Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
58.944
Cevap
890
Favori
2.836.296
Tıklama
Popüler Konular listesinde 80. Sırada  bugün en iyi #11
Giriş
    4556 Mesaj

Birşey diyemiyorum öyleyse ben böyle devam ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    RNNN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Periah

Birşey diyemiyorum öyleyse ben böyle devam ediyorum.

Hocam birçok konuda sizinle aynı fikirdeyiz.
    Size bir soru
    Va nın görüş açısı ile ilgili sorunu olmasa IPS kullanır mısınız?

Ben görüş açısı hakkında yorum yapmak istemem, çünkü televizyonu direk karşıdan izliyorum. Yorum yaparsam yanıltıcı olur. Daha önce 1-2 tane yandan çekilmiş foto paylaşmıştım burada o kadar.

Ips kullanıcısı belki siyahtan şikayet etmeyebilir, ancak bu ilk mesajımda bahsettiğim gibi normal tv izleyen birisi için geçerlidir diye düşünmekteyim. Bir oyun konsolu veya pc bağlantısı yapan kişiyi, çok sık film izleyen birisini ıps panel, siyahlar ve kontrast konusunda nereye kadar memnun edebilir sorusu var bence.
    O nedenle, bütçe burada en önemli faktör diye hep söylüyorum. İkisinin de dediğiniz gibi birbirlerine karşı artı ve eksileri var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 3 Mart 2018; 22:58:27 >
    |
    |
    s_g_m_s kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam benim mesele biraz daha karışık. Ben odaya Tv alacağım için 49 inç bir model arıyordum. Ayrıca 15 - 20 yıldır kullandığımız Tvler hep en az 100 hz olduğu için ben yine 100 hz bir model arayışına girdim. Yalnız 49 inçte sadece 2 tane 100 hz 49inc model bulabildim bu iki modelde Ips paneldi. Onun dışında buradaki arkadaşlar bana 49 inç mu8000 önerdiler VA panel ama 50 hz bir cihaz isin kötü yanıysa aynı Tv'nin 55 inç olanı 100 hzdi.

Sonuç olarak ben baya bir ikilemde kaldım. En sonunda baya bir beni zorlayacak olan bu paneller yerine ikinci elde 49pus6581 modelini buldum. Sadece 5 ay çok az kullanılmış sıfır ayarında Vatandan 18 ay garantili gerçek 100 hz direct Led paneli 2200e aldım : ) Birde hep amblightli bir Tv istemiştim. Bir sürü endişem olmasına karşın gerek görüntü kalitesi gerek amblight gerek internet yetenekleri olarak Tv'yi çok beğendim.

En sonunda sorunuza gelecek olursam.Buradaki arkadaslarin etkisiyle 100 hz Va panel bulsaydim muhtemelen onu alirdim sanirim cunku Tv'yi bi tek ben izliyorum ve pek fazla acili baktigimi sanmiyorum ama su an aldigim panelden pismanmiyim hayir tersine goruntu kalitesinden son derece memnunum. Bir daha Tv alirsam ne alirim tabiki ucuzlamasini bekleyip Oled model tercih ederim cunku soylediginiz gibi 2018 yilinda bir takim kazanimlar icin Tv'nin 20 derecelik dar bir aciya mahkum kilinmasinin buyuk bir geri adim olduğunu düşünüyorum Tv teknolojisinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 3 Mart 2018; 23:26:43 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    785 Mesaj
    Buyurun arkadaşlar kanlı canlı tarafsız mu9000 önden ve yandan fotolar, yoruma açık, LG nin videosunda ki ile alakası ne kadar buyurun değerlendirin.

• Yüzbaşı
    721 Mesaj

Emin olun tam karşıdan görmeseydiniz çok sıkıntı yaşayıp tv ye sövecektiniz inanın bana.Çünkü belli bir süre çok anlamsız ve can sıkıcı hale geliyor bu durum."O kadar para veriyorum bu ne saçma iş lan" diyip soğuyorsunuz tv den.

Bunların hepsini deneyimleyen biri olarak sonuçlarımı paylaştım.

Bakın size şöyle bir deneyimimi anlatayım.
    Çok sevdiğim değer verdiğim bir abim var.TV almak için benden tavsiye istedi.Standart bir kullanıcı tanıyorum kendisini marka takıntısı da var(samsung) dedim ki "Abi sen git izle.Hiçbirinin fiyatına bakma!Beğendiğini al"

Neyse beni aradı 1 hafta sonra ailece gittik misafirliğe."Gel sana sürprizim var üst düzey bir TV aldım sen kurcalamayı seversin dedi."
    65KS9500 aldırmış oradaki satıcı.Şimdi herifte para var.Bunu da satıcı hissedince allem etmiş kullem etmiş ve hatta hipnotize edip yollamış bizimkini.
    Asla eleştirmedim.Çünkü adam mutlu anladın mı?Ama tv nin yandan görüntüsü leş ya bildiğin leş.Oturuma odasına koymuş,tv nin yan taraflarında koltuklar var.yani misafir yandan izleyebiliyor.Tabii bir iki kurcalama yaptık beraber sonra "abi süper tv güle güle kullan" diyip çıktım.10 bin tl ye almıştı.
    Zaman geçti.Gelen misafirler yorum yapmış kendisine."TV de sorun mu var soluk görünüyor" demiş canı sıkılmış bizimkinin.Kendisi de farketmiş hatta bu tv bozuk diye servisi bile aramış.
    Ne yaptığımı söyleyim.Oturma odasının şeklini değiştirdim.Kendisine Yüksek boyutlu film indirip verdim HDR ile izleyebilsin ve tadına varsın diye.Bu Panelin özel olduğundan bahsettim,Panelin hakkını ver film izle dedim vs vs şu an mutlu.Hatta çok mutlu.Bu sayede film de izlemeye başladı tabii :)
    |
    |
    BeyazBüyü kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    Keşke Apple televizyon da üretse Düşünsenize kocaman retina ekran

|
    |

Eline sağlık hocam
    İşte demek istediğim bu
    Gayet sönük.Adamın gömleği siyah yandan bakılınca gri.İki resmi sekmede açın ve 1 sn arayla mouse yardımıyla iki görüntüyü gözünüzün önüne getirip bakın.Renk kaybının ne denli fazla olduğunu siz de göreceksiniz hocam.
    Yalnız görüntü önden ne kadar canavar
    |
    |
    cagatay_26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Peki LG nin videosunda ki le ne kadar alakası var?

|
    |

Aynı.Ne farkı var?
    Bakın atayım size sanırım farkında değilsiniz.
    Sizin paylaşmış olduğunuz iki resmi paint ile yan yana getirdim.Bu ton farkı sizce tolere edilebilir derecede mi kararını siz verin.

Düzeltme:Bakın resimdeki açı 40 derece bile değil bunu unutmayın.Bana sorarsanız 30 derece ya var ya yok.Çok az bir açıyla çekmişsiniz siz fotoyu.Ona rağmen görüntüdeki değişikliğe bakar mısınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi s_g_m_s -- 3 Mart 2018; 23:52:10 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    785 Mesaj

Bakın bu da bende ki ıps panel, ıps panelde açıda fark yokmu, buyurun.

|
    |

• Yüzbaşı
    785 Mesaj

Ben va panelde kayıp yok demiyorumki ama zaten bu olan bir şey var panel alan kişi zaten bunu bilerek alıyor, ama sizin dediğiniz gibi leş değil bence rahatsız edici seviyede bir kayıp yok, artı ıps panelde de kayıp oluyor belki va panele göre daha az ama oluyor bunu da söyleyin.

|
    |

Hocam acikca soyleyeyim benim Tv'de hic fark yok acilarda 100 derece 130 derece kenardan bakiyorum ayni goruntu.

|
    |
    Arkadaşlar 55mu8000 bugün kuruldu. TV tavsiye kısmının neden futbol forumuna döndüğünü anlamıyorum bir türlü. Herkesin TV’den beklentisi farklı, kimisi her açıdan aynı performansı izlemek ister kimisi daha canlı renkler. Bu durum ne ips paneli çöp yapar ne de va paneli. TV tamamen sizin göz zevkinize keyfinize göre olmalı, kıyaslanan TVlerin donanımı neredeyse aynı zaten. Ufak tefek detaylar sadece.
    Hı bu arada 55mu8000 gerçekten olmuş bir tv maç ve film performansı 10 numara. Kalitesi duruşu kasası kendini gerçekten belli ediyor. Tavsiye edilebilecek bir tv, alıpta pişman olan var mıdır pek sanmıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ben kendi oturumuma göre en uçta oturacak kişiye göre çektim fotoları, ikincisi TV yi 45 derecenin üzerinde izleyen kişiye zaten kayıp olsa ne olur olmasa ne olur bana göre en fazla 40 derece olmalı bunun üzerine her türlü keyifsiz olacaktır, sizin dediğiniz gibi 30 derece falan da değil 45 derecelik açı var orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagatay_26 -- 4 Mart 2018; 0:2:30 >
    |
    |

Var
    Ama olmaması lazım.Işıkla alakalı olabilir mi acaba?Çünkü IPS in yapısına aykırı.Bu panelin Zaten En büyük artısı geniş görüş açısı :))
    Bu arada kıyasladığınız TV bayağı eski.MU serisi yeni bir seri.Biraz abesle iştigal içindeyiz ama gene de fark olmaması lazımdı.
    Gündüz fotosu alsak arkadan güneş gelmemesi ve parlama olmaması kaydıyla?
    Ben de 5 senelik Sony tv ile 2 senelik samsung un fotolarını atabilirim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: KryCftc

55mu9000 serisinde de yandan izlendiğinde solma flu olma sorunu oluyor mu acaba? Teknosada çalışan arkadaş 49sj800 ü tanıtırken izleme açısını gösteren bir video oynatmıştı ve gerçekten tvye yandan baktığımda bile solma flulaşma olmuyordu. Gel gelelim yine va-ips, 100hz-50hz, 10 bit-8bit muhabbeti ortaya çıkıyor.

Üstadların tavsiyelerine uyarak MU 8000 alacakken aynı fiyata kampanya olunca 55 MU 9000'i aldım.

Yanlardan izleme konusu şu şekilde...

Sağdan ve soldan 30'ar derece toplamda 60 derecede mükemmel izleniyor. 45'lere kadar gelince soluklaşma başlıyor ama görüntü yassılaştığı için flu'nun bir önemi kalmıyor zaten nesneler ince uzun göründüğünden o açılardan izlemenin bir anlamı da olmuyor.

60 derecelik toplam açının içindeyseniz mükemmel seyir zevki ile keyfinize bakıyorsunuz...

Konu sahibi arkadaşıma ve diğer 8000 ya da 9000 tavsiyesinde bulunan forumdaşlarıma teşekkür ediyorum.

|
    |

• Teğmen
    233 Mesaj
    İyi geceler 1 haftalık araştırmadan sonra 3500tl den başladığım bütçeyi bi hayli aşarak 5400 civarina hb indirim kartım ile sony 55xe9005 aldım.

Ben samsung markasına sıcak bakan birisi olmadığım için tercih etmedim ikisini (mu9000) yanyana karşılaştıramadım ama ayrı ayrı karşılaştırdım izlediğim demolarda beni çok rahatsız eden hatta rahatsız eden bir durum göremedim.

Android olması iyi oldu benim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uurse -- 4 Mart 2018; 0:11:36 >
    |
    |

Hocam ıps panel sonuçta 😃, o zaman ki ıps panelle şimdi ki ıps paneller arasında ne kadar fark olabilir, yani aynı ışık altında aynı makine ile çekiyorum fotoları o yüzden kıyas yaptığımız için ışıktan olmaz, ışık farkı dersek o zaman va panelde de aynı şeyi söylemek yanlış olmaz😃, bende ki ıps panelde öyle dandik bir ıps panelde değil onuda belirteyim. Ips panel de kayıp olmaz derseniz yanlış olur, ıps panelde de kayıp oluyor ama va ya göre daha az oluyor demek daha doğru olur benim fikrim ise bu farkın tercih noktasında yeterli bir fark oluşturmadığı yani sizin iddia ettiğiniz gibi leş bir fark yok.

|
    |
    TV nin hakkını verin bol film izleyin lütfen.
    Lütfen filmleri yüksek kapasiteli izleyin.İnternetten dizi film izlemesin kimse.Yazık bu tv lere.
Media Sözlük
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.