Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
13 Misafir (8 Mobil) - 5 Masaüstü8 Mobil
58.924
Cevap
890
Favori
2.835.340
Tıklama
Giriş
    343 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Orijinalden alıntı: bubora

Merhabalar. Grundig 48vlx8586 aldık bugün geldi. Yarın kurulum yapılacak. Aldığımız tüm tv lerde çalışma süresi kontrolü yaptık ancak grundig te buna bakamıyor muyuz? Nette çok araştırdım bulamadım. Burda her marka hakkında bilgili kişiler olduğu için buraya yazmak istedim. Bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

2016 da sıkça önerdiğim nesli tükenen bu panelide nereden buldun
    ayıplı teşhir olmadığından Sıfır kutu olduğundan eminmisin

Teşekkürler. N11 den "cenur" adlı satıcıdan aldık. Kupon ile 2633 TL ye geldi. Kutu gayet düzgün duruyor. Hiçbir deformasyon yok. Servis gelmediği için içini açmadık. Kullanım süresine bakabiliyor muyuz diye araştırmamım sebebi bu yüzden. Sanırım üzerindeki yazılımın sürümü belli bir sürümden eski ise servis menüsünden bakılıyormuş sonraki sürümlerde bakma kaldırılmış. Artık nasıl yaparım nasıl anlarım bilmiyorum. Ayrıca kutunun yanında üzerinde beyaz etiket yapıştırılmış başka bir etiket vardı. Üstteki etiketi kaldırınca alttan teknosa etiketi çıktı. Aşağıda fotoğrafını ekliyorum bakabilirsiniz.

Aldığım satıcının puanı yorumları iyi gibi ve yorumları arasından 3 hafta kadar önce 48vlx8586 alıp olumlu yorum yapan biri var. Daha onay vermedik zaten kurulum yapılmadığı için. Kullanılmış olup olmadığını anlamak için kullanım saatine bakmak dışında yapabileceğim sizin önereceğiniz bir şeyler var mı?

Aslında biz mutfağa tv almak için çıktık yola. Oturma odamızda Vestel 43ua9400 var. Bu biraz küçük geldiği için bunu mutfağa koyup oturma odasına biraz daha büyük bir tv almaya karar verdik. Şuan kullandığımız vestel den aşağı olmasın diye 4k 3d li tv arayışına girdik bütçemiz 3000 TL altı idi ve 48vlx8586 yı görünce hemen aldık. Panelin 100 hz olması çok büyük artı oldu vestele göre. Salonumuzda da Sony 50w805c kullanıyoruz. O da 100 hz panel. Babam hep söyler vestel 4k olmasına rağmen Sony nin görüntüsünü daha çok seviyorum diye. W805c de vlx8586 gibi güzel ve bana göre günümüzde bu özellikleri birarada barındırmayan tv lerden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bubora -- 6 Mart 2018; 12:33:49 >
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass , GeneralJJ

• Yarbay
    24274 Mesaj
    Resmi tanıtımdan önce tüm 2018 QLED modeller ortaya çıktı, konuya ekledim;

2018 Samsung TV Modelleri ( QLED Modeller Geldi )

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    6721 Mesaj

Kutu çöpten mi çıktı🤣

|
    |
    bubora kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: radko

Kutu çöpten mi çıktı🤣

Esprili yaklaşımınız için teşekkürler :) Mesajımda yazmıştım dikkat etmemişsiniz. Üzerine düz beyaz yazısız başka etiket yapıştırılmış onu ben dikkatlice kaldırmaya çalıştım ama alttaki etiketi bu hale getirdi yoksa çöpten çıkmadı yani :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2side olur

|
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: baris007

2side olur

Mizansen olarak öyle yazdım

Esasen kullanıcı tam olarak ne istediğini bildikten sonra
    xe9005 ile mu9000 arasında seçimini yapması çok basit

Yani kullanıcı benim için görüntü önemli bir tık dahi iyi olsun smartla fazla işim olmaz derse xe9005
    Yok hem görüntü fena olmasın hemde işletim sistemi stabil olsun denirsede mu9000 seçilebilir.

1 milyon dolar yine bana kaldı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: bubora

quote:

Orijinalden alıntı: radko

Kutu çöpten mi çıktı🤣

Esprili yaklaşımınız için teşekkürler :) Mesajımda yazmıştım dikkat etmemişsiniz. Üzerine düz beyaz yazısız başka etiket yapıştırılmış onu ben dikkatlice kaldırmaya çalıştım ama alttaki etiketi bu hale getirdi yoksa çöpten çıkmadı yani :)

O arkadaşı biz öyle kabul ettik sende zamanla damdan düşer gibi konuşmalarına alışırsın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Çok teşekkürler...

|
    |
    dallass kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    beni 2 3 yıl idare edecek bir 4k/uhd tv bakıyorum. salonum çok büyük değil o yüzden 50" büyük geliyor ona göre bir tv önerebilir misiniz? şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat35k -- 7 Mart 2018; 18:51:31 >
    |
    |

Seg 55SCF7620 2100tl

Real 55R5020U 2200tl

hangisini alayım beyler?
    4k hangisinde en verimli?

hazark

Samsung 50mu7000 öneririm. O fiyat aralığında alınabilecek bence en iyi tv.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExuleD -- 7 Mart 2018; 15:34:18 >
    |
    |
    saitcam kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Seg 55SCF7620 4k değil ...

|
    |
    hayaletmavisi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sanırım şahsi fikirleri soruyorsunuz, eğer öyle ise.

1-Fiyat uygunluğu

2-Boyutu

3-Kontrast oranı

4-Siyah kalitesi

5-Hertz değeri

|
    |
    baris007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ust segment olarak ozellik olarak en uygu model.hangisidir

|
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Şu an 49" LG IPS panel bir led tv kullanıyoruz. 55" ve üzeri ps4 ve pc bağlandığında 100-120hz verebilecek bir TV tavsiyesine ihtiyacım var. TV genelde yanlardan izleniyor koltuklar duvar kenarlarında pc ortada kalıyor IPS o bakımdan iyi. VA veya OLED ler bu konuda nasıldır ? Bir de bu sene bu özelliklere sahip daha iyi tv'ler cıkar mı beklemekte sorun yok... Bir de türkçe karakter sorunu olmasın altyazıda. Samsung mu7000 55" tv'De bu sorunu gözlemledim kayıçolarda.

Beyler bugün birşey gördüm. Tanıdık LG LJ594V almış. Notebook'u ile kablosuz sıkıntısız Windows 10 makinasını ekrana yansıtıyor. Hdmi kablo falan yok. Doğrudan Miracast sanırım.

Philips Android TV'lerin çoğunda bu güzellik yok sanırım.

Bilginize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: dallass , RNNN

Bütçe ve boyutu bilmeden yorum yapmak zor.

|
    |
    baris007 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

4k`da 120 hz verebilecek bir tv varsa bende merak ediyorum sony 55xe9005 VA paneldir ve full hd olarak 120 hz pc bağlantısı alınabiliyor ama android tabanlı olduğu için medya oynatma ve stabilize açısından rakiplerinden biraz geride kalıyor tizen ve webos göresınıfında en kaliteli panele sahip olmasına rağmeneğer yandan izleme önemli kriterse hangi markayı alırsanız alın hiçbir va panel içinize sinmeyecektir,oled ve qledler o konuda iyidir ama oledlerin kronik mavi ton ve logo yanması problemleri var,bütçenizi bilmiyorum ama bu sene çıkacak olan qled q9 serilerinde önemli geliştirmeler var oled konusunda olan kronik problemler azalacaktır bu sene çıkacak modellerde herşeyin mükemmel olduğu bir tv malesef yok seçim yapmak gerekirse va panel konusunda siyah performansı ve görüntü kalitesi iyi olsun oynar filim izlerim harici bir medya oynaticim var smart cok önemli degil derseniz 55xe9005 5000-5500 bütçesi olan için en iyi seçenektir,harici medya oynatıcım yok görüntü kalitesi bir tik düşük olsun smart benim için onemli derseniz 4500-5000 arasında 55mu9000 en iyi seçenek olacaktır.Bütçeniz yetiyorsa Samsung qled ve oledler ise lg55b7 ve yeni çıkacak 55b8 sizin ihtiyacınızı karşılayabilecek panellere sahip.

|
    |
    HiqhWoltage kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
kolayoto.com
bankalar.org
Sohbet
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.