Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2506. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir - 12 Masaüstü
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25042505250625072508
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ TV ALACAKLARA UFAK Bİ ÖNERİ - LG NANOCELL TV
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunan44

Oled yanıyor, VA az yandan bakınca Faso veriyor.
    Geri ne kalıyor 😉

Alıntıları Göster
    Gunan kardeşim
    Geçende dedim sen VA panelli ve (segmentine göre) bir o kadar performanslı MU8000 kullanıyorsun,
    Ve henüz yeni model Vasat bir İps panelle tanışmadın,
    Yine söylüyorum ihtiyacın varsa bir ips panel al kullan sonra gel tekrar konuşuruz.

Oled paneler dahi tüm panellerde var olan ışık sızması gibi sorunları bir kenara bırakırsak,
    Yüksek ışık-kontrast-siyah ve siyah performansına sahip VA panellerin,
    genel veya kronik olarak bir kusuru yoktur, tek bir yumuşak karnı zayıf noktası vardır Açısal renk kaybı
    Gerçekte (istisnalar hariç) VA panel kullanıcıları bunun farkında bile değiller,
    Neden olsunlarki onlar canlı berrak ve zümrüt siyahı olan görüntüleri izlerken,
    Bu yumuşak karnı bilip, rakibine en zayıf olduğu yerden saldırdığı gibi saldıran
    Bazı satıcı ve beyaza siyah diyenler bu Açı sorununu sanki kabul edilemez büyük bir sorunmuş gibi lanse ediyorlar.
    Oysaki bırakın İPS panelleri, Oled panellerde dahi elbette VA kadar olmasa dahi Açı problemi vardır.
    Ancak VA panel olarak Samsung QLED Q80 ve Q90 modellerinde bu açı sorunun üstesinden geldi,
    Hatta bu konuda sürekli bu konuda Övülen ips panelleri bile geride bıraktı...

Son olarak
    Ben Nanoyu manoyu bilmem
    Teknik verilere göre İps panellerde Kontrast vasat, Siyahlar ise kesat geriye başka ne kaldı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 11 Şubat 2020; 23:25:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Takılıyorum alınganlık olmasın

• 2014 model sony 55w805b sahibiyim 100 hz va panel var.sony 2018 55xf7596 ya geçmek istiyorum ancak ips panel olması kafamı çok karıştırıyor.Geceleri film izlemeyi de severim.Dur durduğun yerde mi dersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

2014 model sony 55w805b sahibiyim 100 hz va panel var.sony 2018 55xf7596 ya geçmek istiyorum ancak ips panel olması kafamı çok karıştırıyor.Geceleri film izlemeyi de severim.Dur durduğun yerde mi dersiniz.
    "İnsanlar sürekli ışıkları kapatıp tv izlemiyorya" gibi saçma sapan bir görüşle,
    VA panel ile Gece kullanımını bağdaştıranlar sayesinde insanlar böylesi kararsızlıklara düşüyorlar.

Bakın arkadaşlar yıllardır yazıyorum
    KONTRAST denen şey paneller için olmazsa olmaz bir unsurdur!
    Asıl işi görüntü yansıtmak olan cihazlarda "Derinlik ve gerçeklik" için bu bir seçim/kriter değil ZORUNLULUKTUR!

Aynı şekilde SİYAH PERFORMANSI*
    (*Hem siyahın gerçek siyah hemde daha önemlisi karanlık sahnelerde sırf öndeki değil "Arka plan" unsurlarınında dolunaylı bir gece gibi gösterebilmesidir) ise,
    Özellikle OYUNCU ve FİLMCİLER için yine olmazsa olmaz bir unsurdur..

Oled paneller evet bu konularda iyidirler ama sırf logo yanığı gibi bir riskten ve zaten pahalı olduklarından dolayı elersek,
    Bu konularda günümüzde en iyi hatta tek seçim VA panelli Marka/modellerdir.
    VA paneller barındığı Yüksek Kontrast ve Işıktan dolayı hem gece kullanımında Siyahlardan ödün vermez,
    Hemde gündüz kullanımında bu yüksek değerler gün ışığına karşı mukavemet göstererek canlı ve berraklığını korur.
    Değindiğim Kontrast konusunda ise görüntülerde derinlik ve gerçeklik açısından muazzam bir fark yaratır.

İPS Paneller, "TV olarak" Tüketicilere bir jest olsun diye üretilmezler,
    OLED satamama veya üretim maliyetleri için tamamen belirli bir amaç için üretilirler,
    Ve malesef bu panelde yukarıda saydığımız KONTRAST ve SİYAHLAR içler acısıdır.

Son olarak
    Elbette İPS paneller kesinlikle alınmaz değillerdir
    Açısal renk konusunda biraz daha iyi olduklarından bu panelleri özellikle Mutfak ve İşyerleri için öneririm.
    Yada Filmci,Oyuncu yada detaycı kullanıcı olunsa dahi,
    Ambilight,Air kumanda,Türkçe mic desteği,Dts gibi MULTİMEDYA unsurları daha ağır basanlar,
    Gidip tabikide İPS Panelli marka mıdeller alabilirler buna kim ne diyebilirki...
    Ancak bunun haricinde dediğim gibi VA panelli marka modeller tercih edilmelidir...

Dallas hocam selamlar. Uzun süredir girmiyordum bu konuya tv aldığımdan beri de şimdi biraz işim düştü bir yakınım tv soruyor. Seni hala burada aktif halde bulmak memnun etti beni.

3000 tl civarı (biraz gaz verirsem 3500'ü zorlayabililir gibi geliyor.) 48-50 inç boyutlarında iyi kötü akıllı özellikleri olan, evin ana tvsi olarak değill de misafir odasında ve anne-baba salonda otururken bazen çocukların izleyeceği pek pahalı olmayan tv arayışında. İzleme açısı, karanlık-aydınlık performansının önemi gibi kriterleri de çok soramadım ama orta karar mutlu edecek bir çözüm arayışındayım.

Genellikle orta-üst segmentten anlasam da bu segmentte ortalık karışık ve çok hakim değilim olaya. Samsung-Lg ikilisi yine envai çeşit abzürd kod numaralarıyla kafa karıştırmaya devam ediyor. Sony'nin bir artısı var mıdır bilemedim bu segmentte. Samsung 50ru7100 bi dikkatimi çekti ama 50ru7440 ile çok fiyat farkı da yok. Daha arada 50 tane benzer kodlu model var belki sadece Trye özel. Lg için de 50um7100 falan olabilir belki. Kumandayı mouse gibi kullanmak açısından malumun smart özellikleri iyi (bu modelde de öyledir umarım.)

Philips 50pus7304'e bayağı bir yakınım bir de. Vesteldir, Grundigtir falan eğer bildiğin gideri olan daha ucuz model varsa da iyi olur pek para dökme niyetinde değil çünkü asıl amaç iş görecek ikinci bir tv olması ve turkcell tv box tarzı bir şeyle kullanacaklar zaten.

Şimdiden teşekkürler yardımını bekliyorum senin ve bilgisi olan diğer arkadaşların.

Bu arada dipnot: 2015 model Lg 55eg920v oled tvyi sıfır sıkıntı ile 4 yıldır gayet memnun bir şekilde kullanıyorum. Görüntü kalitesini hala çok başarılı buluyorum ve özellikle gece film-dizi-oyun keyfi bambaşka. Ara ara konuyu eskiden takip eden arkadaşlar uzun vade tecrübelerini yazarsa da faydalı olur diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maclarens90 -- 12 Şubat 2020; 1:9:46 >

merhaba dostum ben iki televizyon da kararsız kaldım ..
    Sony KD-65XG8596 65 fiyat 8 tl.
    Philips 65PUS7304/12 65 bunun fiyatıda 6.5 tl
    oda 23 metrekare gündüzleri müge anlı)) akşamlarıda sadece netfilix ve dizi izlenecek..
    oyun oynanmıyacak sebebi oglumun odasında ps...
    ver cevabı kurtar beni bu dertten...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

"İnsanlar sürekli ışıkları kapatıp tv izlemiyorya" gibi saçma sapan bir görüşle,
    VA panel ile Gece kullanımını bağdaştıranlar sayesinde insanlar böylesi kararsızlıklara düşüyorlar.

Bakın arkadaşlar yıllardır yazıyorum
    KONTRAST denen şey paneller için olmazsa olmaz bir unsurdur!
    Asıl işi görüntü yansıtmak olan cihazlarda "Derinlik ve gerçeklik" için bu bir seçim/kriter değil ZORUNLULUKTUR!

Aynı şekilde SİYAH PERFORMANSI*
    (*Hem siyahın gerçek siyah hemde daha önemlisi karanlık sahnelerde sırf öndeki değil "Arka plan" unsurlarınında dolunaylı bir gece gibi gösterebilmesidir) ise,
    Özellikle OYUNCU ve FİLMCİLER için yine olmazsa olmaz bir unsurdur..

Oled paneller evet bu konularda iyidirler ama sırf logo yanığı gibi bir riskten ve zaten pahalı olduklarından dolayı elersek,
    Bu konularda günümüzde en iyi hatta tek seçim VA panelli Marka/modellerdir.
    VA paneller barındığı Yüksek Kontrast ve Işıktan dolayı hem gece kullanımında Siyahlardan ödün vermez,
    Hemde gündüz kullanımında bu yüksek değerler gün ışığına karşı mukavemet göstererek canlı ve berraklığını korur.
    Değindiğim Kontrast konusunda ise görüntülerde derinlik ve gerçeklik açısından muazzam bir fark yaratır.

İPS Paneller, "TV olarak" Tüketicilere bir jest olsun diye üretilmezler,
    OLED satamama veya üretim maliyetleri için tamamen belirli bir amaç için üretilirler,
    Ve malesef bu panelde yukarıda saydığımız KONTRAST ve SİYAHLAR içler acısıdır.

Son olarak
    Elbette İPS paneller kesinlikle alınmaz değillerdir
    Açısal renk konusunda biraz daha iyi olduklarından bu panelleri özellikle Mutfak ve İşyerleri için öneririm.
    Yada Filmci,Oyuncu yada detaycı kullanıcı olunsa dahi,
    Ambilight,Air kumanda,Türkçe mic desteği,Dts gibi MULTİMEDYA unsurları daha ağır basanlar,
    Gidip tabikide İPS Panelli marka mıdeller alabilirler buna kim ne diyebilirki...
    Ancak bunun haricinde dediğim gibi VA panelli marka modeller tercih edilmelidir...

Alıntıları Göster
    Algıda seçicilik... Va panel sahipleri yan açı da görüntü kaybının farkında değilllermiş :) Tam aksine hepsi farkındal çünkü gece gündüz kontrast vs demeden her daim yan açıda görüntü rezaletleşir va panelde asıl bir ips sahibi normal kullanımda siyah derinliğini anlamaz farkında değildir.

Yahu ips de ki siyah kalitesi kırk yılın başı gece ışık kapalıyken o da karanlık bir sahne varken anlaşılabilir o da dikkat edersen çoğu ips kullanıcısı farkında bile değildir Va panelde yan açı ile müthiş renk ve kontrast kaybı yaşanır öyle böyle değil hemde olabilecek en kötü değerlere iner hiç bir panel tipi bu kadar kötü olamaz.

Şimdi siz karar verin her daim gece gündüz her görüntü tipinda biraz yan açıya geçtiğiniz de müthiş renk ve kontrast kaybı mı daha önemlidir yoksa kırkyılda bir gece ışıklar kapalıyken siyah gece sahnesinde siyah kalitesinin va panele (giriş seviye va lar daha beterdir) göre düşük olması mı ? Gündüz ya da ışık açıkken ips va arasında bir fark görülemez zaten...

Siz hiç kafe restoran fotoğrafçı ya da bilgisayarlarlarda telefonlarda va panel gördünüz mü ? :) göremezsiniz çünkü kusurludurlar...

İps in bahsettiğiniz siyah kalitesi üst segment lg lerde fald arka aydınlatma ile giderildi 2500-3000/1 kontrast.

Siz siz olun tek bir bakış açısı ile panel almayın evinizde açılı izleme olacaksa va panel korkunç derece de görüntüyü bozar gidin tekno markette va panel bulup yandan izleyin sonra yazılanları tekrar okuyun...

Samsung 8-9 serisinde ki açı kaybı için eklenen filtre çözünürlüğü çok kötü etkiliyor ve özellikle yurtdışında iadeler mahkemeler açılmış geri sayfalarda resim karşılaştırmaları eklendi yani bu ekleme bir facia...

Sonuç olarak ips iyi va kötüdür vs demem siz neyin ne olduğunu bilin anlayın ihtiyacınıza göre panel alın pazarlamacıların isteklerine göre değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Correct Data -- 12 Şubat 2020; 7:38:38 >

açıkçası bir arkadaşım sordu bu iki modelden birisini alacağını söyledi. o yüzden kafa karışıklığı yaratmak istemedim. çok teşekkür ederim yine de öneriniz için.

• quote:

Orijinalden alıntı: aviregal

merhaba dostum ben iki televizyon da kararsız kaldım ..
    Sony KD-65XG8596 65 fiyat 8 tl.
    Philips 65PUS7304/12 65 bunun fiyatıda 6.5 tl
    oda 23 metrekare gündüzleri müge anlı)) akşamlarıda sadece netfilix ve dizi izlenecek..
    oyun oynanmıyacak sebebi oglumun odasında ps...
    ver cevabı kurtar beni bu dertten...
    Bu ikisi arasında hangisi dersen elbette SONY ama!
    Açık konuşayım ben "müge anlı" izlesem bile 8bin lira gibi bir rakamı gidip vasat bir ips panele vermem.

Arkadaşlar
    Bırakın TV'yi, Tüketici olarak Çorap, Ayakkabı, Tost makinası, Çamaşır makinası, Araba vs vs alırken,
    İşin tekniği ve donanımı konusunda sıfır bilgiye sahip olsanız bile, Fiyatlara bakın, bu konularda belirleyici unsur realde fiyatlardır.
    Bir ürünü alırken "Bütçenizin el verdiği" oranda pahalısını almaya çalışın zaten istisnalar dışında "en doğru kararı vermiş olursunuz"
    Çünkü bu dünya üzerinde üretilen her ürünün ucuz olanı babasının hayrına ucuz değil, pahalı olanda ben yaptım oldu mantığıyla pahalı değildir,
    İşin içine üretim maliyetleri girer ve bu yüzden her zaman ucuz olan, pahalı olandan donanım ve segment olarak aşağıda kalır.
    Konumuza dönersek örneğin 6/7segment 65inç Q60R/Q70R modellerinin fiyatı 9-12 bin civarı iken,
    8 segment 65 inç XF8596'nın fiyatı 8bin liradır neden tabiki tüketicinin gözüne girmek için değil, donanım olarak zayıf İPS olduğu için.

aviregal
    Sana şahsi tavsiyem şu
    65 inç olmazsa olmaz bir kriter değilse 8bin liraya VA panel
    Hem 55XF9005 hemde bir tık daha iyi olan 55Q70R alınabiliyor.
    Yok illede 65 inç olacaksa o zaman denizi geçip derede boğulma
    Ya 65XF9005 yada 65Q60R modellerinden birisini al (9300 HB)
    Karar senin...

• Konuda hala MONİTÖR ile TV'yi karıştıranlar
    ve yine hala Çöplük İPS panelleri biryerlere koymaya çalışanlar var..

Bu bölüm monitör değil TV ve Tavsiye konusudur
    Açı muhabbeti yaparak, millete sırf Atın nalının birisi düşmüş diye, Katırla yarışın denmez...

• HGIG
  • GOD of WAR :PS4 Pro : HDMI 2.1 Belkin test on LG 4K UD69P İPS Monitor
  • Va panelde gece gündüz kontrast vs demeden her daim yan açıda görüntü rezaletleşir bunu kullanıcısı farkeder hemen ancak satın alınırken bundan bahsedilmez... asıl bir ips sahibi normal kullanımda siyah derinliğini anlamaz farkında değildir.

Yahu ips de ki siyah kalitesi kırk yılın başı gece ışık kapalıyken o da karanlık bir sahne varken anlaşılabilir o da dikkat edersen çoğu ips kullanıcısı farkında bile değildir Va panelde yan açı ile müthiş renk ve kontrast kaybı yaşanır öyle böyle değil hemde olabilecek en kötü değerlere iner hiç bir panel tipi bu kadar kötü olamaz.

Şimdi siz karar verin her daim gece gündüz her görüntü tipinda biraz yan açıya geçtiğiniz de müthiş renk ve kontrast kaybı mı daha önemlidir yoksa kırkyılda bir gece ışıklar kapalıyken siyah gece sahnesinde siyah kalitesinin va panele (giriş seviye va lar daha beterdir) göre düşük olması mı ? Gündüz ya da ışık açıkken ips va arasında bir fark görülemez zaten...

Siz hiç kafe restoran fotoğrafçı ya da bilgisayarlarlarda telefonlarda va panel gördünüz mü ? :) göremezsiniz çünkü kusurludurlar...

İps in bahsettiğiniz siyah kalitesi üst segment lg lerde fald arka aydınlatma ile giderildi 2500-3000/1 kontrast.

Siz siz olun tek bir bakış açısı ile panel almayın evinizde açılı izleme olacaksa va panel korkunç derece de görüntüyü bozar gidin tekno markette va panel bulup yandan izleyin sonra yazılanları tekrar okuyun...

Samsung 8-9 serisinde ki açı kaybı için eklenen filtre çözünürlüğü çok kötü etkiliyor ve özellikle yurtdışında iadeler mahkemeler açılmış geri sayfalarda resim karşılaştırmaları eklendi yani bu ekleme bir facia...

Sonuç olarak ips iyi va kötüdür vs demem siz neyin ne olduğunu bilin anlayın ihtiyacınıza göre panel alın pazarlamacıların isteklerine göre değil...

• Arkadaşlar Selamlar,

Haziran ayında evleniyor olmam münasebeti ile TV arayışına girdim.

55" ölçülerinde TV arıyorum. TV den beklentim, tasarımın şık olması, renklerinin parlak ve canlı olması, Netflix ve youtube gibi oynatıcılarda ve arayüzlerinde hızlı geçişlere sahip olması gibi beklentilerim var.

Bütçem max 6.500 TL

Öneri gelmezse almayı düşündüğüm model Samsung 55Q60R

Öneriler için şimdiden teşekkürler.
  • CyClopSx kullanıcısına yanıt
    Sony 55XF9005.
  • amiwrong1903 A kullanıcısına yanıt
    Bu model de baktığım modeller arasında, ancak kullanıcıların çoğu kanal geçişlerinden şikayetçi. Açıkçası TV izlerken en sinir olduğum şey de kanal geçişlerinin yavaş olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyClopSx

Arkadaşlar Selamlar,

Haziran ayında evleniyor olmam münasebeti ile TV arayışına girdim.

55" ölçülerinde TV arıyorum. TV den beklentim, tasarımın şık olması, renklerinin parlak ve canlı olması, Netflix ve youtube gibi oynatıcılarda ve arayüzlerinde hızlı geçişlere sahip olması gibi beklentilerim var.

Bütçem max 6.500 TL

Öneri gelmezse almayı düşündüğüm model Samsung 55Q60R

Öneriler için şimdiden teşekkürler.
    Hocam size tavsiye şuan için almayın bekleyein haziran ayı dıyorsunuz.
    Mayıs ayının sonunda 2020 modeller gelecek ve 2019 modellerin fiyatları dahada düşecek bilginiz olsun.

• CES 2020'den yeni LG Gaming 48 "OLED ve IPS Monitörler.
    Bunlar LG'nin 2020, 4k / 144hz, ultra geniş yeni Oyun Monitörleri ve yeni 48 inç OLED oyun monitörü. Hepsi Nvydia Gsync ve düşük giriş gecikmesini destekler.
  • Evet satınalmak için Mayıs sonunu bekleyebilirim. ama muhtemelen 2019 model bit TV alacağımdan modeli şimdiden belirlemem mantıklı olmaz mı? Yoksa 2020 model TV almak daha mantıklı mı olur.
  • 
Sayfa: önceki 25042505250625072508
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.