Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2941. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 8 Misafir - 12 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.714
Cevap
1.323
Favori
4.669.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
21. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 29392940294129422943
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakıyorum da vatan da teşhir ürün falan lafı ettiler o yüzden orayla uğraşmak istemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahmeda A kullanıcısına yanıt
    Siz ne aldınız bişey almadınız mı. Ya benim bütçe aslında 4 bin de çok zorladım bütçeyi o yüzden almıyorum bi kampanya olur mu diye bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: i_brahi_m

Bakıyorum da vatan da teşhir ürün falan lafı ettiler o yüzden orayla uğraşmak istemiyorum.
    Tüm şubelerde teşhir ürünü olacağını sanmıyorum ama araştırmak lazım tabi ki. Tanıdık bir bilgisayarcı arkadaşımız var orası tv satıyor olsaydı ben oraya fiyat sorardım ama tv satmıyor. Ben zamanında oradan 5.800 TL dizüstü alacaktım ve anlaştık. Siparişte geçecekti tam çıktım dükkandan ve uzaklaştım telefon etti. Gelmen lazım dedi. Gittiğim sırada telefonda tedarikçiyle konuşuyordu. Bakın deboya iyice mutlaka vardır elinizde ürün diyordu. Kapattı bana o fiyata bulduğumuz tedarikçiyi aradım elinde 1 adet kalmış oda teşhir ürünüymüş dedi.

Sonra 2 yeri daha aradı yanımda. Onlarda teşhir ürünü çıktı. Sonra başka bir tedarikçisini aradı. Ellerinde teşhir ürünü olmayan hiç açılmamış 1 adet kalmış onu ayırttı. 6.300 TL di. Bana da sen akşama kadar istersen kendinde araştır eğer daha uygun fiyata bulamazsan mesai bitimine doğru ararsın beni ona göre tedarikçiyi arar onay verilir demişti. Gerek yok demiştim direk siparişi geçmiştik. Bu arada tedarikçilerin hepsi direk asus garantili ürün göndereceklerdi.

TV satıyor olsalar onlara bir fiyat sorardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 6 Temmuz 2020; 13:29:53 >
  • emre67z E kullanıcısına yanıt
    Lg formunda burak bey sanırım satış müdürü lg leri ona sorabilirsin.

• Noctivagant kullanıcısına yanıt
    O kadar para vereceksin birde öyle olacak almam daha iyi dediğim gibi acelesi yok kampanya bekliyorum olursa olur olmazsa almam.

• quote:

Siz ne aldınız bişey almadınız mı. Ya benim bütçe aslında 4 bin de çok zorladım bütçeyi o yüzden almıyorum bi kampanya olur mu diye bekliyorum.
    Ben suan almicam ibrahim. Ucretsiz izin sebebiyle ekonomim musait degil. Findik hasadini beklicem 3k bandinda ya 50"vestel alicam o olsun bu olsun diye ozellik falan aramicam,yada uzerine ekleyebilirsem 1k,ustune birde indirim falan yakalarsam; senin gibi tereddut etmem samsung ru7400mu lg um7450 mi diye. Tercihi lg den yana kullanir arkama bakmam. Ama bunu yapabilmeme en az 1,5 ay sure var.

• şubat kullanıcısına yanıt
    Ben q70 den xf9005 e ondan q80 e geçtim hocam. :D

Birinin sunduğunu diğeri sunmuyordu. Herşeyin iyi olduğu q80 oldu benim dermanım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Arkadaşlar çok ikilemde kalarak, 5490 tl den 55SM8000 MODELİNİ aldım Amazondan, Tak etti artık. tv gelince gerekli incemeleri yapar size aktarırım. umarım sağlam gelir. Herkes arzu ettiği ürünlere ulaşabilir inşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre67z

Arkadaşlar çok ikilemde kalarak, 5490 tl den 55SM8000 MODELİNİ aldım Amazondan, Tak etti artık. tv gelince gerekli incemeleri yapar size aktarırım. umarım sağlam gelir. Herkes arzu ettiği ürünlere ulaşabilir inşallah.
    Bende araştırma içindeyim bu modelin 49 inç olanını düşünüyorum onca modeller arasında karar vermek zor ikisi arasında 1000tk fark var değermi diye incelemenizi bekliyorum ..hayırlı olsun kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: matrix-61

Bende araştırma içindeyim bu modelin 49 inç olanını düşünüyorum onca modeller arasında karar vermek zor ikisi arasında 1000tk fark var değermi diye incelemenizi bekliyorum ..hayırlı olsun kardeşim

Alıntıları Göster
    Hani nerede, biz konuya yorum yazınca başımıza üşüşen güruh..
    Bakın elimizi konudan bir çekiyoruz Film ve oyun kiteri ile millet Kontrast ve Sitah yoksunu vasat İPS panel ve Yüksek Kontrast ve Siyahlara sahip VA paneller arasında kalabiliyor ve hatta gidip ips panel alıyor

Satıcının gazlaması ile, Bazı ips panelli modellerin stokta bittiği için üzülen bazı forumdaşları görünce,
    Kullanım amacına göre çok çok yanlış ips modellerini öneren tescilli İPS satıcısının konusuna az önce yazdığım bir mesaj

Vay arakadaş
    Altı üstü Kontrast ve Siyah yoksunu ips panellerde stok bırakmamışlar, stok bitti diye üzülüyorlar
    Halbuki Bu foruma kadar ulaşıp panel arayanlar ise mutfak ve işyeri için değil,
    %80-90'ı Film ve oyun için panel arıyor

Film ve Oyun için ise Kontrast ve Siyah performansı olmazsa olmaz bir unsurdur
    "Kontrastın" olmadığı görüntülerde, derinlik,gerçeklik,berraklık,keskinlik asla algılanamaz.
    "Siyah performansının" olmadığı karanlık sahneli bir oyunda ise değil karşıdaki canavarı burnunuzu ucunu dahi göremezsiniz.
    Aynı şekilde filmleri %30 kayıpla izlersiniz..
    Tüm bu kriterleri sağlayacak yegane panel ise (OLED'lerde kronik yanık RİSKİ varolduğundan) VA panelli marka modellerdir.

Ben bunları yıllardır yazıyorum ama millet hala sırf kendi çıkarı için uğraşan satıcılardan akıl alıyor,
    Satıcılar size tutup sattıkları bu vasat ips panellerin handikaplarından bahsedecek değillerya,
    Sanki tv değilde radyo alıyormuşcasına türkçe ses ve air kumandayı gazlıyor anca

İPS Panel & VA Panel
    KONTRAST ve SİYAH PERFORMANSI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 6 Temmuz 2020; 16:20:20 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam konuya el atmadık diyorsun ama bi soru sorunca söylemediğin laf kalmıyor madem yardımcı olacaksın kimseye laf sokmadan güzelce sabrederek cevap verirseniz iyi olacak veya cevap vermiyorsunuz ondan sonra kimin ne olduğu belli olmayan satıcı mi nedir herkes bir ağızdan konuşuyor.

Özelden mesaj kabul etmiyorsunuz.
    https://forum.donanimhaber.com/samsung-q60-panel-acikligi-ayipli-mallar-piyasada--144302840-3#144411235

baştan sona oku benim yazdıklarım da var.
    bencede q60r daha iyi bir tv. sıkıntı yaşayan arkadaşlar olmasına ragmen bakınca ben daha iyi bir tvyim diyor ve sm8000 serisinin önüne geçiyor.
    ancak ben bütcem geregi bu tvyi alabildim bulabilseydim 55xg8096 da alabilirdim ama yoktu.
    Gönül isterki daha iyi tvleri alalım ama 4000 tl bütceden +1500 zorlayarak koyup bunu alabildik. Defalarca gittim baktım, demo görüntü yoktu. başka gün gittim demo görüntü izledim. q60r daha iyidi ama malum sebeplerden ötürü alamadık. İPS vs VA dan ziyade biraz maddiyata dayanıyor hocam. samsung 55ru7400 modelinde bence 55sm8000 den kötü (Bence ama gidip baksınlar kendileri görsünler belki daha üstün görürler olabilir saygı duyarım). Va diye gidip ona yapışamazdım güzel siyah canlı renk diye. Kör de değiliz, sayenizde bilgilendik Özellikle @RNNN çok bilgi verdi özeldende yazdı sağolsun. Ben satıcıya degil gözüme bütmeceme kabaca yorumlara baktım. Geriside şans dedim.

İnsanların aldıkları bide zar zor aldıkları ürünleri kötüleyip heveslerini kursağında bırakmayın. güle güle kullan diyin, hayırlı olsun diyin. O satıcı bile samsung alana güle güle kullan diyebiliyor yeri geliyor. yeri geliyor sürekli malum markasını öneriyor ama o satıcı işi o. Tercih etmeyenede saygısı var. Herkesin bir fikride var. Tv gelsin tek tek yazacam nesi var nesi yok. alınır alınmaz güneşli ortam günessiz ortam. (Önce az güneşli evde kurulup yapıp bir kaç gün sonra çok güneş alan taşıyacaz tvyi) bu deneyimleri tek tek anlarım arkadaşlara. Bu arada herşeye kulp bulup kendini sürekli mutsuz eden biri olarak beğeneceğimi sanmıyorum aldım diye. mailimde firmalarla şikayet yazışmalarım doludur hep. Objektif şekilde bir anlatım yapabilirim umarım. Herkesin bütcesi yetse de q70r alabilse (Efsana Tv beyler)
  • 65GX9505 ile 65FX9005 arasındayım. Ne gibi tavsiyeleriniz önerileriniz olur?
  • quote:

Hocam konuya el atmadık diyorsun ama bi soru sorunca söylemediğin laf kalmıyor madem yardımcı olacaksın kimseye laf sokmadan güzelce sabrederek cevap verirseniz iyi olacak veya cevap vermiyorsunuz ondan sonra kimin ne olduğu belli olmayan satıcı mi nedir herkes bir ağızdan konuşuyor.
    Hemen hemen her konuda benim bir açığımı yakalamak için yarışıp şu ibrahimin mesajını dahi beğenen şu bilindik 3-5 kişilik güruha soruyorum;
    Siz bu ibrahim'in 3-4 bin bütçe kriteri ile altı üstü 1 panel tavsiyesi almak için 1 ayda bu konu altında yazdığı mesaj sayısını biliyormusunuz?
    Şimdi şu linkte üşenmedim tek tek saydım
    https://forum.donanimhaber.com/profil/2373677#!/
    Tamı tamına 217 mesaj, yani günde yaklaşık 8 mesaj, işin daha vahimi diğer tv konularına yazdığı mesajlar bu rakama dahil değil
    Ve şimdi bu ibrahim çıkmış şimdi şaka gibi diyorki; "3-5 soru sordum laf ettiniz"
    Yahu ne 3-5'i dediğim gibi bu arkadaş konuyu katletmeye gelmiş
    TV tavsiye ana konusu ve bizler gibi bu işe gönül vermiş kişiler bu denli ardı arkası kesilmeyen sorularla yıpratılır mı yahu
    Benim bu saatten sonra "bu konuda" forum ahalisine diyeceğim şey bu ibrahimle soru/cevap şeklinde artık yazışmayın... yada yazışın beni ilglendirmez ne diyim...

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Hemen hemen her konuda benim bir açığımı yakalamak için yarışıp şu ibrahimin mesajını dahi beğenen şu bilindik 3-5 kişilik güruha soruyorum;
    Siz bu ibrahim'in 3-4 bin bütçe kriteri ile altı üstü 1 panel tavsiyesi almak için 1 ayda bu konu altında yazdığı mesaj sayısını biliyormusunuz?
    Şimdi şu linkte üşenmedim tek tek saydım
    https://forum.donanimhaber.com/profil/2373677#!/
    Tamı tamına 217 mesaj, yani günde yaklaşık 8 mesaj, işin daha vahimi diğer tv konularına yazdığı mesajlar bu rakama dahil değil
    Ve şimdi bu ibrahim çıkmış şimdi şaka gibi diyorki; "3-5 soru sordum laf ettiniz"
    Yahu ne 3-5'i dediğim gibi bu arkadaş konuyu katletmeye gelmiş
    TV tavsiye ana konusu ve bizler gibi bu işe gönül vermiş kişiler bu denli ardı arkası kesilmeyen sorularla yıpratılır mı yahu
    Benim bu saatten sonra "bu konuda" forum ahalisine diyeceğim şey bu ibrahimle soru/cevap şeklinde artık yazışmayın... yada yazışın beni ilglendirmez ne diyim...

Alıntıları Göster
    Hocam selam. Play Station'da oyun oynamak için ve film izlemek için 49 inch tv almak istiyorum. 6000 TL bütçem var. Tavsiye verirseniz sevinirim.
    Demeyim diyorum zorla söyleteceksin ya burası form ve soru sorma yeri değil mi ister hiç cevap verme benim üstüme oynamayı bırak nereye girdiysem sen varsın heryerde cips panel muhabbetin aynı msjı kopyalayıp duruyon her yere iyiki öğrendin o ips ı patates cipsi gibi azında gevelemeye senin benle sorunun ne senden başka bana takılan yok.
    Seni anlıyorum doğru benden başkası demedi çünki sana açık açık samsung la alakan olduğunu bende diyorlardı inanamıyordum ama sen kesin samsung da yetkili birisisin veya satış temsilcisi. Burda da msjlarını silen yok ohh boş alanda at koştur dur..
    Hem yazdım 500 tane yazının kaçı soruymuş çoğu fikir alışverişi artık senden rica ediyorum bana bulaşma hee bu foruma yazma derim anlarım sayın samsung dostu arkadaşım lg ye yazdığın bunca kötülemeden sonra nasıl yasaklamıyorlar anlamış değilim. Doğru dün forumda ana bacı düz giden biri vardı onun gibi mı olamak lazım küfür edip çıkmak mı.
    Senin yazılarını da takip ettim bi lg forumunda lg yi kötülüyorsun bi burda burda ne olursa olsun samsung u övüp duruyorsun.
    Son kez söylüyorum bana musallat olma he de yazma bir daha buraya yazmam.

Ben hangi konulara yazmışım Allah Allah adam üşenmemiş benim seceremi tutmuş yazdığım 4 5 msj vardır lg forumuna ya arkadaş yaz da şuraya bilelim benden ne istiyorsun bende bileyim yaklaşık 1000 küsür msj attım sana kadar bana kafayı takan olmadı. İyiki bi öğrenmişsin va panel de va panel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i_brahi_m -- 6 Temmuz 2020; 20:5:19 >
  • Hocam tam aradigim insansiniz :)
    Xf9005 ile q70i kiyaslar misiniz?
    Xf 7200 lira Mediamarktta
    q70 8000 lira Vatanda

• 
Sayfa: önceki 29392940294129422943
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.