Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: justorcun , Yen@l Daha Az
2 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23782379238023812382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

*Ödüllü soru*
    Soru şu;
    Samsung gibi üst düzey bir (VA/QLED) panel üreticisi bu arkadaşa ne yapmıştır, yada bu arkadaşın Samsungla zoru nedir?
    Aslında mesajlarımızdan yola çıkarak tüm gerçekleri gece ile gündüz gibi bilir ancak, neden hala bu markanın ismine dahi tahammül edememektedir?

A- LG yada Sony gibi bir başka rakip firma/marka satıcısı yada kullanıcısıdır

B- Kendisi çöplük bir (ips) panel almıştır, kendince bahanelerle
    başkalarının daha iyisine sahip olmasına tahammül edemez

C- Beyaza Siyah der ve bu iddiasını sonuna kadar savunur,
    "Yok kardeşim o Beyaz"dır diyenlere muhaliflikte sınır tanımaz

D- Hepsi

Alıntıları Göster
    Üretimdeki tv ye elde kalmış diye niye yalan söylüyorsun Samsung promotörü aç mı kaldınız len o kadar ??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Nevruz
    8000 8200 8600 olsa ne yazar 9010 olsa ne yazar
    Bunların hepsi ips panel
    Airmaus kımanda ve işletim sisyemini bir kenara bırakırsak
    (Vasat) genel görüntü babında Al biriniii vur ötekisine.

Sayfalarca va ve ips konusunda yazdım çizdim
    Sen yine gidip ips panelli bir model aldın şu son mesajlarına göz atınca görüntüden memnun olmadığını ifade etmişsin
    Ben demiştim demeyi sevmiyorum ama sizlerde malesef fiziki veya sanal bizzat satıcıların nanosel manosel gibi süslü kelimelerine kanarak yanlış seçimler yapabiliyorsunuz.
    Bak bu konuda sana bir örnek
    Şu 2019 LG Satış konusu ile yine bir ips panel alan @ozgurdogrul kardeşimizde aldığı sm8000 panelini zorda olsa geri iade etti...

Alıntıları Göster
    Hocam siyah performansı konusunda çok haklısınız ama ben tv nin bu handikapını bilerek aldım. Çünkü bütçem doğrultusunda alabileceğim en iyi tv buydu.
    Yaklaşık 5 bin ₺ bütçeyle 100 hz, dolby atmos-vision, airmouse kumanda lı başka tv yoktu. Varsın tv nin karanlık performansı da kötü olsun dedim artık.

• quote:

*Ödüllü soru*
    Soru şu;
    Samsung gibi üst düzey bir (VA/QLED) panel üreticisi bu arkadaşa ne yapmıştır, yada bu arkadaşın Samsungla zoru nedir?
    Aslında mesajlarımızdan yola çıkarak tüm gerçekleri gece ile gündüz gibi bilir ancak, neden hala bu markanın ismine dahi tahammül edememektedir?

A- LG yada Sony gibi bir başka rakip firma/marka satıcısı yada kullanıcısıdır

B- Kendisi çöplük bir (ips) panel almıştır, kendince bahanelerle
    başkalarının daha iyisine sahip olmasına tahammül edemez

C- Beyaza Siyah der ve bu iddiasını sonuna kadar savunur,
    "Yok kardeşim o Beyaz"dır diyenlere muhaliflikte sınır tanımaz

D- Hepsi

Alıntıları Göster
    4k gösteremeyen üst seri qled bu mu doktor bu ne ?? Sen yaz cipsimi alıp geliyorum... :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 13 Aralık 2019; 22:37:15 >

• Samsung 2018-19 serileri rezildir ışığı kapatır siyah görüneceğim diye detayı yokeder qled dediği sony nin triluminos panelinin ucuz bir taklidi uzak durun her markayı inceleyin yerli markalar dahil ama fahiş hileci samsunglardan uzak durun.

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Samsung 2018-19 serileri rezildir ışığı kapatır siyah görüneceğim diye detayı yokeder qled dediği sony nin triluminos panelinin ucuz bir taklidi uzak durun her markayı inceleyin yerli markalar dahil ama fahiş hileci samsunglardan uzak durun.

Sony 55XG8096 modeli tavsiye eder misiniz hocam özellikle güncellemeleri kaç sene alır

• quote:

Üretimdeki tv ye elde kalmış diye niye yalan söylüyorsun Samsung promotörü aç mı kaldınız len o kadar ??

Alıntıları Göster
    Mühendis
    Şimdi birebir sana soruyorum
    Benim favori markam Sony iken
    Ve özellikle 2018de ve hala yüzlerce Sony 55xf9005 modelini önermişken
    Forumdaşlarımız (tercihlerine saygı duyarım) bazı multimedia özelliklere ve satıcılara kanarak, en alt izleyici grubuna hitap eden çöplük ips panellere savaş açmışken.
    Hakikaten Soruyorum senin Samsungla zorun ne, geçmişte bir sıkıntı mı oldu?
    Qled VA 100 hz panel üreten ve (istisnalar kaideyi bozmaz) tüketicisine memnuniyet yaratan bu marka günümüzde filmci ve oyuncular için
    (Logo yanığı riskinden dolayı oled'leri saymazsak) alınası en iyi markadır.
    Çünkü bırakalım 9 segment Q90R'yi, örneğin Qled Samsung Q80R bile
    9 segment Sony XG950'den genel performans olarak çok daha iyidir..
    İşte bu yüzden soruyorum bu samsung saplantın nedir.
    Sırf bir sony kullanıcısı olduğun içinmi tüm bu eleştirilerin

Şimdi gelelim şu xf9005 konusuna
    Dediğim gibi bu modeli önerdim hala öneriyorum hatta aynı sayfada özgür arkadaşa önerdim ama
    Kendisini 2018 model olduğu için sıfırını bulma konusunda uyardım
    Şimdi sen ikidir, sony 2019 model XG950 çıkarmasına rağmen
    2018 model XF9005 modelini hala ürettiğini iddia ve ifade ediyorsun,
    Doğruyu söylemek gerekirse bu konuda bir araştırma yapmadım
    Bununla ilgili bir KAYNAK gösterirsen bizde istifade etmiş oluruz.

Şahsen emin olmamakla xf'nin üretilmediği kanaatındayım ama
    Bir kaynakla bunu hadi doğruladım diyelim, bu durumda risk hala devam ediyor
    Çünkü, bizler 2019 da üretilen panellerin ayıplı iadelimi yoksa sıfır olduğunu tartışırken,
    "Üretimi devam etse bile" 2018 de satılan bir modelin ayıplı iadeli çıkma olasılığı çok ama çok yüksektir.

Hadi bu riske girsek bile, ben şahsen yeni yıl modelleri dururken eski yılın modellerine binlerce lira verilmesine karşıyım
    Ve bu yüzden sürekli forumdaşlara;
    Yeni yılın modelleri raflardaki yerini alınca bütçeniz doğrultusunda eski modellere dönüp bakmayın derim.
    Çünkü (genel fiziksel panel ve donanım kalitesinden bahsetmiyorum) her panel tüketici geri dönüşleri baz alınarak, hemde yenliklere ayak uydurmak için,
    Firmalar panellerini yine hem donanım hemde yazılımsal olarak yenilerler
    İşte biz bu yüzden android gibi TV'mize gelen yazılımları sürekli güncelliyoruz.
    Hiç bir art niyetim olmadan benim sana ve ilgili arkadaşlara anlatacaklarım bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 13 Aralık 2019; 23:12:6 >

• nevruz84 kullanıcısına yanıt
    Saygı duyarım...

• quote:

Mühendis
    Şimdi birebir sana soruyorum
    Benim favori markam Sony iken
    Ve özellikle 2018de ve hala yüzlerce Sony 55xf9005 modelini önermişken
    Forumdaşlarımız (tercihlerine saygı duyarım) bazı multimedia özelliklere ve satıcılara kanarak, en alt izleyici grubuna hitap eden çöplük ips panellere savaş açmışken.
    Hakikaten Soruyorum senin Samsungla zorun ne, geçmişte bir sıkıntı mı oldu?
    Qled VA 100 hz panel üreten ve (istisnalar kaideyi bozmaz) tüketicisine memnuniyet yaratan bu marka günümüzde filmci ve oyuncular için
    (Logo yanığı riskinden dolayı oled'leri saymazsak) alınası en iyi markadır.
    Çünkü bırakalım 9 segment Q90R'yi, örneğin Qled Samsung Q80R bile
    9 segment Sony XG950'den genel performans olarak çok daha iyidir..
    İşte bu yüzden soruyorum bu samsung saplantın nedir.
    Sırf bir sony kullanıcısı olduğun içinmi tüm bu eleştirilerin

Şimdi gelelim şu xf9005 konusuna
    Dediğim gibi bu modeli önerdim hala öneriyorum hatta aynı sayfada özgür arkadaşa önerdim ama
    Kendisini 2018 model olduğu için sıfırını bulma konusunda uyardım
    Şimdi sen ikidir, sony 2019 model XG950 çıkarmasına rağmen
    2018 model XF9005 modelini hala ürettiğini iddia ve ifade ediyorsun,
    Doğruyu söylemek gerekirse bu konuda bir araştırma yapmadım
    Bununla ilgili bir KAYNAK gösterirsen bizde istifade etmiş oluruz.

Şahsen emin olmamakla xf'nin üretilmediği kanaatındayım ama
    Bir kaynakla bunu hadi doğruladım diyelim, bu durumda risk hala devam ediyor
    Çünkü, bizler 2019 da üretilen panellerin ayıplı iadelimi yoksa sıfır olduğunu tartışırken,
    "Üretimi devam etse bile" 2018 de satılan bir modelin ayıplı iadeli çıkma olasılığı çok ama çok yüksektir.

Hadi bu riske girsek bile, ben şahsen yeni yıl modelleri dururken eski yılın modellerine binlerce lira verilmesine karşıyım
    Ve bu yüzden sürekli forumdaşlara;
    Yeni yılın modelleri raflardaki yerini alınca bütçeniz doğrultusunda eski modellere dönüp bakmayın derim.
    Çünkü (genel fiziksel panel ve donanım kalitesinden bahsetmiyorum) her panel tüketici geri dönüşleri baz alınarak, hemde yenliklere ayak uydurmak için,
    Firmalar panellerini yine hem donanım hemde yazılımsal olarak yenilerler
    İşte biz bu yüzden android gibi TV'mize gelen yazılımları sürekli güncelliyoruz.
    Hiç bir art niyetim olmadan benim sana ve ilgili arkadaşlara anlatacaklarım bu kadar...

Alıntıları Göster
    Samsung promotörüsün algı peşindesin rekabeti yoketmek tek amacınız. Sorunum beş kuruş etmeyen modelleri diğer markaları sürekli kötüleyerek önermen üretimdeki panelleri iade diye insanları korkutmaya çalışarak samsung çıkarına yalan söylemen. Sorunum yalanla elimden geldiği kadar Rekabetin diğer unsuru tüm markaları savunmaya devam edeceğim buna alışsan iyi edersin. Diğer bir seçenekte yalan söylemeyi bırakman.

Kanıt istiyorsun ya kapalı kutu bir xf sahibinden rica ederiz üretim tarihini atar sen bir kanıt sun xf alıp 2. el açılmış iade tb satın alan ???? Bekliyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 13 Aralık 2019; 23:22:31 >

• mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Aradaki yanlış anlaşılmaları gidermek için bir adım atıp
    Her şeyi açıkça yazdığım bir paylaşım yapıyorum
    Bu düşmanca cevabına istinaden
    Bir yazdıklarıma bakıyorum
    Bir yazdıklarına bakıyorum pess
    Anladım ki sana birşeyler anlatacağıma deveye hendek atlatırım daha kolay...

Hani bizde amiyane bir tabir vardır
    "Bir oğlu olmuş çekmiş bilmem neyini koparmış" diye
    Altı üstü bir Sony almışsın, dünyanın en iyi paneline sahip olduğu buhranına kapılmışsın...

Al sana çok övdüğün Sony XF9005'in, Samsung Q9FN karşısındaki hali

Samsung Q9FN ___ Sony XF9005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 14 Aralık 2019; 0:12:28 >

• quote:

Aradaki yanlış anlaşılmaları gidermek için bir adım atıp
    Her şeyi açıkça yazdığım bir paylaşım yapıyorum
    Bu düşmanca cevabına istinaden
    Bir yazdıklarıma bakıyorum
    Bir yazdıklarına bakıyorum pess
    Anladım ki sana birşeyler anlatacağıma deveye hendek atlatırım daha kolay...

Hani bizde amiyane bir tabir vardır
    "Bir oğlu olmuş çekmiş bilmem neyini koparmış" diye
    Altı üstü bir Sony almışsın, dünyanın en iyi paneline sahip olduğu buhranına kapılmışsın...

Al sana çok övdüğün Sony XF9005'in, Samsung Q9FN karşısındaki hali

Samsung Q9FN ___ Sony XF9005

Yoo çok övmüyorum promotör bey üretimi devam ediyor yalan söyleme elde kalmış vs diye söyledim sadece aksine bir önceki yıl (2017) paneller çok daha kaliteli diye yazdım herkes biliyor sen de biliyorsun niye iftiraya sarılıyorsun hemen :)

Bak qled i çöpe çevirmiş lg oled qled çöp artık VA(sat) panelli samsung qledi önermezsin değil mi artık ??? Rtings i sen referans gösterdin şimdi Lg oled dışında öneren haysiyetsizdir olur mu aslan parçası???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 14 Aralık 2019; 0:32:45 >

oled va paneli kimse tartışmıyorda yinede puanlamalar yanlış test version biri 1.2 biri 1.3 rengi bile gri görmüyomusun bunları doğru diye neden paylaşıyorsun?

bide 2017 model q9f ile 2019 model c9 karşılaştırmak nasıl bi düşünce oda enterasan :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 14 Aralık 2019; 0:38:35 >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Samsung sahte siyahlık vermek için arka ışığı söndürüp detayları yokediyor wv dizel gate skandalı benzetmesi yapılıyor yabancı forumlarda konstrast dedikleri bu üç kağıt işte aldanmayın sakın...
    h

• quote:

Samsung sahte siyahlık vermek için arka ışığı söndürüp detayları yokediyor wv dizel gate skandalı benzetmesi yapılıyor yabancı forumlarda konstrast dedikleri bu üç kağıt işte aldanmayın sakın...
    h
    sony deki blooming sıkıntısının örneklerini neden forumdaşlarla aynı samsungu paylaştığın sıklıkta paylaşmıyorsun :)

• Promotör yamağını da kırmayalım bir de v 1.3 yayınlayalım
    bakalım kurtarmış mı qledi ? Rtings referans gösterip en yüksek puanı alan tv önerecekler mi bakalım yoksa dansöz muaallığa devam edecekler mi :) Göreceğiz...

:
    )B

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 14 Aralık 2019; 0:50:0 >

• Kırmayalım promotör yamağını oled den pahalı satılan q90r a bakın blooming nasılmış :)

şu açıdan çekilmiş hangi ayarlarla çekildiği belli olmayan yanında sony modelin aynı görüntüyle aynı ayarlarla yapılmış testleri olmadan insanları manipüle edip samsung düşmanlığı yapmaya devam et kenardan izleyip gülüyorum

yarın üşenmezsem sana bolca örnek gösteririm :)
    yine manipüle..

arada çok fark varmış gibi görünsün diye 2018vs2019

paylaşacaksan q90r ile karşılaştırma koy kimse oledden iyi demiyorda arada ne fark var ne kadar fark var herkes görsün :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

sony severler çıldırıyor
    Sorma ya ahahaaaa :)

telefonunda benimi arşivliyosun

burda resimden bahsetmiyoruz ld algoritmasından bloomingden black crushdan bahsediyoruz

her zamanki gibi cevabın olmayınca daldan dala atlıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

şu açıdan çekilmiş hangi ayarlarla çekildiği belli olmayan yanında sony modelin aynı görüntüyle aynı ayarlarla yapılmış testleri olmadan insanları manipüle edip samsung düşmanlığı yapmaya devam et kenardan izleyip gülüyorum

yarın üşenmezsem sana bolca örnek gösteririm :)
    Yav iyide sen yazıyordun bunları Allahın adını verdim ne kadar aldın doğru söyle samsunga transfer olurken :)
    Görün görün nasıl parayı veren düdüğü çaldırmış zamanında :)))

• 
Sayfa: önceki 23782379238023812382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.