Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2665. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 26632664266526662667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kullandığınız monitörden örnek vereyim şu sahneyi birde iyi bir va panelle deneyimlemenizi isterdim

• RNNN kullanıcısına yanıt
    55Q60RAT zaten takibinde olduğum ama fiyatları uçtuğu icin kararsız kaldığım bir modeldi hocam. Ama Ru8000 türkiye fiyatı bulamadım
  • stoklarda kalmamış çoğu yerde ama samsung mağazalarda vardır mutlaka hocam q60da onu aratmaz 500-1000tl farklardan kaçıpta işinize yaramayacak bişey almayın derim
    Anladım hocam film ve oyun için İps modelleri direk eledim.
  • bu arada konuyu merak eden okuyan arkadaşlar monitörlerde fark bu şekilde ama tv lerde bu fark dahada açılıyor çünkü tv modelleri arasındaki kontrast ve parlaklık farkı monitörler arasındaki farktan çok daha fazla..
  • ru 8000 arayan arkadaşlar trendyol'da var,lakin satıcıyı falan tanımam bilmem karar size ait.
  • Arkadaşlar 2.5 yıldır Samsung 55mu7000 modelini kullanıyorum. Oğlumum bir kaşık darbesiyle malesef iç paneli kırıldı. Yine bu televizyonun performansına yakın bir TV alacağım. Bütçe 3000 TL civarı. Acaba vestelden aynı performansi alabilirmiyim? Uydudan TV ve USB den full HD film izleyecegim. Ekran boyutu 49-50-55" olabilir. Panel tamiride 2500-3000 TL arası diyorlar. Yaptirmak mi mantıklı olur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tamirdeki eski tvimden kotu haber geldi ve malesef indirim bekleyemeden teknosadan lg 55sm8600 modelini 6.650 tl ile siparis ettim (almadan musteri hizmetlerinden stok sordum 3 adet kaldigini soylediler) 7 gun icinde elimde olmasini umuyorum cunku depodan temin edilecekmis. Kurulumu yaptirmak cok onemli mi kendimiz acip taksak sıkıntı oluyor mu? Servis derseniz dikkat etmem gereken seyler var midir?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam o fiyat aralığında ancak vestel ve benzer markalar bulabilirsiniz onlarda beklentinizi karşılamaz diye düşünüyorum
    Teşekkürler. Peki 4500'a çıksak yine 49-50 inç yok mudur tavsiye edebileceğiniz bir tv hocam? ya da "ips paneller içinde şu biraz sizi tatmin eder" diyebileceğiniz bir model var mı?
  • s.akman kullanıcısına yanıt
    hocam ips panele o kadar para vermenizin özel bi sebebi varmı yan açıdanmı izlenecek? yoksa yazık olur o paraya çok daha iyisi var..
  • Lazzow kullanıcısına yanıt
    hocam oyun odaklı diyorsunuz çok film izlerim diyorsunuz ama ips panel istiyorsunuz sebebi nedir normalde film oyun için tv arayan adamın ips panelden koşarak kaçması lazım :)
  • nabu kullanıcısına yanıt
    hocam fhd çözünürlük işinizi görürse bimde 3000tl ye fhd va panel direct led sony var bi bakın derim..

samsungtan sonra vestel vs gibi markaların tatmin edeceğini sanmıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam oyun odaklı diyorsunuz çok film izlerim diyorsunuz ama ips panel istiyorsunuz sebebi nedir normalde film oyun için tv arayan adamın ips panelden koşarak kaçması lazım :)
    ips merakım yok hocam daha ucuz diye sordum sadece. Bu konulara uzağım şurada son 5-6 sayfa okuduklarım kadar bilgim. VA panel 4500'a kadar yok mu acaba?

Mesela şu ürün iş görür mü? Amblight deneyimi de yaşamak istiyorum bi taraftan :)https://www.amazon.com.tr/dp/B07VCDXM3F/ref=asc_df_B07VCDXM3F1574057400000/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07VCDXM3F&linkCode=asn

• Lazzow kullanıcısına yanıt
    philipslerden uzak durun hocam kalite olarak iyi değiller saçma sapan sorunları var bu durum her markada oluyor olabilir ama philips bu konuda bana göre en kafada...

artı attığınız model ips panel parlaklığı çok az renkler pek iyi değil..

dediğiniz fiyata 49q60r bundan çok daha iyi bir tv daha ucuz olsun derseniz 50um7450 var lg ama performans olarak q60dan geride ikiside va panel bu modellerin
  • arkadaşlar merhaba bu iki model arasında çok fark varmı özellik ve görüntü kalitesi olarak . LG 55UM7100PLB , 49Q60RA
  • bactry kullanıcısına yanıt
    o iki model arasında fark değil uçurum var hocam 7100 modeli çok kötü bi model neredeyse piyasadaki en kötü modellerden ips panel diye demiyorum parlaklık rezalet bildiğiniz karanlık renklerde aynı şekilde..

zaten segment olarak aynı seğment değiller q60 ın lg deki karşılığı sm serisi ama oda ips panel olduğu için performans olarak geride kalıyor..
    teşekkür ederim ben q60 aldımda . bir tanıdığım lg almış ucuz diye farklarını sordu bende bilenlere danışmak istedim. tekrar teşekkürler.
  • bu arada arkadaşlar um7100 serisinde lg nin ürettiği çakma 4k panel var piksel dizilimi rgbw olması gereken ise rgb dizilim bunu maliyet için yapmışlar..

nedir bu rgbw eksileri nedir derseniz renk ve keskinlik problemi var bu panelin forumda konusunu açmıştım detayları merak eden bakabilir
    https://forum.donanimhaber.com/rgbw-dizilim-lg-tv-alacaklarin-dikkatine--127538225
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mari Lwyd

LG SAMSUNG veya SONY tv tavsiyesi arıyorum.
    Maksimum 5.000 tl bandında
    Genellikle PS4 Pro ve Film izlemek için kullanacağım TV tavsiyesi arıyorum.
    55 inc olarak tavsiyelerinizi bekliyorum. Tavsiye ettiğiniz modeli neden tavsiye ettiğinizi de belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkürler
    Hocam ps4 için düşünuyorsanız,
    SONY 55XF9005 modeline bakın derim
  • 
Sayfa: önceki 26632664266526662667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.