Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (127. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (4 Mobil) ve 22 Misafir (3 Mobil) - 21 Masaüstü7 Mobil1 Android
5 sn
88.165
Cevap
1.336
Favori
4.695.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
97. Sırada  bugün en iyi #19
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yusufziya

quote:

Orijinalden alıntı: Koreaatom

Tv alacak olan arkadaşlar kesinlikle aklınds olan modelleri mağazalara gidip izlesinler ona göre kıyaslama ve kararını versinler. Burdaki tavsiyelere bakıp internet üzerinden hemen almasınlar derim. Gidip görün kıyaslayın ve kararınızı verin sonra pişman olmayın ;)

elektro marketlerdeki videolar.. özel yapım..

bunlara da inanmamak lazım..

Hocam çoğu tekno markette özel standda değil ise tvler aynı yayını multiswichlerle çoğaltıyorlar. Sizin dediğiniz özel standlarındaki tvleri kendi hazırladıkları demoları oynatıyolar. Kıyaslama yaparken aynı yayında olmasına dikkat edilmeli tabiki ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• qenosit kullanıcısına yanıt
    Konunun adı üzerinde okumadan geçmeyin.
    Arkadaşım konu yazısında neden 4K alınmalı konusunu işlemiştim bir gözat.

• vet.aykut V kullanıcısına yanıt
    O fiyata üst modeli 48ju6470 bulabilirsiniz, sadece arayın. Mesela samsung tizen anakonu bolumune bakin, alanlar olacakti;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • dallass kullanıcısına yanıt
    hocam 1000-2000 arası 4k tv önerin var mı.
  • Nerminator N kullanıcısına yanıt
    Son 2 gün içinde forumdan 2 kişi Samsung 40JU6470 aldık. Ben cuma günü mağazada görüp de beğendim, cumartesi sipariş verdim. Dün de diğer arkadaş meraktan mağazaya gidip bakmış, bakmışken aynı modeli almış :) Bence gidip mağazaya (örneğin Teknosa'ya) 40JU6470 modeline bir bakın. n11'deki indirimlerle mağazadan ortalama 200-300 TL daha ucuza alınabiliyor.

Özel mesajlar da geliyor. Bu 6470 modelini merak eden epey var fakat sanırım biraz arka planda kalmış bir model. Genelde 6070 modeli satılıyor. Fakat 6470 modeli çok çok daha akıcı.
  • 55 inç en az 7-8 yıl kullanabileceğim 3000 tl bütçe ile bir tv tavsiyesi alabilrmiyim. acelem yok 10 15 gün içinde almayı düşünüyorum. 2. el takıntım da yok o fiyatlara şunu bulursan al dediğiniz bir model de olur ancak öncelikle sıfır tercihim. yardımcı olursanız sevinirim. ben o rakama Vestel 55 ua 9300 de karar kıldım ama burda kullananların ve bilenlerin tavsiyesi daha önemli. hali hazırda 70 ekran tüplü tv kullanıyorum. Alalı sekiz yıl oldu. ağırlığımız dizi ve haftada bir iki maç lig tv den tavsiyeniz
  • canocan_07 kullanıcısına yanıt
    bunun akılsız olanı yok mu hocam :D daha ucuz olur hem :P ben smart istemiyorum açıkçası..
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Ok cevabi aldim, tesekkurler.

Smart ve 3d siz istiyorsan phılıps 43puk4900 1500 tl civarı alabilirsin bende modeli düşünüyorum

Benim ilk kriterim akıcı olmasıydı. Bu boyutlarda daha akıcı Tv görmediğim için bunu aldım. Yoksa 4K smart falan önemli değildi benim için. :)

• canocan_07 kullanıcısına yanıt
    peki bunumu yoksa 43puk4900 tavsiye edersin smartla işim olmaz

• dallas kardeş selam...

UC970 bimekste 4,350 TL gözüküyo bu tv hakkında bişi biliyomusun özelliklerine bakıyorum UF950 den aşağı kalır yanı yok fiyatta iyi...

hatta şu karşılaştırmaya bakarsan fazlası var eksiği yok gibi..

http://www.epey.com/televizyon/karsilastir/2801-25578/lg-55uc970v_lg-55uf950v/

aklımı çelmiyo gibi değil, yani fırsat olarak gören kaçırmasın :) muhtemel ellerinde bir tane kalmıştır.
  • bekemyigit B kullanıcısına yanıt
    Mağazada gördüğüm kadarıyla 6470 daha akıcıydı. Hatta bu boyutlarda en akıcı Tv desem yeridir. Fakat ürün henüz bana ulaşıp kurulmadı. Bu nedenle tam bir kıyaslama yapmam doğru olmaz. İstersen bir de 6410 modeline bak. 6470 ile kıyaslayabilirsin. Ben mağazalarda hiç görmedim 6410'u.

• teknosadan samsung 48 ju 6070 i 2789 Tl ye maximum kampanyası ile aldım. 6470 ile aralarında 300 tl fark vardı değermi bu farkı ödemeye bilemedim . Aralarında ne fark var usb hdmi giriş sayısından farkı 6470 lerde PURCOLOR özelliği varmış ..bilenler varmı purcolor nedir ?
    internetten n11 epey kliksa da ucuz olanlar var ama ben garanti uzatma ve sigorta gibi nedenlerden dolayı Teknosa yı tercih ettim. Daha önce kötü deneyimlerim oldu ....
  • Dallas hocam, ben hali hazırda 70 ekran tüplü tv izliyorum ve artık yeni bir tv alma arefesindeyim.
    İzleme mesafem 3 metre. Bu mesafeden 4K 3d Samsung düşünüyorum fakat flat-curved arasında karar veremedim, birbirlerine üstünlükleri nelerdir?
    Çok yandan ya da tam karşıdan veya ikisinin arasındaki açılarda hengisi üstündür?
    Bugün curved alıp yarın pişman olurmuyum?
    Ayrıca bu mesafeden 48" mi yoksa 55"mi almalıyım
    Düşündüğüm tv'ler

Samsung 48JU7500
    Samsung 55JU7500

Bunların curved ve flat olanları mevcut sanırım
    Sizce hem boyut olarak hemde panel olarak hangisi daha uygun
    55" 3 metre için çok büyük değildir umarım
  • arkadaşlar illa 3D istiyosanız pasif 3d olması lazım , oda Philips ve LG de paranız çoksa Sony de var hem 3D diyip hem samsung ismini zikretmekten vazgeçin. aktif 3D iş değil gözlüğü pahalı, bakış açısı kısıtlaması var, gözlüğün pili var vs vs. zati albani ustanın dediğine göre bu aktif 3d nin hakkını hiçbir marka veremiyormuş...
    ya 3d den vazgeçin ya samsung tan. bana göre 3D olayında LG den iyisi yok derinlik bakımından diyorum, sony lerin pasif 3d lileri daha akıcıdır kesin ama çok pahalı. biraz daha kas kendini oled alırsın o şekil. Philipslerinkide LG den daha akıcı görüntüsü ama başka sıkıntıları oluyo. ben mesela vaktim olursa oledleri beklicem , olmazsa üst segment LG almak istiyorum.

3D uğraştıran bişey eğer yüksek kalite film bulmakta zorluk çekecekseniz öyle netteki videolar için ne bilim tv kanalların bir iki belgesel için değmez, daha akıcı görüntü için samsung alın.

birde çok şunu söyliyim 55'' 4k ekranı 2 metreden seyret bişi olmaz zati onun güzelliği orda, 5 metreden sonra zati fhd ve 4k çokta ayırt edilmez...

• quote:

Orijinalden alıntı: dallass

Samsung 48ju7500 almanı öneririm..
    http://www.netsiparis.com/samsung-ue-48ju7500-3d-4k-ultra-hd-smart-led-televizyon?utm_source=epey.com&utm_medium=fiyat&utm_content=ucretsiz_link&utm_campaign=genel

LG49UF8507 ve Samsung UE48ju7500 modelleri ilk aklımda olanlar ancak bu iki modelin dışında;

Sony KD-49X8305C
    Philips 49PUK7100
    Vestel 50UA9200

modelleri hakkında da forum sakini arkadaşlar görüşlerini belirtebilirse çok sevinirim.
    Bu 5 model arasından f/p olarak seçilmesi gereken model hangisidir?

• Tüm İslam aleminin
    Mevlid kandili kutlu olsun...

• CANBABA34 C kullanıcısına yanıt
    Hayır canbaba
    Lg UC970 2014 model 2 işlemcili ve özellik olarak uf950 ile kıyaslanamaz.
    Bütçe babında lg UC970 yerine samsung 55JU7000'i özellikle öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 22 Aralık 2015; 21:16:37 >
  • erdom E kullanıcısına yanıt
    Curved konusu gerçektende bir çıkmaz,
    Favori markaların en pahalı modellerine bakıyorsun çoğu curved,buna istinaden vardır bir bildikleri heralde diyorsun,
    Curvedleri gidip mağaza ortamında izliyorsun özellikle yandan baktığında
    Maç yayınlarında saha çizgileri ve topun
    İzlediği yol hep yayvan yani eğik çizgilere sahip,
    Bana sorarsan eğer oturmayı en sevdiğin köşe tvyi tam karşıdan görmüyorsa curvede hiç meyil etme, vevyerine klasik düz bir ekran ve baya performaslı olan
    Samsung 55ju7000'i öneririm...
    Mesafeye gelince 3mt mesafeye 48de 55de
    Olur bütçen hangisine müsaitse onu al..
    Ama 3mtreden 65 dahi izleyen var aslında 55de fena olmaz...

• 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.