Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (230. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
15 Misafir (1 Mobil) - 14 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yaw kardeşim sen adresimi şaşırdın ne bir de oturmuşsun zaman kaybedip bu "satıcıya" cevap vermişsin! adam bırak seni tanımadığını
    veya ne iş yaptığını veya paneller hk.neler bildiklerini daha tahmin bile edemez yaw

kardeş kendine iyi bak Allaha emanet ol

CAN++
  • albani kullanıcısına yanıt
    Şu forumda senden iyi satıcı varmı olaki
    Bunu sen zaten her medajında,şunu aldırdım bunu sattırdım diye teyit ediyorsun...
    Ben hep söylüyorum
    Çıkıyor bir arkadaş siyaha beyaz diyor,
    Bende çıkıp hayır arkadaşım bu siyah diyorum,
    Sırf bana muhalif olduğun için,
    Dikkat ettim sende devamlı siyaha beyaz diyorsun...
    Varsın olsun bakalım ama görüyorumki arkadaşa kızıyorsun ama
    Gözünüde bu konudan alamıyorsunn ;)

Sonradan aklıma geldi ilave edeyim;
    Hani ben pazarlamacıyımya, ve herdaim 4K panelleri tavsiye ediyorumya,
    Sebebi ne biliyırmusun?
    Bağlı olduğum şirket bana 4K tv sattırdığım zaman prim veriyorr...
    Hey Allahım ya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 13 Nisan 2016; 12:21:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bu haftaiçi sonunda bir tv alıyorum ancak cok uzagım konuya.

kısaca elimdeki verileri yazayım ona gore bir tavisye verin lutfen.şimdiden cok tesekkur ederim.

1)55-60 inch arası
    2)4k ultra hd
    3)3D
    4)max fiyat 4500 tl
    5input lag cok yuksek olmayacak(max 50ms)

bu fiayata bu ozelliklere sahip bir tv var mıdır?

tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: serqan_

bende bu haftaiçi sonunda bir tv alıyorum ancak cok uzagım konuya.

kısaca elimdeki verileri yazayım ona gore bir tavisye verin lutfen.şimdiden cok tesekkur ederim.

1)55-60 inch arası
    2)4k ultra hd
    3)3D
    4)max fiyat 4500 tl
    5input lag cok yuksek olmayacak(max 50ms)

bu fiayata bu ozelliklere sahip bir tv var mıdır?

tesekkurler

Samsung 55ju7000

• Çok yararlı konu

• en kaliteli sony diye biliyorum ,sony 32 " almak istiyorum nerden bulurum sony 32 " getirmiyor mu
  • serqan_ kullanıcısına yanıt
    Bu 2016 model sony XD'nin şuan için kullanıcı yorumları yok,
    Ama 2015 model sony x850'yi baz alırsak
    Kullanıcılar son derece memnun olduğuna göre,
    Şirket kullacılardan gelen arz talep verilerine göre,2016 modellerinin üzerine dahada koyup,yani geliştirip sahaya sürmüşlerdir,rekabette bende varım demek için sürmekte zorundalar..
    Bu yüzden sony'i tavsiye ederim....
    Zaten şöylede bir gerçek var, ne lg ne samsung görüntü/doğallık babında sony ile boy ölçüşemiyorlar...

• serqan_ kullanıcısına yanıt
    SONY KD-55X8505C

alacağın tv bu dostum. Fiyatını araştırırsan 4000 e kadar bulabilirsin. 2016 lar çıkıyor şimdi ya da biraz bekle fiyatlar daha da düşsün diye ama bu sefer de kapalı kutu bulmak zorlaşıyor.

input lag 32-33 ms. ya da 44 ms. net hatırlamıyorum ama araştırınca tam değeri göreceksin. yabancı test sitelerinde yapılan yorum bu.

Samsung ta güzel, ama Sony bu tv.de 10 bit panel kullanıyor ve 100 hz VA panel, siyah yaratımı çok başarılı. Ayrıca samsung hızlı görüntülerde çuvallayabiliyor.
  • Sizler asıl görülmesi gerekeni söylüyorsunuz ancak tüketiciler ise kendilerine gösterilenleri (dayatılanları) görmek istiyorlar. 4K, ULtra, 3D, Akıllı, dev ekran .. Bunlar havada uçuşuyor. Neden? Çünkü televizyonundan radyosuna, gazetesinden dergisine her yerde karşılarına bunlar çıkarılıyor, gözlerine gözlerine sokuluyor.

Televizyonu alacağım akrabam, "abi almışken iyisini alalım. Mutlaka 4K olsun, smart olsun,interneti olsun. Zaten bir daha başka televizyon alamam, geleceğe yatırım yapalım" diyor. Bunu diyen adam şu an tüplü tv kullanıyor, bunu diyen adamın evinde internet yok ve bunu diyen adam asgari ücretli, TV parasını sağdan soldan denkleştirmeye çalışan, borca giren bir kişi. Yani karşı taraf (Televizyon lobisi) çok kuvvetli. İmkanı, bilgisi olmamasına rağmen isteği TV lobinin istediği şekilde. Gözü hiç bir şeyi görmüyor. İlla da 4k, illa da smart... Siz buna hipnoz da diyebilirsiniz, büyülenme de. Öyle bir büyülenme ki, benim hd telkinlerim,küçük ekran telkinlerim, daha ucuz telkinlerim hiç hiiç işe yaramadı.

Bundan 1 sene önce de bi arkadaşım (ki teknolojiye ilgisi de vardır) TV alırken" 3D'yi bırak işe yaramaz,kullanmazsın, o kadar para verme gel doğru dürüst bir tv alalım" dediğimde, "Yav kardeş seni tanımasam teknoloji cahili diyecem. Yapma etme 3D bir kaç seneye yaygınlaşır, evde gözlükle de izleriz,çok iyi olur. Bu zamanda 3D siz televizyon mu alınır" diyerek televizyonunu iyi bir paraya almıştı. Geçen bu arkadaşım, "Sen haklıymışsın, ne 3D yi açıyorum ne de smarttan film izliyorum" dedi. Ha bunu diyen arkadaşım bu gün televizyon alsın, gider 4K alır. Çünkü lobi çok kuvvetli. Aslında siz kendi ihtiyaçlarınızla değil, onların size ihtiyaç olarak gösterdikleriyle seçim yaparsınız.

Beslenme ve metabolizma uzmanı Prof. Dr. Ahmet AYDIN'ın dediği gibi :" Hastalık yoktur, hastalıklara ilaç vardır."
    Yaşadığımız bu durumu (teknolojideki seçimlerimizi) hastalık ilaç ilişkisi gibi televizyon lobisine döndürürsek... Üretilen bir televizyon vardır ve bu televizyona da müşteriler lazımdır. Size gösterdikleriyle, verdikleriyle sizde bir ihtiyaç oluştururlar. Siz de gidip alırsınız ya da illa ki alırsınız. (borcunuz,harcınız olsa da, TV ihtiyacımız olmasa da)

Kısacası düzen bu şekilde. Yapacak çok şey de yok açıkcası.. Saygılar,sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sasamkn

İyi akşamlar, bugün gidebildiğim tüm mağazaları dolaştım kafam çok karıştı açıkçası. Ancak en sonunda samsung 48ju6070 modeline kafam yattı gibi, bütçem maksimum 3000 tl. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz acaba, mantıklı mıdır? Bu arada 4k yazan tüm televizyonlar 4k yayını veremiyormuş sanırım bunun için 4k uyumlu uydu alıcısı olması gerekliymiş. Söylediğim modelde de ayrı bir 4k uydu alıcısı almam gerekli mi acaba?

Gözden kaçtı sanırım, tavsiyeniz doğrultusunda bu hafta yeni bir tv almayı düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    gerçekten çok haklısın sen daha parayı kazanmadan cebinden alıyorlar haberin bile olmuyor :):)
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Birkaç detay dışında,
    Zaten benim üzerinde sıklıkla durduğum, "Tüketicilerin yeniye olan merakı", konularında genel olarak sana katılıyorum.

Ama şöylede bir gerçek var;

Hernekadar sitem etsek, herşeyi çıkarları uğruna yapıyorlar,bizi sürekli sömürüyor,önümüze konanı yeme zorunluluğunda bırakıyorlar desekte,
    Teknoloji dediğimiz olguyu, daha iyiye, daha öteye,daha ileriye taşıyan yine o sevilmeyen Lobi'lerdir,
    Yani bu lobiler ve rekabet ortamı olmasa inanıyorumki henüz orta çağ'dan çıkamamıştık..
    Unutmamak lazım bu tür lobileride var eden, arz talep doğrultusunda yine bizleriz...

• sasamkn kullanıcısına yanıt
    Öncelikle 2016 model bu
    LG 49UH650V modelini değerlendir
    Kağıt üzerinde gayet güzel

4K konusuna gelirsek, o eskiden öyleydi
    Şuan üretilen tüm tvler 4K'yı tam olarak destekliyor,
    Yani ayrıca bir 4k uydu alıcısına gerek yoktur...

• bende tv alacağım ağırlık olarak playstation 4 ve internet kullanımını sağlayacağım bir tv arıyorum inc olarak 40 olarak düşündüm daha büyüğü odama büyük gelebilir tavsiyelerinizi bekliyorum
  • engnavci kullanıcısına yanıt
    Bütçe kriterini belirtmemişsin.
    Ama yinede bir tavsiyede bulunayım
    Samsung 40ju6470

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Bütçe kriterini belirtmemişsin.
    Ama yinede bir tavsiyede bulunayım
    Samsung 40ju6470

playstation uyumu açısından sony kafama daha yatkın bütçe olarak da en fazla 1800 2000 arası olur
  • engnavci kullanıcısına yanıt
    Günlerini pc maşında geçirsende,
    Kriterlerine uygun oyun için alacağın iki model var,
    40 inç Samsung 40ju6470 4K
    43 inç Sony 43W805 Full hd
    Her ikiside bütçeni yüz ikiyüz lira aşıyor,sony 3inç daha büyük...
    Bana soracak olursan,evet sonynin o modelide incelediğim kadarı ile gayet performanslı olsada
    çözünürlük babında güngeçmiyorki yeni bir oyun çıkıyor,
    Bu yüzden seçimin öncede belirttiğim
    Samsung 40ju6470 4K olmalıdır
    Oyuncu yorumlarıda gayet olumlu...

• Uzun uğraşlar sonucunda samsung mağaza dan 6500 lira karşılığında 65JU7000 aldım. Umarım sorun çıkarmaz ve fiyatı daha çok düşmez :) Can abiye de teşekkür ederim kafasını çok şişirdim

• Merhaba dallas bey ve arkadaslar,

Araliktan beridir 2016 modeller gelsinde 2015 modeller ucuzlasin diye bekledik yalan oldu gibi,

Yaklasik 2.5 ~ 3.5 metre aralığında izleyecegim bir tv arıyorum, araştıra araştıra iyice içine saplandım çıkamıyorum. 2016 oled lg' fiyatlarıda 10K dan aşağıya olmıyacak gibi, firmada çalışan yada bilgisi olan varmı bu konuda.
    Eğer öyle ise;
    55 EG910v oled
    55 HU850v hdr
    55 JS8500 shund
    arasındayım. Sony'e hiç bakmadım çünkü iyi iş yapar ama fiyatı uçuktur, ucuzsada bi sıkıntı vardır mantığında düşğnüyorum.

Birini önerebilirmisiniz? Yada sony nin bir ürününü.(max 6k)

Genel kullanım amacım geceleri TLC'den dizi izlerim
    Haftada bir çocuklara sinama günü yaparım (apple tv bağlı olacak)

Bu kullanım amacıma uygun hdr, shund, 4k , oled neyse artık hangisi daha iyi olur bunuda göz önğne alırsanız direk alayım şu tv yi kurtulayım.

Kullanış sürem ise :almışken iyi bişey alayım 6-7 sene değiştirmemeyim mantığında elektronik eşya alırım.

• 
Sayfa: önceki 228229230231232
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.