Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Noctivagant , ahmeda , kimnotyze1983 , sekoni , zed Daha Az
5 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 13 Misafir (6 Mobil) - 10 Masaüstü8 Mobil1 iOS
58.842
Cevap
889
Favori
2.831.323
Tıklama
Popüler Konular listesinde 48. Sırada  bugün en iyi #11
Giriş
    2 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: H.akdora

Tşkler,
    Bilgi için..

Öyle ise şöyle sorayım
    samsung 65f8000 kullanıcısıyım .5 senedir sorunsuz kullanıyorum..
    LG SK79 49 inch var.. akıllı kumandası baya iyi geldi air mouse olarak..

Eski tvleri köye gönderiyorum :)

yeni bir tv almak istiyorum. max 4500 / 5500 bandından ebat olarak 55 ile 70 inch arası.. f8000 performansında olan birşey ne önerirsiniz. Ev güneş görüyor..
    Buna göre bir model olmalı.. 2012 deki aldığım vestel bu yüzden köye gitti. peşinden f8000 aldım..

Marka takıntım yok kullanım ve özellik takıntım var. f/p olarak..

Tşkler.
    Tv farklı açılardan izlenecekse hele aydınlık ortam ise üst seri ips alın va alacaksanız Samsung siyah performansı ve çözünürlük düşmesi gibi fiyaskoları büyük olay olmuş durumda özellikle yurtdışı piyasasında, özellik takıntılıyım demişsiniz dts ve dolbyvision açamayan samsung yanına (eğer va alınacaksa) her kodeği açan android işletimi ile sınırsız program ve özelliği olan sony 9 serisi bence tek seçeneğiniz olmalı. Kumanda menü açısından ise Lg rakipsiz diyebilirim seçiminiz hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yarbay
    4598 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    ertemli

IPS geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JavaScripts -- 30 Haziran 2020; 14:44:10 >

Yok hocam maalesef öyle bir prosedürleri yokmuş. Zaten ellerinde 55Q80R yokmuş o yüzden de olmadı. 55Q70R verip 55Q80R almak istiyorum anlayacağınız.
    |
    |
    gorefest_nl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Origin: 1Nevrast
  • Teğmen
    179 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

konu sürkeli güncel diye buraya yazıyorum,

samsung 65ru7400 aldım ancak hdd den izlediğim filmlerde altyazıyı aktif hale getiremiyorum. altyazı mevcut ancak bir türlü gözükmüyor. altyazısını mkvgui ile gömdüğüm filmlerde sıkıntı yok, altyazı çıkıyor, altyazı ayarı vs yapıyorum, ancak harici altyazılar açısından altyazı menüsü bile çıkmıyor.

bu konuda bilgisi olan var mı?
    Altyazı ile filim aynı adda olsun.yoksa görmüyor.isimlerini aynı yapıp dene
    |
    |
    bir yakınım için Philips 65PUS8303 düşünüyoruz da? Tavsiye eder misiniz acaba?(Fiyatı 8.000 civarı.)
    |
    |

iyi özetlemişsiniz
    aslında ips de de 15 dereceden sonra kayıp oluşmaya başlamaktadır, ancak daha az olduğundan çok algilamayız diyordu albani usta
    kayıpsız olduğu algılanmasın

tv seçiminde sadece panel tipine odaklanmak çok saçma, monitör seçimi için panel tipi birincil özellik olabilir, tv pc monitör gibi günde bir iki saat kullanılan ikincil alet değil demirbaş bir alet tüm aileye hitap ediyor, bir monitöre göre değişik özellikler barındırması gerekmektedir

bir özelliği çok öne çıkarmak o tv yi diğerlerinden iyi yapmıyor, mesela yüksek kontrast ile öne çıkarılan samsung midrange modellerin motion, zayıf tuner, yetersiz upscale yetersizlikleri olabiliyor benim için futbol ve motion önemli ise ne olacak, evdeki yaşlı için uydu sd kanalı ve upscale önemli ise ne olacak vs. örnekler her marka için benzer şekilde çoğaltılabilir.
    ku7 nu7 va ların başarısız olduğunu hep gördük
    özellikle ku7100 facia idi
    panel tipinden başka daha bir sürü temel özelliklere dikkat edilmesi gerek

bütçe zayıf va ya yetiyorsa ve aynı fiyata kaliteli ips alınabiliyorsa kontrasttan feragat edilip diğer özelikleri üstün olması gönül rahatlığı ile tercih edilebilir/edilmelidir

hürmetler

edit: yazım hataları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi recep -- 7 Şubat 2020; 22:30:54 >
    |
    |
    gunan44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    259 Mesaj

Evet. Özellikle benim için çok önemli olan motionda Samsung en vasat ureticilerden. Kalitesini her zaman samsungtan aşağı bulduğum LG bile motionda samsungu geçiyor. Panasonic, sony'ye motion konusunda girmiyorum bile onlar bu işi tabiri caizse çoktan yiyip bitirmiş markalar. LG de motionda Samsung'tan ileride.Nihayetinde çok mükemmel kontrastlı detaylı bir görüntü uretebilirsin ama onu layıkıyla oynatamadiktan sonra...
    Neyse dediğiniz gibi tek bir ozellikle değerlendirmemek lazım fakat hangi özellikler sizin için çok daha önemli ise onları bütün olarak barındıran bir cihaza yönelmek en doğrusu.

|
    |
    recep kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Philips 58pus7304 kullanıcısı olarak size katılmıyorum ki, mağazalarda TV'lerin satı? temsilcileri tarafından markaya göre prim usulü ile nasıl satıldığını biliyoruz...ben 2 ay önve tv almadan tüm tekno marketleri gezdim ara?tırdım, hemen hemen heps LG, Samsung, Sony, grunding önerdi... Çok az sayıda philips önerildi... Neden dediğimde Android sistem sıkıntılarından v.b. bahsettiler.... Bende LG 55SM8000 aldım ancak ciddi oranda ı?ık sızması, bulutlanma, ølü piksel, sorunları nedeniyle iade ettim ve philips 58pus7304 aldım...ve fiyat performans açısından memmunum...kesinlikle kendi klasmanında kalite ve özellik olarak iyi bir tv... Tabiki her markada benzer ve farklı hatalar, sorunlar v.b. Bulunmaktadır... Bilginize

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    kısaparlement kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    581 Mesaj

LG 50 hz de motion konusunda Samsung'un çok ilerisinde. LG Sony kıyaslaması yapma imkanım olmadı. ancak Sony özellikle 100 hz de gerçek sinema modunda film izlemek çok keyifli. 25 FPS futbol yayınlarında hareket ayarlarında netlik (black Frame insertion oluyor sanırım) ayarı da devreye girince gayet akıcı oluyor. 50 FPS kadar olmasa da topta çok hafif titreme dışında kuyruk oluşumu gözlenmiyor. hatta parlaklıktan taviz veririm derseniz 720p de hareketli sahnelerde blur olayını çözüyor.

|
    |
    gunan44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu iki cihaz arasında kaldığını söyledi sizce hangisini alması gerekir. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/171637-203327/samsung-49ru7300_philips-50pus7304/#menu
    Philips 50PUS7304
    (50PUS7304/62)

Samsung 49RU7300
    (UE49RU7300U)

sony 9 serilerini baktım netten fiyatların maşallahı var.. Baktıkça fiyat yükseliyor.. Diğer markalardan 58inch den başladık 3900 den 8binlere kadar geldik.
    Eski heycanım kalmamış. Ama araştırmak hala güzel :)

Bilginize tşk ederim :)
    |
    |
    Correct Data kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: JavaScripts

IPS geldi

Hayırlı olsun güzel tercih güzel günlerde kullanın.
    Eski Kullanıcı Adı:
    ertemli

quote:

Orijinalden alıntı: brknil06

Hayırlı olsun güzel tercih güzel günlerde kullanın.

Alıntıları Göster
    Cok teşekkürler Burak bey
    İnşaallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: JavaScripts

Cok teşekkürler Burak bey
    İnşaallah

Alıntıları Göster

Hocam ürünü güzelce testini yap yorumlarını beklıyorum.
    |
    |
    Gittigidiyorda Samsung 50RU7400 kazananlar kulübü üyelerine 3477 TL.Bu fiyat bandında daha iyi bir tv var mı?

https://www.gittigidiyor.com/televizyon/samsung-50ru7400_spp_83871?id=528706093

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackboy55555 -- 8 Şubat 2020; 12:38:3 >

Orijinalden alıntı: Correct Data

Sony Xg9505 i olan arkadaş vardı o da memnun değil (bence sorunsuz) Samsung q70 istiyor takas yapın bence :)

Alıntıları Göster
    Selam Correct Data. Forumda çok correct datalar veriyorsunuz 👍, XG9505 neyinden memnun değil bazı kullanicilar ? Yoksa bir sorunmu var eski xf seriye göre ?

Orijinalden alıntı: gunan44

Selam Correct Data. Forumda çok correct datalar veriyorsunuz 👍, XG9505 neyinden memnun değil bazı kullanicilar ? Yoksa bir sorunmu var eski xf seriye göre ?

Alıntıları Göster
    Demişti ya siz de yazmıştınız kumlanma olduğunu belirtmişti bazı filmlerde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Correct Data -- 8 Şubat 2020; 16:42:44 >
    55 inç bir tv arıyorum. Kendim için değil aileme alacağım, evde netflix va başka uygulamalar kullanacak 1 kişi var kendilerini 5000 TL yi geçmeyelim diyor ama almışken düzgün birşey alayım diyorum. SAMSUNG 55Q60RAT VE LG 55SM8000 arasında kaldım birbirine çok yakın fiyatları var. Samsun 5400 TL LG 5300TL iki tv arasından hangi TV yi önerirsiniz? LG 55Sm8000 hakkında pek yorum bulamadım. Evde kendi kullandığımda lg ışık süzmesi yapıyor karanlık görünümde ama beni rahatsız etmiyor. Tavsiyelerinize ihtiyacım var. Başka marka modelde olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Binbaşı
    1135 Mesaj

RU7300 modeli curved(kavisli) bir model, PUS7304 modeli ise flat. PUS7304 hem teknik hem donanım özellikleri bakımından daha iyi bir model.
    |
    |
    sabah moonwalk keyfi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Enses requirimus saevos nos, nos ferrei reges servi fati, morta ex terra mortiferra tela in hostes bello ad moventes. Equos frenamus furentes Capi ta superba quatientes mortem hostibus et luctem date acrem di manes sternadis. Ave Nevis, ave ferrum, Ave tela, ave cruor, Ave pugna, ave moritur. Skylon!
  • Binbaşı
    1135 Mesaj

Aile için alınacaksa(yaşlı insanlar kullanacaksa) kullanım kolaylığı ve arayüzün basit olmasından dolayı android işletim sistemi kullanmayan LG(Webos) ve Samsung(Tizen) modelleri daha uygun olur. İki modelde alt/giriş seviyesi modellerdir. Sadece standart TV izlenecekse ikisi de işinizi görür. Q60R 100Hz, SM8000 50 Hzdir.

Bütçe sıkıntısı yok ise Samsung için Q70R ve üzeri modellere , LG için SM8600 ve üzeri modellere bakın.
    |
    |
    Mazenidd kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Enses requirimus saevos nos, nos ferrei reges servi fati, morta ex terra mortiferra tela in hostes bello ad moventes. Equos frenamus furentes Capi ta superba quatientes mortem hostibus et luctem date acrem di manes sternadis. Ave Nevis, ave ferrum, Ave tela, ave cruor, Ave pugna, ave moritur. Skylon!
Reklamlar
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Sohbet
SEO
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,812
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.