Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2945. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Cinderella Man Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir - 16 Masaüstü1 Mobil1 iOS
5 sn
88.081
Cevap
1.335
Favori
4.692.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
12. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 29432944294529462947
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler değerli yorumunuz icin vakit ayırdığınız için. Fiyat konusunda samsung kendi sitesinden aldim shop.samsungcom dan 2 saatlik indirim geldi 2 gün önce gece 22-00 arası her gece devam ediyor bugunde bakabilirsiniz güzel indirimler oluyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertugrul2018

Teşekkürler değerli yorumunuz icin vakit ayırdığınız için. Fiyat konusunda samsung kendi sitesinden aldim shop.samsungcom dan 2 saatlik indirim geldi 2 gün önce gece 22-00 arası her gece devam ediyor bugunde bakabilirsiniz güzel indirimler oluyor
    Ben de alacağım bir tv ama bütçeye 1.000 Tl daha eklemem lazım önce.
  • Backstreet kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için son sormak istediğim şey ben q70t bu son çıkan model ile xf90 arasında kalmıştım. Sizin karşılaştırmalarınız q70r ile hep, bunun tavsiyelerinize bir ekstrası olur mu yoksa R ve T serisi arasında yorumlarınızı değiştirecek kadar bir fark yok mu ? Tekrar teşekkürler.
  • bullytr kullanıcısına yanıt
    Q70r Q70t'den çok daha iyi bir cihaz..

• quote:

Orijinalden alıntı: bullytr

Hocam çok teşekkür ederim cevabınız için son sormak istediğim şey ben q70t bu son çıkan model ile xf90 arasında kalmıştım. Sizin karşılaştırmalarınız q70r ile hep, bunun tavsiyelerinize bir ekstrası olur mu yoksa R ve T serisi arasında yorumlarınızı değiştirecek kadar bir fark yok mu ? Tekrar teşekkürler.
    Gecen senenin Q80r' i 2020 model Q80T'den daha iyi bir model...

Q80T yerine Xf9005 tercih edilebilir desem artilar eksiler var..

Q80T Konstrat orani-Sdr-Hdr parlakligi dusuk..Yansima olayi cok az Bunun nedeni Ultra Izleme Acisi Katmani..

Ancak Konstrat dusmus bu nedenle..Q80r her yonuyle iyi sayilabilecek bir Tv..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 8 Temmuz 2020; 21:26:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam Q70t xf90'a gelemez ama Q80t ile ilgili sizinle aynı fikirde değilim.. Her ne kadar Samsung serilerde geriye gitse de xf90 Q80t'nin rakibi olamaz bence..

• Samsung Qled lerde televizyonun çalışma saatini nereden görebiliyoruz ? Toplam kaç saat çalıştığını ?

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Aynen onuda baya araştırdım ama gündüz biraz sorun olur dediler yoksa evde tv yi koyacak yer bulamadım ev küçük bende dedim şöyle taşınabilir bişey mi alsam diye aklımdan geçmedi değil yani.

• drangela61 D kullanıcısına yanıt
    Neden Olamaz Hocam Anlatirmisiniz?

Q80 T konstrat-Sdr-Hdr parlakligi Daha mi iyi Mesela Xf9005'ten?

Ya da Gradyan Performansi? Gri Tek Duze biraz daha iyi xf...

Bir tv Alirken en dikkat edilesi seyler bunlar..Ozellikle Hdr parlakligi-SDR parlakligi ve Konstrat..Ama gradyan performansi da cok onemli..Bu ozellikler Xf 9005'de daha iyi...

Bunun disinda Motion'lar spor vs hareket yonetimi ayni..

Kagit uzerinde bazi ozellikler Q80T yuksek gorunse de, Gercek kullanim kosullarinda degisebilir hersey..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Backstreet -- 7 Temmuz 2020; 21:4:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Backstreet

Neden Olamaz Hocam Anlatirmisiniz?

Q80 T konstrat-Sdr-Hdr parlakligi Daha mi iyi Mesela Xf9005'ten?

Ya da Gradyan Performansi? Gri Tek Duze biraz daha iyi xf...

Bir tv Alirken en dikkat edilesi seyler bunlar..Ozellikle Hdr parlakligi-SDR parlakligi ve Konstrat..Ama gradyan performansi da cok onemli..Bu ozellikler Xf 9005'de daha iyi...

Bunun disinda Motion'lar spor vs hareket yonetimi ayni..

Kagit uzerinde bazi ozellikler Q80T yuksek gorunse de, Gercek kullanim kosullarinda degisebilir hersey..
    Hocam lütfen benim soruma da cevap verebilir misiniz müsait olduğunuzda

Hocam ne kadar referans kabul edersiniz bilmiyorum ama genel toplamda Q80t daha iyi bir TV olarak gözüküyor..
    Bahsettiğiniz nit değerleri xf90'da daha yüksek gözükse de bu Q80t'nin parlaklık konusunda sorun yaşatacağı anlamına gelmiyor.. Q80t'nin ultra geniş izleme açısı ve yansıma performansı sebebiyle kontrast gibi bazı değerlerde düşük kalması yetersiz olduğunu veya daha kötü bir cihaz olduğunu göstermez..
    Q70r'nin kontrast ve bir iki değeri Q80r'den daha iyi ama bu onu Q80r'den daha iyi yapmıyor değil mi?
    Velhasıl kelam son tüketicide 'bence' Q80t xf90'dan daha iyi bir cihaz.. Tabii ki farklı yorumlar olabilir 👍

• quote:

Orijinalden alıntı: drangela61

Hocam ne kadar referans kabul edersiniz bilmiyorum ama genel toplamda Q80t daha iyi bir TV olarak gözüküyor..
    Bahsettiğiniz nit değerleri xf90'da daha yüksek gözükse de bu Q80t'nin parlaklık konusunda sorun yaşatacağı anlamına gelmiyor.. Q80t'nin ultra geniş izleme açısı ve yansıma performansı sebebiyle kontrast gibi bazı değerlerde düşük kalması yetersiz olduğunu veya daha kötü bir cihaz olduğunu göstermez..
    Q70r'nin kontrast ve bir iki değeri Q80r'den daha iyi ama bu onu Q80r'den daha iyi yapmıyor değil mi?
    Velhasıl kelam son tüketicide 'bence' Q80t xf90'dan daha iyi bir cihaz.. Tabii ki farklı yorumlar olabilir 👍
    Bir Tv'nin genel anlamda iyi olabilmesi için komplike değerler sunması lazım..

Bakın 2020 Amiral gemisi Sony XH9505 De geniş ultra açısından dolayı Konstrat düşmüş..Rtings puanı doğal konstrat 8.0 ..XF9005 88
    Buna istinaden XH9505 'in HDR ve SDR tepe parlaklıkları çook iyi..Konstrat düşük ama Parlaklık kurtarıyor Tv'yi

Q80T? Konstrat düşük olmakla beraber HDR tepe parlaklığı bırakın iyiyi ortalama performans verıyor cidden Kötü şahsi görüşüm..Ne seyir zevki kalır ne bir şey..Daha doygun renkler,Canlı detay,keskinlik demek Tepe parlaklığı demek aynı zaman da..

Sdr parlaklığı Biraz daha iyi durum da Q80T'nin..

Oyun bakımından Çok iyi Lag vs..Ancak derin siyah performansı da XF9005'e yakın...q80r çok daha iyi..

q80t Benim açımdan Q80R ve XF9005'den aman aman artı bir tv değil..Hele ki q80r Her türlü iyi bir tv..Görüşünüze saygı duyarım tabi ki..

• televizyonumuz ve buzdolabımız aynı anda bozuldugundan dolayı bütçem oldukça kısıtlı. tam bir f/p ürünü arıyorum. haliyle de vatan'da satılan su ürünü buldum;
    https://www.vatanbilgisayar.com/axen-ax43dil13-tnr-43-109-cm-fhd-android-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

bugün vatan mağazasına gittim ama görevliler ısrarla bunu satmamaya çalıştılar ilk basta teşhiri var dediler, bulunca da bu adi bozuluyor vs gibi laflar söylediler. e dedim o zaman neden satıyor vatan mağazası bu marka tvleri? bulundurmak zorunda dedi. dedim neyse ben araştırdım bunu alacam ama ben modül kullanıyorum girişi var mı? bu seferde modul girişi olmadıgını söylediler, olsa bile performans vermeyeceğini onun yerine 2600 tl ye muadili vestel almam konusunda ısrar ettiler.

içime sinmedi, kafam iyice karışınca mağazadan çıktım. umarım burda birileri yardımcı olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: fantayapar

Hocam lütfen benim soruma da cevap verebilir misiniz müsait olduğunuzda

Alıntıları Göster
    49q60r'I inceleyebilirsiniz..50 HRZ olmakla beraber düşük Tepe parlaklığı var yani güneş doğrudan Tv'ye gelmiyor veya salon-Oda vs Çok güneş almıyorsa iyi bir tv..

Ancak 55q60r'da son dönem şikeytler var panel açıklığıyla ilgili..49Q60R'da bu sorun varmı yokmu bilemiyorum açıkcası..

Spor karşılaşmalarında hafif titreme-Oyun oynarken de titreme vs yaşayabilirsiniz ama Genel anlamda kullanıcısını üzmez..Özellikle HDR yayınlarda..

Hocam cevap veriyorum ama ısrarla bir yerini kesiyor site anlamadım.. Neyse özelden yazarım.. Teşekkür ederim 👍

Bu model gerçekten çok güzel bende videolara bakıyorum ama kullanan fazla yok sanırım fazla yorum yapan da yok.

Hocam seyirturk harici 2k 4k film bu tur uygulama bulamazmiyiz:D

• Teknosada %3 kupon yakalayıp kullanmayacak arkadaş varsa bana yazarsa çok makbule geçer arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim.

• Merhaba, almak istediğim TV yi duvara monte edeceğim. 2.8 M mesafe var. 50 inç TV almak istiyorum. Araştırmalarım sonucunda Samsung 50ut7000 e yönelir gibi oldum. 1 haftadan beri özellikle trendyol da ciddi fiyat düşüşü oldu.
    Oyun alışkanlığım yok. TV yayınlarını izleme ve internetten film izlemede kullanacağım.
    Bu TV hakkında alışveriş sitelerinde pek yorum yok. Sanırım akıllı kumanda da verilmiyormuş. Tavsiyelerinize açığım. Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

U9500 serisi en çok tutulan seri hocam en iyi kararı vermişsiniz ama bazı yorumlarda ekran titreme sorunu var yazmışlar ona dikkat edin hatta servis varken bakın benim araştırdığım 50u9500 da yazmışlar sanırım yanlış hatırlamıyorsam. Sizi korkutmak istememde bütün modeller de var mı bilmiyorum.
    Şansımıza artık gerçi mayıs ayında yeni yayınlanan yazılımla düzeldiği söyleniyor bu şikayetlerin bakalım göreceğiz kurulduğunda
  • 
Sayfa: önceki 29432944294529462947
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.