Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1897. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: aliggg , aliggg Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 12 Misafir - 13 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18951896189718981899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG 43 UH650V
    LG 43 UK6470
    SAMSUNG 43 MU 7000
    SAMSUNG 43 NU 7100

Bunlar ve bunlara yakın civarda 2500 - 3000 TL civarı TV arıyorum, yardımcı olabilir misiniz? Bir de farkları nedir? UH650V 2016 çıkışlıymış eski dediler bana. UK6470'te de RGBW dizilimi var diye okudum bu da görüntüyü bozuyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Arkadaşlar çok kararsızım;

LG 43 UH650V
    LG 43 UK6470
    SAMSUNG 43 MU 7000
    SAMSUNG 43 NU 7100

Bunlar ve bunlara yakın civarda 2500 - 3000 TL civarı TV arıyorum, yardımcı olabilir misiniz? Bir de farkları nedir? UH650V 2016 çıkışlıymış eski dediler bana. UK6470'te de RGBW dizilimi var diye okudum bu da görüntüyü bozuyormuş.
    Kusura bakmayın spam olacak bir de şu TV hoşuma gitti gibi ama paneli yazmıyor. Ne dersiniz?

https://www.epey.com/televizyon/grundig-43-vlx-7810-bp.html

• Kullanmakta oldugum tvimin paneli kirilinca tv arayisina girdim tekrardan. Aklimda iki model var ve cok kararsizim

1. 50nu7400

2. 49xf7695 sony

Bu iki tv'den hangisini onerirsiniz. Fiyatlari hemen hemen ayni. Biri tizen digeri android. Ekrani kirik tv'de 49incdi bu boyut gayet yeterli benim icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: khaLed

Kullanmakta oldugum tvimin paneli kirilinca tv arayisina girdim tekrardan. Aklimda iki model var ve cok kararsizim

1. 50nu7400

2. 49xf7695 sony

Bu iki tv'den hangisini onerirsiniz. Fiyatlari hemen hemen ayni. Biri tizen digeri android. Ekrani kirik tv'de 49incdi bu boyut gayet yeterli benim icin.
    Tabiki Samsung 50nu7400 (VA panel)

• quote:

Orijinalden alıntı: Fulton

Kusura bakmayın spam olacak bir de şu TV hoşuma gitti gibi ama paneli yazmıyor. Ne dersiniz?

https://www.epey.com/televizyon/grundig-43-vlx-7810-bp.html

Alıntıları Göster
    VA panelli Samsunglar hariç diğer ips panelleri salla gitsin

Nu7100 mu7000 konusunda tercihim 2017 model olsada mu7000 olurdu...

• https://www.vatanbilgisayar.com/sony-49xf7077-49-123-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

Bankkart ile 4000 liraya geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar bu iki model arasında kaldım. Panel ve işletim sistemi farkı var. Genelde Webos hakkında iyi yorumlar okudum. Çok aciliyetim yok ama fiyatlar tekrar artmadan almak istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    LG 43UK6470PLC (2900 TL-Webos işletim sistemi) Samsung UE-43MU7000 (3100TL-Tizen işletim sistemi)
  • dallass kullanıcısına yanıt

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hangontight

Selam arkadaşlar bu iki model arasında kaldım. Panel ve işletim sistemi farkı var. Genelde Webos hakkında iyi yorumlar okudum. Çok aciliyetim yok ama fiyatlar tekrar artmadan almak istiyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var.
    LG 43UK6470PLC (2900 TL-Webos işletim sistemi) Samsung UE-43MU7000 (3100TL-Tizen işletim sistemi)
    Şu son 3-5 sayfaya hatta o kadar sayfayada gerek yok iki satır üstteki mesajıma dahi bir göz atsan (va-ips) cevabını bulabilirsin.

"Önce görüntü smart ve işletim sistemi ikincil öneme sahiptir"

• Genele Hitaben:

Arkadaşlar

Bölüm farketmeksizin şahsen ben bir Konu'ya girdiğimde merak ettiğim meseleyi kavrayabilmem için
    o konunun geriye doğru en az 3-5 sayfasını okur ve bilgi sahibi olurum,
    Ki bu zaman zarfında ya aradığımı bulur yada sormam/bilgi almam gereken şey kafamda daha çok netleşmiş olur..

Neden böyle yaptığımı ve herkese tavsiye ettiğimi şöyle açıklayayım;
    Örneğin çoğunluk bu konu altında Sony x, Samsung x, Lg x modeli seçimi ve birçok konuda kararsız kalıyor
    ve haklı olarak tavsiye isteğinde bulunup direk son sayfaya sorusunu soruyor
    Bu durum öncelikle normal gibi gelsede, ilgili konu hakkında bir fikir sahibi olmak için hiç olmazsa
    son mesajlara dahi göz atmadan soru sorulduğunda ister istemez şöyle bir sorun oluşuyor;
    Şimdiye değil yüzlerce kez olduğu gibi
    Soru soran herhangi bir forumdaşımız ile aramızda geçen klasik yazışma;

Üye: Samsung x - Lg x Hocam hangisi

Dallass: Samsung

Üye: Peki neden samsung

Dallass: İPS değil VA Panel olduğu için

Üye: İPS ve VA panel nedir?

Dallass: (VA-İPS Konusu uzun uzun izah edilir)

Üye: Siz VA panel diyorsunuz ams İPS panel daha iyi görüş açısına sahipmiş

Dallass: Sırf görüş açısı diye Vasat kontrast oranlarına sahip ips panel tercih edilmemeli,
    Ha siz TV'yi sürekli paralelden izlemeyi seviyorsanız o başka.

Üye: Anladım hocam ancak tam alacaktım ki bi arkadaş Hertz konusu önemli bu 50 hz. dedi hertz nedir?

Dallass: (Yine uzun bir açıklama ile 50-100 Hertz konusu işlenir)
    50 inçe kadar 50hz yeterlidir, 55 inç ve üstü için 100 hz aranmalıdır.

Üye: İşletim sistemi webos-tizen-android ?

Dallass: .......

Üye: Ebat izleme mesafesi ....... ?

Dallass: .......

Üye: ...... ?

Dallass: Error :)

Şimdi düşünün cevaben herkese bireysel olarak aynı şeyler/cevaplar verilebilirmi?
    Örnekte olduğu gibi İşte şu yukardaki yazışmaları en aza indirgemek ve daha çabuk sonuca ulaşmak,
    En başından dediğim gibi bir fikir sahibi olmak için ilgili konuların hiç olmazsa
    öncelikle konu yazısı olmak üzre,geriye yönelik 3-5 sayfa hatta daha fazlasını okumamız lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 12 Aralık 2018; 22:24:10 >

• Emin olun son 2 sayfa degil en az 50 sayfa okumusumdur ilk sayfadaki genel aciklamalar dahil. Yoksa isletim sistemi, panel vs farkina dair en ufak bir bilgi birikimim yoktu. Butce malum. Son ikiye dusurdugum listemi sonlandirmak adina sormustum. Birinde isletim sistemi digerinde panel yuzunden icime sinmemesinden oturu belki de. Belki de su model daha cok icine sinecektir diyen bir forumdas olabilirdi. Rahatsiz oluyorsaniz yazmayabilirdiniz cidden alinmazdim. Neyse yine de tesekkurler bilgilendirmeler icin.

• Tavsiyem Vestel almayın 1849 TL'ye aldığım Vestel televizyonun kağıt gibi olan paneli, ufak bir darbede zarar gördü ve tamiri için firma görüşmem neticesinde, mağduriyetimin giderilmesi için indirimli olarak 1300 TL karşılığında panelimi değiştireceklerini söylediler.

TV su an çöp olarak duruyor.

Siz, siz olun yerli malı diye Vestel alırken bir kere daha düşünün.

• Arkadaşlar ben 43NU7100 alırken 43NU7400 modelini Vatan Bilgisayar temsilcisi IPS olduğu için göz önüne almamıştım. Şimdi araştırdığımda va panel olduğunu okuyorum ama IPS olarak satıldığı söylenen ülkeler de var gibi. Bu konuda net bilgi sahibi olan var mıdır? NU7400'de Bluetooth ve akıllı kumanda mevcut ayrıca renk gamutu da daha geniş deniyor. Ben HDR da kullanacağım yani renk de önemli. NU7100'de renk skorlarının alt modellerden bile daha düşük olduğunu görüyorum. Açıkçası bunlar kesinse televizyonu almadan iade edip NU7400 almayı düşünebilirim. Tabi arada 800 lira gibi bir fark var.

Bunun yanında incelemelerde MU7000 modelinde dahi renkler ve parlaklık daha üstün görünüyor ve akıllı kumandası da var. Fiyatı da daha düşük. Bu benim canımı biraz sıktı. Belki de aceleci davranarak hata ettim ama iade şansım olduğundan hızlı aksiyon almak istiyorum.

Netice olarak 4000 liraya kadar NU7100'den daha iyi 43" VA panelli bir tv var ise iade edeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 12 Aralık 2018; 17:12:21 >

• gkon kullanıcısına yanıt
    hocam bunlar giriş seviye modeller hdr parlaklığı renk performansı olarak aşağı yukarı aynılar pek bi beklentiniz olmasın derim..
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Evet sanırım haklısınız. Ama üst modellerde de bu boyutu üretmemeleri çok kötü. 3200 liraya aldığım TV'nin bir tık iyisini almak istesem 5000 lira üstüne çıkmam gerekiyor ve 49" oluyor.
    aynen dediğiniz gibi 49dada çok seçenek yok zaten 49nu8000 ve 49xf85 modelleri var alınabilir olarak
  • Fikrinizi almak istiyorum

Samsung 55NU8500

Sony 55XF9005

hangisini tercih edersiniz?

• disclosure D kullanıcısına yanıt
    Curved bedava verseler almam

Tabi ki de flat sony 55xf9005

Bence asıl pişmanlık 49-50 inç almamakla

https://www.hepsiburada.com/lg-50uk6470-50-126-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091G

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Bence asıl pişmanlık 49-50 inç almamakla

https://www.hepsiburada.com/lg-50uk6470-50-126-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000C091G
    Hocam salonumda zaten 55" bir tv kullanıyorum. Bunu odamda masamın üzerine koyup 1,5 metreden bakacağım. PS4 Pro, film, video için kullanacağım.

Peki önerdiğiniz tv'nin görüntü kalitesi ve hdr performansı 43" Samsung'lardan çok önde midir? Özellikle siyahlara ve renklerin canlılığına önem veriyorum. Sanırım bu tv LG'nin nadir VA panellerinden. Dolayısı ile siyahların iyi olacağını düşünüyorum. Renkler konusunda fikrim yok. Ciddi fark varsa düşünebilirim tabi. Kulaklık girişi, WebOs, Bluetooth ve varsa akıllı kumanda artısı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gkon -- 12 Aralık 2018; 23:12:35 >

• 
Sayfa: önceki 18951896189718981899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.