Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (2013. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ex-kuzey Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü2 Mobil
5 sn
87.723
Cevap
1.322
Favori
4.669.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
220 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
82. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 20112012201320142015
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zinedine_zidane

Selam arkadaşlar; SAMSUNG 43NU7100 , PS4 pro ve Film için üzer mi? Yakın mesafe kullanımı olacak.
    @dallas hocam, bu amaçla kullanımda işime yarar sanırım, alıyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar limitim 7500.Bana Tv önerebilir misiniz ? 1 haftaya alacam kesin.Lg55sk8100 bakıyordum sonra Samsung q6 bakınca kafam karıştı pekte anlamıyorum

• dallass kullanıcısına yanıt
    Çok takıntılı olmaktan başka bir şey değil bence dallas hocam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba

2013 yılında Türkiye'ye ilk gelen 4K TVlerden birini aldım (sony 55x9005) .Bu aralar kaşıntı başladı 65 veya 75 inc arası bir tv almak istiyorum.XF90 serisi çok güzel ama korkum 3 seneye kadar 8K çıkar yaygınlaşırsa kaşıntı tekrar başlar :)
    O yüzden üstadlara sorum şu,70xf8305 çok güzel bir panel gibi gözüküyor ama panelin Xf90 serisine göre yarı yarıya parlaklık farkı var.Ayrıca 8bit+FRC olması eksi puan (bu konuda yabancı forumlarda karşıt görüşler var,kimi video veya resim işlemeyeceksen 10bit'e çok gerek yok diyor.Kimi 8bit+frc aslında 10bitten çok 8bite daha yakın diyor.Panel üreticileri ise biz FRC kullanarak olayı %90 civarında çözdük iddiasında,bu noktada Sony'nin yazılım konusundaki yetkinliğine güvenmiyor değilim),TV'yi çoğunlukla 4k 10bit hdr filmler izlemek için kullanacağım.Sizce bu panel beni keser mi? yoksa biraz daha bekleyip XF90 serisini alıp en az 5 sene kullanmalı mıyım?
    Tabii ki başka tavsiyelere de açığım.

Teşekkürler

@dallass
    @lordford50
  • direkt led ile edge led neye göre tercih edilmeli
  • Gerçekten mükemmel tv öneren hocalarıma çok teşekkür ederim

Yalnız 2018 nu serilerinde smart ip tv kaldırılmamışmıydı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cheem

direkt led ile edge led neye göre tercih edilmeli
    Cevaptan önce
    Soruna soru ile karşılık vereyim
    Panel ihtiyacınmı var
    Varsa ebat fiyat kriterlerin nedir?

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Maviay Sen hangi paneli almıştın?

Benim ismim Maviay mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Maviay Sen hangi paneli almıştın?
    quote:

Orjinalden alıntı: bluemoon Benim ismim Maviay mı?

Bu kadar kuruntulu olduğunu düşünmek dahi istemiyorum,
    Altı üstü üye adının türkçe karşılığını söyledim ne var bunda hakikaten anlamadım

Aldığın veya almayı planladığın paneli yazmanı bilhassa istedimki o konuda sana daha tatminkar bir cevap verebileyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 13 Şubat 2019; 19:1:0 >
  • Hayırlı olsun gülerek kullan...

• quote:

Orijinalden alıntı: ramm256

Merhaba

2013 yılında Türkiye'ye ilk gelen 4K TVlerden birini aldım (sony 55x9005) .Bu aralar kaşıntı başladı 65 veya 75 inc arası bir tv almak istiyorum.XF90 serisi çok güzel ama korkum 3 seneye kadar 8K çıkar yaygınlaşırsa kaşıntı tekrar başlar :)
    O yüzden üstadlara sorum şu,70xf8305 çok güzel bir panel gibi gözüküyor ama panelin Xf90 serisine göre yarı yarıya parlaklık farkı var.Ayrıca 8bit+FRC olması eksi puan (bu konuda yabancı forumlarda karşıt görüşler var,kimi video veya resim işlemeyeceksen 10bit'e çok gerek yok diyor.Kimi 8bit+frc aslında 10bitten çok 8bite daha yakın diyor.Panel üreticileri ise biz FRC kullanarak olayı %90 civarında çözdük iddiasında,bu noktada Sony'nin yazılım konusundaki yetkinliğine güvenmiyor değilim),TV'yi çoğunlukla 4k 10bit hdr filmler izlemek için kullanacağım.Sizce bu panel beni keser mi? yoksa biraz daha bekleyip XF90 serisini alıp en az 5 sene kullanmalı mıyım?
    Tabii ki başka tavsiyelere de açığım.

Teşekkürler

@dallass
    @lordford50
    8K için 3 sene değil 3 ay beklemene dahi gerek yok
    Bir iki aya raflarda
    SAMSUNG 65Q900R 8K

Ha o 8K bütçesi beni zaten aşar dersen sana önerim 5 inç taviz ver(ki 5inç çok büyük bir etki etmez) ve kesinlikle 9 Segment
    SONY 65XF9005 modelini al, bu model seni kesmez seni asar :)

Eyvalah hocam tavsiyeleriniz sayesinde va panelle tanıştım cidden siyahı özlemişim en basitinden

• Hangi tv bu hocam

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Peki hocam 6000 tl civarı siz hanhi tv yi önerirsiniz. Kullanım mesafesi 3metre amaç playstation 4 ve netflix 55 inc tercih

• fearless06 F kullanıcısına yanıt
    Ben konuda uzman değilim. Sadece araştırıp okuyorum. Ben bu fiyat aralığında kafama göre bir tv bulsam kendim alacaktım :)

• fearless06 F kullanıcısına yanıt
    55nu8000

• quote:

Orijinalden alıntı: fearless06

Peki hocam 6000 tl civarı siz hanhi tv yi önerirsiniz. Kullanım mesafesi 3metre amaç playstation 4 ve netflix 55 inc tercih
    55 inç olarak
    6000 bütçe için 55nu8000
    7000 bütçe için ise 55xf9005
    Bunların dışında aynı kriterde bir başka performanslı panel yoktur...

• Biliyorum bezdiniz belki benden ama 1-2 haftaya kurtulursunuz benden... Tam birini kaçırdım derken başka fırsat çıkıyor karşıma.

Şimdi arkadaşlar 2016 model (sanırım yazın piyasaya çıktı) LG 75UH855V modelini 11000 TL’ye alabiliyorum.

Bu tv hakkında görüşleriniz nelerdir? Zamanın gerisinde kalan bir model midir diyeceğim ama neredeyse 8 senedir 47Lw570s tv’yi geçen seneki panel tamiri( ufaklık sağolsun bozmuştu) dışında sorunsuz kullanmaya devam ediyorum. Şikayetim de yok, ikinci bir tv ihtiyacı doğduğu ve daha büyük ekran isteği olduğu için istiyoruz bunu...

Bu tv hakkında bilgi sahibi olan, tavsiye eden veya etmiyorsa neden etmediğini söyleyebilecek var mıdır?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_911

Hocam şikayet ettim. Cevap bekliyorum. Sizden isteğim şikayeti daha çok paylaşın ki insanlar bilinçlensin. Ona göre karar verip en uygun ve sağlam televizyonu alsınlar.

Kısaca ben yandım eller yanmasın!
    https://www.sikayetvar.com/lg/lg-markasinin-ve-televizyonun-arkasinda-durmuyor

Alıntıları Göster
    Bugün LG den haber geldi. Tv değişim talebim reddedilmiş. Tv de panel arızası varmış panel değiştirip geri göndereceklermiş. Televizyonun garantisinin bitmesine 6 ay kaldı. İnşallah düzgün bir şekilde tamir olur gelir de bir daha problem yaşamam. Çünkü garanti bittiği an arıza verirse çok masraflı olur. Benim de bu aralar maddi durumum hiç iyi değil. Duanızı ve iyi dileklerinizi eksik etmeyin

Son olarak televizyon alacak arkadaşlar iyi araştırsın (ve bana göre kesinlikle LG almasın!!!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsyn_911 -- 13 Şubat 2019; 22:11:27 >
  • 
Sayfa: önceki 20112012201320142015
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.