Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1974. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (2 Mobil) - 14 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.154
Cevap
1.337
Favori
4.694.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
92. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Son bişey daha sorayım hocam. Been tv yi şimdi alicam ama 7 ay sonra kullanicam. Yani kurulumu yaptirmiycam. Bu garanti kurulum yapılınca mi başlıyor yoksa akdigim tarihten itibaren mi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim, kovanımıza/konumuza ara ara saldıran bir eşek arı benzetmem vardı hatırlayanlar bilirler,
    Bu konu bal ürettikçe, üretemeyenlerin hep zoruna giderdi hala gidiyor..
    Ki zamanında yine sivri iğneli bir arının beni sokma çabalarına verdiğim karşılık/yanıt..

Biraz uzun olsada neyin niçin olduğunun kısa bir özeti aslında..

dallass 12 Şubat 2018 Pazartesi 01:23:15
    quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Son hız Samsung TV önermeye devam mı @dallas efendi... konunun adını Samsung TV tabsiye topiği yap da samsung düşünmeyen arkadaşlar gelmesin sende post kasma

Allah bereket versin işler tıkırında,
    Hem postumu kasıyorum hem para kazanıyorum daha ne olsun
    ne diyim kıskananlar çatlasın...

Bu arada istemedende olsa sizin işlerede biraz balta vurdum sanırım,
    şimdi siz işsiz kalmış boş boş oturuyorsunuzdur,
    madem boş oturuyorsunuz hiç olmazsa bişeyler okuyun yahu okumak iyidir insanı bilgi sahibi yapar,
    ee ne demişler çok gezenmi çok okuyanmı daha çok bilir, tabiki çok okuyan bilir değilmi.

Bakın burada dallass arkadaş, bazı zaafları olan arkadaşlara bilgi olsun diye
    tam okumalık bir yazı paylaşmış sizde okuyun tavsiye ederim...
    "Şu son sayfalarda görüyorumki,
    Sessiz kaldıkça
    İşin içini/özünü bilen aynı görüşlere sahip olan Arkadaşlarımıza,
    Çok değil 2 bilemedin 3 kişi,
    Verdiğimiz tüm kanıtlanmış verileri dahi görmezden gelerek,
    İllede ben haklıyım hegomanyasıyle saldırıyor, hakaret ediyor, linç etmeye kalkıyorlar.

Ben bu konu altında bunca yıl bunların ağa babalarını gördüm, sevisyesizlikte sınır tanımayan.
    Bir önceki sayfamızda bir iki konudaşımızın haklı sitemli mesajını gördüm,
    Birisi "yeni bir bilgi varmı diye ne zaman konuya girsem tatışma var" diyor,
    Diğeri ise (pekte öyle olmasada) "bu konudaki mesajlar kadar üslupsuz mesajlar hiç bir konuda görmedim" diyor
    Evet deniyor denmesinede bu kendini ve daha ne dediğini bilmezlerin,
    Çıkıp burada kendileri dahi zerre panellerden anlamadıkları halde,
    Forumdaşlara çok ama çok yanlış bilgiler verip, son derece anlış yönlendirmelerine göz yumup oturup sessizmi kalalım...

Ben elde kanıt veri olmadan bilgisizce "sadece benim dediğim olacak" diyenlere,
    sessiz kalmayacağımı bu konunun en başından bildirmiştim.
    Çıkmışlar hala ve hala "Profesyonel anlamda kullanıcılara göre"
    Kontrast, Yansıma, Bulutlanma vs. konusunda Çöplük olan İPS panelleri öve öve bitiremiyorlar,
    Yav kardeşim değil 100 hz. 200 hz olsa dahi paneli eğer kontrast açısından, yansıma açısından, bulutlanma açısından vasat bir İPS panel ise,
    "detaycı" bir kullanıcı dönüp bakmaz bu panele bakmamalıdırda,
    Ki son sayfalardaki bazı markalarla ilgili akla zarar mesajları/şikayetleri zaten görmüş ve okumuşsunuzdur,
    Elbette istisnasız tüm alet edavatlarda arıza yapar ve tamire gider,
    Ama arıza ayrı bir şeydir bir malda bulunan ayıp başka bir şeydir, bunu karıştırmamak lazım...

Ha her zaman dediğim gibi sıradan bir kullanacı iseniz yada ambilight gibi ekstra özelliklere bir hayranlığınız varsa,
    Gidip tabikide bu panelleri alabilirsiniz, burada tutup biz illede şu paneli alacaksınız diye kimsenin kafasına silah dayamıyoruz.
    Bizimkisi sadece bir öneri ve tavsiye...

Katılan olur katılmayanlar olur elbette saygı duyarım
    Yıllarca karşılıksız olarak forumdaşlara tv bölümü ve dahi bu konu altında uzun bir zamandır yardımcı oldum.
    Dikkat edersinizki TV bölümünün geneline bakıldığında,
    Bir VA panel İPS panel, 50 hz 100 hz, Yansıma vs mevzuları neredeyse tüm forumdaşların dilinde,
    Peki bu bana karşı olan kesime soruyorum samimiyetle cevap verin,

"Bu farkındalığı Forumda kim oluşturdu"
    Kim bunca insana genel bilgilendirmelerde bulunup bazı konularda bilinçlendirdi...

Biz, "Kardeşim yüksek performans beklentisiyle OYUN ve FİLM için,
    Yansımasız ve son derece yüksek Kontrast oranlarıyla panel arıyorsanız,
    Tek seçiminiz VA paneller dedikçe,
    Olayı döndürüp dolaştırıp bıkmadan usanmadan hala ve hala Zamsung fanatikliğine bağlıyorlar,
    Ben bu okuma/anlama özürlülere yıllarca, meselenin "Markalarla ilgili olmadığını", meselenin VA panellerle ilgili olduğunu,
    Ancak bırakın TR'yi Dünyada VA panel kullanan markaların sayısının yüzlerce değil zaten 3-5 tane olduğunu,
    Bu yüzden Tr şartlarında VA panelli Sony modellerinin biraz tuzlu olup her cebe/kritere hitap etmediğinden dolayı,
    Bir anlamda VA panelli Samsung modellerini mecburen önerdiğimizi,
    Bir papağan yada bozuk plak gibi söyledim/yazdım durdum, durdum ama ne fayda.

Kaldıki
    Konuyu yakınen takip edenler zaten bilirki
    Biz, iddia edildiği gibi samsungun öyle her modeli değil VA panelli modellerini öneriyoruz
    "Yine aynı şekilde"
    Bazı forumdaşlarında farkına varıp sağolsunlar destekledikleri gibi,
    Biz bu konu altında değil bir, Forumdaşların "kriterlerine göre" şimdiye değin
    Regalinden, grundiğine,
    Vestelinden, lgsine varana kadar
    her modeli önerdik öneriyoruz...

Durum böyleyken biz bir samsung önerisinde/tavsiyesinde bulunduğumuz anda, vay senmisin bunu öneren, seni gidi marka fanatiği seni diyorlar,
    Diyorumya bu durumu ya anlama yada okuma kıtlığına bağlıyorum.

Şunu bir türlü anlatamıyorum

Bu foruma ve tv bölüne kadar ulaşıp TV arayan birisini benden "sıradan" bir kullacıymışım gibi görmemi istiyor buna göre dandik paneller önermemi bekliyorlar,
    Oysaki buralara kadar gelip TV araştıran birisi sıradan değil
    "Detaycı" bir kullanıcıdır ve performans arayışındadır.
    Şimdi şahsen ben bu arkadaşlara tutup en alt segment yada dediğim gibi kontrast vs açısından vasat olan panelleri nasıl önereyim?
    Ben bu arkadaşlara kriterlerinden çokta fazla ödün vermeden VA panelli ve stabil işletim sistemli panelleri öneriyorum/öneriyoruz..

Peki neden İPS değilde VA panel alınmalı
    Yahu her zaman derim bu dünya üzerinde her malın bir alıcısı mutlaka vardır,
    "İps pabelli markalarda elbette alınmaz değildir"
    Yani sıradan-detaycı diye 2 sınıfa ayırdığım kullanıcı sınıfından, eğer sıradan bir bakış açnız varsa,
    Ve günlük kullanım için bir panel arıyorsanız bir ips panelli marka neden olmasın alıp kullanmanıza bakın memnun olursunuz,
    Ki hatta bu yüzdendirki ips panelli marka/model alıp bu panelinden son derece memnun olduklarını dile getiren bir kesimde vardır.
    Ancak, bu kesimdeki (sıradan) arkadaşlar herne kadar "bu panellerinden memnun olduklarını dile getirselerde",
    Bu geneli ve detaycı kesimi asla bağlamaz/hitap etmez.

Çünkü işi görüntü yansıtmak olan bir paneli olmazsa olmazı Kontrasttır,
    Bir İps panelde kontrast orani sadece max 1500 iken
    Bu oran VA panelde 6000 küsür civarındadır.
    Peki bu oranlar bize ne ifade eder, en basit anlatımıyla özellikle karanlık sahneli bir film izlerken,
    Bir ips panelde sadece öndeki karakteri görülebilir, hiçbir detayın görünmediği arka fon/plan ise zift gibi karanlıktır,
    Heleki oyuncuysanız zaten hiç bir detayın görünmedi karanlik dehlizlerde cansvarların yemi oldunuz demektir.

Oysa yüksek kontrastlı VA bir panelde,
    Yine karanlık sahneli bölümlerde, Ister film ister oyun olsun sırf ön taraftaki aktör/karakter değil,
    daha önemli olan arka plan detayları dahi, dolunaylı bir gece gibi her şey ayan beyan yine ortadadır.

Tüm bunları okudukları halde yinede ısrarla ips paneli savunan
    yada bizleri hala marka fanatikliği ile suçlayan bu arkadaşlar,
    Hernekadar inkar edecek olsalarda,
    Çok değil yarın FİLM-OYUN kriterleri ile performanslı bir panel arayışına girseler,
    Dünya dışı ve ileri teknoloji bir yaşam formuna sahip bir gezegen bulunamadığından vede,
    Oled'lerin şuan gereksiz pahalı ve bazı kronik sorunsallarıda olduğundan dolayı,
    Bu dünya üzerinde günümüzde,
    Dönüp dolaşıp VA panelli bir marka almaktan başka bir şanslarıda yok aslında.."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Ocak 2019; 0:7:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostlar haftasonu veya gelecek haftaiçi 3 bin - 4 bin aralığında 4K lı tv almayı düşünüyorum ekran boyutu olarak 49 inç düşünüyorum var mı önerisi olan samsung ve lg ler arasında kaldım

• quote:

Orijinalden alıntı: sebastiansyzmanski

Dostlar haftasonu veya gelecek haftaiçi 3 bin - 4 bin aralığında 4K lı tv almayı düşünüyorum ekran boyutu olarak 49 inç düşünüyorum var mı önerisi olan samsung ve lg ler arasında kaldım
    LG 50UK6470
  • Trmp1985 kullanıcısına yanıt
    Arçelik 32 liklere sakın bulaşma dostum 15 gün de ikinci kez değişti aynı problemi yaşadım en azından tanıdıklar var da arçelikte hemen iade aldım şimdi salonda ki tv yi odama alıp salona büyük ekran alacağım

• dallass kullanıcısına yanıt
    Yorumlarına baktım da ips panel değilmiş galiba yanlardan görüntü kalitesi düşüyor diye yorumlar yapılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: sebastiansyzmanski

Yorumlarına baktım da ips panel değilmiş galiba yanlardan görüntü kalitesi düşüyor diye yorumlar yapılmış
    VA panellere özgü bir şey ancak kullanıcısını asla rahatsız etmeyen bir durum
    Anlaşılan oki VA ve İPS Paneller konusunda fazla bilgin yok,
    bu konuda yukardaki uzun mesajımı okursan kontrast yoksunu ips panellerden neden uzak durmamız
    gerketiğini rahatlıkla kavrayabilirsin ...
    Teşekkür ederim reyis aynen pek bilgim yok

• Samsung 49NU7100 49" 122 Ekran 4K Uydu Alıcılı Smart LED TVhttps://www.hepsiburada.com/samsung-49nu7100-49-122-ekran-4k-uydu-alicili-smart-led-tv-p-HBV00000BSSSW?magaza=N%c3%96TRON

LG 50UK6470 50" 127 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TVhttps://www.hepsiburada.com/lg-50uk6470-50-127-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091G?magaza=UFOTeknoloji

LG 49SK7900PLA 49" 124 Ekran Uydu Alıcılı Smart Ultra HD 4K LED TVhttps://www.hepsiburada.com/lg-49sk7900pla-49-124-ekran-uydu-alicili-smart-ultra-hd-4k-led-tv-p-HBV00000CLX5I?magaza=evonline

Bu modeller arasında kaldım gibi

Hocam bı arkadaş uk6470 in resmini atmıştı bulutlanma vardı sonra başka biri uk6950 nin aynı resmini attı çok netti nerdeyse senin attığına yakındı fakat arasındaki tek fark iki modelin akıllı kumanda deniyordu goruntudede apaçık fark var değilmi hocam 6950 bayağı önde gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

Arkadaşların önerdiği 43UK6470PLC LG modeli amazonda sık sık 2880 Tl fiyatlara düşüyor bilgin olsun hocam. Kovala al geç bence.

İsterse 1800'e düşsün heleki film ve oyun için alınıyorsa bu panelden uzak durulması gerek çünkü;
    Abisi olan 50uk6470 VA panel olsada 43 inç olanı malesef İPS paneldir..

Alıntıları Göster
    Yani 50uk6470 almayayimmi dediginiz panelden oturu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dogan107

Yani 50uk6470 almayayimmi dediginiz panelden oturu ?

Alıntıları Göster
    Biraz karıştırmışsın dikkatli oku
    Tam tersi 50uk6470 VA olduğu için almanız gerekli

Orada 43uk6470 ips olduğu için alınmamalı diyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 19 Ocak 2019; 9:37:43 >
    hocam merhaba,
    sayenizde ips ve va panel hakkında az çok fikrim oluştu, yorumlarınız için teşekkürler.
    bende tv bakıyorum. tv seyreden biri değilim, ilk defa eve çıktım. misafir gelir vs diye yani tv siz ev olmaz diye alıcam. ha aldımmı bende dizi-filmi tv den izlerim artık. arada ps4 oynanabilir. dgplay maçlarımı izlerim. bu şekilde kullanım için 2 model arasında kaldım.

https://urun.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/vestel-49ud8460-4k-ultra-hd-1000-hz-smart-led-tv-409916957

https://urun.gittigidiyor.com/tv-ses-goruntu/lg-50uk6470plc-50-127-ekran-webos-ultra-hd-smart-led-tv-409871486

vestel 49ud8460 2500 tl ye geliyor. lg 50uk6470 de 3300 tl ye. (banka kampanyam ile) aradaki 800 tl farkı vermeye değer mi sizce ?

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: ReiCheN

Arkadaşların önerdiği 43UK6470PLC LG modeli amazonda sık sık 2880 Tl fiyatlara düşüyor bilgin olsun hocam. Kovala al geç bence.

İsterse 1800'e düşsün heleki film ve oyun için alınıyorsa bu panelden uzak durulması gerek çünkü;
    Abisi olan 50uk6470 VA panel olsada 43 inç olanı malesef İPS paneldir..

Alıntıları Göster
    Abisi olan 50uk6470

( VA panel olsada 43 inç olanı)

malesef İPS paneldir..

• Arkadaşlar merhaba. Bu tv açılmış mi? Emin olamadım. TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    Markası nedir

• tttgs kullanıcısına yanıt
    Philips. Kutunun üst bandında deforme yok. Ama alt bant bu durumda

• bluemoon kullanıcısına yanıt
    50 pus6503 mu kutunun kenar köşe kısmı deforme olmuş kutu biraz fazla hırpalanmış gibi hangi mağaza dan aldınız

• tttgs kullanıcısına yanıt
    50pus7303 evet ben de hoşlanmadım doğrusu. Amazondan aldim

• 
Sayfa: önceki 19721973197419751976
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.