Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2457. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: erdogan.. Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 13 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.989
Cevap
1.327
Favori
4.686.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24552456245724582459
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

uygun fiyatlı 43 inch bir tv bakıyorum.
    43ru7400 modelini takibe aldım.
    önerir misiniz?
    alternatif ne bakabilirim bundan başka?
  • Merhabalar, LG'lerin IPS olmasından sebep LG düşünmüyorum ve bu iki Tv arasında kaldım;

Philips 50PUS7304
    Samsung 50RU7400

Hangisini önerirsiniz dostlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • amiwrong1903 A kullanıcısına yanıt
    Bende satıcıya hayatta ikinci el ya da teşhir ürün almam dedim zaten. Neyse biraz beklicem artık zaten tv den anlamadığım için araştırmam gerekecek.

• 4000 tl ye kadar tv tavsiyesi istiyorum beyler.ek özellik onemli değil görüntü 1. Tercih ve İnternet bağlantısı 2.tercih. ayrıca dts desteklesin :)

• quote:

Orijinalden alıntı: piperka106

5.000 TL bütçem var. Eylül'de kısmetse evleniyorum. Genelde internet yoğunluklu izleyeceğim. Dizi, film, YouTube falan. Bu kriterlerde tavsiye edeceğiniz hangi modeller olur.
    Tv Eylüle kadar kullanılmayacaksa bekle
    Gün doğmadan neler doğar..

• Yalapirasayi kullanıcısına yanıt
    Ben zaten benden alıntıladığınız mesajımda Q60R modelini neden en sonlara yazdığımı sebepleriyle birlikte uzun uzun yazdım. Sizin kişisel tercihiniz farklıysa bu sizi ilgilendirir. Ayrıca mesajım yanlış anlaşıldıysa bugüne kadar bu forumdaki herhangi bir arkadaşımızın en ucuzundan en pahalısına kadar almayı düşündüğü veya aldığı ürüne ergen ağzıyla yada satıcı ağzıyla "sakın alma ha, 5 kuruş etmez, çöp bu ya" vb. sözler söylemedim, söylemem.

Hangi marka ve modeli aldıysanız yada alacaksanız şimdiden Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • koray_220 K kullanıcısına yanıt
    Hem donanım hem teknik özellikler olarak gerisindeler. Kısaca örnekleyecek olursam;

Sony 55XG8096 IPS-Direct Led - 3 GB Ram - 16 GB depolama alanı
    Philips 55PUS7504 IPS-Direct Led - 3 GB Ram - 16 GB depolama alanı
    Philips 58PUS7304 VA-Direct Led - 2 GB Ram - 8 GB depolama alanı
    Samsung 55RU7440 VA-Edge Led - 2 GB Ram - 4 GB depolama alanı

Edge ledli paneller kenarlardan aydınlatmalıdır ve Direct Ledlere(arkadan aydınlatmalı) göre Panel bulunan led sayısı daha azdır. Maliyetleri düşük olduğundan genelde tüm markalar alt/giriş seviyesi modellerine koyarlar. Her panelde ama az ama çok ışık sızması olur. Edge Ledler kenardan aydınlatmalı oldukları için Direct Ledlere göre daha fazla ışık sızması yaparlar. Samsunglarda son 2 seneki modellerde olmayan kodek desteği kısmı da işin cabası.
  • cio35 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Evinizde her türlü kodek desteği ve ses çıkışı desteği olan yani kaliteli bir media player(Apple Tv, Nvidia Sheild, Zidoo vb.) var ise öncelikle Samsung Q80R modelini öneririm, yok ise Sony XG9505 modelini öneririm. Samsunglarda Dolby Vision/DTS/Dolby Atmos gibi güncel teknoloji ve formatlar için destek yok TV bunları açmaz ek olarak kaliteli bir media player takviyesi yapmalısınız. Sony'de ise bu konuda herhangi bir sorun mevcut değil.

İkisininde fiyatları şu an en az 1000-1500 TL yukarıda, aceleniz yoksa yazdığım seviyelere gelene dek takip edin.
  • oozgur16 kullanıcısına yanıt
    Özel mesajınıza dönüş yaptım, Zaten siz konuyu halletmişsiniz :)

Şimdiden hayırlı olsun, güle güle kullanın.
  • LynXMaSTeR kullanıcısına yanıt
    Vestel grubu(Regal/Hi-Level vb.) yada Arçelik grubu(Grundig/Beko vb.) ikisi de kalite olarak birbirine yakındır. Yazdığınız modeller arasında UD9500 modeli hariç tamamı alt/giriş seviyesi modellerdir. Vestel grubu Arçelik grubuna göre yazılım konusunda biraz daha öndedir.

Ağırlıklı olarak Monitör niyetine kullanacaksanız bir monitör kadar üst düzey performanslı olmaz ancak tamamı işinizi görür.
  • Siyah Kan S kullanıcısına yanıt
    Bütçeniz ve istekleriniz dahilinde şunlara aynı sırayla bir göz atın;

2019 Philips 50PUS7304
    2019 Sony 49XG8096
    2019 LG 49SM8200
  • Brky kullanıcısına yanıt
    PUS7304 VA-Direct Led(arkadan aydınlatmalı), RU7400/RU7440 modeli ise VA-Edge Led(kenardan aydınlatmalı) panellidir. Samsung'larda olmayan kodek desteği de işin cabası.

İki model arasında kaldıysanız PUS7304 modeli hem teknik hem donanım olarak daha iyi bir modeldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Riddle of Steel

PUS7304 VA-Direct Led(arkadan aydınlatmalı), RU7400/RU7440 modeli ise VA-Edge Led(kenardan aydınlatmalı) panellidir. Samsung'larda olmayan kodek desteği de işin cabası.

İki model arasında kaldıysanız PUS7304 modeli hem teknik hem donanım olarak daha iyi bir modeldir.
    Hocam, biraz önce PUS7304 konusundaki bir arkadaşımız, maçlarda motion performansından memnun olmadığını, takılma olduğunu söyledi. Ki ben düzenli olarak maç izlerim. Şuan ki kullandığım 7 yıllık Samsung ES6140, motion konusunda beni hiç üzmedi, yanlış hatırlamıyorsam 200 hzdi. Şuanki tvlerin çoğu 50 hz. yazılımla 1700 vs. ama maçlarda takılması Philips'in yazılım konusunda da sıkıntılı olduğu gösteriyor. 7 yıllık sorunsuz bir tvden, 2019 model bir tvye geçip, kasım kasım maç izlemek çok rahatsız eder. Kafam karıştı açıkçası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Brky -- 17 Ocak 2020; 19:13:9 >

• Arkadaşlar düşük bütçe 3-4 bin TL için Grundig vb markaları önerir misiniz yoksa iyi firmalarin giriş seviyesi cihazlarına mi yönelmek lazım araştırdıkça kafam.karisiyor

• Riddle of Steel kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler 👍

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir an mesajı kendim attım sandım :)
    Aynı düşünceyle 4.900₺ ye bu hafta başında 55ru7440 aldım, attım kenara.

• Valla bende tam YouTube dan bu modele bakıyordum o kadar olur Bununla Q60r arasında kaldım. Daha erken gerçekten ama o kadar çok masraf oluyor ki bir an önce alıp kalsın diyorum.

• Brky kullanıcısına yanıt
    100 hz 49xg8396

• piperka106 kullanıcısına yanıt
    Bende baktım fakat arasında yaklaşık 1.000₺ fark vardı o yüzden gerek duymadım. 2020 modellerde bu tarz giriş-orta seviye tv lerde pek bir değişiklik olacağını sanmam. Malum kurlardan yeni modelleri daha pahalıya almaya gerek yok. Seç birini al öde aklından çıksın 👍🏻

• quote:

Orijinalden alıntı: cio35

Hocam merhaba,

uygun fiyatlı 43 inch bir tv bakıyorum.
    43ru7400 modelini takibe aldım.
    önerir misiniz?
    alternatif ne bakabilirim bundan başka?
    Sen aradığını bulmuşsun
  • 
Sayfa: önceki 24552456245724582459
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.