Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (228. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.144
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sakalli_

Merhabalar
    Max 5000 TL 60" 4K TV önerir misiniz ?

Banada yardımcı olabilecek varmı aceba ?
  • dallass kullanıcısına yanıt
    55js7200 için nano kristal deniyor ve 55x8505c için de daha doğal renkler ve PS4 performansı daha iyi deniyor.
    Siz 55ju7000 hangi açılardan öneriyorsunuz?
  • Arkadaslar 1500-2000 arasi 40 inc tavsiyesi istiyorum evde aile olarak kullanicaz su an yok ama daha sonra canak anten baglamayi dusunebiliriz uzun omurlu saglam ve servis sikintisi olmasin kronik bir sorunu olmasin görüntü akici olsun. Wifi 3d cok onemli degil ama 4k yayin olursa iyi olur.
  • quote:

quote:

Merhabalar
    Max 5000 TL 60" 4K TV önerir misiniz ?

Banada yardımcı olabilecek varmı aceba ?

60 inç bir ekran için daha üstün petformans şart
    Yani ekran orantıları büyüdükçe performans kaybı olur
    Mesela aynı modelin performansı 40 inç için yeterli oluyorken 55 inç için vasat bir görüntü sergiliyor.
    60 inç alınacaksa performans için belirttiğin bütçenin üzerine çıkman lazım..
    Benim sana önerim
    2016 model Lg 55uh850 incelediğim kadarı ile (kağıt üzerinde)dört dörtlük
    Sana bu modeli öneririm...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar
    24 temmuz düğünüm var
    Tv alcam
    Tanıdıklarım var güzellik yaptılar ya da ben öyle sanıyorum bu yüzden size soruyorum musadenizle..
    5400 lira samsung js8500 55inç
    4300 lira sony XD85 55 inç
    7000 lira sony XD85 65 inç

Oda 55 için de uygun 65 inç içinde
    Hep film izliyoruz blu ray cihaz da alcam, bi de maç. gündüz pek işimiz yok tv ile
    Ama siyah renk önemli Beşiktaşliyim
    Teşekkürler
    Saygılar.

• talaycihan T kullanıcısına yanıt
    Tanıdıklar derken mağazalarımı var
    Ve o mağada olan modeller onlarmı
    Eğer öyleyse
    Sony'de arasırada lazım olabilecek 3D ve subvofer yok
    Bu yüzden Samsung 55js8500 almanı öneririm.
    Aslında sana Pasif 3D, hdr, subvofer ve 60 inç olan 2016 model
    LG 60uh850 senin kriterlerine dahada uyuyor ve trye gelecek zamanında var istersen bekle kardeşim...

• Beklicem o zaman teşekkür ederim
    Bu arada lg las950 soundbar var uyumlu olur 60 inç de iyi
    3d de hoşuma gider...
    Sana özelden ulaşamıyorum nasıl yaparım
    Dallas hocam
    Başka konular ile ilgili ise yarayabilecegimi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Bu forumda hiç bir teknolojik cihaz için tavsiye alınmazmış onu öğrendim.Adamlar Lg nin tüm televizyonlarını karalamış,Vestel desen öyle,Philips aman aman alınmaz diyorlar.Aldıkları televizyonlar Axen,Hi level resmen hayaller hayatlar.Sırf bu forumdaki kişiler yüzünden 4 bin liraya kadar televizyon bulamadım hep bir karalama.Sanki Japon mühendisten daha akıllı adamlar sorsan meslek lisesi mezunudur ama gelir burda japon mühendisten koreli mühendisten daha çok bilmişlik taslar sorsan 1000 lira maaş alır ama apple,lg,samsung gibi firmalara laf atar.Enteresan bir ülkeyiz ya.

Sacmasapan cumleler yorumlar kullanmissin kizginsin ama insanlarin aldiklari maasi tahsili uzerinden tahlil yapman garip olmus.1000tl maas alan adam yorum yapamaz mi,ya da kraliyet mensubu musun o halde yasam kocuna veya danismanina sorman gerek bence

• dallass kullanıcısına yanıt
    Kardesim bizimkiler beko alalim diyor 2 ay oldu hala karar veremedim beko 4klar adi midir illa samsung lg der misin

• 40 ve ustu amblight ozelligi olan en ucuz cihaz nedir dostlar tercihen bineks vb gibi dukkanlardan elden teslim almak istiyorum. Butce 1,5K TL
    Ek:teshir outlet vb farketmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Urfali Apti -- 9 Nisan 2016; 21:13:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Tanıdıklar derken mağazalarımı var
    Ve o mağada olan modeller onlarmı
    Eğer öyleyse
    Sony'de arasırada lazım olabilecek 3D ve subvofer yok
    Bu yüzden Samsung 55js8500 almanı öneririm.
    Aslında sana Pasif 3D, hdr, subvofer ve 60 inç olan 2016 model
    LG 60uh850 senin kriterlerine dahada uyuyor ve trye gelecek zamanında var istersen bekle kardeşim...

yine sallıyorsun

yaw adam "FILM" izliyorum ağırlıklı hatta hep diyor+"Maç" izlerim diyor adama "IPS" panel tavsiye ediyorsun,pes yaw

sana hep yazdım sıfır bilgin var senin böyle saçma ve tekniğinden yoksan ne yorum yap nede tavsiye yap,sadece bunu al şunu al diyebilirsin sende
    başka bilgi yok çünkü!

üstelik adamlara doğru ve teknik sorular da soramıyorsun!!

gözüne soka soka bir de "siyah" çok önemli demiş dahası Beşiktaşlıyım demiş! adama IPS panel tavsiye ediyorsun

Gelelim 60lık IPS modül kalitesine;LGD nin en kötü kalite modülleri hep 60 oluyor!! bunuda bilmediğin için olaya kafadan daldın!

60lık LGD modül olan panel alınmaz beyler! 65 olur ama 60 olmaz,neden diye sorarsanız onuda bir sayfa yazarım sıkılırsınız sadece 60 almayın
    hatta 60 VA da aman aman alınmaz! üstelik Sharp dır VA 60 lar çoğunlukla!

BD alacağım demiş FILM izlerim diyen adama IPS panel tavsiye edilmez öğren bunu artık dallas!

bu arada azz evvel son gönderdiğin 4/5 msg lara baktım hepsi aynen yalan-yanlış yani sallama yine! bir de aklınca biliyormuş gibi de birisiyle de
    alay etmişsin yaw

++

şimdi arkadaş sana gelirsem,konuya çok yanlış bir başlıktan girmişsin!

Samy&Sony için ilgili başlıkları var oraya baksana kardeşim!! gerçek kullanıcı yorumları ve doğru bilgilerin hepsi oralarda bolca vardır!
    bu başlık "pazarlama" başlığı dır! sen bu başlıkta hangi teknik bilgiyi gördün acaba???

Samy 85x için fiyat güzel ama bana bu fiyat biraz tuhaf geldi! artık 2015 model paneller pek alınmaz çünkü elde kalan(çoğunlukla geri dönen)
    paneller kakalanıyor!

85 de Tizen başlığını tara bütün bilgilerini verdim,öncelikle bu panel de baclit şiddeti çok fazla olduğu için "flicker efekti" fazla oluyor!

örneğin koyu renk/tonlar da,ortam ışığı da karanlık/kısık v.s ise ekranda parlamalar(ışık pixel patlamaları)görebilirsin!!
    buda özellikle FILM izleyen adamın keyfini kaçırır!!! MAÇ da hiç sorun olmaz ya da anlamazsın ama flickering özellikle arka fondan FILM ler de can sıkar!
    veya olur olmaz yerden flash patlamaları gibi sırıtır! 8 serisi böyledir biraz hatta fazlasıyla böyledir çok pahalı olduğu için alıp da kullanan sayısı azdır
    flick efekti yapmazsa o yazdığın paneller içinde en doğru tercih 85x dir!

Gelelim xd8 lere,IPS panel ve başlığını dikkatli oku!!!

bir de sana tavsiyem forumda yeniysen doğru adresi bulmaya çalış! en basit anlamda,yapacağın şudur,alacağın panelleri belirle önce den ve sonra gir bunların başlığına ve
    kullanıcı deneyimlerini v.s tek tek oku! takıldığın yer de ona göre dha spesifik sorular sorarsın++

• Eyvallah çok teşekkür ederim
    Amacım gerçekten film izlemek bende araştırma yapıcam ama ne kadar yaparsam yapıyım yine de sizin tv önerileriniz daha önemli ips panel olmamalı galiba anladım peki yoğunlaşmam gereken marka model ya da panel hangisi bir sürü var hem kafam hem canım sıkıldı..
    Öneriniz benim için çok önemli
    Teşekkürler şimdiden

• albani kullanıcısına yanıt
    talaycihan T kullanıcısına yanıt
    Sen adım adım benimi takip ediyorsun,
    Yoksa gizli hayranımmısın!

Sanane güzel kardeşim sanane
    Konu benim konum, ve ihtiyacı olan arkadaşlara Kriterletine ve piyasa şartlarına göre en ideal tvyi tesbit eder ve hiçbir karşılık beklemeden tavsiyede bulunup yardımcı olurum.
    Ve Evet bu ihtiyacı olan arkadaşlara senin tabirinle o kadar güzel sallama bilgilerimle tavsiyede bulunuyorumki,
    İki seneye yakın Bu sallama bilgiler ışığında önerdiğim tvleri alanlar,
    Herne hikmetse minnettarlıklarını dile Getirip bana hep teşekkür ediyorlar...

Hem sen kimsinde bu konuya giripte yardım isteyen bir arkadaşımıza burada ne işin var diyebiliyorsun,
    Bir forumdaş bir konuda yardım istemeden önce senden izinmi alacak "hangi konulara girebilirim izin varmı abi" diye.

Bu konu varya senin o romanları kıskandıracak sadece ve sadece mühendislere gerekli bilgiler içeren konularını solda sıfır bırakır
    Nedeni ne biliyormusun, evet bizler sıradan kullanıcılarız ne mühendis olmak nede tv üretmek gibi bir gayemiz yok bizim...

Aman aman 60 inç almayın diyorsun ya,
    Yahu ben her zaman diyorum
    Salak yahu onca ilim bilim adamı
    Ne diye çıkarırlar üretirler bu 60 inç'i,
    Bakın mühendis arkadaşlar 60 inç üretip dünyayı kandırabilirsiniz ama bizi asla
    Bu yüzden artık 60 inç üretmeyin bizden kaçmaz...
    Aynı şey ips paneller içinde geçerli ayağınızı denk alın...

Gelelim bir arkadaşımızın tavsiye isteğine;
    sanırım arkadaşımızın bana verdiği cevabı okumadın yada pm mi istediği için gerisini okumadın..
    quote:

Beklicem o zaman teşekkür ederim
    Bu arada lg las950 soundbar var uyumlu olur 60 inç de iyi
    3d de hoşuma gider...
    Sana özelden ulaşamıyorum nasıl yaparım
    Dallas hocam
    Başka konular ile ilgili ise yarayabilecegimi düşünüyorum

Talaycihan arkadaşımız tavsiye ettiğim LG 60uh850v modelinde hem 60 inç hem soundbar hemde 3D konusunda memnuniyetini dile getirmiş,
    Sen neyin derdindesin,konuyumu kıskanıyorsın anlamadım gitti...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 9 Nisan 2016; 22:56:56 >

• Arkadaşlar kuzenime bi TV alıcaz Vestel 48UA9300 ü önerdim ben Hepsiburada'da 2050 TL. Bi kaç mağazayı falan gezdik MediaMarkt'da satıcı Vestel'i yerin dibine soktu ve LG'nin 49UF6807 modelini gösterdi bize siz ne dersiniz ? Aradaki 400 liraya değer mi ? Ve ya önerebileceğiniz başka televizyon var mı ?

http://www.hepsiburada.com/vestel-48ua9300-48-122-ekran-ultra-hd-1000-hz-uydu-alicili-smart-3d-4k-led-tv-pm-evves48ua9300
    http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-49uf6807-49-smart-uydulu-ultra-hd-4k-led-tv-212171514

• 9300 ve 9400 modellerini izledim sanki ekranda jelatin varmış gibi bir görüntü vardı biraz rahatsız etti ips panel kullanılıyormuş bu normal midir?
  • Arkadaşlar bana birde düz tv önerisi yapabilir misiniz 2k yine 48 inç aradığım en önemli özellik tvnin özellikle yüksek çözünürlüklü hareketli sahnelerde ve ps3/4 gibi konsollarda sıkıntı çıkartmaması bir de 3d max bütçe 2000

• forum_m F kullanıcısına yanıt
    Samsung 48J6270

• Merhaba arkadaşlar;
    Temmuzda düğünüm var ve yeni evimize tv almak istiyoruz. Benim tv den beklentim arayuzu kanal geçişleri hizli olan 4k cozunurluge sahip 48-49 inch civarinda olmasi.Daha cok usb den film izleyip, oyun konsolu ile oyun oynayip digiturk veya dsmart gibi uydu alicilar uzerinden hd yayin izlemek icin kullanacağim. Aydin forumda bulunan media markt ta Philips marka 49pus6501/12 yi ve samsung ue48ju6070uxtk yi onerdiler. Hatta philips i baya ovdu ordaki arkadaslar. Fakat yorumlarda okudugum kadariyla philips i pek tavsiye eden yok. Kafam biraz karisti butcem 2500 3500 arasi. Sizlerin onerilerini merak etmekteyim.
    Simdiden degerli yorumlariniz icin tesekkurler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Samsung 48J6270

Teşekkür ederim dallas hocam bir de 43 inç önerebilir misiniz Max 1600tl babamlar için düz tv

• forum_m F kullanıcısına yanıt
    SONY 43W805

• 
Sayfa: önceki 226227228229230
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.