Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Kıdemli Yarbay Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 14 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
87.720
Cevap
1.323
Favori
4.669.410
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
19. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 23852386238723882389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orta kesim biri oled tv riskine girmez biraz da güzel bir görüntü istiyorsa qled alır ips le arasında dağlar var sony ile falan karşılaştırsanız bir şey demem tercih meselesidir de ips le kıyaslanacak bir tv değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg SM9010 alıcaktım son dk da fikrimiz değişti. 9,500 TL ye LG 55B9 aldık. İyi yaptık galiba 🙂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kesinlikle daha iyi yapmışsın hocam bir sorunla karşılaşmazsın umarım iyi seyirler

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmett3438

Kardeşim ben öyle birşey demiyorum nerde hatalı kusurlu ekranı var samsung tvnin.. Cep telefonu farklı birşey ekranı kullanımı farklı.. Applenin da en büyük tedarikçisi samsung zaten oled ekranda.. Tvde de dünyanın en çok satan markası.. Oled de üretir ama tv de riskli olduğu için ona en yakın olan ve yanma riski olmayan qled teknolojisi üretmiş..10 yıl panel garantisi verebiliyor.. Ama diğer markalar böyle bir garanti veremiyor.. Yanma Olsa da garanti kapsamına almıyor? Samsungun neresi kusurlu onu anlayamadım.. Bu kadar kişi, uzman değerlendirici de mi bilmiyor.. Nasıl bu kadar satıyor..
    Şöyle aklı başında bir yorum görmeyeli çok uzun bir zaman oldu 👍👍👍

• quote:

Orijinalden alıntı: xquard42

Lg SM9010 alıcaktım son dk da fikrimiz değişti. 9,500 TL ye LG 55B9 aldık. İyi yaptık galiba 🙂
    İyi para hocam. Hayırlı olsun.

Edit: Vatan'da 16000 lira diyor? Yuh!
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-55b9-55-140-cm-4k-uhd-oled-webos-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 15 Aralık 2019; 22:45:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Kardeşim ben öyle birşey demiyorum nerde hatalı kusurlu ekranı var samsung tvnin.. Cep telefonu farklı birşey ekranı kullanımı farklı.. Applenin da en büyük tedarikçisi samsung zaten oled ekranda.. Tvde de dünyanın en çok satan markası.. Oled de üretir ama tv de riskli olduğu için ona en yakın olan ve yanma riski olmayan qled teknolojisi üretmiş..10 yıl panel garantisi verebiliyor.. Ama diğer markalar böyle bir garanti veremiyor.. Yanma Olsa da garanti kapsamına almıyor? Samsungun neresi kusurlu onu anlayamadım.. Bu kadar kişi, uzman değerlendirici de mi bilmiyor.. Nasıl bu kadar satıyor..
    Ama böyle hayali şeyler, somut olmayan şeyler faydalı bilgi paylaşımına girmez ki?

Cevabını defalarca verdim, tekrar tekrar inkar edilmez ki? Ya sen hatalısın diye ortaya kendi ispatınızı koyacaksınız ya da benim dediğimi fark edip, bilgi edinecek ve konuyu ortak fayda için ilerleteceksiniz.

Etikete 4K yazıp 4K görüntü gösteremiyorsanız bu bir kusurdur.
    4x4 diye sattığınız araç 4x2 çekişli ise bu bir kusurdur.
    Ne olmuş ki, arabam çok iyi gidiyor diyemezsiniz.

Hayır Samsung panellerine 10 yıl garanti filan vermiyor.
    Premium modellere 10 yıl yanmama garantisi veriyor.
    Eğer TV'yi evinizde kullanırsanız tabii ki.
    Kahveye, berbere, ticarethaneye koyarsanız garanti yok.

Bitmedi!

Eğer Samsung TV'nizde sürekli haber kj bantlarını izliyorsanız yani statik, sabit görüntü devamlı ekrandaysa ve yanık oluşursa garantiniz çöp! Yani şimdi OLED gibi Samsung QLED de yanık riski taşıyor diyebilir miyiz?

Hani bizim garanti? Garanti koşullarını okuyun lütfen.

Şimdi öbürü yanar bizimki yanmaz konusu ne oldu?
    Kelime oyunları. Yalan dolan. Aynı koşullarda teorik olarak Samsung'un yanar dediği rakip firmanın paneli 2 misli ömüre sahip!

Geldik nasıl bu kadar başarılı oluyor sorunuza.
    Onun da cevabını tekrar tekrar verdim işte: Agresif pazarlama.
    Beyin yıkama. Yıkamış bitmiş. Helal olsun.

Arkadaşım, ben tüketiciyim, bir süre önceye kadar çoğu şeyi detayına kadar incelemedim bile. Amacım ne marka ne de buradaki Saçmasung promotörleri gibi edepsizce spesifik ürünleri kötülemek.

Ortada bir gerçek var. Bunu ispata dayalı ortaya koyuyorum. Tutar aksini ispata dayalı siz de ortaya koyarsınız ben de bilgi sahibi olurum.

Şu ana dek bildiğim tek şey pazarlamacılar beyin ve cep yakmışlar. 5 liralık kusurlu, boş, eski teknoloji TV'yi size 15 liraya satmışlar.

3 hafta sonra hataları, kusurları kısmen düzeltmiş modellerini göreceğiz inşallah.

Mesela 2019 8K modeli 8K değildi çünkü %12 gibi kontrast modülasyonu vardı, bu yıl en az %50'ye çıkarmış.

Belki 4K modellerini de 2020'de gerçek 4K yapar ve biraz dolu paket yapar inşallah. Amin. Belki ben de alırım. 2019 modellerini ise en fazla 1/3 fiyata alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dariomorebo

Bende de s9 plus var hocam benim ekran yandı geçen sene değişim yapıldı. Oledlerin yanma riski her zaman vardır ki bu telefonlarda kullanılan teknoloji amoled yani yanma riski daha az. Sabit kalan bir şekil vardı telefonda.
    Vallahi ne diyeyim, uzman değilim, sıradan tüketiciyim.

Ancak Samsung garanti sözleşmesini okudum. Samsung'a göre QLED VA da yanar. Sözleşmede öyle diyor. Yani devamlı sabit görüntü izlemeyin garanti dışı kalır diyor. Bundan ne anlarsanız artık.

• 2500 lira civarında 4K panel bi televizyon bakıyorum tavsiyeler var mı?
  • Sunny ve sunny alt marka tvleri var 43 49 inc vs gibi 2000 liralara kadar alinir mi sizce kullanan var mi ?

• OMB O kullanıcısına yanıt
    Mehmett3438 M kullanıcısına yanıt
    Kaale alıyorsun cevap veriyorsun bir türlü vermiyorsun bir türlü

Hadi, Bazı alt segment modellerinde
    Rgbw gibi bir saçmalıkla gerçekte 3K olan çakma 4K panellere sahip LG desen anlarımda
    Tutup Samsung panelleri 4K değil gibi Garabet bir söylemi nerden ve nasıl çıkarıyorsun
    Senden bu konu hakkında 3.defa bununla 4.defa
    KAYNAK
    KAYNAK
    KAYNAK
    KAYNAK
    İstedim, sen gerçek veriler ışığında bir kaynak vereceğine
    ingilizce konuşan bir samsung çalışanının böyle söylediği iddiasında bulundun
    Bence o çakma ingilizcenle sen mevzuyu sapına kadar yanlış anlamışsın haberin yok...
    Çünkü Samsung babamızın oğlu değil ama panelleri %100 4K
    Hatta bir Samsung düşmanı olarak hernekadar zorunuza gitse bile
    Samsung QLED VA paneller (oledleri yanma riskinden ötürü saymazsak) Genel gmrüntü performansı konusunda günümüzde liderdir...

• DİJİTÜRK LÜ OLMAK VE SEZON SONUNA KADAR ÜCRETSİZ SÜPER LİG MAÇLARINI İLK AY ÜCRETSİZ 2 AY 19TL 12 AY 30 TL VEREREK İZLEMEK İSTEYENLER BANA ULAŞSIN YARDIMCI OLALIM. MESAJ ATARSANIZ DETAYLI ANLATABİLİRİM.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Evimde philips tvde var, sony brava led ips tv de var.. Samsung da var..ben tarafsız gördüğümü söylüyorum..oled de baktım ama anlattığım gibi qledden yarım tık siyah, konstrast iyi olsada yanma riskiyle izleyemem ölümcül bir risk o paraları verdikten sonra.. Samsungun da bazı eksileri olabilir, eleştirilebilir lg nin akıllı kumandası, philipsin ambilight, dolby atmos falan küçük bir eksi yazılabilir ama en başarılı olduğu nokta olan panelinin 4k değildir denmesi komik geldi bana:) 8k tvler üreten, mikro led tv konusunda argeler yapan panel, ekran konusunda lider olan firmaya 4k değil aldatmaca denmesi ilginç geldi bana:) oled evet yarım tık belki daha iyi qlede göre.. ama ekran yanığı olayı ciddi ve yüksek ihtimali olan bir risk için o para verilmez bana göre.. Fiyat kalite performans olarak şuan alınabilecek tvler samsung Q70, 80 ve sony xg9505 olabilir tercihen.F/P olarak samsung q60/sonyxf9005.. risk alırım diyenler 55 inç için söylüyorum minimum 12 bin tl veririm burn in olsada diyenler için lg, sony oledler.. Ama o paraya o riske değmez bence..

• Bu gün bir Teknomağazaya gittim
    Güncel panellere bakarken yanıbaşımda bulunan satıcı arkadaş müşterisi ile ilgileniyor ve LG ips panelleri öve öve bitiremiyordu
    Bende satıcı arkadaşlar bakalım paneller konusunda en basit bilgilere sahiplermi diye fırsat bu fursat konuya dahil olup,
    birazda bu işlerden anlayan müşteri mizanseniyle
    Hocam şu philps VA panel, LG ise İPS panel değil mi? Diye sordum
    Cevap aynen şu; "Hayır betefendi LG kristal nanosel paneldir"

• quote:

Evimde philips tvde var, sony brava led ips tv de var.. Samsung da var..ben tarafsız gördüğümü söylüyorum..oled de baktım ama anlattığım gibi qledden yarım tık siyah, konstrast iyi olsada yanma riskiyle izleyemem ölümcül bir risk o paraları verdikten sonra.. Samsungun da bazı eksileri olabilir, eleştirilebilir lg nin akıllı kumandası, philipsin ambilight, dolby atmos falan küçük bir eksi yazılabilir ama en başarılı olduğu nokta olan panelinin 4k değildir denmesi komik geldi bana:) 8k tvler üreten, mikro led tv konusunda argeler yapan panel, ekran konusunda lider olan firmaya 4k değil aldatmaca denmesi ilginç geldi bana:) oled evet yarım tık belki daha iyi qlede göre.. ama ekran yanığı olayı ciddi ve yüksek ihtimali olan bir risk için o para verilmez bana göre.. Fiyat kalite performans olarak şuan alınabilecek tvler samsung Q70, 80 ve sony xg9505 olabilir tercihen.F/P olarak samsung q60/sonyxf9005.. risk alırım diyenler 55 inç için söylüyorum minimum 12 bin tl veririm burn in olsada diyenler için lg, sony oledler.. Ama o paraya o riske değmez bence..
    Tekrar 👏 lı Yorum...

• Senin Ebat ve Fiyat kriterin nedir?

Kuzenimde lg nanocel var. Akşam ışıkları kapattı bir film film açtı izledik malesef görüntüler, özellikle karanlık sahneler çok vasat.. Bende akşamları film izlemesini seven biriyim.. Sırf o görüntüden sonra eledim lg yi malesef..rahatça film izlemek için va paneller kesinlikle tercih edilmeli, neden uzmanların yüksek puan verdiğini anladım😳 arada ciddi fark var ips ile bu noktada.. Ama karasal, normal yayınlar için genellikle tercih edilecekse ips yeterli yüksek paralara gerek yok.zaten yurtdışında 500 600 usd bu paneller günlük kullanım için..Ama film konusunda sinematik görüntü kalitesi de isteniyorsa 2 3 bin fazla verip iyi va paneller tercih edilmeli.. Benim tercihim samsung Q70 oldu olmasa sony xg 9505 alıcaktım.. Ama Q70 daha güzel geldi gözüme incelemelerimde.

• Dijitürk ün yeni yapmış olduğu dostunu getir kampanyası için elimde 1 adet kod bulunmaktadır. Kodu paylaşıcağım arkadaş dijitürk lü olup sezon 1 ay ücretsiz 2 ay 19tl 12 ay 30tl ücretle üye olacak ve sezon sonuna kadar üye olan kişide bende süper şig maçlarını ücretsiz bir şekilde izlicez. Fiyatları uygun bulan ve sezon sonuna kadar süper lig maçlarını ücretsiz izlemek isteyenler lütfen mesaj atsın. Kazan kazan yapalım

• quote:

Kuzenimde lg nanocel var. Akşam ışıkları kapattı bir film film açtı izledik malesef görüntüler, özellikle karanlık sahneler çok vasat.. Bende akşamları film izlemesini seven biriyim.. Sırf o görüntüden sonra eledim lg yi malesef..rahatça film izlemek için va paneller kesinlikle tercih edilmeli, neden uzmanların yüksek puan verdiğini anladım😳 arada ciddi fark var ips ile bu noktada.. Ama karasal, normal yayınlar için genellikle tercih edilecekse ips yeterli yüksek paralara gerek yok.zaten yurtdışında 500 600 usd bu paneller günlük kullanım için..Ama film konusunda sinematik görüntü kalitesi de isteniyorsa 2 3 bin fazla verip iyi va paneller tercih edilmeli.. Benim tercihim samsung Q70 oldu olmasa sony xg 9505 alıcaktım.. Ama Q70 daha güzel geldi gözüme incelemelerimde.
    Yeter memet ellerim yoruldu 👏lamaktan

Şaka bir yana
    Sen, devamlı ağzımdan düşürmediğim sıradan değil "Detaycı" bir kullanıcısın..

49-55 ınch ıkıside olur,butce en cok 4000tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: noneed1982

49-55 ınch ıkıside olur,butce en cok 4000tl
    Bu panel seni memnun edecektir...
    Samsung 50RU7440

• 
Sayfa: önceki 23852386238723882389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.