Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2362. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 , zdhakan , DoomKing Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 22 Misafir - 24 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23602361236223632364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba size bir sorum olacak, daha önce LG 55sm8000 aldım ölü piksel nedeniyle servis geldi geri aldı, karar bekliyorum...bu tv den i?ık sızması, mat görüntü nedeniyle memmun kalmadımki Vatandan almı?tım... Almadan öncede philips 58pus7304 arasında kalmı?tım, sizce iade sonrası bu tv yi alırsam tatmin ederim? Yada hangi tv önerirsiniz... 55SM8000 deki olumsuzluklar 58pus7304 de de varmı? Ki bu tv VA panel direk led, ancak ppı1700. Kontrast yeterlimi satndart kullanıcıyım... haftada 2-3 kez karanlıkta sinema dizi keyfi yaparım, neredeyse gündüzleri hafta sonu hariç tv açık olmaz, ak?amları kısmen ulusal kanallar izleriz, ve çocuk kanalları, bütcem 5000 civarı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

Arkadaşlar ips panel ile ilgili yazılan abartılı gerçekle ilgisiz yorumları kaale alıp o kadar parayı çöpe atmayın..

Şuan en iyi renklerde va panelde en iyi resimde va panellerde

Resim işlemek için işlem gücü kontrast parlaklık vs bunlara bakılır bunlardada va paneller üst model oldukları için daha iyidirler

BaZı bu konudaki bilgisiz arkadaşlar mağazadaki demo görüntülere aldanıp bunlar üstünden yorum yapıyor yapılan yoruma bakıyorum komedi adam aynı ayarlanmamış iki tv üzerinden tek bir içeriğe bakarak bilirkişi yorumları yapıyor bu şahısları kaale almayın bu konuda bilgi sahibi değiller

Geçmiş sayfada örnekleri bolca mevcut yine bu arkadaşlar bazı markaları çok severler abarttıkça abartırlar

İşin özeti bu konuda doğru objektif bilgiyi bulamazsınız dolasıyla doğru seçimide yapamazsınız o yüzden bu arkadaşlara uyupta paranıza yazık etmeyin
    Merhaba hocam ben bu yuzden kumandalarını alıp kendım youtubeden yayınlar actım,sonuna kadar acık olan parlaklık arka ısık ve konsantrası dusurdum,evet bıraz karanlık oldu samsunga gore ama oyle asırı olmadı,bırde sony ıps olanı va panellerden farksız geldı sankı,en guzel goruntuyu onda aldım.4000 bandında 50-55 ınch onerecegınız marka varmı

• quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Sony ips resim mükemmele yakındır renk ve resim doğruluğunda va dan öndedir dynamic range ve aydınlatma kalitesi ile (üst model) siyah falso bile vermezler.

Alıntıları Göster
    Tesekkurler yorumunuz ıcın,sanırım sony ıslemcı vb seylerle ıps daha kalıtelı hale getırmıs.Fakat benım 4000 rakamlarına androıdsız modellerı var ve cekıncelerım var,androıdsız olan sıstem donma desteklememe vb sorun yaratırmı,Sadece telefonu youtube olarak yansıtma ve netflıx ızlıyorum,baska bırsey kullanmıyorum
  • rtings den biraz krşılaştırma yapayım diyorum ama model numaralrı bizimkiyle aynı değil.
    nerden buluyorsunuz rtingsdeki model numaralarının bizdeki karşılıgına?
  • Bu “va panelci”lerdeki; gözünüze gördüklerinize bile inanmayın, her şeyi ben bilirim, başkaları hiç bir şey bilmez, tavırları standart galiba. Kurulan cümleler bile neredeyse aynı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Bu mesaj silindi.
    Başka bir forum üyesinin mesajı.Herkes dertli bu tiplerden.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/141012813

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dr.pupa -- 4 Aralık 2019; 16:1:41 >
  • merhaba arkadaşlar 39 inç veya maksimum 40 inç f/p full hd televizyon tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
    smart-3d-4k özelliği olmasa da olur.
  • dr.pupa kullanıcısına yanıt
    Oled paneller varken, va paneleri ilahlaştırmak ta ayrı bir komedi doğrusu. O yanar, bu çöp, öbürünün içine kuş kaçar gibi, va panel hariç herşeye bir kulp takıyorlar. Sonuçta hepsinin avantaj ve dezavantajları var. Alacak olan kendi kullanım ve maddi durumuna göre yapar değerlendirmesini ve bir karar verir. “Buraların en bileni benim” tavırları baydı artık. Bir zahmet “muhteşem va panel konusu” açsalar ve orada “ne çok bildiklerini” birbirlerine satsalar da biz de rahatlasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayugur -- 4 Aralık 2019; 16:33:20 >
  • Merhabalar.

Lg ve samsung UHD 4K hangi modellerinde dolby atmos desteği var acaba.?

• serqan_ kullanıcısına yanıt
    Teknosa da anlık bir indirim vardı hocam 11.11 den önce 1 günlük sadece cumartesiye özel denk geldi sıfır kutu açılmamış şuan teşhir ürünleri 7 bin civarı

• 43 inç 2500-2800 civarına ne tavsiye edersiniz arkadaşlar?

• cemone_2 C kullanıcısına yanıt
    Dahili uydu alıcılı ve dahili wi-fi olan şu modellere bir göz atın;

2019 Vestel 39FD7300
    2018 Samsung 40N5300
  • Ronades R kullanıcısına yanıt
    Şu modeller bir göz atın;

2019 Philips 43PUS6504
    2019 LG 43UM7100
    2019 Vestel 43UD8200
  • noneed1982 kullanıcısına yanıt
    Selam 4000 civarı sony xg7096,xg8096,xf7596 var. Ama her modelin 50" ide varmı bilemiycem.Az fiyatı çıkarsan 55" i bu modellerin her yerde var. Panel tipi takıntınız var ise 8096 serisi VA, diğer modeller IPS. Dediğim gibi fiyatı az çıkarsanız 5000 civarı Panasonic 55fx740e var, 50"i Türkiyede satılmıyor sanırım. Bütün bu modeller 4K HDR TV, ama içlerinde en iyi HDR desteği Panasonic'te HDR10+ kadar destek veriyor. Sony modellerin hepsi düşük HDR10 a kadar destekliyor. Ben samsung kullanıcısıyım, muhakkak samsungunda bu bantta iyi modelleri vardır fakat samsungun yeni modellerine çok hakim değilim fakat samsungun Q serisi (quantum dot) 49",50",55" modellerinden birini alıp memnun kalmayan duymadım.Az pahalıdır Q serisi normal Led tvlere göre ama bir bakın isterseniz.
  • https://www.akakce.com/4k-televizyon/en-ucuz-lg-55sm9010pla-4k-ultra-hd-55-uydu-alicili-smart-led-televizyon-fiyati,485428154.html

beyler bu tv de hdmi 2.1 var mı?
    seneye ps5 cıkıyor tv değiştirmek istemiyorum ps5 için.
  • serqan_ kullanıcısına yanıt
    Var ancak nanocell teknolojisini iyi araştırmanı tavsiye ederim

• ozgurdogrul O kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skymasterrr -- 4 Aralık 2019; 21:35:19 >
  • bayugur kullanıcısına yanıt
    Selam. Panel tipi konusunda nacizane bildiğim kadarıyla IPS paneller renkleri VA panellere göre çok daha doğru ve doğal üretiyor. Bu IPS panel tipinin teknik yapısıyla alakalı. En iyi VA panel bile kontrastta, parlaklıkta, siyahlarda IPS panellere göre üstün olsada renk doğruluğu konusunda IPS paneller çok daha üstün.
    Çoğu kullanıcının bildiği gibi ikisininde birbirine göre üstün veya eksik yönleri var.Burada karar son kullanıcıya yani o tv'yi izleyecek kişiye kalıyor.
    Şimdi VA Samsung 55mu8000 kullanıyorum, bundan önce LG IPS tv kullandım uzun bir süre. Şimdiki tvimden çok memnunum fakat LG kullandığım süre içerisindede açıkçası beni çok rahatsız etmedi.

İyi forumlar.
  • skymasterrr kullanıcısına yanıt
    hocam belirgin bir dezavantajı var mı?
    oyle bir demişssin ki;aman ha ama yinede sen bilirsin gibi :)
  • mühendis266 M kullanıcısına yanıt
    Selam. mühendis266 @ arkadaşında dediği gibi sony resim işleme ve doğruluğu konusunda çok ileri tabii bunun bir bedeli var, diğer markalara göre sony tvler daha pahalı. Panasonic üst modellerde sony ile yarışır, hatta bazı modelleri aynı segmentte sonyden üstündür. Samsung var birde eskiye nazaran tv konusunda bayağı bir atağa kalktı, bazı modelleri sony tvler ile yarışır, bazıları geçer bile.
    Seçenek çok, iyi araştırmak lazım.
  • 
Sayfa: önceki 23602361236223632364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.