Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (226. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 9 Misafir - 12 Masaüstü4 Mobil3 iOS1 Android
5 sn
88.052
Cevap
1.333
Favori
4.691.248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
54. Sırada  bugün en iyi #20
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugguurr07

Hocam almışken 4k al , dediğin fiyatlara işini görcek Vestel bulabilirsin ayrıca gg %10 2000 tl üzeri olmuyo haberin olsun

şöyle bir şey nasıl olur fikir verin dostlar; 43ua9400 - http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/43ua9400-led-tv-4k-3d-smart-led-tv-215820282

yeni modelmiş herhalde, uydu alıcı 3d 4k smart her şey var en güzelide çift ekran varmış, gerçi annem tivibu izler babam uydudan izler kombo yapıp izlenirmiki, dahada önemlisi bu çift ekran olayı verimlimi 1900 tl fiyatı var %10 artı kredi kartı puanını düşünce 1650 ye falan gelmiş olacak değermi ne dersiniz

• Mr.Fussy kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu tv'yi bant yayınından canlı izledim görüntü güzeldi , çift ekran nasıl çalışıyo bilmiyorum ama ua9300 modeliyle arasındaki tek fark çift ekran teknolojisi anakartlar vs aynı, sen ona göre önceliğini belirlersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Fussy kullanıcısına yanıt
    Hocam, ben de bu TVyi düşünüyorum, nasıl 1650TL'ye geliyor?

• Arkadaşlar Play Station4 için TV arıyorum 42"-43" arası TV modeli bakıyorum bütçem maksimum 2500 TL

Beğendiğim Tv modelleri

Phılıps-43PUS6501
    Sony-43W805c

sizlerinde önerilerini bekliyorum.
  • Tugayy kullanıcısına yanıt
    Hocam Lg 650v 'de güzel duruyor özellik olarak ama incelemeri bi süre daha beklemek lazım diye düşünüyorum

• arkadaşlar bende ju7500 almayı planlıyorum. velakin forumu okudukça şikayetler gözüme batmaya başladı ölü pikseli çıkan çok olmuş, ben ekranda zerre kadar ize bile dayanamayan bir tipim. bu beni çok düşündürüyo birde ölü pikselde herhalde değiştirmiyorlar. bulutlanma falan diyenler var. hadi o pek fazla yoksa beni etkilemez.

bilenler bir zahmet yazsın
    1- bu ju7500 Tr dekiler VA panelmi
    2- 8 bit + gibi bişeyler yazıyordu forumlarda, yani yazılımlamı 10 bit oluyor. yada 10 bit performansını yakalıyormu.
    3- LG 8507 den ju7500 e geçen varmı aradaki farkı somut olarak farkettimi, bunu neden soruyorum uh650 ler çıktı LG de hdr 10 bit deniyor ju7500 ün performansı çok farklı değilse uh650 ye yönebiliriz sırf 10 bit olduğu için.
    4- bende eski seri LG var ben hep bu hızlı sahnelerdeki bulanıklaşmadan vs olumsuz etkilendiğim için panel yorumlarında hızla ilgili fikir almak istiyorum. kullananlar lütfen söylesin ju7500 ün test siteleri,n sonuçları mükemmel gözüküyor best buy ödilleri felan var sizce gerçekten böyle bir uzay fakı varmı.
    5- youtube da videolara baktım kanla değiştirirken gidip gelen parazit felan oluşuyor ekrenda, smart menüsünde filan mavi izler felan gibi şeyler görülmüş sizde böyle şeyler oldumu, yazılımla filan düzeldimi ?

teşekkürler

• munans kullanıcısına yanıt
    Hesabımda %10 indirimin var 190 düşer 60 TL de bonus verince toplmada 250 düşer.çek satışta indirimli hesap vardır bakın isterseniz

• 48JU6570 ve 48JU7500 arasında çok fark var mıdır?
    Panel hızları ve kaliteleri arasında uçurum var mı?
    Teşhir kaynaklı mı bilmiyorum ama 6570'in görüntüleri daha karanlık, 7500'ün(55inch) daha canlı gibi geldi.
    Sizin fikirleriniz nasıl acaba?

55 inch almak isterim ama büyük gelecek mobilyaya.
    3200TL'ye kapalı kutu Samsung TR garantili 48JU6570 buldum. Alınır mı?

Teşekkürler, selamlar.
  • sseker S kullanıcısına yanıt
    donanımsal faklılıkları var zaten. biri 50 hz panel biri 100 hz galiba şu konunun ilk sayfasına bak anlarsın
    http://forum.donanimhaber.com/m_100241406/mpage_72/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugguurr07

Hocam ben bu tv'yi bant yayınından canlı izledim görüntü güzeldi , çift ekran nasıl çalışıyo bilmiyorum ama ua9300 modeliyle arasındaki tek fark çift ekran teknolojisi anakartlar vs aynı, sen ona göre önceliğini belirlersin

9300 ile 9400 arasında başka hiç bir bir fark yok mu hocam? Eğer öyleyse 9300 alacağım, yardımcı olursaniz memenun olurum, bugün almak istiyorum.

• sseker S kullanıcısına yanıt
    7 serisinde; 3D var, CMR (Clear Motion Rate) , 100 hz panel, 20 W Subwoofer , USB 3.0 , 2 Tuner (Çift Alıcı) vs..
    bunların haricinde bir kaç da küçük özellik daha var.
    imkan varsa 55" alın derim ama 55 olacaksa 50 hz perişan eder. 100 hz olsun. mesela 4000 liraya 55ju7000
    ultra hd; izleme mesafelerini çok kısalttı.
    2.5 metreden felan izlenecekse sorun olmaz.
  • abicim bu hdr tv ler için tatmin edici bir cevap kimseden alamadım.
    yanlış anlamadıysam 1000 nit oluyor hdr.
    ee diğerleri çakma o zaman, bir tek samsung un yeni ks serisinde gördüm 1000 nit ibaresini
    hadi sony dede vardır kesin diyelim hdmı 2.0a ibaresi var onlarda da çünkü,
    ee bu LG nin 2500 liralık tv sindeki hdr ne o zaman, çakma haliyle...
    bu gerçek hdr nin donanımsal şartları nedir abicim bilen biri yazsın 10 bit panel mi , hdmı2.0a mı
    şimdi ju7500 almayı düşünüyorum yeni çıkan Uh650 de aynı fiyat aralığımda rting sitesinde bakıyorum hdr puanlarında ju 7500 bi gıdım önde , e d,ğer kategorilerde de puanı çok iyi.
    şimdi uh650 10 bit hdr li panel nasıl düşük puan alıyo.
    sony nin x8505b ve c modellerine güncellemeyle hdr desteği gelecekmiş diyorlar o zaman bu samsung tada olamazmı.

uzmanlardan cevap bekliyoruz teşekkürler...

http://www.avsforum.com/forum/166-lcd-flat-panel-displays/2323321-like-fake-4k-there-fake-hdr.html

• munans kullanıcısına yanıt
    Hocam ben tv alcakken 48ua9300 bakıyodum bana o zaman 2 fark söylediler , 1.aktif 3d/pasif 3d 2. Çifte ekran bunlar benim için çok şey ifade etmiyordu o yüzden 9300 araştırdım . 48" kampanyalarla 1900 civarlarına iniyor

• HERKESE MERHABA ARKADAŞLAR;

KULLANMAKTA OLDUĞUM SAMSUNG 55H6500 TV Mİ UZUN UĞRAŞLAR SONRASINDA İADESİNİ YAPIP PARAMI İADE ALDIM ŞİMDİ DE YENİ TV ALMA ARAYIŞINA GİRDİM,

1- LG EG 910 OLED TV LOGO İZİ KRONİK SORUNUNA RAĞMEN TERCİH EDİLEBİLİR Mİ?
    2- LG 55 UF 950 MODELİNİ 6.268 TL BULDUM O FİYAT VERİLİR Mİ.FAYDA FİYAT MAX SİZCE NASILDIR.
    3- LG 60 UF 850V 5.499.-TL BULDUM FAYDA FİYAT MAX SİZCE NEDİR.

YUKARIDA BELİRTİĞİM TV LERDEN SİZCE HANGİSİNİ SEÇMELİYİM.YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKÜR EDERİM.
  • Arkadaşlar yaklaşık 3 aylık inceleme sonucunda cok uygun bi fiyata bugün 55x8505c aldım 55x8505c aldım siirte kalıyom burda dostum olan bir televizyoncu arkadaşım saolsun alışveriş yaptığı yerlerden birinde bana aldırdı fiyat olarak 4050 tl sony garantili tv bugün yola cıkıyo nasipse cuma veya cumartesi elime ulaşır arkadaşlar açıkcası tv konusunda okadarda iyi değilimdir bana test yapmam gereken şeyleri söylerseniz test etmek içinde video lar vardı onları nasıl bulurum ve sizden ricam 2 cocuğum var 3d gözlük almak istiyorum ikisinede hangi gözlükleri tavsiye edersiniz
  • Arkadaşlar eski tüplü televizyonum bozuldu simdi bana 1500 liraya kadar 4 kisilik aile icin tv tavsiyesi olan varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

7 serisinde; 3D var, CMR (Clear Motion Rate) , 100 hz panel, 20 W Subwoofer , USB 3.0 , 2 Tuner (Çift Alıcı) vs..
    bunların haricinde bir kaç da küçük özellik daha var.
    imkan varsa 55" alın derim ama 55 olacaksa 50 hz perişan eder. 100 hz olsun. mesela 4000 liraya 55ju7000
    ultra hd; izleme mesafelerini çok kısalttı.
    2.5 metreden felan izlenecekse sorun olmaz.

Arkadaşlar teşekkürler.
    Diğer forumu okuyunca iyice kafam karıştı.
    Diğer panelde ışık sızması-ölü pixel falan diyor alanlar.
    Almışken 100hz panel olsun diyorum.
    Sinir olduğum şu: 3-4 bin TL para öde.
    Sonra izle izle sinir ol.
    Kullandığım LG LA660s'e her maç izlediğimde lanet okuyorum.
    Bu alacağım televizyon da aynı olmasın diyorum.

48" alacağım kesin. Daha büyükleri mobilyaya sığmıyor.
    Acaba sony'e mi yönelsem?

• Herkese saygılar,

1 haftadır forumu yakından takip ediyorum ve kafam oldu çarşı-pazar. 10 gün sora evleneceğim ve tek eksiğim tv. 55'' 4k tv bakınıyorum uzun süredir. bütçem 4000 TL. Naçizane anlamayan birisi olarak araştırdığım kadarıyla Fiyat/performans olarak Samsung 55JU6070 yakın geliyordu. Ama Özellikle Dallas hocamın benim bütçemdeki arkadaşlar için 55JU700 önerdiğini gördüm ama ben 3D istemiyorum. Şimdi ben bu iki TV arasındaki nasıl bir modeli tercih etmeliyim.
  • frkmct19071988 F kullanıcısına yanıt
    illa 3d kullanmak zorunda değilsiniz.
    55ju7000 al , 2d izle, keyfine bak.
  • lordford50 kullanıcısına yanıt
    Yorumun için teşekkürler. Bir de şu 55JS7200 kafamı çok kurcaladı malum kristal ekran özelliğinden ama panel ve Hertz olarak ju700 daha ilerde heralde o yüzden almaya değer mi sizce ju7000 varken
  • 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.