Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2837. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (2 Mobil) - 13 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.157
Cevap
1.336
Favori
4.694.839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
59. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 28352836283728382839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ben 49da olsa q60r alırdım hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz..
    O zaman bir ton para dökmeye de gerek yok..
    Şu yeni gelecek cihazları bir görelim hocam
    Duruma göre ve tabii ki fiyata göre Q60 mı olur Q70 mi olur bakacağız..
    Biraz daha bekleyelim bakalım 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Cevap için teşekkürler hocam. Bu sitede piyasa fiyatının bay altına geliyor. Sizce alınır mı buradan
    https://www.istanbulbilisim.com/lg-43um7450-43-109-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-fiyati-294306.html?gclid=EAIaIQobChMIlJCY8Y_u6QIVEWHmCh34xAdfEAUYBCABEgKQJfD_BwE

• scoopi kullanıcısına yanıt
    kesinlikle uzak durun

• Vatan bilgisayar kampanyası ile aldığım 55xg8096 yı, yaklaşık 3 yıldır kullandığım 55xd8505 sonrası yaşattığı hüsran nedeniyle elden çıkardım. Xf9005 modeli için takipteyim. Fiyatlarda kampanya bekliyorum. Stokların bittiği söyleniyor ve teşhirleri dahi satmaya çalışıyorlar. Ne kadar doğru bilmiyorum. Babalar gününe doğru kampanya olur ümidiyle takipteyim. Hayırlısı olsun.

Selamlar, bir soru sorabilirmiyim?

Hem bu boyutta tv alacaklara da belki rehber olmuş olur. Çünkü bu ebat için çok doğru dürüst bir kaynak yok. Genellikle 55” ağırlıklı kaynaklar.

Acelem yok, evde bir kaç değişiklik var ve sonrasında 13 yıllık 102 ekran LG LCD tv değiştirme kararı aldık. Hala bir problemi de yok bu arada. İşin açıkcas tv dünyasına girdikçe boğuluyor insan :)

Sorum; 65” Sony 65xf9005 ve Samsung 65nu8000 arasında gidip geliyorum. 100 Hz, CL+ ( Digiturk modül alacağım, bu sene başladılar yine satışına, bıktık artık kablolardan ve kumandalardan) ve bu ekran boyutunda ve bu özelliklerde işin açıkcası başka tv bulamadım. Kimisi diyo ki Samsung flash disk film açmaz, kimisi diyo ki Sony e o para verilmez vs vs vs. Çok daha fazla detay var ama daha da uzatmıyım. Ek olarak :) kesinlikle 65” ve üzeri bu özelliklerde olacak tercihim. Daha düşük ekran düşünmüyorum.

Sony modelini şu anda 10.769 TL’ye, Samsung modelini de 8.900 TL ye buldum. Bu fiyatlara kadar çıkmışken çok önemli olmasa da hem 1.800 TL , 1.800 TL’dir diyerekten, hem yedek parça fiyatları, hemde ülkemizde ki yaygınlığı vs belki yanlış da düşünüyor olabilirim Samsung dan yana. Öncesinde kesin kararlıydım Sony de. Ama hala aktif çalışan ve Sony’nin Sony olduğu zamanları çok iyi bilen, baya eski tv ustasından “Şu zamanda illa marka istiyorsan Samsung ve bulabiliyorsan 65 Nu8000 alırdım” diye duyunca işler değişti. Siz ne düşünürsünüz? Farklı marka model tavsiyelerine de açığım. Fakat bütçe maks+maks bu fiyatlar. Bu arada LG için servis vs konularında inanılmaz problemler okudum, bu da ekstra bilgi olsun. Philips durumu orta da. Belki geriye bişey kalmadı ama olsun :)

Biraz uzun oldu. Cevaplarsanız çok memnun olurum. Sonrasında da artık tv yi alacağım.

Cevap için şimdiden teşekkürler.

Herkese iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Le Chifre -- 7 Haziran 2020; 3:45:7 >

• 58pus7304 modeli aldım. Cihaz özellikleri olarak hoşuma gitti, görüntü de bence fena değildi. Fakat ölü piksel olduğu için değişim oldu. Yeni gelen TV'de de farklı bir şekilde de olsa yine piksel sorunu var. Büyük şeyler değil ama o kadar para verince neden olsun? Şimdi bunun içinde işlem başlattık. İade olması durumunda yeni bir TV almam gerekecek. Bir kez daha Philips denemeye cesaret edemiyorum. Yakın fiyat aralığında(5-6bin belki 6,5) civarı genellikle Netflix, film-dizi izlemek için iptv'de sorun çıkarmayacak 55-58 inç bi tv tavsiyesi alabilir miyim?

• Samsung Shop sitesinde tüm modellere hatrı sayılır bir zam geldi, tam alma arefesinde iken alamadım. Henüz piyasada diğer internet sitelerine yansımadı, acaba onlar da uçar mı aynı şekilde kararsız kaldım

• Le Chifre kullanıcısına yanıt
    xf9005 dururken nu8000 alınmaz. ki zaten bu zamanda sıfırı bulunmaz o TV'nin. bulunsa da teşhir ya da sorunlu olma ihtimali çok yüksektir. ikisi de 2018 model olmasına rağmen xf9005 üretimi yakın zamana kadar devam ediyordu. sıfır kapalı kutu bulunuyor yani. kim size bu aklı verdiyse pek kulak asmayın. uygun fiyata xf9005 bulunursa alınmalı. 10000 üstü fazla ama 10000 civarı bence alınabilir.

ayrıca TV ustası teknik servis filan hikaye. bunların çoğunun teknik bilgisi içler acısı maalesef.ben olsam 10000 civarına xf9005 kovalardim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daytripper25 -- 7 Haziran 2020; 10:15:9 >
  • Benimde aklımda 58pus var vatandan gelen kutular kapalı kutumuydu dikkat ettiniz mi iadeden gelen ürünleri satıyorlar diyen cok var da

• Olgun0 O kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Tavsiye ettiğiniz bu iki model arasında kanal geçiş hızları hangisi daha hızlı acaba.

kendini dinle,tv leri görme imkanın varsa gör ve beğendiğini al...Sorarsan kafan karışır, alacak olduğun tv.de almazsın gidersin hiç ummadığın tv yi alırsın veya kararsız kalır hiç tv alamazsın.

Ben tv alırkın ŞİKAYET VAR sitesinde şikayetleri takip ettim ençok şikayet alan markaları eleyip kafamda bir marka belirledim ve bu markanın kendi arasındaki tv ler konusunda buradan yardım aldım.

Allah kolaylık versin....
  • mesut3000 M kullanıcısına yanıt
    Evet, alt segment tüm televizyonların fiyatı belirgin biçimde artmış. Büyük ihtimalle 2020 modellerini ederinin çok üstünde satmaya çalışacaklar. Yoksa niye durduk yere yeni modellerin geleceği şu günlerde 2019 modellerinin fiyatını artırsınlar ki? Diğer satıcıların tutumu ne olacak bende merak ediyorum.
  • TheOnu kullanıcısına yanıt
    aynı durumu önceki mesajlarımda paylaşmıştım.Birilerinin dediği gibi elde kalan tv ler yeni gelen tv ler karşısında ucuzlamayacak..
  • sefaMseven kullanıcısına yanıt
    İkisi de kapalı kutuydu hocam. Hatta ikinci gelen cihazın etiketinde üretim tarihi mayıs 2020 yazıyor. Ben tv'yi beğendim açıkçası ama o minicik piksel bile benim canımı sıkıyor malesef. Bakalım ikinci süreç nasıl işleyecek ve sonrasında ne yapacağım?

• 43 inç televizyon almayı düşünüyorum önerebileceğiniz model var mı?
    Ben pus6504 ile ru7440 arasında kaldım.
    Hocam philips 43pus6504 nasıl tavsiye eder misiniz

• scoopi kullanıcısına yanıt
    Maalesef evimde henüz ikisini de kullanamadığım için bilemiyorum. Uydu yayını ikisinde de izlemedim hiç mağaza ortamında videolarla inceledim sadece. Ama dahili uydu oldukları için kanal hızları çok iyi değildir diye düşünüyorum.
    Genel olarak da samsungların kanal değiştirme hızı LG lerden daha kısa oluyor istisnalar hariç.
    Son olarak da bu bahsettiğim fark maksimum 1-1.5 saniye olacağı için bence çok önemli değil.

• bende eylülde ev kuracağım şimdiden alsam mı yoksa yeni modelleri beklesemmi diye düşünüyorum aklım 58pus7304 de
  • 
Sayfa: önceki 28352836283728382839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.