Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1384. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Turtle Punch Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (1 Mobil) - 15 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
88.156
Cevap
1.337
Favori
4.694.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=ZAA_QGx1UnA
    https://www.youtube.com/watch?v=i7ODsdqhiww

şurdanda neden 3 tv normalken oled masmavi ona bakarsınız

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

ayarlarla alakalı diyeceğinizi bildiğim içinde önceden bunuda paylaşayım ikiside standart modda
    https://www.youtube.com/watch?v=EZWzgTioJtQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNNN -- 4 Mart 2018; 20:58:20 >

• Zerathu Z kullanıcısına yanıt
    burda kimse resim kalitesini konuşmadı yada siyah konusunda takıntılı olan insanlarıda konuşmadı onlar zaten oled alsın ikisininde birbirine artıları eksileri var ve oled sorunları tamamen çözülmeden en iyi tv bu diyemezsin olay bu kadar basit ısrarla anlamakta neden zorlandığını anlamıyorum diyeceğim ama oled tv ne verdiğin fiyatın bunda etkisi olabilir diye düşünüyorum
  • RNNN kullanıcısına yanıt
    Valla konu va olunca takıntınız siyah oluyor. Siz va dışında zaten her panelin sürekli kötü özelliklerinden bahsediyorsunuz forumda. Her panelin bir sorunu var ayrıca, bir panelin en iyi olması için mükemmel olması gerekmez mevcutlar içerisinde en iyisi olması yeterlidir. Ki oled tüm disiplinler değerlendirildiğinde en iyi panel şu anda. Bir çok otorite bunu kabul ediyor ama maalesef bizim yüce forumun Samsung konusunda tabi ki kabul görmüyor.

Oled TV'mi zaten daha yeni aldım. O yüzden kendimi avutmam gibi bir durum söz konusu değil, görmeden almadım sonuçta. Ayrıca ben resim kalitesini ve siyahı konuşuyordum sen benim mesajlarıma atlayıp konuyu başka başka yerlere taşıdın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

burda kimse resim kalitesini konuşmadı yada siyah konusunda takıntılı olan insanlarıda konuşmadı onlar zaten oled alsın ikisininde birbirine artıları eksileri var ve oled sorunları tamamen çözülmeden en iyi tv bu diyemezsin olay bu kadar basit ısrarla anlamakta neden zorlandığını anlamıyorum diyeceğim ama oled tv ne verdiğin fiyatın bunda etkisi olabilir diye düşünüyorum

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Siyah oranlarinda da hicbir sorun yok. Oledle ceksin koysun biri karsilastiralim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frozensoul -- 4 Mart 2018; 21:38:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Zerathu Z kullanıcısına yanıt
    Attim kendiniz bakarsınız :)
  • frozensoul kullanıcısına yanıt
    Qled çok üst seviye bir televizyon. Zaten Samsung bu cihazı Oledler ile rekabet eddbilsin diye yaptı. Ama Oledler bir adım daha önde onun dışında Qled'in neredeyse rakibi yok gibi belki Sony xf9300ler rakip olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖZELKUVVET

En fazla 800tl mobilde alıntı yapamadım böyle yazmak zorunda kaldım

Philips 24PFS4022 (24 inç/Fullhd)

Vestel 28HB5100 (28 inç/Hdready)

Bu iki panelden birisini seçebilirsin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail030

Herkese iyi akşamlar.Konuyu uzun zamandır takip ediyorum.Bütçem doğrultusunda mu7000 serisinden bir tv alacağım kısmetse.Fakat net bir bilgiye ulaşamadım.İsteğim 55inch va panel olması fakat 7000 ve 7400 ürünlerinde va panellerin hangisi olduğunu bilmiyorum (ekran boyutu olarak değişiyor sanırım). Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Biraz araştırma sonucunda sanıyorum sadece 50mu7000 va panel.55 inç istiyordum ama benim siyah takıntım var o yüzden va olmasa gerek.Bilgisi olanlardan teyit alabilirsen sevinirim.
  • Iyi geceler arkadaşlar. Son 2 3 aydır tvleri gerek forumdan gerek çoğu teknoloji marketlerinden canlı izleyerek edindiğim deneyimlerimi paylaşmak isterim. Öncelikle belirteyim marka fanatiği değilim. Ben yeni evlendim ve tv bakıyorum detaylı araştırma yapmayı sever bütçeme en uygun ve kaliteli tv yi almaya çalışıyorum. Tv için 2 kriterim vardı. Birisi 4k mac performansı diğeri 4k görüntü kalitesi. Bütçemde 3000 3200 arası. Samsungla başladım araştırmaya çünkü hep en fazla önerilen marka idi. Mu8000 ve 9000 bütçemi aştığı için sadece göz ucuyla baktım. Mu7000 7400 modellerinde ise çok ciddi 4k mac performansında sıkıntılar vardı. Uzak kadrajda iken sanki top ışıklanarak gidiyordu. Lj 6xx ve 7xx serilerinde ise görüntü ve renk kalitesini beğenmedim rgwb midir nedir hissettiriyor yani. 8xx serisi güzeldi fakat bütçemi hayli aşıyor. Sonra yerli ürünlere bakayım dedim vestel 9xxx serisi ve grundig 7730 a baktım 4k mac performansı iyi hoş ama sonrasında philipste aynı maçı izlerken çok daha iyi bir canlılık yakaladım. Özellikle topa da dikkat ettim ve dediğim samsungtaki sıkıntı yoktu. Philips önce 7502 serisine baktım panel hızı 100 hzdive çok etkiliyici görüntü kalitesi vardı yalnız o da bütçemi bir hayli aşıyor. Sonra promotor beni 7002 serisine yönlendirdi aralarında ses ve panel hızı farkı var dedi . Bütçeme de uyan en kaliteli performanslı tv 9lduguna karar verdim. Bu arada va ips tartışmaları nedense çok abartıldığını farkettim. Bakıyorsun bir kesim birine çöp diyor diğeri öbürüne ama inanın gidip bizzat izleyince öyle aman aman bir fark yok. Size tavsiyem bir flaşa sizin için hangi kriterler önemli ise ona uygun içerikle markete gidip tek tek denemek olsun. Bu arada @RNNN philipsci ve samsungcu promotor seni andı ben forumdan da araştırmalar yapıyorum deyince dedikodunu yaptilar

• GeneralJJ G kullanıcısına yanıt
    Hocam kapalı kutu 49pus6581 bulabilirsen bu cihaz 7002nin üst versiyonu bilgin olsun belki çok ucuza alırsın.

• Mu8bin dsmart modunu bilen varmi

• selamlar,

55 inç 4k ultra hd tv almak istiyorum. marka olarak philips alacağım. önereceğiniz bir modeli var mı?
  • quote:

quote:

Herkese iyi akşamlar.Konuyu uzun zamandır takip ediyorum.Bütçem doğrultusunda mu7000 serisinden bir tv alacağım kısmetse.Fakat net bir bilgiye ulaşamadım.İsteğim 55inch va panel olması fakat 7000 ve 7400 ürünlerinde va panellerin hangisi olduğunu bilmiyorum (ekran boyutu olarak değişiyor sanırım). Yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

Biraz araştırma sonucunda sanıyorum sadece 50mu7000 va panel.55 inç istiyordum ama benim siyah takıntım var o yüzden va olmasa gerek.Bilgisi olanlardan teyit alabilirsen sevinirim.

VA panelli 50mu7000 tavsiye ettiğim bir FP modelidir.

• sulozanger S kullanıcısına yanıt
    Philips 55PUS7502 iyi deniyor ...
  • Her şeyi bir yana bırakırsak
    Benim sana bir önerim olacak
    Hani takip ettiğin kadarı ile bilirsin
    Max bütçe belirterek tavsiye isteten bir arkadaşa,
    Kabul edilebilir bir boyutta (abes olmayan) bir bütçe artırıp şu daha performanslı olan modeli al derim çogu zaman,
    Şimdi bu anlamda senin max bütçene bakıyorum 3200,
    49mu8000'e bakıyorum (kampanyalı) fiyatı 3500 tl.
    Bu bütçeler arasındaki fark 600+800+1000+ değil sadece 300 tl,
    Yıllarca kullanılacak bir tv için bence bu 300 tlnin bir kıymeti olmamalı,
    Ha bu bir görüştür kıymeti var diyenede elbette bir sözüm olmaz.
    Sana kısaca çok küçük bir bütçe artırımı ile o bahsettiğin modellerle kıyaslanamayacak derecede çok ama çok üstün olan
    49mu8000'i almanı şahsen şiddetle öneririm
    Ki bu konuda memnun kalmadığı bir başka marka paneli iade edip,
    Yerine 49mu8000 alıp bu memnuniyetini dile getiren beyazbüyü kardeşimizlede irtibata geçebilirsin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 5 Mart 2018; 0:05:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Her şeyi bir yana bırakırsak
    Kabul edilebilir bir boyutta (abes olmayan) bir bütçe artırıp şu daha performanslı olan modeli al derim çogu zaman,
    Sana kısaca çok küçük bir bütçe artırımı ile o bahsettiğin modellerle kıyaslanamayacak derecede çok ama çok üstün olan
    Yerine 49mu8000 alıp bu memnuniyetini dile getiren beyazbüyü kardeşimizlede irtibata geçebilirsin...

Takip edicem hocam o tvyi

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Her şeyi bir yana bırakırsak

Bir önceki mesaj için teşekkürler.Dediğiniz gibi 300-400 tl fark problem yaratmayacaktır.En azından benim açımdan.Ben teknoloji marketlerden baktığım için arada 1000-1200 tl fark gördüm.Vatan ve mediamarkt’da.Yoksa kesinlikle mu8000 tercihimdir.Fiyat takibi yapacağım tavsiyeniz üzerine.Tekrar teşekkürler geri dönüşünüz için.

• dallass kullanıcısına yanıt
    Merhaba üstat tavsiyeniz üzere almış oldğum 55mu8000 i kullanmaya başladım. Görüntü,ses ve internet hızı süper hakikaten. Çok teşekkür ediyorum :)
    Şunu sormak istiyorum maç izlerken auto motion plus ya da başka ayarları en iyi performans için hangi duruma getirmeliyim sizce ?
  • günaydın millet
    haftasonu forum ist samsung mağazasında İPS mu7400 ve VA MU8000 modelleri duvarda yan yana asılıydı
    mu8000 e 10 cm kadar yaklaşıp yandan baktım fark göremedim,yani görüntü bozulması gibi birşey görmedim hissetmedim
    tv nin dibine kadar girip tv nin tam yanından tv ile le aynı düzlemden seyrediliyorsa bilemem kimse de öyle seyretmez zaten seyretse de hangi tv yi koyup yan tarafından baksan sıkıntı yaşanır bence
    benim gözlerde mi sorun var anlamadım gözlük kullanmıyorum bu arada
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Merhaba üstat tavsiyeniz üzere almış oldğum 55mu8000 i kullanmaya başladım. Görüntü,ses ve internet hızı süper hakikaten. Çok teşekkür ediyorum :)
    Şunu sormak istiyorum maç izlerken auto motion plus ya da başka ayarları en iyi performans için hangi duruma getirmeliyim sizce ?

aynısı arkadaşımda var
    futbol çok izler
    motion kapatmış şimdi sıkıntısı yok
  • 
Sayfa: önceki 13821383138413851386
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.