Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2026. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.688.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20242025202620272028
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Jn-Snow

Teşekkür ederiö hocam tavsiye için güzel tv.
    Sizce bunla samsung 55nu7100 arasında hangisi tercih edilmeli şöyle bir arkadaşım 1 ay önce almış daha açmamış kapalı kutu 3900 gibi fiyata vericek bana ?
    Tercih sizin hocam kapalı kutu yakın arkdaşınızsa alın hocam
  • Şu forumun TV bölümünde toplasan panelden anlayan Geçek anlamda tavsiye veren 5 parmağın beşini geçmez
    Bunlar bir yana, TV bölümünde ve 2bin sayfaya ulaşan açtığım bu konu altında
    Benim dışımda panel teknolojilerini-Panel seçimlerini-Kafaya takılan meseleleri,
    en basit şekilde anlaşılması için "Örneklendirmeler/Benzetmeler" yaparak anlatan bir başka üye yok..
    Şimdi ben böyle yazınca iş egoya vs. bağlanıp yine çamur atılıyor, ancak bu durum gerçeği asla değiştirmez
    benim bu sözümü çürütmek isteyen, "meseleleri farklı şekilde irdeleyen ele alan bir başka üye var" diyen varsa
    TV bölümündeki tüm mesajlara göz atabilirler...

Yani uzun lafın kısası; Millet Tv seçiminin markalardan ibaret olduğunu sandığı,
    Mağazadaki satıcılarının "doğruları" söylediği sanıldığı bir dönemde,
    Siyah Peformansını-50,100 Hertz'i-VA Paneli-İPS paneli-İşletim sistemlerini vs. vs.
    En basit örneklerle en ince ayrıntısına kadar anlatarak, paylaşımlar yaparak,
    Bu bölümde ciddi Bir farkındalık yarattım..
    Benim tüm bu söylemlerim nerdeyse şimdilerde tüm forumdaşların dilinde.
    Kaldıki yine zamanında, bu konuların Profesörüyüm diyenler dahi,
    bu güne değin "tek bir tane" iddiamı dahi çürütemeyip
    yine zamanla tüm savunduğum konularda tek tek dediğim yere geldiler,
    "sen haklıymışsın" diyerek gelmeye devam ediyorlar..

Şahsımı bilen zaten biliyor
    Ben bunları sırf bana inanasınız diye yada yine itham edildiği gibi egomu tatmin etmek için yazmıyorum,
    üşenmeyen ve benim bu tezlerimi çürütmek isteyen açar geçmiş mesajlarımı okur, hepsi orada duruyor.
    Benim üzüldüğüm şey Ortada gerçek anlamda bunca emek varken, bu emeğe saygı duyulmaması..
    Bırakın saygı duymayı, daha henüz Kimin kim, neyin ne olduğunu bilmeyen, panellerin P'sinden dahi anlamayanlar
    "daha dün bizden tavsiye isteyenler" bir anda çıkıp çeşitli ağır ithamlarla tarafımıza hakaret ediyorlar..

İnsanda biraz Allah korkusu ve emeğe saygı olsa böylesi ithamlarda bulunulmaz...

• Hocam almışken 50UK6950 mi alım yoksa 50UK6470 mi arasında kumandayı da alınca 500 TL fark oynuyor ne yapım sizce yada samsung 50NU7400 mu çok karıştı kafam samsung kenar LED LG ler direk led yardım lütfen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • satıcılara asla ama asla güvenmeyin.. Araştırın deneyin görün öyle kararınızı verin.
  • dallass kullanıcısına yanıt
    dallass bey selamlar,
    acaba bana destek olabilir misiniz tavsiye açısından,
    49 ila 50 inç 3500-4000 tl aralığında bir tv bakıyorum.
    Samsung 49NU7100 ile Philips 50PUS7303
    Değerli yorumlarınız için teşekkürler.
    Başka bir model tavsiyeniz varsa tavsiyelere açığım.
  • Biraz önce MM'den Şubat Festivali kampanyasından 49XF8577 sipariş ettim. 4799 TL'den sepette %5 indirimle 4598 TL'ye geldi. Outlet ürün değildi. Ben aldıktan sonra tükendi. İyi fiyat değil mi arkadaşlar?
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-49xf8577-49-123-ekran-uydu-al%C4%B1c%C4%B1l%C4%B1-android-smart-4k-ultra-hd-led-tv-1180043.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hyperborea61 -- 19 Şubat 2019; 13:41:15 >

• hyperborea61 H kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun, sorunsuz, güle güle kullanın...

Sizin aldığınız ürünün piyasasını bilmiyorum ama takibimde olan ürünlere şöyle bir baktım da ekstra indirimli hali bile piyasadan daha pahalıya geliyor. Nasıl indirim bu anlamadım. Yersen hesabı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Sağolun. Ürünün piyasası şöyle;
    https://www.epey.com/televizyon/sony-kd-49xf8596.html

xf8577 ile xf8596 aynı ürün. Sadece renkleri farklı. 8596 siyah iken 8577 metalik gri.
    Takibinizdeki ürünleri bilemiyorum ama benim aldığım televizyon VA panel, 100 Hz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam sen yapma bari bu sorun bu yıl çıkan tüm samsung modellerde var edge led olan diğer markalardada dimmin ayarı kapatılmadığı sürece onlardada oluyor
    Zor olmuyor mu iki hesap arası yazışma.

• Hocam almışken 50UK6950 mi alım yoksa 50UK6470 mi arasında kumandayı da alınca 500 TL fark oynuyor ne yapım sizce yada samsung 50NU7400 mu çok karıştı kafam samsung kenar LED LG ler direk led yardım lütfen

• eXtremeReVenge44 kullanıcısına yanıt
    Araştırmalarım sonucu en iyileri bunlar kardeş. Bizde kararsızdık bu 2 haftadır arayış içindeydik bu ikisinden birini alacağız.

Sony 49xf8596 5000 tl filan indirimli bulabilirsen
    Sony 55xf9005 6600 TL filan
  • lori2 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam. 55xf9005 güzel cihaz fakat bütçemi aşıyor. Başka alacak doğru düzgün tv de bulamadığım için şu anlık tv alım işini durdurdum diyebilirim. Parayı denkleştirirsem veya içime sinen bir tv bulabilirsem alacağım. Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler listeme ekledim bu tv yi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Mahsusmu yapıyorsunuz kardeşim
    Ben henüz bi kaç sayfa önce "Bir deli kuyuya bir taş atmış..." örneği vermedimmi, video paylaşmadımmı...
    Yine söylüyorum internette eşi ve benzeri olmayan "tek bir tane" hatalı bir filme ait bir videoyu aklı başında bunca insan kaale alıp nasıl inanıyor akıl alır gibi değil

İşin vahim yanı ise sırf bu "yanlış" bilgi yüzünden 55NU8000 gibi 6000 bandına kadar performans babında türünün tek örneği olan bu panelden vazgeçmek

Alın size alt yazılı bir film varmı bir sorun yok...

Alıntıları Göster
    nu8000'de netflix izlenmez. Yanlış yönlendirmeyin insanları.
    Aşağıdaki videolardan ve verdiğim yabancı sayfadaki linkten görebilirsiniz.

Google translate ile çevirmeniz lazım sayfayı.İbranice
    https://www.htmobile.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=310305&postdays=0&postorder=asc&start=0

• Tv’ler artık çok smart ya hani , medya oynatıcılardaki gibi altyazı rengi, boyutu...vs seçeneği yok mu? Ya da bu seçenekler netflix’de yok mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    RNNN kardeşim, Mesajındaki şu son paragrafına ithafen yazıyorum;
    Arkadaşlar mı?
    Hangi arkadaşlar?
    Hani şu, kendilerine hiç bir çıkar beklemeden geceli gündüzlü yardımcı olduğumuz Arkadaşlarmı!
    Hani bizlere saldıran şu topu topu 2-3 gereksize karşı
    "tek bir" cümle dahi destek mesajı yazma gereği hissetemeyen Arkadaşlarmı!
    Yahu elbette mecbur değiller ancak, devamlı balını yedikleri bu kovanı ve arılarını korumak adına
    igüdüsel olarak insan sadece bir kaç cümledemi yazamaz.
    Bu süreçte; bırak aslında olması gerken onlarca mesajı "tek bir" tane dahi destek mesajı görseydim,
    Yardımseverliğe olan inancım pekişir ve ben bunlara yine kök söktürürdüm...
    Biliyorsun zamanında ben bu 2-3 kişinin en azılı ağababalarını yola getirmiş adamım
    Bu kişileri paneller konusundaki yıllanmış tecrübelerimle "Sulu dereye götürür susuz getiririm"
    Ve her türlü ithamlarına karşılık sayfalar dolusu yazabilir, bunları yola getirebilirim,
    bu benim için basit bir şey ancak tüm bunlar ne için kimin için?
    Devamlı isteyen ancak vermeye gelince yüz çeviren Forumdaş dediklerim,
    Yada bizler gibi Forum emektarlarını görmezden gelen Yönetim içinmi?
    Benim şu son sayfalardan şahsım adına tek çıkarımım;
    Topu topu 2-3 gereksizin ara ara konuya girip tarafımıza ettikleri onca hakaret vs. değil,
    Bu süreç(ler)de hissettiğim tek şey Koskoca bir Kırgınlık..

Yav boşverin dallas hocam ben sen ve senin gibi ustalar sayesinde hiç anlamazdım tv panellerinden bana va paneli öğrettiniz sayenizde geç te olsa verdğim paraya kaliteli ürün aldım içim rahat bir şekilde şimdi anldım misal en basitinden siyahın flime ne çok şey kattğını hepsi sen ve diğer ustalrın sayesinde takılma böle boş şeylere he de geç bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sebastiansyzmanski -- 19 Şubat 2019; 22:57:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    hocam ben size zamanında söylemiştim bu durumu ben sizin yerinizde olsam zaten yazmazdım konuya yönetimde çıt yok kimsede çıt yok işini gören gidiyor daha uğramıyor konuya zaten eee hem insanlara yardımcı olup hemde bu tiplerle neden uğraşacaksınız bırakın konuyu lg satıcıları televizyonun t sinden anlamayan adamlar doldursun gitsinler beş para etmez modelleri alsınlar madem iyilikten maraz doğuyor ne diye kendinizi yoruyorsunuzki..
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam ben size zamanında söylemiştim bu durumu ben sizin yerinizde olsam zaten yazmazdım konuya yönetimde çıt yok kimsede çıt yok işini gören gidiyor daha uğramıyor konuya zaten eee hem insanlara yardımcı olup hemde bu tiplerle neden uğraşacaksınız bırakın konuyu lg satıcıları televizyonun t sinden anlamayan adamlar doldursun gitsinler beş para etmez modelleri alsınlar madem iyilikten maraz doğuyor ne diye kendinizi yoruyorsunuzki..
    Sende bir emektarsın, onca ceza/lar yemene rağmen
    Peki "sen niye uğraşıyorsun" diye bende sana aynı şeyi diyesim geldi kardeşim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Şubat 2019; 21:29:33 >
  • Yaklaşık 1-1.5 yıldır şu konuyu hergün takip ediyorum her ne kadar aktif olmasamda sessiz ama devamlı takip edenlerdenim. bu süreçte Dallass ve Rnnn arkadaşların tavsiyeleri öyle ya da böyle doğruya götüren tavsiyelerdir. Ve belli aralıklarla türeyen bu 2-3 kişilik grup konuyu baltalamaktan başka hiç bir işe yaramamaktalar. Konuyu ve bilgi sahibi olanları rahat bıraksanız da insanlar sağlıklı bilgi almaya devam etse ne dersiniz ? Ya da onlardan daha iyi iseniz siz onlar kadar aktif olup sahip çıkın bu konuya.. siz bilgilendirin insanları siz doğruları somut şekilde sunun insanlara .. arada bir meydana çıkıp ortalıgı karıştırmaya gerek yok. Bu konuya girenlerin %80 i dallass ve Rnnn için giriyordur . Dallass ın konudan çekildigi zamanlarıda gördük onu bunaltanların amacı meğerse bilgi vermek degilmiş dallassı bezdirmekmiş . O gittikten sonra forumda onu bezdirenleride göremedik ? Gene türemişler ama bu sefer susan herkesin konuşması gereklidir.

Bu konu sizle ve bilgilerinizle güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guasar -- 19 Şubat 2019; 21:35:50 >

hocam ben eskisi kadar aktif değilim artık o gece 1 de bile telefonla yardım işlerini gün içinde işimi boşlayıp yazmayı vs bıraktım artık zamanım olursa aklıma gelirse girip bakıyorum birşey yazılması gerekiyorsa yazıyorum sizin gbi kaldığım yerden devam değil yani bence sizde aynısını yapın bu gereksizler için ne kırılmaya ne can sıkmaya nede vakit harcamaya değmiyor :)
  • 
Sayfa: önceki 20242025202620272028
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.