Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (243. sayfa)

5 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 16 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü6 Mobil1 iOS1 Android
5 sn
88.152
Cevap
1.337
Favori
4.693.872
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seffa

Dun 3297 tlye teknosadan arkadas tavsiyesi uzerine LG 55uf7787 aldim umarim pisman olmam.sizce nasil tv ?
    quote:

Orijinalden alinti: seffa

Dun 3297 tlye teknosadan arkadas tavsiyesi uzerine LG 55uf7787 aldim umarim pisman olmam.sizce nasil tv ?

arkadaşım pişmiş aşa su katmak gibi olacak amma
    okadar yazıldı çizildi 2015 model bu lglerin
    truemotion olmadığından ötürü memnuniyetsizlikleri kullanıcıları tarafındanda dile getirildi.

Keşke ebat kriterinden biraz taviz verip
    2016 model bu lg lerden birini alsaydın
    lg 49uh770v
    lg 49uh850v

• quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

bence forum bilgileriyle bir yere varılmaz, bize resmi bilgi lazım ...
    albani bu bilgilerin kaynağını biliyor olmalı ... sanırım o da elinde bombayla geliyordur ...

Evet tam geliyormuş, bomba elinde patlamış

O değilde,
    Lg 58uf530v ana konusunda, bazı uzman arkadaşların sayesinde,
    Bu panelin sırf va olduğunu sanarak, azbuz değil ciddi boyutta alıcısı olmuş, hatta resmi ağızlardan edindiğim bilgiye göre 2000 kişiymiş...
    Ve va değil ips panel aldıklarının şuan farkında bile değiller...

Ne dersin bir bombada konusuna bıraksakmı
    Yada hiç seslemeyelim, bu işte esasen bir günahları olmayan değerli forumdaşlarımız, mutlu mesut izlesinler tvlerini,
    Çünkü haberdar olurlarsa, şimdiye kadar hayran oldukları ve zaten gerçek anlamda F/P olan ürünlerinde, sırf ips olduğu için bir başka gözle bakmaya başlayıp, sinekten yağ çıkarır hesabı, şimdiye kadar farkedilmeyen siyah performansı ve dahi sorunlarda bir patlama yaşanır demedi deme...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 30 Nisan 2016; 9:57:46 >

• dallass kullanıcısına yanıt
    5 metreye kadar izleme mesafesi 49 kurtarmayacagini dusundum. Tv evde teknosadan aldim daha kurulmadi. Napsam acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de 55ju7000 aldim dün geldi servis bekliyorum simdi insallah sorunsuz çıkar.

Konuya çok vakıf değilim, LG SAMSUNG iş emri mantıklarından da çok anlamam lakin, aynı model ürünü hem VA hem IPS panel ile üretmiş olabilirler mi?
    ne bileyim, aynı model 3D ürünü hem aktif hem pasif gözlükle üreten üreticiler panel konusunda da 2 ayrı teknolojiyi kullanmış olabilirler mi?
    belki birinizin gördüğü kutudaki IPS ibaresi bir üretim, diğerinizin verdiği site bilgisi başka bir üretim için geçerli bir bilgi olabilir mi?
    veya X model Televizyonu önce Y model panel ile piyasaya sürüp, model tutulunca Z model penel ile üretime devam etmiş olabilirler mi?
    Fazla bilgi kirliliği var neyin ne olduğu anlaşılmıyor.
  • Arkadaşlar LG nin yeni 2016 E6 ve G6 seri oled leri ne zaman geliyor bilgisi olan var mı?

• Merhaba,
    Gecen sene samsung 40h6800 model tv'yi 1800 tl'ye almistim. Cok memnundum zira tum ihtiyaclarimi karsiliyordu.
    Akilli kumanda
    Wifi ile internetten film dizi izleyebilme
    Şık panel tasarimi. Gordugum en hos gorunumlu panel hala. Paneli cevreleyen cam tasarimi nedeniyle.
    Ancak ekrana hafif bir sey carpti ve sag tarafta cam kirigi goruntusu mevcut artik. Panel degisimi icin samsung 1800 tl para istedi ve ben de haliyle yeni bir tv almaya karar verdim.
    Bu arada esyalariniza sigorta yaptirmayi ihmal etmeyin. Bana bu durum ders oldu ve yeni tv alir almaz evdeki tum elektronik esyalara sigorta yaptirmaya karar verdim.

Ihtiyaclarim hala ayni.
    Internetten rahatlikla film dizi izleyebilecegim.
    Dahili uydu alicisi olan
    Akilli kumandaya sahip bir tv ariyorum.
    Aslinda lg 43uf7787 almayi planliyordum panelinin saglam oldugunu okumustum yorumlardan ancak tv de flash destegi olmadigi icin internetten film izlemenin mumkun olmadigini da okudum yorumlardan (Teknik anlamda hic bir bilgim yok, yorumlardan fikir sahibi olmaya calisiyorum).
    2015 yil sonundaki tv fiyatlariyla, ayni model tvlerin suanki fiyatlari arasinda ciddi fark oldugunu goruyorum. 2015 ekim kasim aylarinda 1900-2000 tl araligindaki tvler suan 2500-2600 tl araliginda. Kurlar o tarihlerde de suanki seviyelerdeydi ancak belliki o fiyatlar stok maliyetleri dusuk oldugundan o seviyede belirlenmis.
    Suan ihtiyaclarimi karsilayacak ve 2000-2300 tl civarinda tv bakiyorum ancak bulamiyorum. Yorumlariniza gore Samsung 6470 fena degil gibi fakat fiyati yuksek ve samsung panelim kirildigi icin saglamligi konusunda tereddutlerim hala mevcut.
    Lg ile ilgili de internetten film dizi iceriklerinin izlenemeyecegi yorumlari dogru mu gercekten, zira 43ug7787 modelini begenmistim ve kampanyaya girmesini bekliyordum. Simdi hangi tv yi almam gerektigi konusunda kafam bombos kaldi :(

Bu mesaja eklenen görseller:

• seffa S kullanıcısına yanıt
    Samimi bir cevap vereyimmi kardeşim.
    Yerinde olsam, o aldığın paneli iade eder eğer acelemde yoksa biraz pusuda bekler gücüm yeterse lg 55uh850v yi
    Yetmezse 55uh770v yi alırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: bilocan078

Ben de 55ju7000 aldim dün geldi servis bekliyorum simdi insallah sorunsuz çıkar.

Hayırlı olsun güzel panel...

• Alintii A kullanıcısına yanıt
    Sen şimdi samsung'a alıştın diğer marka muafillerini beğenmezsin,
    Bu yüzden kemeri biraz daha sıkıp 6410 yahut 6470 al...

Bu bütçelere çıkamam diyorsan neden bütçene uygum bir vestel düşünmüyorsun,
    Vestel'ler fiyat performans anlamında güzel panellerdir...

• Aslinda para sorun degil, ama her esyanin benim hayatimda bir ederi var. Tv ye 2000 tl uzerinde para odemek anlamsiz geliyor bana sadece. Ki bir yilda 2. Tv yi almis olmak daha da anlamsiz tabi:)
    Tvlerde binlerce ozellik sayiyorlar ancak hic birini kullanmiyoruz sadece o ozelliklere sahip tv miz olsun diye ek olarak binlerce lira para harciyoruz en azindan benim dusuncem bu.
    Lg de alabilirim dedigim gibi 2 onemli beklentim var. Online film izleyebilmek ve akilli kumanda.
    Teseķur ederim yorumunuz icin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Konuya çok vakıf değilim, LG SAMSUNG iş emri mantıklarından da çok anlamam lakin, aynı model ürünü hem VA hem IPS panel ile üretmiş olabilirler mi?
    ne bileyim, aynı model 3D ürünü hem aktif hem pasif gözlükle üreten üreticiler panel konusunda da 2 ayrı teknolojiyi kullanmış olabilirler mi?
    belki birinizin gördüğü kutudaki IPS ibaresi bir üretim, diğerinizin verdiği site bilgisi başka bir üretim için geçerli bir bilgi olabilir mi?
    veya X model Televizyonu önce Y model panel ile piyasaya sürüp, model tutulunca Z model penel ile üretime devam etmiş olabilirler mi?
    Fazla bilgi kirliliği var neyin ne olduğu anlaşılmıyor.

Bu adam bir şeyden anlasa IPS panelin 4500:1 kontrast veremeyeceğini bilir. Bir yerde IPS yazısı gördü diye kendini o kadar inandırmış ki IPS panel olduğuna yorum yapmaya bile gerek yok artık. Tv tavsiyesi veriyor ama baştan savma bilgilerle veriyor. Zamanında film izleyecek adama IPS panel önerdiği gibi

• Alintii A kullanıcısına yanıt
    Fikrine saygım var kardeşim
    Ama ben katılmıyorum,

Arkadaşlar;
    Tv deyip geçmemek lazım, düşünsenize çoluk çocuk ev ahalisi günde bilmem kaç saatini tv başında geçiriyor,
    Amartisörü bozuk bir arabada, uzun bir yolculuk yaptımmı adamın nasıl içini dışına çıkıyorsa,
    Soluk ve titreyen bir ekrana uzun süreli bakmakta,uzun süreli sağlıksal sorunlara yol açar...

Hernekadar bazı çokbilmiş arkadaşlar "göz bilmem kaç hertz sonrasını algılamaz" desede,
    evet bu dalgalanmayı beynimiz yani şuurumuz farketmesede fiziksel olarak bu dalgalanmayı gözlerimiz öyle bir farkederki,göz irislerimiz saniyede bilmem kaç defa genişleyip datalır,
    Ve hernekadar bunu şuursal olaral farketmesekte zamanla tv izlemek baş göz ağrımalarıyla işkenceye dönüşür...

Yani uzun lafın kısası, gözlerimize oryantal yaptıran hertzleri düşük eski crt monitörlörü bilirsiniz değilmi,
    İşte bu yüzden panel seçimlerin de,neredeyse günün büyük bir bölümünü tv karşısında geçirdiğimiz ve sağlımızı yakından ilgilendiren bir teknolojiye 2000 den fazla para verilmez demek, yanlıştır..
    Çünkü gözlerimiz, çok yüksek hertz'lere sahip panellerde, bu dalgalanmalarını reel olarakda farkedemez,buda hem göz sağlığımıza zarar vermez hemde uzun süre ekran başında olsanız dahi tv izleme şevkinizi kırmaz...

Bu anlamda; gerçek hertz oranı yüksek panel fiyatlarının yüksek olduğu malumunuzdur...gerisi size kalmış...

• ultiMance kullanıcısına yanıt
    E güzel kardeşim bebemisin nesin seninlemi uğraşacam,
    Cevap vermiyim diyorum hala başkalarından öğrendiğin yalan/YANLIŞ anladığın bilgilerle beni cevap vermeye zorluyorsun,

Şimdi al eline o telefonunu ara sor bakalım
    LG müşteri hizmetlerine bakalım sana ne cevap verecekler...

Gerçi tüm siteler yalancı olduğu gibi
    Resmi LG müşt. mizmetleride bilmiyordur şimdi bu işi...

Birde Neymiş film izleyecek adamın paneli illede va olacakmış,
    Halbuki panel teknolojilerinin biraz araştırılsa birbirlerine bariz üstünlükleri vardır,
    Mesela va kontrast olarak iyi ise renk babında ips mükemmeldir,
    Ama bizde okumak araştırmak yok anca sağda solda duyduğumuz bir iki kelimeyi söyler dururuz...

Adamı zorla dinden imandan çıkıyorlar,
    Başkasının mesajını alıntıdığı yetmemiş birde ağababasına haber uçurmuş hey Allah'ımya....

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

E güzel kardeşim bebemisin nesin seninlemi uğraşacam,
    Cevap vermiyim diyorum hala başkalarından öğrendiğin yalan/YANLIŞ anladığın bilgilerle beni cevap vermeye zorluyorsun,

Şimdi al eline o telefonunu ara sor bakalım
    LG müşteri hizmetlerine bakalım sana ne cevap verecekler...

Gerçi tüm siteler yalancı olduğu gibi
    Resmi LG müşt. mizmetleride bilmiyordur şimdi bu işi...

Birde Neymiş film izleyecek adamın paneli illede va olacakmış,
    Halbuki panel teknolojilerinin biraz araştırılsa birbirlerine bariz üstünlükleri vardır,
    Mesela va kontrast olarak iyi ise renk babında ips mükemmeldir,
    Ama bizde okumak araştırmak yok anca sağda solda duyduğumuz bir iki kelimeyi söyler dururuz...

Adamı zorla dinden imandan çıkıyorlar,
    Başkasının mesajını alıntıdığı yetmemiş birde ağababasına haber uçurmuş hey Allah'ımya....

Yahu arkadaşım 58UF830V modelinin kutusunun üstünde IPS 4K ibaresi yok. Sen daha neyin inadındasın kafan basmıyor mu diyeceğim ayıp olacak. Kutusunda IPS ibaresi varsa IPS dir yoksa IPS değildir. Müşteri hizmetlerine güvenelim mi yani adamlar hiçbir şeyden anlamıyor. Sen şimdi IPS panelin 4500:1 kontrast verebileceğini mi iddia ediyorsun. Pes yani sırf bu kontrast oranından o panelin IPS olamayacağını çıkartabilmen lazım ama işte bilgisizsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

bence forum bilgileriyle bir yere varılmaz, bize resmi bilgi lazım ...
    albani bu bilgilerin kaynağını biliyor olmalı ... sanırım o da elinde bombayla geliyordur ...

Evet tam geliyormuş, bomba elinde patlamış

sahi yaw albani niye uğramadı hala ... fırtına öncesi sessizlik olabilir, seni sürpriz bekliyor olabilir mi dallas ?...

• arkadaşlar hepinize iyi akşamlar ,
    kısmetse temmuzda düğünüm var
    tv yi iyi bir şey almayı planlıyorum
    forumda da baktım ama maşallah çorbaya dönmüş
    neyse
    3000-3500 arası en iyi görüntü veren 4k akıllı kumanda vsvs. olan bir tv
    bugün teknosa'ya uğradım baktım bir
    phlips'in gördüm 3200'e
    aklımda samsung vardı bombeli ekran olan ne deniyorsa işte (:
    şimdi sizden ricam 7 yaşında ki bir çocuğa anlatır gibi tavsiye vermeniz
    eyvallah (:
    Teşekkürler sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: Alintii

Aslinda para sorun degil, ama her esyanin benim hayatimda bir ederi var. Tv ye 2000 tl uzerinde para odemek anlamsiz geliyor bana sadece. Ki bir yilda 2. Tv yi almis olmak daha da anlamsiz tabi:)
    Tvlerde binlerce ozellik sayiyorlar ancak hic birini kullanmiyoruz sadece o ozelliklere sahip tv miz olsun diye ek olarak binlerce lira para harciyoruz en azindan benim dusuncem bu.
    Lg de alabilirim dedigim gibi 2 onemli beklentim var. Online film izleyebilmek ve akilli kumanda.
    Teseķur ederim yorumunuz icin.

Dostum bende senin gibi aynı özelliklerde arıyorum online film ama net cevap alamadım lg lerde film izleyemiyorum onu öğrendim diğerlerinde ise kimisinde izleyemiyorsun kimisinde izliyorsun ama tam ekran yapamıyorsun (samsung hariç) şuan beko araştırıyorum onu alıcam izleniyorsa

• etopak kullanıcısına yanıt
    Philipsi ve curved samsung'u yani dediğin bombeli tvyi boşver,
    2016 model LG 49UH850'yi al.
    Ebat kriterini bellirtmemişsin ama 49 yetmez 55 olsun dersen bu modelin 55 inç olanını takibe al...

• 
Sayfa: önceki 241242243244245
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.