Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri || Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: @BJK@, witamin01 Daha Az
2 Kayıtlı Üye, 5 Misafir Kullanıcı, 6 Masaüstü Kullanıcı, 1 Mobil Kullanıcı ( 1 Mobil Cihaz )
47.813
Cevap
761
Favori
2.356.052
Tıklama
Giriş
    6655 Mesaj

Seninle aynı fikirde olduğumu sony için "siyah perde" örneğiyle zaten vermiştim
    öyle olmasa gidip samsung mu9000 almazdım
    bende şöyle canlı ve berrak renklerden/görüntülerden yanayım
    Bunuda sağlayan neredeyse tek marka samsung...

Madem düğünün var (Allah tamamına erdirsin) 50nu7400 işini fazlasıyla görür
    ki günümüzde velenmek zor iş çok para lazıım sana çooook
    |
    |
    Emre9110 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Baxı

Aslında detaycı bir teknoloji araştırmacısı ve tüketicisiyim. Uzun süredir tv konularına bakmıyordum son gelişme ve teknolojilere hakim değilim. Ama ev de 10 yıldır Samsung kullanan en yakın arkadaşlarımdan birine 5 yıl önce LG aldırmış ve onuda dolaylı olarak bolca kullanmış birisi olarak en son tecrübem yine en yakın diğer arkadaşımda Sony tecrübesi yaşadım bence sony gerçekten güzel görüntü veriyor . Şu amblight özelliğini Sony de verse kesinlikle düşünmem Sony belki sonra Samsung alırdım . Ama Tv yi oyun konsolu bağlayıp oyun oynamak ve film izlemek için kullanacağım . Bu noktada o ışıklar beni avlıyor gibi :)

Ama yeterli bilgi ve destekle uzaklaşabilirim

Sizin 5000 Tl ve altında 55 inch ve üstü öneriniz ne olurdu yada önerileriniz ? PS4 ve film için

Bu arada cevap ve ilginiz için size teşekkür ederim .

Alıntıları Göster
    Yahu şu 5000 "günümüzde" 55 inç için öyle pis bir rakamki sorma gitsin
    49 inç desen iş kolay ama 55inç için bu bütçe bela
    yani yukarı tükürsen bıyık aşağı tükürsen sakal hesabı
    bu yüzden benim sana (bazıları sevmesede) samimi bir tavsiyem var
    tv dediğin gömlek değişir gibi değişmiyor, 5-7-9 yıl kullanılacak bir panel alıyorsun
    gel yak şu gemileri ve yarın gidip bir
    Samsung 55nu8000 al ve bana tşk. et

Şansa bak, tam sana söylemek için acaba şuan 55nu8000'in fiyatı nedir diye bir bakayım dedim
    trendyol sanırım kampanya başlatmış 5469 tl..

https://www.trendyol.com/samsung/55nu8000-55-premium-uhd-smart-tv-2018-p-3104219?boutiqueId=305254

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 17 Şubat 2019; 0:38:5 >

Nisan ayı sonunda nasipse düğünüm var o tarihe kadar bu ürünü iyice inceleyecegim hatta mağazada denemeye çalışacağım.

O ara belki bir kampanyaya denk gelirim.

Listeye ekledim.

Teşekkür ederim.

İnceledikce yorumlarımi yazıyor olacağım.

Ve son olarak karar ve sonrasında aldığım ürünle ilgili yorumları yine mutlaka yazacağım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2449 Mesaj

Amin Allah razı olsun dallas.

@RNNN patlak renkleri düzeltmek için tv yi alınca desteğinizi alırız artık :)
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör RNNN
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
  • Yüzbaşı
    397 Mesaj

Kardeşim iyi günler bu televizyon tavsiyesi başlığında baya bi sayfalar dolusu yazı okudum can hıraş diğer arkadaşlarada yardım etme çabasında olduğunu görüyorum ama orda 5000 6000 yazan arkadaşlar kadar bütçem yok max 3000 3500 civarı bir ücret ödeyebilirim aklımda iki soru var birincisi 4k ucuz bir markanın tv sinimi almalıyım yoksa full hd daha düşük model iyi bir markamı almalıyım evimde iyi özellikleri olan bir pc ve 100mb gibi yüksek hızlı internet mevcut televizyonu odanın duvarına asıp yataktan film dizi izlemek istiyorum arada 2 2,5 metre mesafe var 4k film indirmek kolay aslında öyle bir alım yapsam iyi olur sence hangi boy ve hangi modeli takip etsem iyi olur genelde tv den normal yayın pek izlemiyorum internetten dizi film takip ediyorum onları izlemeyi düşünüyorum tv de şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

yukarda arkadaşın birisi a101 de 43nu7100 televizyondan bahsetmiş fiyatı uygun 9 taksidede avantajlı oluyor ne dersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archeuscaine -- 17 Şubat 2019; 2:14:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass

Bugünlerde kendimi hıyar gibi hissediyorum

Hani dilim dilim doğrasalar beni

Marmara Ege Karadeniz ve hatta Akdeniz cacık olur diyorum
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj

Sadece dış görüntüsü sebebiyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: archeuscaine

Kardeşim iyi günler bu televizyon tavsiyesi başlığında baya bi sayfalar dolusu yazı okudum can hıraş diğer arkadaşlarada yardım etme çabasında olduğunu görüyorum ama orda 5000 6000 yazan arkadaşlar kadar bütçem yok max 3000 3500 civarı bir ücret ödeyebilirim aklımda iki soru var birincisi 4k ucuz bir markanın tv sinimi almalıyım yoksa full hd daha düşük model iyi bir markamı almalıyım evimde iyi özellikleri olan bir pc ve 100mb gibi yüksek hızlı internet mevcut televizyonu odanın duvarına asıp yataktan film dizi izlemek istiyorum arada 2 2,5 metre mesafe var 4k film indirmek kolay aslında öyle bir alım yapsam iyi olur sence hangi boy ve hangi modeli takip etsem iyi olur genelde tv den normal yayın pek izlemiyorum internetten dizi film takip ediyorum onları izlemeyi düşünüyorum tv de şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

yukarda arkadaşın birisi a101 de 43nu7100 televizyondan bahsetmiş fiyatı uygun 9 taksidede avantajlı oluyor ne dersin
    Bu saatten sonra 3-3500 gibi bütçelerle fulhd almak parayı çöpe atmak demektir,

Heleki 100mb interneti olan bir yere fullhd bir panel düşünmek teknolojiye hakarettir..

Bütçen fena değil 43 inç alıp sonra pişman olma!

Samsung 49nu7100

Lg 50uk6470

panelleri canlı görme/kıyaslama şansın varsa birinden birine karar kıl...

Orijinalden alıntı: Ex1st

Hocam 55” curved alıcamda samsung 55MU7350 hakkında görüşlerin nedir ? Max 5.000₺ verebilirim.
    Çıktığı günden beridir curved yani yamuk tvlere karşı çıktım

Kaldıki bu bir hevesti geldi geçti, yani şimdiye değin bu konudaki tüm olumsuz görüşlerimde haklı çıktım.

Bu anlamda, eğer ekranda saha çizgileri gibi düz olması gereken TÜM çizgilerin "iç bükey" gözükmesini istiyorsan(ki çok can sıkıcı) curved al,

Ancak en başından beri önermediğim gibi sanada curved panel önermem..

Gelelim şu Ebat-Fiyat-Performans beklentilerine

5000 bütçe için üst mesajlarımda zaten gerekli açıklamayı yapmış ve bu bütçe için "çok pis bir rakam" olarak ifade etmiştim

Bu bütçe "performansa ramak kala" cinsinden

Bu yüzden sana tavsiyem şu;

Yamuk tvyi salla gitsin, Bütçe konusunda (5000) ise denizi geçip derede boğulma

Samsung 55nu8000 5449 tl.

https://m.trendyol.com/samsung/55nu8000-55"-139-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-3104219?boutiqueId=197653

|
    |

Orijinalden alıntı:

Babam için 32 inch bir led tv almak istiyorum ve çokta para vermek istemiyorum ne yapmalıyım?
    Mahallenizdeki üç harfli marketlerdeki modeller değerlendirilebilir

|
    |

olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi...

“Ümitvar olunuz! Şu istikbâl-i inkılâbat içerisinde en gür seda İslâm’ın sedası olacaktır”
  • Yüzbaşı
    669 Mesaj
    49-50 inc tv bakıyorum. 4k istersem 3600 e kadar çıkıyor fiyatlar, full hd'lerde gene 3000 civarı pek bir fark yok.

LG 50UK6470PLC
    Samsung 49NU7100 dediğim fiyatlarda olan modellerde bunlar. gene de fiyatlar çok geliyor bana daha ekonomik bir tavsiyesi olan varsa beklerim.
    |
    |
    Arkadaş ben anlamıyorum neden 32 inç de adam gibi 4K bir tv yok. Salona 55 alacağım ama küçük odaya 32 inç koymam gerekiyor yer nedeniyle ama 32 inç 4K adam gibi bir tv yok yahu. Vallahi mecbur sırf bu yüzden 32 inç 4K monitör alacağım tv yerine oda da PC ile bunu kullanacağım.

|
    |
  • Yüzbaşı
    549 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

49 inc lerde 5000 tl ve altı olarak yine 49nu8000 iyimidir sanirsam suan fiyati 5050tl felan

Alıntıları Göster
    5000 tl vereceksen en iyi ürün
    49xf8596 (alternatifi yok)
    çünkü 100hz panel
    çünkü 10 bit VA panel
    piyasanın en iyisi

49nu8000 50hz'dir.

5000 tl vereceksen bildiğim kadarıyla bazı sony center lar 49xf8596'yı 4900'e kadar nakit 5100-5200 seviyesin de de taksitle veriyorlar.

ps4 ve film için ben olsam 55xf9005 alırdım lakin bütçen ona elvermiyor, bu sebepten 49xf8596 va panel ve 100hz olduğu için ps4 de ve filmler de ki sony en doğal rengi veren markadır 55" dandik bir tv ye 5000 vermektense ekranı küçültüp çok daha kaliteli bir tv alırdım.
    zamanın da samsung 55f8000 kullandım aynı anda 4sony 40w905 tv'de vardı. ps4 performancı sony'nin yanında rezalet. karanlık sahnelerde samsung'da hiçbirşey göremiyorsun. renkler çok abartı olduğu için detyalar kayboluyor ve insan yüzleri sanki fondoten sürmüş kadınlar gibi oluyor.
    |
    |
    Baxı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: numberten_ank

5000 tl vereceksen en iyi ürün
    49xf8596 (alternatifi yok)
    çünkü 100hz panel
    çünkü 10 bit VA panel
    piyasanın en iyisi

49nu8000 50hz'dir.

5000 tl vereceksen bildiğim kadarıyla bazı sony center lar 49xf8596'yı 4900'e kadar nakit 5100-5200 seviyesin de de taksitle veriyorlar.

Alıntıları Göster
    Aynen öyle katılıyorum size hocam sonuna kadar söylediklerinizde haklısınız.
    |
    |

Biraz değil baya bi patlak renkler samsung'da. bu yüzden detay sıfır, ayrıca 55xf8577'nin karşılığı samsung da 55nu8000 yanlış kıyas. nu7400'ü bence xf7596 ile kıyasla ve nerdeyse aynı fiyatlara alabilirsin ikisini de, fark ödemezsin.
    |
    |
    Emre9110 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı:

Hocam bu neyin puanlaması?

rtings'den almışsın anladığım kadarıyla bunu,
    ama hangi tür gösterimin puanlaması. (film'mi, oyunmu, normal yayınmı vs.)

Neden insanlara yanlış bilgi veriyorsun?

rtings'e göre tüm testlerin yapılara bütün yayınlarda (karmada ) en iyi performansı veren cihaz
    Sony AF9'dur
    Sonra ki sırayı LG C8, B8 VE sony AF8 alır.

mesela senin koyduğun fotoda ki Q7FN karma da 82 puan alır.
    https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q7fn-q7f-q7-2018

Sen Anladığım kadarıyla biraz Samsung fanısın.
    Bence burda biraz şeffaf olmak iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi numberten_ank -- 17 Şubat 2019; 15:39:53 >

Bence de 55xf8677 ile 55nu8000 i kıyaslayamazsın biri IPS biri VA panel. Puslu sony'i tercih etmek bana göre mantıklı değil. Konsol ve PC bağlayacaklar için tek seçenek ama.
    |
    |
    numberten_ank kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    İşlemci: Intel i7 4790K | Anakart: Gigabyte Z97X Gaming 5 | İşlemci Soğutucu: Corsair H100i v2 Extreme Performance | Ekran Kartı: Asus Rog Strix Gtx1070 O8G Gaming 8 Gb GDDR5 256 Bit Dx 12 | SSD: Samsung 850 Evo 250 Gb | Ram: Corsair 2x8 Gb Vengeance Pro 1866 Mhz C9 1.5V | Monitör: Asus VG248QE 24" 144 Hz 1 ms Full HD | Kasa: Corsair Carbide 400C + Evga Supernova 850W G2 Full Modular PSU | Klavye: Logitech Gaming G710 | Mouse: Logitech G502 | Ses Sistemi: Logitech S220 2.1 | Kulaklık: Corsair H1500 7.1/Platronics Gamecom 780 7.1 | İşletim Sistemi: Windows 10 Pro 64 Bit |
  • Teğmen
    130 Mesaj
    İyi forumlar. Şu seçenekler arasında kaldım ve cidden çok kararsızım. Bütçem 6000tl. Televizyonu günlük kullanım ve film için aliyorum.

Lg 55UK7550PLA

Sony KD-55XF8505

Samsung 55NU8000

Lg 55SK8100 (bütçemi biraz aşıyor fakat kesin karar verirsem bu fiyatı zorlayabilirim.)

Arkadaşlar samsungun tasarımı, panel hızı hoşuma giderken lg nin kumandası, sesli komutu, işletim sistemi hoşuma gidiyor. Şuan 55nu8000 çok mantıklı duruyor fakat dts, divx gibi eksikliklerinin olmasını sorun ediyorum. Birazcık takıntılı birisiyim. Film izleyeceğim zaman, web de gezerken sıkıntı çıkarırsa bu kadar parar vermemin hicbir anlamı kalmaz. Şimdiden teşekkürler.

• Binbaşı
    1623 Mesaj
    32" boyutunda ve maksimum 1500 TL fiyatı olan Full HD (1080p) televizyob tavsiyesi verebilecek var mı?

Vestel 32FB5000 nasıldır mesela?
    |
    |
  • Yarbay
    6655 Mesaj

eXtremeReVenge44

Bazılarının idrak etmeleri için biraz mizansenle meseleyi şöyle anlatayım;

55 inç ve 6000 bütçe kriteri ile "günümüzde" amuda kalkıp panel arasak

100 hz. ve VA panelli Samsung 55nu8000 eşdeğerinde bir başka panel bulamayız, çünkü yok..

Varsa yoksa ya 50 hz. Yada çöplük kontrast oranlara sahip cİPS paneller var...

Samsung, sırf miadını doldurduğunu düşündüğü dts'den vazgeçti diye

55nu8000 gibi performanslı bir modelinden vazgeçilmez...

Tizen ise günümüzdeki en iyi işletim sistemlerinden birisidir...

VA panel

Samsung 55nu8000

İPS Panel

Lg 55uk7550

Lg 55sk8100

Sony 55xf8505

İps panelli Lg 55sk8100 modeli için yakın zamanda kaleme aldığım bir yazı;

Arkadaşlar 

Aşağıda yer alan panel teknolojileri hakkındaki incelemelerim şahsi görüşümdür 

İsteyen kaale alır isteyen almaz... 

Bu hafta sonu yakın bir aile dostunda iki günlüğüne misafirlikteydim 

Ve tahmin edin bakalım henüz bir kaç gün önce aldıkları ve kullanmaya başladıkları 

TV'nin Marka/modeli neydi? 

İPS panelli bir LG 55SK8100 

Yıllarca şiddetle karşı çıktığım ve kısa süreli bir kaç ev deneyimini saymazsak 

sürekli mağaza ortamlarında incelediğim İPS panelli ve yüksek segmentli bir modeli 

"bir ev ortamında" ilk defa iki gün boyunca, sırf bu panelle ilgili varsa ön yargımı yıkmak için, 

inanın misafirlikte olması gereken muhabbetleride bir kenara bırakıp, bu panelle ilgilendim 

Sonuç ne biliyormusunuz? 

Sonuç 10 üzerinden koskoca bir sıfır.. 

Meğer ben yıllardır bu İPS panellerle ilgili karşıt görüşlerimde nede haklıymışım 

Böyle bir Kontrast 

Böyle bir Siyah performansı 

Böyle bir Görüntü yok 

Referansım olan bir VA panel Samsung 55MU9000 kullanıcısı olarak söylüyorum 

bu ilgili İPS panel/ler sırf görüntü vermek için veriyor,hatta verdiğini sanıyor inanın dahası yok 

Ben dahi bu kadarını 8 segment bir panelden beklemiyordum, 5-6-7 segmentleri düşünemiyorum 

Yahu bırakın yöresel uydu yayınını, belki bununla alakalıdır diye, 

Youtube'den 4K içerikler açtım, açmasına açtım ancak bu izlediğim yayın 4K mıydı yoksa 1K mıydı bilemedim 

Hatta sonradan görüntü ayarlarını gözden geçirip canlı moda dahi aldım sonuç küçük farklarla aynı oldu. 

İPS panellerle ilgili tamda üzerine basa basa vurguladığım gibi, panelde kontrast olmadığı için 

sıradan kullanıcılarca o güya doğal diye vurgulanan ancak benim gözümde bu panelde, 

soluk, mat ve bir o kadar berrak ve net olmayan buğulu bir görüntü alıyorsunuz.. 

Karanlık sahnelerden zaten hiç bahsetmek istemiyorum, vasat ötesi 

her zaman dediğim gibi ön plandaki karakter ve unsurlar yukardaki şekilde görülebilirken, 

çok daha önemli olan arka plan kömür karası bildiğin kara delik hiç bir şey yok, 

Bahse konu İPS panel ve sahibi olduğu VA panelli MU9000'i görüntü babında kıyaslayınca, 

ki buna kıyaslamak denirse, VA panel renkli, İPS panel siyah beyaz bir televizyon :) 

Şu benimde sıralamada birinci sıraya koyduğum WEBOS işletim sistemine gelirsem; 

Samsung Tizen ile arasındaki fark sadece, 

LG'de Yapay zeka diye adlandırılan sistemin türkçe dil deteğine sahip olması, 

Buna yaklaşık mikrofonlu ses kontrollü Samsung'un türkçe dil desteği olmaması, 

bu lisan haricinde webos ile tizen arasında stabilite açısından bir far göremedim. 

Bir başka özellik olarak ise, ekranda LG'de sihirli kumanda yani air mouse imleci olması, 

Bu air mouse kumandanın samsung'da olmaması, evet air mouse kullanım açısından çoğu yerde 

rahat ve pratik bir kullanım sunuyor ancak olmazsa olmaz bir özellik değil... 

her marka panelde olsa iyi olurdu :) 

Arkadaşlar en başında dediğim gibi bunlar tamamen bireysel görüş ve incelemelerimdir 

Sonuç olarak renkler ve zekler tartışılamaz, herkesin kendi görüşü farklı olabilir saygı duyarım 

Ancak özellikle "İPS paneller ve GÖRÜNTÜ" konusunda önde gelen tüm inceleme siteleri, 

forum ve kullanıcıları birebir hep aynı şeyi gösteriyor ve söylüyorlar... 

|
    |
    eXtremeReVenge44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Bey Azura
Mobilya Takımları
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.