Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: pausell , pausell Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.723
Cevap
1.322
Favori
4.670.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25062507250825092510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bende TV alacağım ama SM9010 ile Q80 arasında kaldım oneriniz nedir ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • payne41 P kullanıcısına yanıt
    dts konusunu saymazsak bu iki model karşılaştırılmaz bile q80 tek seçenek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Correct Data C kullanıcısına yanıt
    Seni yönetime bildirmenin zamanı geldi Mühendis266
    Forum kurallarına göre 2. Üyelik yasak

• quote:

Orijinalden alıntı: Correct Data

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Aynen buna kanan kaziklanirsa kaziklansin zaten bize ne.
    Sadece mesajlarını okuyup besleme . Bir adama verilecek en güzel ceza o yokmuş gibi davranmak. Okuma bile.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Evet öyle düşünüyorum . Bir daha Samsung alacağımi sanmıyorum, sunny alırım daha iyi. Nihayetinde son 2 yılda Samsung'un sunnyden farkı kalmadı. FALD, viewing angle i düzelttik fiyaskosu prestijini düşürdü markanın. Gerçi daha önce bendede olan Edge ledtede local dimming fiyaskoydu ya neyse.Yaptik bir hata.
    Panasonic, Sony var TV işinde işini hakkıyla yapan bunlardan birine yönelmek en mantıklısı. Hisense,TCL de daha çok yeni fena tvleri yok fakat henüz onlarda TR'ye gelmiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: gunan44

Aynen buna kanan kaziklanirsa kaziklansin zaten bize ne.
    Sadece mesajlarını okuyup besleme . Bir adama verilecek en güzel ceza o yokmuş gibi davranmak. Okuma bile.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle haklısınız zaten derya deniz bilgi olsa karşıdakinin çapı kadardır anlayacağı.. Sizin gibi değerli insanları tanımak yeter de artar bırakalım rtings kurbanları kontrast üstünden adam avlasın ama rtings in samsunglara paragraf arasında ne dediğini ara sıra hatırlatırız bakalım işler öyle mi yürüyormuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Correct Data -- 12 Şubat 2020; 18:34:1 >
  • quote:

Kesinlikle haklısınız zaten derya deniz bilgi olsa karşıdakinin çapı kadardır anlayacağı.. Sizin gibi değerli insanları tanımak yeter de artar bırakalım rtings kurbanları kontrast üstünden adam avlasın ama rtings in samsunglara paragraf arasında ne dediğini ara sıra hatırlatırız bakalım işler öyle mi yürüyormuş :)

Alıntıları Göster
    Buda kontrastin her marka ve model için eşit bir kriter olduğunu savunanlara gelsin.
    https://www.lifewire.com/tv-contrast-ratio-3276368

Bu tarz bilgiler zaten birçok yabancı makalede ve teknik editörlerin incelemelerinde var. Ben burada sadece birini bulup koydumki bazıları gibi bosyere atıp tutmadigimiz ispatlansin.
    Şimdi bunada derlerki adamın biri böyle yazdı diye doğrumu kabul edelim.Merak eden bu şekilde çok fazla yabanci kaynak bulabilir, biraz araştırmanız gerekir.
    Burada kendisini expert sanıp atıp tutanlara itibar etmeyiniz. Okuyup arastiriniz merak ediyorsanız, sadece bir kaynagada güvenmemek lazım. Farklı kaynaklardan aldığınız bilgilerle ortak bir alginiz oluşur zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunan44 -- 12 Şubat 2020; 19:9:22 >
  • kıvranmaya devam hala :)) bu arkadaşlara madalya takmak lazım amerikayı yeniden keşfedecekler :))
  • gunan44 G kullanıcısına yanıt
    Sonuç olarak dinamik kontrastın değil, statik kontrastın baz alınması gerektiğini, ikisinin karşılaştırılmaması gerektiğini anlatan bir yazı bu. Sizin söylediklerinize bir kanıt değil, hatta uzaktan yakından alakası yok. Yani sizin dediğiniz gibi; Samsung Vasının kontrastı yok böyledir, Philips'in ki yok şöyledir, ikisinin 2000'ni aynı değildir gibi komik bir mantıkla yazılan bir yazı değil bu.

• quote:

Buda kontrastin her marka ve model için eşit bir kriter olduğunu savunanlara gelsin.
    https://www.lifewire.com/tv-contrast-ratio-3276368

Bu tarz bilgiler zaten birçok yabancı makalede ve teknik editörlerin incelemelerinde var. Ben burada sadece birini bulup koydumki bazıları gibi bosyere atıp tutmadigimiz ispatlansin.
    Şimdi bunada derlerki adamın biri böyle yazdı diye doğrumu kabul edelim.Merak eden bu şekilde çok fazla yabanci kaynak bulabilir, biraz araştırmanız gerekir.
    Burada kendisini expert sanıp atıp tutanlara itibar etmeyiniz. Okuyup arastiriniz merak ediyorsanız, sadece bir kaynagada güvenmemek lazım. Farklı kaynaklardan aldığınız bilgilerle ortak bir alginiz oluşur zaten.

Alıntıları Göster
    Uslubun yeter ellerine sağlık ezber bozan kaynaklar böyledir ne yapacağını şaşırtır cahilleri :) Biz alternatif bir konu mu açsak hocaö acaba ne dersin ? Sıkıldık cidden şu va ips kontrast üstüne dönen bayağılıktan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Brky

Sonuç olarak dinamik kontrastın değil, statik kontrastın baz alınması gerektiğini, ikisinin karşılaştırılmaması gerektiğini anlatan bir yazı bu. Sizin söylediklerinize bir kanıt değil, hatta uzaktan yakından alakası yok. Yani sizin dediğiniz gibi; Samsung Vasının kontrastı yok böyledir, Philips'in ki yok şöyledir, ikisinin 2000'ni aynı değildir gibi komik bir mantıkla yazılan bir yazı değil bu.
    Selam. Siz makaleyi ya sonuna kadar okumadiniz, açıkçası kasten yaptığınızı düşünmüyorum.
    Makaleden alinti,

"TV Contrast Ratio Controversy
    TV contrast ratio is one of the most controversial specifications when comparing televisions from manufacturer to manufacturer because the industry doesn't have an agreed-upon standard of measurement.

Without a standard, we don't know exactly how each manufacturer tests their displays and how their process differs from other manufacturers. As a result, industry experts recommend using contrast ratio only when comparing HDTVs made by the same manufacturer.​

The general thought among industry experts is that static contrast ratio is a more reliable measurement because it is more consistent with how the viewing display will show content rather than a "what if" scenario that dynamic contrast ratio employs.

TV Contrast Ratio Buying Advice
    Use the following as a general guide to comparing contrast ratios between HDTVs:

Use contrast ratio only when comparing HDTVs made by the same manufacturer. For example, Sony to Sony, not Sony to Samsung.

Compare either static to static or dynamic to dynamic but don‘t compare static to dynamic.

Remember that contrast ratio is just one of many factors to consider when buying an HDTV. For us, the contrast ratio would be down on the list of deal-breakers because the measurements aren't consistent from manufacturer to manufacturer. Instead, use your eyes to determine if the contrast meets your visual needs.

• 32" altı takribi 27" ağırlıklı olarak monitör olarak kullanılacak ne tavsiye edersiniz TV olarak çok pahalı olmayan iyi birşey

• quote:

Uslubun yeter ellerine sağlık ezber bozan kaynaklar böyledir ne yapacağını şaşırtır cahilleri :) Biz alternatif bir konu mu açsak hocaö acaba ne dersin ? Sıkıldık cidden şu va ips kontrast üstüne dönen bayağılıktan.

Alıntıları Göster
    Sıkıldım, niye ispatliyorumki kendimi. Gidin araştırın okuyun birader. Yabancı dil olmayabilir sıkıntı değil goggle translate var. Araştırmadan okumadan ezbere konuşanlara itibaren etmeyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Maclarens90

Dallas hocam selamlar. Uzun süredir girmiyordum bu konuya tv aldığımdan beri de şimdi biraz işim düştü bir yakınım tv soruyor. Seni hala burada aktif halde bulmak memnun etti beni.

3000 tl civarı (biraz gaz verirsem 3500'ü zorlayabililir gibi geliyor.) 48-50 inç boyutlarında iyi kötü akıllı özellikleri olan, evin ana tvsi olarak değill de misafir odasında ve anne-baba salonda otururken bazen çocukların izleyeceği pek pahalı olmayan tv arayışında. İzleme açısı, karanlık-aydınlık performansının önemi gibi kriterleri de çok soramadım ama orta karar mutlu edecek bir çözüm arayışındayım.

Genellikle orta-üst segmentten anlasam da bu segmentte ortalık karışık ve çok hakim değilim olaya. Samsung-Lg ikilisi yine envai çeşit abzürd kod numaralarıyla kafa karıştırmaya devam ediyor. Sony'nin bir artısı var mıdır bilemedim bu segmentte. Samsung 50ru7100 bi dikkatimi çekti ama 50ru7440 ile çok fiyat farkı da yok. Daha arada 50 tane benzer kodlu model var belki sadece Trye özel. Lg için de 50um7100 falan olabilir belki. Kumandayı mouse gibi kullanmak açısından malumun smart özellikleri iyi (bu modelde de öyledir umarım.)

Philips 50pus7304'e bayağı bir yakınım bir de. Vesteldir, Grundigtir falan eğer bildiğin gideri olan daha ucuz model varsa da iyi olur pek para dökme niyetinde değil çünkü asıl amaç iş görecek ikinci bir tv olması ve turkcell tv box tarzı bir şeyle kullanacaklar zaten.

Şimdiden teşekkürler yardımını bekliyorum senin ve bilgisi olan diğer arkadaşların.

Bu arada dipnot: 2015 model Lg 55eg920v oled tvyi sıfır sıkıntı ile 4 yıldır gayet memnun bir şekilde kullanıyorum. Görüntü kalitesini hala çok başarılı buluyorum ve özellikle gece film-dizi-oyun keyfi bambaşka. Ara ara konuyu eskiden takip eden arkadaşlar uzun vade tecrübelerini yazarsa da faydalı olur diye düşünüyorum.
    Tv arayışıma yardımcı olabilirseniz sevinirim arkadaşlar.

• gunan44 G kullanıcısına yanıt
    "The general thought among industry experts is that static contrast ratio is a more reliable measurement because it is more consistent with how the viewing display will show content rather than a "what if" scenario that dynamic contrast ratio employs."

Statik kontrast oranın daha tutarlı ve güvenilir olduğunu söylüyor zaten. Statik kontrast değerlerine güvenebiliriz yani. Ips ve Va panel statik kontrast farkı da ortada. Makale boyunca sizin söylediğiniz tarz bir farklılıktan bahsetmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 20 Mart 2022; 12:45:0 >
  • quote:

Sıkıldım, niye ispatliyorumki kendimi. Gidin araştırın okuyun birader. Yabancı dil olmayabilir sıkıntı değil goggle translate var. Araştırmadan okumadan ezbere konuşanlara itibaren etmeyiniz.

Alıntıları Göster
    Cidden sıktı ya kör gözün parmağına anltıyorsun adam istediği yeri cımbızlıyor git kardeşin güven marka ölçümleri al geç ne burada bilgi dileniyorsun ???

siz ne biliyorsunuzki insanlar sizden bilgi dilensin?

sizi kaale alan yok kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz kendinize bu kadar anlam yüklemeyin..

az önce başka konu açıyordunuz ne oldu o iş :))
    niye koştun hemen yardıma kendi kendinize yetemiyormusunuz :))
  • Dostum çok teşekkürler...
    Senin dediğin ürünlere hemen bakıyorum..
    Ilgın ve alakanız için tekrar çok teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Tutarsız deyince, komple kontrast değerleri tutarsız şeklinde anlaşmışsınız siz. Kör olmamdan ziyade, sizin okuduğunuzu anlama konusunda bir sıkıntınız olduğu çok açık. Daha sonrasında dinamik kontrast değerlerindense statik kontrast değerleri güvenilirdir diyor... attık işte yazıyor orada. Sizin düşüncelerinizi desteklemekten ziyade çürütüyor farkında değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 13 Şubat 2020; 3:23:49 >
  • 
Sayfa: önceki 25062507250825092510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.