Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1891. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: alprn46 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 19 Misafir - 20 Masaüstü
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18891890189118921893
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dallass

Madem odan bu kadar küçük, izleme mesafende yakınsa hatta belki pc ve oyun içinde kullanacaksan

Ben sana fullHd öneririm ancak şuanki belirttiğin ebat fiyat kriterine göre senin bütçen belirli markalar için hdready'e bile yetmiyor

Hdready çözünürlüğünde ise malesef pikselleri sayarsın...

İki seçeneğin var ya bütçeni yükseltip biraz kampanya kovalayıp

FullHd Vestel 32fd7100 alırsın (ki ben olsam ne eder eder daha uygun fiyata 40 inç olan SEG paneli alır odaya sığdırırdım :)

Yada neidüğü belirsiz markalardan hdready alırsın...

Alıntıları Göster
    Teşekkürlerr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ps4 pro ve film izlemek amacıyla aşağıda ki 2 cihazdan hangisi daha öndedir ve neden ?

SAMSUNG 50nu7400 ( VA,50HZ )

LG 50uk6950 ( VA,50HZ )

Ve ek olarak amacı sadece oyun oynamak olan biri bu yukarıda ki 2 cihaz dururken bütçesini artırıp nu8000 serisine bakmalımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guasar -- 6 Aralık 2018; 20:32:14 >
  • 43” Sony android tv tavsiyesi istiyorum arkadaş f/p olarak hangi modeli almalıyım ?

• guasar G kullanıcısına yanıt
    Bütçede problem yoksa kesinlikle nu8000 çünkü 100 hz ama 55" olmak kaydıyla.

Bütçe de problem varsa bende tam olarak yazdığınız modellerin kıyaslamasını merak ediyorum. Aynı görüntü ile ikisini de test eden var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emre9110 -- 6 Aralık 2018; 21:14:24 >
  • Tvler nezaman 100hz kurtulacak.niye 120 150hz uretilmiyor.tv ekran buyudukce 100hz yetmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: guasar

Ps4 pro ve film izlemek amacıyla aşağıda ki 2 cihazdan hangisi daha öndedir ve neden ?

LG 50uk6950 ( VA,50HZ )

Ve ek olarak amacı sadece oyun oynamak olan biri bu yukarıda ki 2 cihaz dururken bütçesini artırıp nu8000 serisine bakmalımı ?
    benim kafayıda allak bullak ettin guasar :)
    "max 1000 tl ye 27-28 veya 32 inc bir tv önerebilirmisiniz?" diye sormuşken
    bende seni 32 küçük deyip 40 ince dahi ikna edememişken
    bu ne şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

43” Sony android tv tavsiyesi istiyorum arkadaş f/p olarak hangi modeli almalıyım ?
    Arada kaldığınız modeller hangileridir.

Fiyatları nelerdir?

• dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam almak için sormadım son sorumu .. tv lere ilgim var o yuzden merakımdan ve de insanlar bu konuyu net olarak ögrensin diye açığa kavusturalım istedim :)) 32 inch olan konu apayrı onu odama alcam :)

• quote:

Orijinalden alıntı: guasar

Ps4 pro ve film izlemek amacıyla aşağıda ki 2 cihazdan hangisi daha öndedir ve neden ?

LG 50uk6950 ( VA,50HZ )

O zaman şöyle cevaplayayım
    o iki panel 49nu8000'in eline su dökemez..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre9110

Bütçede problem yoksa kesinlikle nu8000 çünkü 100 hz ama 55" olmak kaydıyla.

Bütçe de problem varsa bende tam olarak yazdığınız modellerin kıyaslamasını merak ediyorum. Aynı görüntü ile ikisini de test eden var mı ?
    O konuda zaten bireysel görüşümü aktarmıştım:

Samsung VA panelli NU 7bin serisi ile yine VA panelli LG 50uk6950 modeli arasında seçim yapmak
    Kağıt üzerinde çok çok zor
    bu yüzden bu ilgili modelleri eğer imkan varsa yanyana izleyip karar vermek en iyisi olacaktır.

Bu koşullarda kendi kanaatim LG olurdu peki neden;
    1-Webos > Lider konumda olan işletim sistemi.
    2-Yapay zeka > Türkçe dil desteği
    3-Sihirli kumanda > Kutu içeriğinde mevcut.
    4-VA panel > Asıl tercih sebebim bu modelinde samsung gibi VA panel olması.

• bugün kendi konumu güncellemek adına yeni çıkan tost makinelerini ve fiyatları gözden geçirmek için bir avm'de marketleri gezdim, onları inceledikten sonra tv'lere de bir göz atayım dedim ...
    uzun zamandır tv'lere bakmamıştım piyasadan haberim yoktu, zaten tost makinelerinin fiyatlarını da görünce tam anlamıyla keyfim kaçtı ...
    açıkçası sırf bu nedenle fiyatlara hiç dikkat etmeden tv'lerin sadece görüntü kalitelerine odaklandım, dikkatimi çekeni paylaşmak istedim;
    bir hı-level sahibi olarak gördüğüm şu ki, vestel üretimi tv'lerle malum markalar arasında hayli fark var ... hele ki yan yana izleyince hakikaten insanın keyfi kaçıyor, bir daha ucuz diye vestel üretimi tv'lere yönelmeye niyetlenirsem, önce tekno-marketleri gezip aynı gözlemi tekrar yapar sonra karar veririm, bu daha sağlıklı olur, hem göz sağlığı hem de özellikle ruhsal açıdan ...

• Dayanamadım Philips 55pus6412 android TV aldım buradaki arkadaşlara teşekkür ediyorum güzel yorumlar ve önerilerde bulunuyorlar ama 55 4k android tvyi teshirde 3500 liraya görünce aldım gitti

• Haftaiçinde yapılan %20-25 zamların akıbeti belli oldu,

Sepette %10 indirim, yersen

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

• 3000 tl ye kadar 49-50" tv önerisi alabilir miyim?

Aynen üstad biliyorum. 50Nu7400 de DTS ses yok bunu da eklemek lazım ve fiyat olarak 4269 TL şuan. 50UK6950 ise 4881 TL. 50UK6470 ise 3730 TL. 49NU8000 5200 TL.

Bu şartlar altında sanki 50UK6470 + 150 TL'ye de bi akıllı kumanda ile devam etmek mantıklı olabilir.
  • 6470 IPS değil VA panel.
  • Bayberty kullanıcısına yanıt
    Ah Bayberty kardeşim ah sakalım yokki s....

Bilmem hatırlarmısın zamanında, maddi imkanın olduğu halde bu paneli almaya karar verdiğinde,
    Sana, alma ucuz etin yahnisi olmaz demiştim...

Panel seçimi konusundaki düşüncelerine gelirsem,
    Bende bu konuda bir şeyler söyleyeyim...

Forumdaşların çok büyük bir çoğunluğu önceleri
    TV alırken/araştırırlarken kriter olarak sadece Kasa rengi/Ebatı/Hangi sitede ucuz olduğu gibi yüzeysel konulara bakarak bir karara varırlardı,

Bu dönemde benimde bir TV almak/araştırmak için çıktığım bu yolda, kendi bireysel görüş,tesbit ve araştırmalarım sonucunda,
    Paneller konusunda SİYAH PERFORMANSI/ VA-İPS/ Edgeled-directled/ 50-100hz/ IŞIK SIZMASI/ İnputlag/ ve çok çok daha fazlasını sürekli dile getirerek,
    TV bölümüne farklı bir bakış açısı getirdim.

Ancak seninde çoğu kez şahit olduğun gibi,
    Hernekadar sende bende bu işi hiç bir karşılık beklemeden yapsakta,
    Şahsım çok uzun bir süre, bilmedikleri bu yeni kuramları yadırgayanlarca Marka fanatiği, Mağaza çalışanı gibi türlü iftiralar ile suçlanmış ve binbir türlü hakaretlere maruz kalmıştım,
    Ancak belki seninde farkedebileceğin gibi, bir 5 yıl sonunda nihayet insanlara bir şeyler anlatabildiğimi görüyorum,
    Ki artık TV bölümünde ismim geçmesede birçok konuda benim birebir söylemlerim yer alıyor,

Bu bağlamda artık satın alma konusundada daha bilinçli bir tüketici pörtföyü var, kriterler artık daha profesyonel düzeyde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 7 Aralık 2018; 0:47:19 >

sana sakal yakışır dallass hocam, doğru söze ne denir, selamlar ...
  • Dün öğlen istanbul bilişimi aradım bir ürün için kaba saba uykulu ne söylediği anlaşılmayan konuşma adabını bilmeyen biri açtı ürünü nakit alacağımı yardımcı olmalarını istedim. Telefondaki son nakit fiyatı orda yazıyor diye sacma sapan birşey söyledi ben de onu gördüğümü söyledim fazla muhatap olmak istemedim telefonu kapattım. Gerçekten ya bu teknoloji marketleri çok zengin oldular doydular artık alırsan al almazsan alma havasındalar yada kendi bacaklarına sıkıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: firstafa_

Merhaba arkadaşlar 3250 TL en fazla bütçem var 49 50 55 inç alınabilecek televizyon öneriniz nedir teşekkürler
    @dallass hocam araştırmalarımız sonucunda böyle bir televizyon almaya karar verdik sizce iyi yaptık mı

https://www.epey.com/televizyon/jvc-lt-50vu73t.html

Direct LED , Va panel , 2750₺ civarında

• 
Sayfa: önceki 18891890189118921893
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.