Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (6 Mobil) - 5 Masaüstü6 Mobil
5 sn
66.782
Cevap
940
Favori
3.311.341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 7951
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 48 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 18
  • Favoriye Eklediklerim 940
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • dallass (7452 mesaj) RNNN (4574 mesaj) i_brahi_m (1514 mesaj) lordford50 (1029 mesaj) brknil06 (993 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (27126 mesaj) Mobil (29030 mesaj) Tablet (1858 mesaj) Mini (1535 mesaj) Uygulama (5884 mesaj)
  • @
140 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
32. Sırada  bugün en iyi #10
Giriş
    337 Mesaj
    Arkadaşlar bi tv tavsiyesi lazım ya.
    55” , 4k güzel bişi bakıyoruz babamlara.

Almışken en iyisi olsun diyorlar, diyorum sanki yayınınız var o içeriklileri izlemeye, takacaklar uydu antenini izlicekler ama olsun diyorlar güzeli olsun.

55nu8000 ile başladık bakmaya ama onun fiyatı çok arttı. 8 civarlarına gelmişken rakam bi ara oled mi olsa dedik, sonra qled varmış 5-6ya onlar bi cazip geldi, şimdi ben napxaksınız o kadarını gidin normal bi 4k Samsung alın 4-5e yeter diyorum. Ne yapacağımızı şaşırdık. Salonları da büyük maşallah bezen 65 mi olsa diyorum. Yok mu 1-2 tavsiyeniz bana? Kafalar çorba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: leonart16

Arkadaşlar bi tv tavsiyesi lazım ya.
    55” , 4k güzel bişi bakıyoruz babamlara.

Almışken en iyisi olsun diyorlar, diyorum sanki yayınınız var o içeriklileri izlemeye, takacaklar uydu antenini izlicekler ama olsun diyorlar güzeli olsun.

55nu8000 ile başladık bakmaya ama onun fiyatı çok arttı. 8 civarlarına gelmişken rakam bi ara oled mi olsa dedik, sonra qled varmış 5-6ya onlar bi cazip geldi, şimdi ben napxaksınız o kadarını gidin normal bi 4k Samsung alın 4-5e yeter diyorum. Ne yapacağımızı şaşırdık. Salonları da büyük maşallah bezen 65 mi olsa diyorum. Yok mu 1-2 tavsiyeniz bana? Kafalar çorba
    hocam marka ve model konusunda secenek cokta eger salon buyukse mutlaka 65 inch olsun

ilk basta buyuk gelebilir ama hemen alisirlar.

ben evde mac izlerken full hd projeksiyon kullaniyorum, bazen o bile keske daha buyuk olsa diyorum :)

• Yüzbaşı
    337 Mesaj
    https://www.epey.com/televizyon/samsung-65ru7400.html

Babamlara şunu alıp geçeyim mi? Genelde uyduyu takıp izlicekler öyle çok internetle falan işi olmaz, nedir tavsiyeniz?

Aynen hocam karar verdik 65 olmasına bizde.
    Samsung 65 alcaz, neyse biraz biraz çember daraldı :)

|
    |
    evs4evs kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: leonart16

https://www.epey.com/televizyon/samsung-65ru7400.html

Babamlara şunu alıp geçeyim mi? Genelde uyduyu takıp izlicekler öyle çok internetle falan işi olmaz, nedir tavsiyeniz?
    hocam bende bir sure arastirdiktan sonra gecen gun su tvyi aldim
    https://www.hepsiburada.com/samsung-ue-50ru7440-4k-ultra-hd-50-127-ekran-uydu-alicili-smart-led-televizyon-p-HBV00000NTUDV?magaza=Hepsiburada&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_medium=akakce&utm_source=pc&utm_term=k&v=1.10.7&wt_pc=akakce.c.k.pc

yazdiginizla ayni model ama bir tek bunun cercevesi gumus ve akilli kumandasi var.

f/p bir cihaz diyorlar bunun icin, VA panelmis, renk konusunda, ozellikle siyahlar konusunda iddali.

ps4 pro performansida iyiymis.

ben 3799a aldim persembe gunu, bakalim yarin gelmesini bekliyorum.
    |
    |

• Binbaşı
    1090 Mesaj
    Kaçmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    272 Mesaj
    Arkadaslar ben de 3 tv arasinda karar vermekte zorlaniyorum.
    PHILIPS 50PUS7304
    LG 49SM8200
    SAMSUNG 50RU7440

Kaçmaz alacak olanlara tavsiyem

|
    |
  • Binbaşı
    1090 Mesaj
    .

|
    |
  • Binbaşı
    1090 Mesaj
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smolwarf -- 24 Kasım 2019; 23:15:10 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    540 Mesaj
    Arkadaşlar 55 inc Ru 7440 aldım ama iyimi yaptım ? Değermi 4500 e felan geldi . Yorumlarınızı esirgemeyin.

• Yarbay
    8193 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mühendis266

Her tv marka modeli için çok daha donanımlı kişiler var ips va panel uu süper mm kötü ya şahin ferrari vs kabilinden çok daha teknik ve derinlikli bilgi alırsınız...

Alıntıları Göster
    Acele etme sende yola geleceksin!
    Amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanların,
    yani panel ihtiyacı ve hiç bir bilgiye sahip olmadığı halde bu konuya takılan ve beyaza siyah diyenlerin hepsini tek tek yola getirdiğim gibi sende yola geleceksin!
    Yada (eğer bir satıcı değilsen) içten içe zaten gelmişsindir, yani şuan yaptığın kuru bir inat ve muhalefet...
    Benim için sakıncası yokta, senin bu saçma sapan yorumlarını okuyup/kanıp, film ve oyun için gidip kontrast yoksunu Çöplük bir İps panel alanların vebalini sen nasıl ödeyeceksin!

Kanıtlanmış veriler ve şahsi yorumlarımla benim bu güne kadar yaptığım tüm paylaşımlarım senin gibi fanatikleri dahi zaten farkında olmadan (iyi anlamda) zehirliyor
    Sana geçende dedim, sapına kadar muhalif olsanda
    Çok değil yarın OYUN ve FİLM kullanımı için bir panel ihtiyacın olsa,
    Bırak çöplük ips panelleri almayı yanından dahi geçmez, gider hemde normal led değil QLED VA panel alırsın.
    Ha doğruya sen ne demiştim sözümona
    Neymiş "Samsung QLED'i, OLED komplexinden ötürü çıkarmış" mış vay anasını..
    Ulen hadi logo yanığı riski olsada Oled paneli bir tarafa bırakalım,
    Diğer tüm (özellikle ips) panelleri üst üste koysak bir QLED VA Panel performansına erişemezler.

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden olan Samsung OLED panel üretemezmiydi? Tabiki üretirdi bu Samsung için çocuk oyuncağıdır,
    Önemli olan oled üretmek değil günümüz teknolojisi ile oledlerin logo yanığı gibi kronik sorunlarının olması.
    Bunu bilen samsung hiç o riske girmeden kendi teknolojisini geliştirip logo yanığı oluşturmayan ve şu normal VA panellerde açısal renk kaybını hemen hemen ortadan kaldıran QLED Paneli üretti, iyide yaptı.
    Şimdi ise senin gibi hiç bir halttan çakmayanlar çıkmış ileri geri gereksiz yorum yapıyorlar..

Şu alaya aldığın örneklendirmelerime gelince
    Ben öyle boş atıp tutmam!
    Görüntü = Kontrast'tır
    Bir panelde kontrast yoksa adı sony'de olsa genel görüntü babında çöplüktür
    Bu anlamda
    VA paneli Ferrariye
    İPS Paneli Reno megana benzetmişsem,
    evet sonuna kadar bu doğrudur ve aralarında bu denli devasa kontrast farkı vardır.
    Ferrari denince ilk akla gelen nedir Beygir gücü
    Peki Ferrarinin beygir gücü nedir 1000
    Reno megan kaç beygirdir 100
    Aynı şekilde bu devasa beygir farklılığını kontrast babında panellere yorarsak ne olur?
    Benim üzerine basa basa Film ve Oyuncular için önerdiğim
    VA Panelin kontrast oranı 7000
    Peki, yine asla film ve oyunculara önermeyip, çöplük diye tabir ettiğim
    İPS panelin konrast oranı nedir 1000
    Eğer detaycı biriyseniz bu değerler sizi ya sevindirir yada küfrettirir.. vesselam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 24 Kasım 2019; 23:52:51 >

• Yüzbaşı
    337 Mesaj
    |
    |

Fiyat iyimiş yalnız, nereden aldınız
    |
    |
    fearless06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teknosadan arkadaş sağolsun.

|
    |
    leonart16 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Acele etme sende yola geleceksin!
    Amacı üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olanların,
    yani panel ihtiyacı ve hiç bir bilgiye sahip olmadığı halde bu konuya takılan ve beyaza siyah diyenlerin hepsini tek tek yola getirdiğim gibi sende yola geleceksin!
    Yada (eğer bir satıcı değilsen) içten içe zaten gelmişsindir, yani şuan yaptığın kuru bir inat ve muhalefet...
    Benim için sakıncası yokta, senin bu saçma sapan yorumlarını okuyup/kanıp, film ve oyun için gidip kontrast yoksunu Çöplük bir İps panel alanların vebalini sen nasıl ödeyeceksin!

Kanıtlanmış veriler ve şahsi yorumlarımla benim bu güne kadar yaptığım tüm paylaşımlarım senin gibi fanatikleri dahi zaten farkında olmadan (iyi anlamda) zehirliyor
    Sana geçende dedim, sapına kadar muhalif olsanda
    Çok değil yarın OYUN ve FİLM kullanımı için bir panel ihtiyacın olsa,
    Bırak çöplük ips panelleri almayı yanından dahi geçmez, gider hemde normal led değil QLED VA panel alırsın.
    Ha doğruya sen ne demiştim sözümona
    Neymiş "Samsung QLED'i, OLED komplexinden ötürü çıkarmış" mış vay anasını..
    Ulen hadi logo yanığı riski olsada Oled paneli bir tarafa bırakalım,
    Diğer tüm (özellikle ips) panelleri üst üste koysak bir QLED VA Panel performansına erişemezler.

Dünyanın önde gelen panel üreticilerinden olan Samsung OLED panel üretemezmiydi? Tabiki üretirdi bu Samsung için çocuk oyuncağıdır,
    Önemli olan oled üretmek değil günümüz teknolojisi ile oledlerin logo yanığı gibi kronik sorunlarının olması.
    Bunu bilen samsung hiç o riske girmeden kendi teknolojisini geliştirip logo yanığı oluşturmayan ve şu normal VA panellerde açısal renk kaybını hemen hemen ortadan kaldıran QLED Paneli üretti, iyide yaptı.
    Şimdi ise senin gibi hiç bir halttan çakmayanlar çıkmış ileri geri gereksiz yorum yapıyorlar..

Şu alaya aldığın örneklendirmelerime gelince
    Ben öyle boş atıp tutmam!
    Görüntü = Kontrast'tır
    Bir panelde kontrast yoksa adı sony'de olsa genel görüntü babında çöplüktür
    Bu anlamda
    VA paneli Ferrariye
    İPS Paneli Reno megana benzetmişsem,
    evet sonuna kadar bu doğrudur ve aralarında bu denli devasa kontrast farkı vardır.
    Ferrari denince ilk akla gelen nedir Beygir gücü
    Peki Ferrarinin beygir gücü nedir 1000
    Reno megan kaç beygirdir 100
    Aynı şekilde bu devasa beygir farklılığını kontrast babında panellere yorarsak ne olur?
    Benim üzerine basa basa Film ve Oyuncular için önerdiğim
    VA Panelin kontrast oranı 7000
    Peki, yine asla film ve oyunculara önermeyip, çöplük diye tabir ettiğim
    İPS panelin konrast oranı nedir 1000
    Eğer detaycı biriyseniz bu değerler sizi ya sevindirir yada küfrettirir.. vesselam.

Alıntıları Göster
    Kendini parçalamışsın koç ömür kısa samsung dan kazandığını harca biraz gez nefes al yaşa... İps in vebaliymiş :) komedyen seni... va panelide tavsiye ediyoruz ips i de hepsi yerine göre artısı eksisi olan paneller kendin çalıp kendin oynama yazdıkların hayal aleminde bir arkadaşınla yaşadın sanırı ...

Sen kimsin milyar dolarlık teknolojilere ahkam kesiyorsun??? Hadi oradan şahin drift öte de oyna... Işığı kapatıp siyah gösteriyorum diye tüm detayı yokeden hileci samsungun promotörü seni...

Burada ips va panelin wilipedia bilgisini satıp tv de resim işleme, dynamic kontrast, dynamic range, motion gibi çok önemli esasları göremeyen saklayan insan avlayan tüm sahtekarlar yola gelecek asıl!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mühendis266 -- 25 Kasım 2019; 0:18:46 >

• Yüzbaşı
    832 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: smolwarf

Kaçmaz
    Kaçmış bile stokta gözükmüyor o kadar da heveslendik alcaz diye

Ya arkadaş kaç gündür trendyolun reklamı dönüyor şöyle indirim olacak böylr indirim yapacaz diye gel gör işe yarar tv ler hep aynı fiyat bir kere de dürüst olun be önce bindirim yapıp sonra indirim yapmayın

Al benden de o kadar. Teknomarketlerden daha phali nerdeyse suan trendyol. Tamamen fosss cikti.

|
    |
    nevruz84 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
kripto para haberleri
Gülüş Tasarımı
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,156
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.