Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: inova16 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 13 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
87.727
Cevap
1.321
Favori
4.670.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23402341234223432344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bildiğim kadarıyla isim kullanım hakkını ve servis yetkisini TR'de Vestel aldı. Bildiğiniz hakiki Toshiba ile pek alakası yok yani kalite olarak.

Alıntıları Göster
    Evet Vestel üretiyor. Ama artıi olarak hdr Dolby vision var. Panel Samsung olduktan sonra Samsung almanın bir olayı kalmıyor, ben bunu 1.000tllik Hitachi televizyonda gördüm, bana göre bir televizyona 2.500 3.000 TL'den fazla vermek ahmaklık, görüntü aynı panel aynı. Hayatım televizyon başında zaten geçmiyor üç beş film haftada bir kaç maç 4K yayın zaten yok, 4K oyun vs istenirse zaten o fiyata 4K TV dolu.
    Konu ile alakası yok ama smart bile saçmalık zaten bilgisayar var cep telefonu var TV'ye yansıt al sana smart tv. Bi ton özellik çoğu pazarlama amaçlı, full HD düzgün ortalama birşey al gitsin bı TV'ye 8-10 bin TL veren var. Ha alıyorsun ghosting ışık sızması vs bi ton sorun da çıkabiliyor, çoğu firma kabul bile etmiyor öyle izliyorsun 8 bin verip ghosting ekrana bakiyorsun. Oled alıyorsun yanık oluyor adam biliyor hala oled e 10 bin TL veriyor. Bir de bunlar deli gibi elektrik çekiyor, hem TV'den geciriyorlar hem elektrik faturasından.
    Bilmiyorum hocam bir tvye bu kadar para bağlamak bana göre değil benim kafama yatmıyor.
    ha alan var alana hayırlı olsun .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Novagate -- 26 Kasım 2019; 2:54:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Epey teknik detaya girmez, yüzeyseldir
    Puanı genel performansa değil, farklı donanımlara verir
    Her iki panelde kağıt üzerinde pek fazla şey gözükmediğinden epey kendince 2 puanlık fark belirlemiş
    Yani kısaca epey panel seçimi yapılmaz.

7100 samsung'un giriş modelidir renkler soluktur
    7440 ise çok daha iyi bir paneldir...

Alıntıları Göster
    Verdiğiz bilgiler için teşekkür ederim hocam. 7440 ı sipariş vermiştim zaten, siparişimi iptal etmekten vazgeçtim. 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlbatrosD.IIIFazılBey -- 26 Kasım 2019; 8:21:4 >
  • PHO3N1X kullanıcısına yanıt
    1900 liraya çok iyi bence.

• quote:

Bu mesajda mesele ebat meselesi değil,
    Bu mesafeye 55/65 hatta zorlasak 70 inç dahi olur
    Asıl mesele 7500 gibi bir rakama
    Millet 50 inç panellerde dahi 100 hertz ararken,
    65 inç gibi devasa boyutlardaki bir panelin 50 hertz ve dahada vahimi İPS olması...

Alıntıları Göster
    Merhaba hocam

2000 tl ye kadar 40-43-49 inç tv önerin ne olur, annemgile alacağım, smart falan önemli değil, görüntü kaliteli olsun ,fiyat performans diyeceğin bir model var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Verdiğiz bilgiler için teşekkür ederim hocam. 7440 ı sipariş vermiştim zaten, siparişimi iptal etmekten vazgeçtim. 🙂

Alıntıları Göster
    7100 7105 7400 ve 7440 ayni panel. kumanda cerceve rengi ve ayak farkliliklari var sadece. Bu dedigimiz televizyonlar benim is yerimde yanyana duruyorlar demoda hic bir farklilik yok bulundugum bolgede samsung bolge mudurude arkadasim olur tek farkliliklar dedigim gibi kumanda ve cerceve ve ayak yapilari.

2 hafta once kampanyayla 7440 i 7400 den uyguna veriyorduk hatta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 26 Kasım 2019; 8:54:25 >
  • Adam aynı panelde renk farklılığından bahsetmiş. Gören de bu televizyonları çok incelemiş filan zanneder. Meydan boş nasılsa bol keseden sallıyor .
  • merhaba arkadaşlar 65 inç tv almak istiyorum normal bir tv izleyicisiyim internetten film ve dizi izlenecek.siz bilgili arkadaşların fikirleiri önemli iki tv arasında kaldım bunun dışında başka önerilerinizde varsa değerlendirebilirim.
    samsung 65ru7440 6800 tl
    samsung 65ru7400 6300 tl
    samsung 65q60rat 8800 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 009selcuk -- 26 Kasım 2019; 10:12:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesaverde

7100 7105 7400 ve 7440 ayni panel. kumanda cerceve rengi ve ayak farkliliklari var sadece. Bu dedigimiz televizyonlar benim is yerimde yanyana duruyorlar demoda hic bir farklilik yok bulundugum bolgede samsung bolge mudurude arkadasim olur tek farkliliklar dedigim gibi kumanda ve cerceve ve ayak yapilari.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu durumda sizce 7440'a 7100'den 500 TL fazla vermeye değer mi? Hala siparişimi iptal edebilirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlbatrosD.IIIFazılBey

Arkadaşlar bu durumda sizce 7440'a 7100'den 500 TL fazla vermeye değer mi? Hala siparişimi iptal edebilirim

Alıntıları Göster
    7100 de standart kumanda cikiyor cerceve siyah ve ayaklar standart iki uctan cikan ayak. 7440 da cerceve gumus rengi ayaklar 7400 le ayni, 7400 den farkli olarak 7440 dan metal akilli kumanda cikiyor. 7400 den siyah plastik klasik samsung akilli kumandasi cikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 26 Kasım 2019; 10:43:25 >
  • Donanım anlamında aradaki tek fark yenileme hızı denilen PQI de gözüküyor ama panel aynı olduktan sonra bence hissedilir bir fark olmaz.Birde Bluetooth la ilgili bir fazlalık var sanırım kumandayla alakalı.

Onun dışında arkadaş yazmış çerçeve ve ayaklarla alakalı farklı bir tercihiniz yoksa 500 tl fazla vermeye gerek yok.Görüntü anlamında aralarında bir fark olmayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mesaverde

Alıntıları Göster
    Hani ben sürekli detaycı ve sıradan kullanıcı diyorumya
    Ben bu bahsi geçen panelleri bir kaç kez yanyana izleyince,
    Henüz şu aşağıdaki verilere dahi bakmadan aradaki farkı bariz anlamıştım,
    Sıradan kullanıcılar zaten bu farkı kolay kolay anlayamazlar...
    Bu anlamda kardeşim sana bişey demiyorum, bahsi geçen paneller arasında görüntü farkı görememen senin detaycı değil sıradan bir kullanıcı olduğunu gösterir,
    Ancak o bölge müdürüne söyle arasıra forumdonanıma takılsın
    Hiç olmazsa işkembeden sallamaz, sattığı marka ve modelleri hakkında bir iki şey öğrenir,
    Ve müşterilerine doğru bilgi aktatır..
    O müdürün yanına uğrarsan şu aşağıdaki resmi açıp göster bakalım ne diyecek, tabi bu değerlerden birşey anlarsa..

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 26 Kasım 2019; 10:53:21 >
  • quote:

Hani ben sürekli detaycı ve sıradan kullanıcı diyorumya
    Ben bu bahsi geçen panelleri bir kaç kez yanyana izleyince,
    Henüz şu aşağıdaki verilere dahi bakmadan aradaki farkı bariz anlamıştım,
    Sıradan kullanıcılar zaten bu farkı kolay kolay anlayamazlar...
    Bu anlamda kardeşim sana bişey demiyorum, bahsi geçen paneller arasında görüntü farkı görememen senin detaycı değil sıradan bir kullanıcı olduğunu gösterir,
    Ancak o bölge müdürüne söyle arasıra forumdonanıma takılsın
    Hiç olmazsa işkembeden sallamaz, sattığı marka ve modelleri hakkında bir iki şey öğrenir,
    Ve müşterilerine doğru bilgi aktatır..
    O müdürün yanına uğrarsan şu aşağıdaki resmi açıp göster bakalım ne diyecek, tabi bu değerlerden birşey anlarsa..

Alıntıları Göster
    Farki gorduysen sana helal olsun atmaca gibi gozun varmis kardesim.ne diyim biz gunun 10 saati bu tv lerin karsisindayiz bak bak farki anlayamadik.

Samsung da hakli nasil saticak 500-600 lira farkla ayni paneli. Insanlik edip arada fark olmadigini yazioruz. Alacak arkadaslar en yakinindaki herhangi.bir samsung bayin gidip kumandayida rica edip ayni ayarlara getirip denesinler oyle alsinlar. Fark gorene helal olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesaverde -- 26 Kasım 2019; 11:19:38 >
  • Arkadaşlar bilgilendirme için hepinize teşekkür ederim.
  • Danismend83 D kullanıcısına yanıt
    Yok canım neden üzsün ki. Herkes VA Panel sevecek yada herkes IPS Panel sevecek diye bir kural/standart mı var. Sizin göz zevkinize IPS Panel hitap etmiştir tabi ki o tip panelli TVlere bakacaksınız. Dünyanın en iyi TVsinide alsanız içinize sinmedikten sonra ne işe yarar ki? Siz bakmayın tekno marketlerdeki sizi yönlendiren satıcılara veya forumda kullandığı malın fanboyu olmuş insanlara. Gözünüze/gönlünüze hangisi hitap ediyorsa onu tercih edin.

Yalnız dediğim gibi fiyatı şu anda yüksek, Aceleniz yoksa 10.000 TL seviyelerine inmeden almamızı tavsiye etmem.
  • Bütçenize ve sizin beklentilerinize/isteklerinizi karşıladıktan sonra neden alınmasın, her markadan alınır tabi ki.
  • Arçelik yetkili servisi askı aparatı ile geliyor diye duydum bende aparat var ama TVye bağlanan parçaların vidası yok vida ayarlayıp benim önceden aldığım aparatı mı takarlar yoksa kendi aparatlarını mı? Ücreti ne kadar olur? Bilen kimse var mı burada...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar aranızda 65 inch. arçelik,beko,vestel,grundig tv kulanan ve memnun olan varmı? tevsiye edermisiniz?
  • 009selcuk 0 kullanıcısına yanıt
    RU7440 modeli RU7400 modelinin makyajlı(çerçeve rengi ,kumanda rengi vs. farklı) hali denebilir. Bu yazdığınız modellerden Q60R daha iyi ancak Q60R Samsung QLED serisinin giriş/alt seviye modeli. Ekran boyutu büyüdükçe eksikler/kusurlar daha çok göze çarpar. Büyük boyutlu tvler için ben alt/giriş seviye modelleri tavsiye etmiyorum minimum orta seviye modellerden başlanmalı. Samsung'da karar kıldıysanız bütçeniz yetiyorsa Q70R yetmiyorsa da RU7400 alınır. Bütçenize yakın olarak şu alternatiflere de bir göz atın;

2019 Sony KD-65XG8096
    2019 Philips 65PUS7304

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Riddle of Steel -- 26 Kasım 2019; 11:38:6 >
  • Vay arkadaş millet birbirine girmiş VA mı IPS mı diye hayatta ne dertler var

Açıkçası IPSleri daha çok beğeniyorum ben

• Arkadaşlar 55 RU 7440 aldım ama ps4 slim için bir ayar öneriniz var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 23402341234223432344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.