Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1865. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.078
Cevap
1.335
Favori
4.691.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
1. Sırada  bugün en iyi #1
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: magnumm

https://www.hepsiburada.com/samsung-65nu7500-65-165-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-curved-smart-led-tv-p-HBV00000BSSTK?magaza=Hepsiburada

bu performans ve fiyat olarak nasıl..anlayan arkadaşlar lütfen yardımcı olsunlar..
    Evet en nihayetinde bu güne özel fiyatı düşen bir panel bulundu amma yine işin içinde çakallık var

Üst segmet değilde 50hzlik alt segmentte yapıyorlar bunu

Benim klişeleşmiş sözlerimden olan;

50 inç'e kadar 50hz yeterlidir, 55 inç ve üstü için 100hz aranmalıdır söylemim doğrultusunta,

50 hz bir 65 inç tv almak, detaycı olmayan bir tv kullanıcı için normal gelsede,

Detaycı bir kullanıcı için içler acısıdır...

Eğer sınırlı bütçelere illede 65 inç alınacaksa bazı şeylerden taviz vermek zorundasınız ya fiyattan ya ebattan yada sıradan bir kullanıcı iseniz alıp kullanmanıza bakın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• dallass kullanıcısına yanıt
    Size gore hersey kontrast siyah demekmi?

• Arkadaşım

Bütçen el veriyorsa tabiki 55xf9005

Çünkü performans babında 55xf9005'in yanında diğerlerini esamesi okunmaz.

• Anlasilan teknosa.com bugun kacmayi tercih etti

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksul37

43mu7000 vs 43nu7100 arasında kaldım yardımcı olacak var mı ?
    Üstatlardan şu soruya da bir el atmalarını istesem, güncel fiyatlar mu7000 2850.-TL, nu7100 3100.-TL görünüyor. Rtings.com sitesinde özellikle ses ve kumanda konusunda MU serisi bir adım önde gibi fakat diğer teknik özelliklerde de anladığım kadarıyla NU serisi önde. Benim kullanım amacım öncelik Netflix, mobil cihazımı yansıtma ve oyun. Birde merak ettiğim Note 8 de açtığım oyunu ekrana yansıtabiliyor muyuz ?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Evet en nihayetinde bu güne özel fiyatı düşen bir panel bulundu amma yine işin içinde çakallık var

Üst segmet değilde 50hzlik alt segmentte yapıyorlar bunu

Benim klişeleşmiş sözlerimden olan;

50 inç'e kadar 50hz yeterlidir, 55 inç ve üstü için 100hz aranmalıdır söylemim doğrultusunta,

50 hz bir 65 inç tv almak, detaycı olmayan bir tv kullanıcı için normal gelsede,

Detaycı bir kullanıcı için içler acısıdır...

Eğer sınırlı bütçelere illede 65 inç alınacaksa bazı şeylerden taviz vermek zorundasınız ya fiyattan ya ebattan yada sıradan bir kullanıcı iseniz alıp kullanmanıza bakın.

Alıntıları Göster
    bunun üst segmenti nedir..birde curved konusunda çekincelerim var..bunun düz ekranlı 100 hz lik alsam nasıl olur..

birde olmassa olmazım 65 inç olması çünkü salonun 40 m2..

• quote:

Orijinalden alıntı: baris007

Size gore hersey kontrast siyah demekmi?
    Barış kardeşim uzun zamandır konudasın ve bazı şeyleri artık çok çok daha iyi anlıyorsundur kanısındayım.

İşleri görüntü vermek olan panellerde ilk aranılması gereken yegane unsurlar elbette

Işık- Kontrast-Siyah performansı-Renk gamutudur

Smart ise sonradan gelen özelliklerdir

Tamam LG webos şuanda işletim sistemi konusunda liderdir ancak iş bununla bitmiyor ya asıl önemli olan görüntü?

Çünkü elbette gerekli bir özellik olsada smart denilen şeyi hernekadar akıcı olursa olsun kaçımız kullanıyoruz?

Örneğin film/oyun için bir ips panel alacaksın ışık yok kontrast yok

Sonrada karanlık dehlizlerde o göremediğin detayı/düşmanı arayacaksın,
    Ki sen onu iş işten geçtikten sonra ancak burnunun ucuna geldiğinde görebilirsin...bilmem anlatabildimmi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 23 Kasım 2018; 14:5:30 >

• nedense herkes samsung 50nu7400 ve 7500 soruyor 8000 e kiyasla ama nedense kimse bir yorum yapamiyor..

• KALJOJO K kullanıcısına yanıt
    55nu8000 için 6 aylık fiyatlarına bakılınca
    10 ağustostan önce 4800-5000 tl civarında satılmış.
    10 ağustostan sonra 5300-5600 tl civarında satılmış.
    şimdi en yüksek seviyenin bi altında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magnumm

bunun üst segmenti nedir..birde curved konusunda çekincelerim var..bunun düz ekranlı 100 hz lik alsam nasıl olur..

birde olmassa olmazım 65 inç olması çünkü salonun 40 m2..

Alıntıları Göster
    Curved'i bende sevmem

Bir üst model Samsung 65NU8000'dir (100hz)

• quote:

Curved'i bende sevmem

Bir üst model Samsung 65NU8000'dir (100hz)

Alıntıları Göster
    https://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-65nu7400-65-163-cm-4k-uhd-smart-tv-dahili-uydu-alici.html

bunu alayım kurtulayım o zaman..:D
    https://www.hepsiburada.com/lg-65sk7900pla-65-165-ekran-uydu-alicili-4k-ultra-hd-smart-led-tv-p-HBV00000CDZDH?magaza=Dijitall
    yada bu diyelım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magnumm -- 23 Kasım 2018; 14:26:8 >

• magnumm kullanıcısına yanıt
    Şu sonki sayfalarda büyük bir çoğunluğunu oluşturan İps paneller hakkındaki yorumlarımı okumadınmı?

Sk7900 ips panel...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 23 Kasım 2018; 14:28:53 >
  • quote:

Şu sonki sayfalarda büyük bir çoğunluğunu oluşturan İps paneller hakkındaki yorumlarımı okumadınmı?

Sk7900 ips panel...
    tamam o zaman başkan..

100 hz düz ekran ne alacaz..nokta atışı yapar mısın..birde smart da öenmli benim için aslında isletim sistemi olarak samsung lg nin çok gerisinde kalır mı?

• onlarda pahalı bir tv ye o kadar para vermek hiç aklıma yatmıyor..2011 model 47 inç samsungu kullanmaya devam edecez gibi..
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Dallas üstadım dün gece ve bu öğlende benzer bir mesaj attım fakat sanırım gözünüzden kaçtı,

TV'yi bugün alıp almayacağım büyük ölçüde sizin fikirlerinize göre şekillenecek şahsım adına. O sebeple bir kaç cümle yazabilirseniz memnun olurum.

55nu8000 için sizce avantajlı fiyat kaçtan aşşağısı olur?( vatanda 5500 şu an) 6ay içinde sizce bu fiyatların altına inebilir mi?

Bununla birlikte hocam 55nu7100 ve 55nu7400 hakkında da bir kaç cümle yorumda bulunabilir misiniz. Tabi ki 8000 ikisinden de iyidir fakat arada şu an 1000 liradan fazla bir fark ve evlilik sürecinde onlarca kalem varken 1000 lira önemli bir detay haline geliyor.

55nu7100 ve 55nu7400 içinde avantajlı sayılabilecek rakamları belirtebilirseniz çok memnun olurum.
    55nu7100 trendyolda 4289, 55nu7400 trendyolda 4850 tl şu an

Teşekkürler
  • KALJOJO K kullanıcısına yanıt
    yurt dışı fiyatı;
    55nu8000 : 750 dolar
    55nu7100 : 520 dolar

kıyaslama yapabilirsin.
    biri diğerinin 2/3 değerinde.

https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/premium-uhd-tvs/55-class-nu8000-smart-4k-uhd-tv-un55nu8000fxza/

https://www.samsung.com/us/televisions-home-theater/tvs/uhd-tvs/55--nu7100-smart-4k-uhd-tv-un55nu7100fxza/

.
    not:
    bahsettiğin fiyatlarda 50 hz alınmaz.
    1000 lira daha verip 100 hz daha mantıklı.

• quote:

Dağ fare doğurdu millet

Kara Cuma derlerken, Kazık fiyatlarla içimizi/cebimizi Karartacaklarmış...
    Hocam 50uk6950 inceleme şansınız oldumu 3700 e Va panel diye aldım umarim pişman olmam

• Bugün teknosadan 65nu8000 i 8.999 TL ye aldım...İki gündür her yeri takip ettim. En uygunu bu oldu...Teknosa da bu tv için indirim çok iyi...

• 
Sayfa: önceki 18631864186518661867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.