ağustos 2020; 10:52:55 >

• İzleme mesafesi yaklaşık 4 metre. İzleme açısı ve uzaklığı için resim ekledim. Teşekkürler

• İzleme açısı için resim ekledim.

• philips ve lg sorunlu. samsung daha doğru bir tercih olur bu üçlü arasında

bende aynı aşamadayım 1 aydır tv arıyorum. buralarda fazla gezinmeyin yoksa bütçeyi 9-10k lara kadar zorluyorsunuz :)

yeni evlendiğimiz için zaten masraflar yoğun. şimdilik orta halli bir şey alıp, ilerde tekrar satıp daha iyisini alma yöntemini düşünüyorum ben açıkcası
    |
    |
    HigherPlace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Bu ikisi arasindan en iyi goruntu ve hareket performansina sahip olan philips 7304.Diger ikisi zaaf gostermekte hem hareket halindeki goruntunun bozulmasi ,hem goruntu berrakligi.Yani gören gozler icin bu boyle gorunmekte.İlaveten sm8000 cok karanlik isik üretemeyen bir panele sahip diger ikisine nazaran.

Kolay gelsin.

|
    |
    HigherPlace kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Oyun modu ve uhd color olmadan 55" 4k yi 4.4.4 verebilen . Tv hangisidir.
    Teknik spec. bakman lazım tekrar bir çok tv chroma 60 hz 4:4:4 verir ancak bundan ziyade tv görüntü işleme kalitesi önemlidir samsung bu açıdan en hileci markadır lg phil daha iyidir sony katı bir yaklaşımı var görüntü standardını düşürmez hile yapmaz sinema standartları açısından panasonic sony den de katıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ptolomeo -- 2 Ağustos 2020; 11:39:7 >
  • quote:

İzleme açısı için resim ekledim.
    Bu açıdan yeni tv mi izlenecek sorun olur mu diye mi soruyorsunuz anlamadım.

• 140 146 veya 165 ekran.

|
    |
    Ptolomeo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.