Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2948. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: MSefa23 , sukruciger , alprn46 Daha Az
3 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 22 Misafir (5 Mobil) - 18 Masaüstü7 Mobil1 iOS5 Android
5 sn
88.133
Cevap
1.336
Favori
4.692.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
3. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 29462947294829492950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    arasında kaldım tarafsız olarak siz hangisini seçerdiniz günlük tv kullanım ve film izleniyor.
    konsol falan yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WinPeAcE -- 9 Temmuz 2020; 11:32:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Garantisi Samsung olanlar var. Birde distribütör garantili olanlar var. İkisi arasında bir fark varmi?
    Aslında vestel Philips Sony ve LG ye de bakmıştım. Seçenek çok olduğunda İşin içinden cikamayip sadece Samsung a yöneldim. Sizin takip ettiğiniz farklı markalar varmi?
    Mesela 49q60r ile 50ru7400 arasındaki farklar neler.
    Urünlerin tüm özelliklerini karşılaştıran bir site mutlaka olmalı. Alışveriş siteleri dar anlamda karsilastiriyor. Teşekkürler.
    Distribütör garantili demek zaten Samsung Garantili demek. İthalatçı garantili var onlar da arıza durumunda muhatabınız Samsung değil ürünü getiren firmadır.

İkisi arasında en önemli fark servis hizmeti alabileceğiniz süredir ve arıza durumunda bakımı samsung servisi değil ithalatçı firmanın servisi kendi servisleri yoksa anlaşmalı oldukları servis yapar. Samsung bakmaz kısaca. İthalatçı firma yarın bir gün kapısına kilit vurursa (iflas edip batarsa) aldığınız ürün çöp olma olasılığı da yüksektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 9 Temmuz 2020; 11:25:3 >

• WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Film konsol yoksa o kadar para vermenize gerek yok hocam bence.
    Orta segment bir tv ile de bu tvlerden alacaginiz performansi alabilirsiniz. Mesela ru7400, sm8000 gibi.
    Kanal gecis hizindan dolayi da androidden uzak durmanizi oneririm.

İlla bunlardan birisi diyorsaniz da xf serisi androidden dolayi, lg de oled panel riskinden dolayi elenir. Q80 en iyi alternatif gibi duruyor.

Edit: film varmis ben yanlis anlamisim :) Sizinle ayni durumda ve 55 inc bakiyorum, ben de Q80 kovaliyorum indirime girince alacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Driver_50 -- 9 Temmuz 2020; 11:36:36 >
  • Trexip T kullanıcısına yanıt
    E bize gelen de 100hz dedi direkt ayrıca koskoca Samsung yalan söyleyip özellikle yurtdışında milyonlarca dolar tazminat ödemeyi göze alacak öyle mi yalan beyandan dolayı?
    Aldık kullanıyoruz gereken video örnekleri ile denedim 100hz ama 4kda 60hz.
    4kda 100hz yayın, kaynak hiçbir yerde yok zaten.
    Burda yalan bilgi verip insanları etkilemeyin

• quote:

Orijinalden alıntı: Trexip

Arkadaşlar samsung 55q60rat 50 hz dır...Bizzat samsung teknik elemanları söyledi.100 hz q70 ten başlar t serisi de 50 hz dır.
    O teknik elemanları çok ciddiye almamanızı öneririm. Size bir çok firmanın teknik elemanlarının söyledikleri bazı şeyleri yazarım aklınız durur.

Mesela bir yerli marka üreticisinin servis çalışanı zamanında çamaşır makineleri için leğenden farkı yoktur demişti. Sizin eliniz ile yapacağınız için kendisi dönerek yapar önemli olan detarjandır demişti. Deterjanı değiştirin dedi. Kullandığımız deterjan o markanın reklamlarında önerdiği deterjandı. Adama annem bunu söyleyince adam cevap dahil verememiş.

Firmada yıllarca çalışmış bir mühendis yakınımıza söyleyince şok olmuştu

Size TV için 100 hz değil diyen tahminen Tv pek çok özelliğini bile bilmiyordur.

Şu başlıktan az çok bir şeyler bilen 10 kişi seçsek bir de Samsaung teknik elemanları arasından 10 kişi seçip sınav yapsak her türlü bahse girerim forumdan seçtiğimiz 10 kişi samsung teknik elemanlarından daha yüksek not alırlar.

• merhabalar, gun icerisinde vatan, mediamarkt ya da teknosadan tv alacagiz.

8000 butcemiz var
    65inc istiyoruz

genelde ailem uydu yayini izlerken kullanacak arada hddden film açabiliriz.

tavsiyeleriniz neler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Merhaba, 50 inç civarı TV almak istiyorum. Daha cok Turksat izlemede kullanacağım. Beklediğim özellikler. Kanal geçişleri hızlı olsun. Görüntü ve ses iyi olsun. Kumanda kullanımı ve İnternet uygulamaları rahat ve sade olsun. Uzun süreli kullanmak istediğim için birkaç sene sonra keşke bunun yerine şunu alsaymisim dedirtmesin.
    Aslında 50tu7000 alacaktım. Fiyatları takip ederken buraya sorduğumda pek onermediler.

• halil altın H kullanıcısına yanıt
    Distribütör garanti demek samsung garanti demek zaten bende burdaki yorumlara bakarak karar verdim birde youtube. Epey diye site var ve akakçe bunlar var karşılaştıran.

• Arkadaşlar sorduğunuz bir çok marka ve 4 binden 12 13 bine kadar bir çok model geriye doğru 3 4 sayfada konuşuldu onun için çoğu kişi cevap vermiyor. Son sayfadan geriye doğru bakın sorularınıza cevap olacaktır

• Merhaba,
    Televizyonu oturma odası için alacağım;
    EPEY den falan karşılaştırınca uygun gibi görünüyor bu model PHILIPS 43PUS6504 43" 108 Ekran Uydu Alıcılı Smart 4K Ultra HD LED TV Siyah

varmı kullanan alan, tavsiye veya şikayeti olan
  • WinPeAcE kullanıcısına yanıt
    Backstreet kullanıcısına yanıt
    Geçen gün Backstreet hocamla xf90 mı Q80t mi karşılaştırması yapmıştık fakat xf90 ile Q80r'nin kıyas edilmesi amme tabiriyle Q80r'ye hakarettir hocam 😊

• Thursy T kullanıcısına yanıt
    Bu mesajı ips-va muhabettini bildiğinizi düşünerek yazıyorum. Bilmiyorsanız eğer önce o konuya bir bakın.

İps:
    1)65UM7610
    2)65UM7450

Va:
    1)65RU7440
    2)65RU7440

Hdd'den film izeyeceğinizi belirtmişsiniz. Samsung televizyonlar dts ses kodeğini desteklemiyorlar.
    Artık hiçbir marka eski kalitesinde ürün üretmiyor. Ben yukarıdaki hiçbir model için kronik sorun duymadım ama kullanıcılarına bir sorun derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halil altın

Merhaba, 50 inç civarı TV almak istiyorum. Daha cok Turksat izlemede kullanacağım. Beklediğim özellikler. Kanal geçişleri hızlı olsun. Görüntü ve ses iyi olsun. Kumanda kullanımı ve İnternet uygulamaları rahat ve sade olsun. Uzun süreli kullanmak istediğim için birkaç sene sonra keşke bunun yerine şunu alsaymisim dedirtmesin.
    Aslında 50tu7000 alacaktım. Fiyatları takip ederken buraya sorduğumda pek onermediler.
    Ben çok bilgi sahibi değilim aslında ama ben de tv alacağım için hem araştırıyorum hem soruyorum.

Ru7400 serisi öneriliyor genelde bir onlara bakın derim.
  • TheOnu kullanıcısına yanıt
    tavsiyeniz icin tesekkur ederim. va panelin siyah kalitesi daha iyi ancak görüş açısı daha kötü, ipste ise tam tersi siyah kotu görüntü acisi daha iyiydi sanirim

• Thursy T kullanıcısına yanıt
    Benim gibi gece zifiri karanlıkta bir şeyler izlemekten hoşlanan biriyseniz ips panel pek keyif vermeyebilir ancak geniş bir oturumunuz varsa çokta yapacak bir şey yok. O saydığım modellerden en iyisi um7610 modelidir bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

q80- lg b9- xf9005
    arasında kaldım tarafsız olarak siz hangisini seçerdiniz günlük tv kullanım ve film izleniyor.
    konsol falan yok.
    q80r panel anti reflection kaplaması bir tık daha kalitelidir xf den siyahları bir tık daha sert ancak detay açısından (siyah-gri gece detay) sorunlu bir tv dir. Motion açısından sony yine çok daha iyidir. Her ikisi de sizi mutlu edecek kaliteli tv ler olsa da genel resim kalitesi uzun vade sorunsuzluk ayrıca daha ekonomik olması sebebi ile sony xf öneririm.

• 10 yıl önce aldığım SAMSUNG LCD televizyonum artık iyice arıza çıkarmaya başladı
    sanırım değiştirme vakti geldi

bana tavsiye edeceğiniz SAMSUNG marka hangi modeli tavsiye edersiniz ?
    106 ekran televizyon alacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildermess -- 9 Temmuz 2020; 16:18:52 >
  • halil altın H kullanıcısına yanıt
    Hocam televizyon alımında işin içine çok fazla kriter giriyor. tu7000 i unut bir kere. O serinin tek iyi modeli tu8500. O da yeni olduğu için aşırı pahalı. Sadece uydu yayını mı izlersin? Oyun konsolu, netflix, hdd bağlayıp film izleme falan var mı bunlar? Bir diğer önemli kriter televizyonu tam karşıdan mı oturup izlersin? Yoksa geniş bir oturumun mu var?
  • Ben de tavsiye alabilir miyim?

55 inç, dizi, film, normal tv yayını, youtube, netflix izleme amaçlı, kanal geçişleri ve arayüzü hızlı, tasarım olarak şık, kronik sorunu olmayan, f/p ne tavsiye edersiniz? Karanlık ortam performansı benim için çok önemli değil karanlıkta izlemeyi sevmiyorum ek olarak.
  • 65pus8204 7200₺
    65ru7440 7500₺

ne dersiniz. hangisini alayım?

birde 65ru7400 ile 64ru7440 arasında teknik bir fark var mı yoksa sadece rengi mi farklı?
  • 
Sayfa: önceki 29462947294829492950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.