Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1372. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sumutlu

3 adet 49mu7400 değiştirmiş ve sonunda para iadesi almış biri olarak vatanın gece kampanyasından 3700 e 49mu8000 aldım. Salı gecesi sipariş verdim cuma öğlen teslim oldu aynı gün kurdular.

İkisini de manyaklık derecesinde test etmiş biri olarak ve 7400 almaya düşünenlere tavsiye amaçlı izlenimlerimi belirtmek istedim.

Siyah kalitesi 8000 de tartışılmaz iyi (net 7400 e göre üstün)
    7400 lerin hepsinde ciddi oranda ışık sızması var, 8000 bu konuda çok iyi çıktı( nazar değmesin 😀 )
    Öne connect bence başarılı bir kablolara çözümü, ne gereği vardı diyenleri anlayabilmiş değilim.
    Görüntü olarak ikisi arasında uçurum yok ama 8000 de daha akıcı bir görüntü var gibi geldi, kontrast kağıt üstünde 8000 daha üstün gözükse de ben arada bir uçurum görmedim.
    Çerçevesiz oluşu baya şık ve ince tv.

Kafam rahat olsun diyorsanız 7400 ile uğraşmayın arkadaşlar.

siyah kalitesi tartışılmaz iyi demişsin
    kontrastta uçurum görmedim demişsin
    kontrast o siyahı sağlamıyor mu

• s_g_m_s kullanıcısına yanıt
    IPS doğru renk üretiyor bu yüzden biz tasarımcılar ips kullanıyoruz. Her panelin avantaj dezavantajları var. Ancak TV gibi bir eğlence ürününde canlı renkler daha fazla parlaklık ve kontrast olması bizi mest ediyor. Yemyeşil doğa da daha yeşil görmek çok az kişinin hoşuna gitmeyecektir. O yüzden profesyonel iş kısmında ips eğlence medya gibi yerlerde de bu şekilde göze hoş gelecek şeyleri ben şahsen daha doğru buluyorum.
    Mesela macbook pro'nun ekranı kontrast ve sıcaklığı basar ki göze daha güzel görünsün. Ama güzel olan her zaman gerçek olan değil. Yanında Dell U2414h monitörü koyunca dağlar kadar fark oluşuyor.
    Ayrıca ips panelin siyah performansı VA yada OLED'e oranla bayağı kötü diyebiliriz. Siyah bir fotoğraf açın karanlıkta karşısından bakın anlarsınız.
  • Nick-TR N kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. Sahibinden üzerinden sattım.
    55mu8000 daha uyguna düşmez diyorsunuz demek.
    Grafikerler in kullandığı o prof ıps monitörler ile TV lerde kullanılan ıps paneller aynı mıdır acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En iyisi 55 almak bir kaç sene sonra 65'e terfi ederiz artık :) Her akşam 22'de bütün siteleri gezeceğim bakalım.
    OLED'ler için biraz erken gibi geliyor bir kaç sene sonra daha iyi olur diye düşünüyorum tavsiyelerniz için teşekkürler.

@Nick-TR @Zerathull

55MU9000 ile 55SJ800V arasında hangisini tavsiye edersiniz?
    Samsung ve LG'nin 2018 modellerinin gelmesi yazı bulur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_efendy34

Teşekkür ederim hocam. Sahibinden üzerinden sattım.
    55mu8000 daha uyguna düşmez diyorsunuz demek.

dediğim gibi black friday da 4500 gördüm o zaman vatan dan aldı arkadaşım
    daha düşük görmedim
    bu modelin 49 inch i de mesela en düşük 3600 gg de 3700 de teknomarket te oldu son 5 aydır
  • cagatay_26 C kullanıcısına yanıt
    Elbette farklılıklar var hocam olmaz olur mu?3 farklı ips var diye biliyorum .ama en kötüsünün bile doğru renk üretemediğini söylemek ya da çöp diye anılması bence biraz fazla olmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: gokyy

En iyisi 55 almak bir kaç sene sonra 65'e terfi ederiz artık :) Her akşam 22'de bütün siteleri gezeceğim bakalım.
    OLED'ler için biraz erken gibi geliyor bir kaç sene sonra daha iyi olur diye düşünüyorum tavsiyelerniz için teşekkürler.

@Nick-TR @Zerathull

55MU9000 ile 55SJ800V arasında hangisini tavsiye edersiniz?
    Samsung ve LG'nin 2018 modellerinin gelmesi yazı bulur mu?

vatan sitesinde takipte kal 2200 den itibaren
    55mu9000 burada da kullananlar var ve çok memnunlar
    55sj800v konusunda bilgim yok kardeşim
    yeni modeller sanırım mayıs gibi çıkıyor ama emin değilim
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.Yazdıklarınıza katılıyorum.

Belli bir yerden sonra da zaten kişisel yorumlar giriyor devreye.Kimisi parlak cafcaflı tamamen gerçeklikten uzak görüntüler seviyor kimisi doğru daha gerçekçi renkler istiyor.İps bana Va dan her zaman daha sıcak gelmiştir.(va panel olarak bu aralar xe9005 ve xe9305 i çok beğeniyorum)O yüzden kesin yargıları doğru bulmuyorum.

İps çöptür demek biraz abesle iştigal.

Her alıcının mutlaka alacağı ürünü görmesi şart.yorumlarla olmuyor bu iş.

Daha ilginç birşey söyleyim hatta bir iddia olsun bu.

Bu forumda kim hangi tv yi alırsa alsın "mekanik sorun çıkmadığı sürece" herkes tv sinden memnun kalacaktır.çünkü göz alışıyor.İnsan hemen adapte oluyor.bir diğer etken de kıyaslama şansı olmaması :)

Bence en güzel tv evinizde bulunan ve uygun fiyata satın aldığınız tv'dir.

Normal bir tv kullanıcısı(haftada en az 2 film izlemeyen,her film izlediğinde ortamı karartıp ses sistemini kurmayan,sadece tv kanalları izleyen kullanıcılar)her tv den memnun kalır.

Genelde giriş seviyesi modellerde ıps panel kullanıldığını düşünürsek bu ıps panellerin düşük spektli paneller olduğunu kabul etmek yanlış olmaz, hal böyle iken bu düşük seviye ıps paneller yerine yaklaşık aynı maliyete va panel tercih etmek sizce doğru olmaz mı?

• by_efendy34 kullanıcısına yanıt
    Vatan indiriminde 4270e dusmustu ama bir daha gelecegini sanmam o indirimin.

Asıl mesele en iyi ürünün elinizdeki ürün olduğunu anlayıp anlamamakta. Forum sağolsun düzen sağolsun hep ulaşamadığımızı kışkırtıyor. TV'un var ama daha iyisi olsun, araban var ama mercedes olsun, evin var ama villa olsun... Hep daha fazlasını isteyince mutsuz oluyoruz. 2700e 50mu7000 aldım iş görüyor yani daha siyah olursa ne olacak başım göğe mi erecek

Olaya bir de böyle bakmak lazım...
  • Periah kullanıcısına yanıt
    Off çok iyiymiş yaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Asıl mesele en iyi ürünün elinizdeki ürün olduğunu anlayıp anlamamakta. Forum sağolsun düzen sağolsun hep ulaşamadığımızı kışkırtıyor. TV'un var ama daha iyisi olsun, araban var ama mercedes olsun, evin var ama villa olsun... Hep daha fazlasını isteyince mutsuz oluyoruz. 2700e 50mu7000 aldım iş görüyor yani daha siyah olursa ne olacak başım göğe mi erecek

Olaya bir de böyle bakmak lazım...

50mu7000 smart özelliklerinden ,web de bulunan fulldhizle ,hdizle vs vs gibi film ve dizi sitelerindeki çalışmasından performansından memnunmusun kardeşim
    Dün bir abimize tv alırken teknosada Sj800v modelini gördüm.Ips panel ve gerçek hz değeri 120hz.

10 bit (8 bit +FRC) panel.(yazılımla 10 bit)

Ben görüntü olarak cihazı beğendim.Uygun fiyat olursa alınır.öyle 5-6 bin verilecek bir tv değil bence.

Tam da Va ile Ips tartışmasının üstüne bir soru olmuş :)

Mu9000 Va panel, 120hz ve gerçek 10 bit

Medya playerınızla test etmekte fayda var.usb çoğu zaman sağlık sonuç veremeyebilir.Hdmı üzerinden bağlantı kurup test etmek bence en mantıklısı.görüş açılarına mutlaka dikkat edin.Tv yi koyacağınız yerde tüm oturanlar tv yi direkt karşıdan görmezse VA panel kabusunuz olabilir.görüş açısı 178 derece dese de öyle birşey Yok.20-30 dereceden sonra görüntüsü kaybı yaşanıyor ki gerçekten can sıkıcı.

Genellikle netflix kullanıyorum hocam. Bazen orada olmayan içerikler için online sitelerden de izliyorum. Akşam eve gidince dediğiniz sitelerde deneme yaparım. Bazı oynatıcıları açmadığı oldu ancak alternatif sunan yerlerde birini mutlaka açıyor. Flash reklamların çok olduğu yerlerde tarayıcı performansı düşüyor. Play'e basana kadar can sıkıcı ama oynatıp tam ekran yaptıktan sonra unutuyorsunuz. Ayrıca telefonda uygulaması var klavye olarak onu kullanıyorum yoksa kendi kumandasından yazı yazmak işkence oluyor. İstediğiniz siteleri özel mesaj atın denerim hocam.
  • ezimuse kullanıcısına yanıt
    Katiliyorum hocam bende orta seviye bir Philips aldim. Goruntu kalitesi muazzam biraz fark icin merakimiz firmalarca kiskirtilip servet odememize neden olunuyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Genellikle netflix kullanıyorum hocam. Bazen orada olmayan içerikler için online sitelerden de izliyorum. Akşam eve gidince dediğiniz sitelerde deneme yaparım. Bazı oynatıcıları açmadığı oldu ancak alternatif sunan yerlerde birini mutlaka açıyor. Flash reklamların çok olduğu yerlerde tarayıcı performansı düşüyor. Play'e basana kadar can sıkıcı ama oynatıp tam ekran yaptıktan sonra unutuyorsunuz. Ayrıca telefonda uygulaması var klavye olarak onu kullanıyorum yoksa kendi kumandasından yazı yazmak işkence oluyor. İstediğiniz siteleri özel mesaj atın denerim hocam.

cevap yeterli hocam çok teşekkür ederim
    acaba bu ufak sorunu mu8000 mu9000 de yaşatıyor mu kullanan bir arkadaş cevap verirse sevinirim
    Mağaza ortamında IPS ile VA panel farkını anlamak "bence" çok mümkün değil. Aradaki fark, Televizyon ev ortamına kurulunca daha net anlaşılıyor. IPS panel kesinlikle çöp değildir, ancak belli bir rakamın üstünde, atıyorum 3500 TL üstünde bir fiyatlandırmayı hak edecek özellikte olduğunu düşünmüyorum. Sırf 100 Hertz diye IPS panel Tv'ye, 4000-5000 TL verilmemeli!

Hem IPS hem de VA panel kullanmış birisi olarak çok net ifade ediyorum, siyah ve kontrast olarak arada dağlar kadar fark var. O nedenle, özelliklere çok takılmadan boyut ve ödenebilecek max. bütçeyi baz almak daha mantıklı.
  • VA panel de şu tam karşıdan izleme olayını anlayamadım yani ben yaşamadım öyle bir sorun , tekno marketde baktım biraz yana geçip ama hiç sıkıntı görmedim
    bir daha gittiğimde daha iyi bakacağım bu olaya cidden enteresan
  • 
Sayfa: önceki 13701371137213731374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.