Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ATACANSALFUR , Erdalx47 , peyno , qLhF , özkanşef , endars Daha Az
6 Kayıtlı Üye (5 Mobil) ve 10 Misafir (3 Mobil) - 8 Masaüstü8 Mobil1 Android
53.124
Cevap
818
Favori
2.565.114
Tıklama
Popüler Konular listesinde 45. Sırada  bugün en iyi #1
Giriş
    522 Mesaj

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-a8g-vs-lg-b9/846/915

Tercih oled panelse, lg her zaman daha mantikli secim olacaktir.. Tabi android seven birisiyseniz mecbur sony almalisiniz... Yine de secim sizin, sony de gayet iyi cihaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 25 Mart 2020; 16:19:11 >
    |
    |
    Darth_AbYss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eapantherea

Eger ips panel tercih edecekseniz, lg tercih edebilirsiniz, sony deki ipsler dusuk seviye urunler.. Va panelde butceyi artirirabiliyorsaniz q80 artiramiyorsaniz xf9005 veya q70, butceyi artiriyor fakat android ve dolby atmos-vision destegi istiyorsaniz xg95 (rtings de x950g) tercih edebilirsiniz...
    Hocam şu linkten bir inceleme izledim.https://www.youtube.com/watch?v=A8JNaJLAlv4&feature=youtu.be
    Burda q70 Samsung ile xg8596 kıyaslanıyor. Ips vs VA olarak da bakabiliriz sanırım duruma. Velhasıl, buradaki hareketli sahnelerde Ips öne çıkıyor. Dediğim gibi, Va panelin diğer tüm avantajlarının farkındayım. Ama benim için en önemli etmen olan Futbol maçını, Ips daha iyi gösterecekse, Ips daha iyidir.

LG önerilerine de açığım. 65'' olması ve 9000 civarında olması halinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ktfark -- 25 Mart 2020; 16:20:49 >

• Yarbay
    6990 Mesaj

hocam tam olarak hangi modelleri yorumladığınızı anlayamadım direkt ips derken o kısmıda anlamadım :)
    |
    |
    MühendisMurat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LG 42LA691S var IPS panel 5 6 yıl önceki model

Vestel 50UD9180 almayı düşünüyorum pişman eder mi acaba görüntü keskinliği ve kalitesi olarak LG ye göre :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6990 Mesaj

vestellerde kullanılan ips paneller %90 rgbw dizilim olan giriş seviye ips ler bunlarıdna renk keskinlik gibi problemleri var içindeki panelin tam olarak ne olduğunu bilmeden kimse bişey diyemez bu konuda hocam :)
    |
    |

Heh işte sormak istediğim tamda buydu gittim gördüm zaten görüntü yapaydı ben LG, Samsung görüntü keskinliğine alıştım o zaman şimdilik idare bir Axen alıp ileride 5 civarı para verip sağlam bir şey alacağız, teşekkürler cevaplar için.

|
    |
  • Yarbay
    6990 Mesaj

hocam sizin amacınız ekran büyütmekmi
    |
    |

Aynen ama kendi evime kaliteli alırım şuan 2. bir tv lazım kullanılması için o yüzden belki yükseltirim dedim ama bütçe max 3 lira bir bakayım dedim iyi bir şey yok, ileride gene LG IPS Nanocell patlatırım seneye falan.

|
    |
  • Firma Yetkilisi
    4273 Mesaj
    quote:

En son care geri gonderim yapacagim fakat o 5 piksel yasal siniri 5-6 yil once kalkti diye biliyorum, sadece 1 piksel bile olu olursa urun defolu sayiliyor ve degisim hakkina sahibim diye biliyorum.

Bilgilendirmeniz icin sagolun son care geri iade.. Fakat iade ettigimde bu cihazi servis acti-kurdu vs. kopukleri zarar gordu, diyelim ki iade ettim, iade de sikinti cikar mi?
    Hocam 15 gün koşulsuz iade seceneğiz var işleyiş nasıl aldığınız yer ile görüşme yapın hocam.

Hocam dediginiz gibi 5 piksel alti olu pikseli kabul etmiyoruz dediler. Eger canli piksel olsaydi degisim kabul ederdik ama olu de 5 e kadar biz degismeyiz dediler.. Seytan diyor zaten karantinadayiz isyeri tatil oldu ugras sunlarla ver tuketici hakem heyetine... Peder de birak kalsin sanki yeni siparis verecegin hatasiz mi olacak onda da sikinti cikacak dedi iade etmeme bile engel oldu...

Normalde arastirdim dediginiz gibi n11 her turlu iadeyi alip parayi bana oduyormus.. Urun defolu bile olmasa, begenmedigim icin bile geri gonderme hakkina sahipmisim... Fakat firmaya yazik oluyormus, adama acilmis ve defolu urun gidiyor ve urunun arkasinda samsung turkiye de durmuyormus... Yazik vallahi, en azindan bir aksesuar hediye verselerdi ben razi gelecektim cihaza...

|
    |
    brknil06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Firma Yetkilisi
    4273 Mesaj
    quote:

Hocam dediginiz gibi 5 piksel alti olu pikseli kabul etmiyoruz dediler. Eger canli piksel olsaydi degisim kabul ederdik ama olu de 5 e kadar biz degismeyiz dediler.. Seytan diyor zaten karantinadayiz isyeri tatil oldu ugras sunlarla ver tuketici hakem heyetine... Peder de birak kalsin sanki yeni siparis verecegin hatasiz mi olacak onda da sikinti cikacak dedi iade etmeme bile engel oldu...

Normalde arastirdim dediginiz gibi n11 her turlu iadeyi alip parayi bana oduyormus.. Urun defolu bile olmasa, begenmedigim icin bile geri gonderme hakkina sahipmisim... Fakat firmaya yazik oluyormus, adama acilmis ve defolu urun gidiyor ve urunun arkasinda samsung turkiye de durmuyormus... Yazik vallahi, en azindan bir aksesuar hediye verselerdi ben razi gelecektim cihaza...
    Hocam tercih sizin bazen acıdınmı acınacak hala gelıyor aldığınız firma başka bir müşteriden alıp size göndermeğini nerden bılıyorsunuz?

Hayırlı olsun güle güle kullanın hocam o şekilde kabul ettim kullancam dıyorsunuz.
    |
    |

• Teğmen
    158 Mesaj
    https://www.vatanbilgisayar.com/philips-55pus7504-55.html#

https://www.vatanbilgisayar.com/philips-55pus7304-55.html

Hangisi daha iyidir ? Veya farklı bir marka bu fiyatlarda ne önerebilirsiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

ben bu sıralar bunu inceliyorum ama burada daha bilgili kişiler var.
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-50ru7440-50-125-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html
    |
    |
    mackali6161 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    uzun zamandır forumdayım, yardımınıza ihtiyacım var,
    lg 50lb670v 5. yılında panel hatası verdi, teknik servis yüksek mebla çıkartırsa yeni tv alacağım
    yaşadığım sıkıntı şu, panel mi anakart mı, ekran kartı mı bilmiyorum, tv yi açıp kapatınca düzeliyor, 15-20dk bazen birkaç saat sonra tekrarlıyor

sizden ricam
    1. si sizce bu ne hatası

2. si 5bin tl ye kadar ne tv tavsiye edersiniz
    55 inç olsun
    bilgisi olan esirgemesin teşekkürler

not: standart ev kullanıcısıyım, digitürk var, film için pc bağlarım, aman aman beklentim yok, sadece bana sıkıntı çıkaran bir cihaz olmasın,

samsung 55ru7400 4500tl
    samsung 55ru7300 kavisli 4700tl
    samsung 55ru7100 4000tl

philips 55pus7304 4600tl

bide uç olarak 55q60rat oled var, oled nedir kullanışlı mıdır hiçbir bilgim yok

not2: vestel ve arçelik önerilerine de açığım,
    dediğim gibi standart ev kullanıcısıyım, üzmesin kronik sorunu olmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkshine666 -- 26 Mart 2020; 2:20:38 >

• Yüzbaşı
    522 Mesaj

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q70r-vs-sony-x850g/782/895?usage=10135&threshold=0.01

Hocam suraya bir bakarsan iyi olur, sports ve tv shows kisimlarini neye gore degerlendirdiklerine de soru isaretine tiklayarak bakin, sizin beklentinizden farkli degerlendirmis olabilirler.. Ekranin dis isik kaynaklarından dolayi yansima yapmasini cok onemsemisler, ekrana yan taraftan bakinca solmamasina yuksek onem vermisler vb. sizin kullanim senaryonuza uymayacak seyler olabilir. Sayfanin asagilarinda ayrintili aciklamalarda ‘motion’ kismina gidin ve o kiyaslamalari da ayrintili inceleyin... Sony xg85 ucuz tv ama ucuzluguyla gelen bir cok eskikligi de olan bir tv... Sahsen iyi paralar odemeyi goze alan herkes icin dusundugumu size de soyleyim; iyi paralar odeniyorsa lutfen full array led olmayan bir cihaz almayin... Yoksa aldiginiz cihaz basit pc monitorunun buyumus hali gibi gelebilir sizlere...

Tabi ki sizin kullanim senaryonuza gore cihaz secmeniz cok normal, fakat imkan varsa xg85 den ustun modellere cikmanizi tavsiye ederim... Keske butceniz q80 e yetse, onu tavsiye ederdim ihtiyacinizi da dolu dolu karsilardi...

Son kez, en azindan xf90 icin bir kez daha dusunmenizi tavsiye ederim. onunda ayni sekilde motion kiyasini incelemenizi oneririm...
    https://www.rtings.com/tv/tools/compare/sony-x900f-vs-sony-x850g/585/895?usage=10135&threshold=0.06

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eapantherea -- 26 Mart 2020; 2:54:46 >
    |
    |
    ktfark kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    522 Mesaj

Hocam satin alirken hic bir zihaz icin sorunsuz olacak diye umitlenmeyin... Dunyada seri uretilen tum urunlerde rekabetin de getirdigi maliyet kisma yarisindan dolayi bir kalitesizlik hakim... Bu durum elektronik cihazlarda ise tavan yapmis durumda.. Alinan her cihaz fabrikadan ciktigi gunde bile bazi gorunen-gorunmeyen soruna sahip... Eskiden her bir tv 15-20 yil banamisin demezdi, artik 4-5 yilini doldurabilen bir tv ye sorun yasatmadi gozuyle bakiliyor... Alirken gozunuze ve cebinize hos geleni alin ama sorunsuz marka-model olmayacak bunu da unutmayin...

|
    |
    darkshine666 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Canlı Tv izle
Orjinal Laptop Yedek Parça
Bey Azura
Mobilya Takımları
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,953
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.