Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (259. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: 1hagi0 , 1hagi0 Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 18 Misafir (2 Mobil) - 17 Masaüstü3 Mobil1 iOS
5 sn
87.726
Cevap
1.321
Favori
4.670.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: abidig

quote:

Orijinalden alıntı: kaju waffle

Özelliklerine gore fiyati normal. Bir de 3D olsaymis tadindan yenmezmis. Super bir tv olmasina ragmen 3D olmadigi icin direkt eliyorum.

49" için 5000 TL 55" 7000 tl çok hocam ne özellik olursa olsun ama alacak olana da hayırlı olsun.Sorun şu bu kadar detaylı özellik araştırıyoruz şu da olsun buda olsun diyoruz ama sonra çoğunu kullanmiyoruz , sanki herkes profesyonel işinde kullanacak gibi , şu netlik bu Hz vs vs ama gerçekten hakkını vererek kullanacak olanada alsın hayırlı olsun derim.Bana bu olay herkesin elinde profesyonel fotoğraf makinası olması gibi geliyor , İstanbul da bir çıkıyorsun sahile mübarek herkes fotoğrafçı elinde süper makinalar ama ne kadar kullanıyor ne kadar hakkını veriyor çok az ,çok arkadaşım böyle . Telefonda da Araba da ayni şey gecerli sehir ici İstanbul gibi yogun trafikli bir sehirde herkeste bir jeep luks araba sevdasi cogu gosteris icin TV de de aynı şeyi düşünüyorum.İyi TV ama bence gereksiz pahalı herşey gibi

Olabilir sonucta 55 inc. Ben 65 incin ustelik 3Dlisini o fiyatlara alabilirim. Benim icin 4K,3D, ses sistemi (harman kardon gibi) ve 65 inc onemli. Onun disindakiler cok da onemli degil. Blueray oynatici alip 3D film koleksiyonu yaomayi dusunuyorum. Giresunda yasadigim icin gidilecek kaliteli sinema yok. Adanadayken cinemaximumda haftada en az bir film izlerdim. Simdi evde yaomayi dusunuyorum hem de istedigim zaman tekrar izleme imkanim olacak mesela superman & batmani sinemada iki kez izledim ordu ve trabzonda. Tanrı Kent gibi filmleri de elli kez izlesem bıkmam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

65 inch 4k ve 3Dli samsung veya lg tv arayanlar icin yaptigim model ve fiyat arastirmasini sunuyorum. Bazi modeller piyasada olmayabilir ya da yazdigim fiyatlardan olmayabilir (internette muhakkak vardir). Bir sitede tukenmis olsa bile pazarlık acisindan, satilan en dusuk fiyatlari baz aldim.

Samsung 65ju7000 6737 TL
    Samsung 65js9000 9800 TL
    Samsung 65ju7500 7000 TL
    LG 65UH850V 8700 TL
    LG 65UF850V 6450 TL
    LG 65UF950V 8845 TL
    LG 65UB950V 4600 TL
    LG 65UB980V 5000 TL

Ben de ya bunlardan birini ya da 55 inchlik lg eg960v modelini alicam.

Film izleyeceğiniz için LG OLED modelleri dışında LG modellere bakmayınız. Samsung JU ve JS serisi de film izlemek için ideal

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Lg ledlerin filmlerdeki sıkıntısı nedir acaba.

• quote:

Lg ledlerin filmlerdeki sıkıntısı nedir acaba.

IPS panel olduğu için kontrast seviyesi düşük. Siyah performansında üzer.

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. 65uh850v cok iyi gibi yalniz. Gercek yenileme hizi 200 hz, hdr ve hdr super var, harman kardon ses sistemi ve hi-fi ses kalitesine sahip. Samsunglar seste sınıfta kaliyorlar biraz.

• quote:

Tesekkurler. 65uh850v cok iyi gibi yalniz. Gercek yenileme hizi 200 hz, hdr ve hdr super var, harman kardon ses sistemi ve hi-fi ses kalitesine sahip. Samsunglar seste sınıfta kaliyorlar biraz.

İşte IPS panel öldürüyor o cihazı. Kontrast değeri Samsung tvlerden en az 4 kat daha düşük

• @dallas

Dallas hocam selamlar. Dün bir tavsiye istemiştim, sonrasında sizin bir iki cevabınızı gördüm ancak bana mı cevap verdiniz yoksa başka bir yazara mı anlayamadım. Rica etsem teyit edebilir misiniz.

Selamlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmerdoglu -- 17 Mayıs 2016; 9:57:43 >
  • mmerdoglu M kullanıcısına yanıt
    Hernekadar ks lere göre özelliği kırpılmış olsada
    2016 model ve hdr desteğinden ötürü
    Samsung 55ku7000'i almanı öneririm...

• atafirat A kullanıcısına yanıt
    Evet.

• Samsung 2016 model KS serilerinde kontrast seviyesinde uçuşa geçmiş. 6000:1 kontrast değerleri var

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin Hz ile ilgili defaatle yazdıklarınızdan sonra gerçek panel Hz'i yüksek modellere yönelmiştim ki, 200Hz 770V yerine 50Hz KU7000 önerdiğinizi görünce tereddüte düştüm.

Samsung 50 Hz panel ile LG'nin 200 Hz panelinden iyi görüntü yakalamayı başarabiliyor mu?

Zaten LG yönelmek çok içinden gelmiyordu, bu böyledir diyorsanız Samsung'a yönelelim.

Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_koyun

Hocam sizin Hz ile ilgili defaatle yazdıklarınızdan sonra gerçek panel Hz'i yüksek modellere yönelmiştim ki, 200Hz 770V yerine 50Hz KU7000 önerdiğinizi görünce tereddüte düştüm.

Samsung 50 Hz panel ile LG'nin 200 Hz panelinden iyi görüntü yakalamayı başarabiliyor mu?

Zaten LG yönelmek çok içinden gelmiyordu, bu böyledir diyorsanız Samsung'a yönelelim.

Teşekkürler...

Ayrıca bu 50Hz panellerde kayan yazılar rahat okunuyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

55Js7200 performansı zayıf
    60ju6470'e gelince zaten 48 ancak yeterli olurken 60inçte falsolar çoğalır bu yüzden bunları unut ve
    Samsung 55ku7000'i al...

Merhabalar sorumu yazarken birtakım rötarlar yaptım elde olmayan sebeblerden ötürü :) paylaşmadan bakmış olsam aynı durumda olan bir iki arkadaşın yazdıklarını görebilirdim.Mesajımdada söylediğim gibi Curved ekran ve 3d özelliği istemiyordum seçenekler çok fazla sonuçta hepimizin istediği gibi görüntü iyi olsun,hızlı olsun özellikli olsun bizi üzmesin servislerle uğraşmayalım şeklinde sonuçta kısa aralıkla alınan birşey değil tabi o yüzden araştırma olayına bakıyoruz iyice.Bazende şans işi olabiliyor problem çıkması aldığınız elektronik ürünlerde.Büyük ihtimal bu ayın sonunda Dallas arkadaşın tavsiye ettiği samsung 55KU7000 modelini alıcam hatta yiğenimden de tv siparişi aldım :D oda kendisine göre ikibinlira civarında bir tv istiyor artık üstte yazan modelin ufak ekranlısını da ona alırız bu dertten kurtulmuş oluruz.Birkez daha teşekkürler ilginiz ve tavsiyeniz için.Herkese sağlıklı,huzur dolu günler dilerim..
  • kara_koyun K kullanıcısına yanıt
    İtiraf etmeliyimki, gidip görmeden, Kullanıcı yorumları gelmeden bu çok zor bir soru

Peki hal böyleyken Neden bu lg770 yerine sam ku7000 önerdim konusuna gelirsek
    sanırım hala performanslı olan samsung ju7000'in etkisinde kaldığımız için.
    zaten en başında belirttiğim gibi,
    samsung özelliklerinden kırptığı ku7000'den daha fazla kar elde etmek için belkide bunu bilerek planlamıştı,
    yani performanslı olan ju7000'e aldanıp, 2016 model 7000 daha iyidir diyip alarak,
    biz tüketicileri kurnazca oyuna getirmişte olabilir...
    işin aslını zaman gösterecek, o vakte kadarda samsung sanırım yükünü tutmuş olur..
    belkide ku7000 korkulduğu gibi vasat bir panel değil performanslı çıkacak ve alıcısnın yüzünü güldürecek
    bekleyip göreceğiz...

evet ama konu başından beri neden samsung daha ön planda derseniz, olay şu;
    ilk konu başında belirttiğim gibi evet samsung VA panel teknolojisi gereği aşırı kontrast vererek,
    karanlık sahneli film ve oyunları bir hayli gözle görülür hale getiriyor,
    buda ister istemez büyük bir kullanıcı kitlesi tarafından kabul görülüyor ve tercih ediliyor

Ama lg'ler genelde ips kullanıyor diye bu markaya da haksızlık etmemek lazım.
    çünkü ips panelde renk zenginliği ve görüş açısı ile sınıfının birincisidir,
    bu yüzden samsung'un aşırı parlak görüntüsünü doğal bulmayanlar,
    bu konuda daha iyimser olan sony ve lg'ye yöneliyorlar...

Yani sizin anlıyacağınız
    bu iş tamemen son kullanıcının zevkine kalıyor
    yine söylüyorum panel teknolojilerinin birbirine üstünlükleri vardır
    yani tutup kesin İPS öcü VA candır demenin bir mantığı yok.

Hernekadar mağaza ortamlarında tv seçimi analizi yapılmaz densede, bal gibi yapılır,
    çünki ev ortamında satın aldığın tekbir tane televizyonun performansını karşılaştırmak için,
    başka hangi tvyi baz alarak yapabilirsin
    tutupta odanıza 3-4 tane tv alıp yanyana koyma şansınız varmı, tabiki yok
    peki bu ortamı ÜCRETSİZ olarak kim sağlıyor tabiki mağazalar,
    ee o halde tv almaya karar verdiğiniz zaman yapmanız gereken şu;
    öncelikle düşündüğünüz modellerin kağıt üzerindeki verilerini,
    sonra inceleme videoları ve kullanıcı yorumlarını gözden geçirirsin,
    ve en sonunda gidersin birkaç mağazaya orada aslında senin ne istediğinin cevabını ararsın
    yani aşırı parlak bir ekrandanmı yanasın yoksa doğallıktanmı yanasın,
    buna göre elbette bir karara varırsın....
  • arkadaşlar 2000 TL 'ye alınabilecek en iyi 4K TV hangisidir?

sadece tv izlenecek, ekran boyutu önemli değil.

zaten bu fiyata seçenek azdır diye tahmin ediyorum.
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    İkibin liralik 4klar trt 4k kanalini acmaz diye biliyorum. 50 hz mi 60 hz mi ne olmali adamlar 4k diyorlar ama 20-30-40 hz olunca trt 4k kanalini acmiyor ya da 4k ozelligi calismiyor.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt
    60fps diyosun sanırım 4 tv inceledim samsung ve lg 2000-2200TL bantında var yani ama yinede kullananlardan tavsiye almak yerinde olur diye düşünüyorum.

baktıgım lg lerde mesela uluslararası 4k sertifikası yok denilmiş bazı yorumlarda. abd'den özel bir şirketten alınmış sertifika.

böyle kimsenin aklına gelmeyecek kusurlar oluyor.

vestellere de full hd performansı kötü diyorlar mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lasvegaswings

60fps diyosun sanırım 4 tv inceledim samsung ve lg 2000-2200TL bantında var yani ama yinede kullananlardan tavsiye almak yerinde olur diye düşünüyorum.

baktıgım lg lerde mesela uluslararası 4k sertifikası yok denilmiş bazı yorumlarda. abd'den özel bir şirketten alınmış sertifika.

böyle kimsenin aklına gelmeyecek kusurlar oluyor.

vestellere de full hd performansı kötü diyorlar mesela.

hi level 48uhl950 1799 tl ye a101 lerde satılıyordu. trt4k yıda açıyor 3dside var. ilgini çektiyse konusunu bulursan bir bak yazılımdan anlayanlar yazılımsal kısıtlamalarınıda açmış bir çok özellik eklemişler. Verdiğin parayı düşünürsen asla üzmez görüntü kaliteside yayınlarda kötü sanmayasın kullananlar oldukça memnun. ben neredeyse tüm tv konularını okudum en az şikayet bu tv de gördüm. Üstte tarafa doğru bakınca kafan karışıyor ama alt tarafta en iyi f/p bu cihaz sanırım. 2 yıl vestel garantili

• esmer23s kullanıcısına yanıt
    hocam bu tv günde 18-20 saat çalışacak dayanır mı?
  • Lasvegaswings kullanıcısına yanıt
    Benim size nacizane tavsiyem,
    Hı-level ürünlerinden olabildiğince uzak durun..

• 
Sayfa: önceki 257258259260261
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.