Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1258. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
88.009
Cevap
1.327
Favori
4.687.444
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknosada LG 55uj651v ile 55MU700 i yan yana koymuşlar. Görüntü kaynağı aynı. Samsungun görüntü kalitesi net olarak daha iyiydi. Doğru anladıysam ikiside İPS panel oluyor.
    Ustalar tavsiye ettikleri 50MU7000 in VA panel oiduğunu yazmıştı. Fiyat avantajıda var.
    50MU7000 - 55MU7000 arasında kaldım. Birini tercih edip bu dertten kurtulmam lazım.
    Banada bir tavsiye cevabı yazarsanız çok makbule geçecek. Teşekkür ederim. İyi akşamlar.
    Bütçem 3000-3500 TL kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scetin -- 1 Şubat 2018; 23:31:45 >
  • Gittigidiyorda hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2782₺’ye 50mu7000 mi 3685₺‘Ye 49mu8000 mi?

Acil cevap yorum alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KryCftc

2782₺’ye 50mu7000 mi 3685₺‘Ye 49mu8000 mi?

Acil cevap yorum alabilir miyim?

Çok ama çok acıktın, cebinde yeteri kadar parada var
    bir lokantaya gittin, bir porsiyonmu yoksa iki porsiyonmu köfte istersin :)

Ne demişler neka para oka köfte
    49MU8000
  • quote:

Orijinalden alıntı: mg21

merhaba arkadaşlar 50-55inch bir televiyon almak istiyorum .

bütçe max 3500 .

iptvden sorunsuz maç izlemek başlıca hedefim .

sorunsuzdan kastım şuanki TVde maç esnasında top atılırken topun arkasından gölgesi .
    aynı şekilde futbolcular koşarken çift oluyor adamlar .

hz konusunda gerçek ve yazılım dışında dikkat etmem gereken özellikler neler ??

Bildiğim kadarı ile İPTV konusunda androidlerde çok daha fazla uygulama var
    bu konuda sana sony 49xe8005 modelini önerebilirim..

https://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sony-kd-49xe8005-dahili-uydu-alicili-hdr-4k-ultrahd-android-smart-led-tv-323509494

• dallass kullanıcısına yanıt
    başkan sanırım beni yanlış anladın iptv kutusunu ayriyeten alıp
    hdmi kabloyla bağlıyacam için yazdığım sorunlara çare olsun yeter .

bunun dışında dahili wifi yi olsun arada youtube a gireyim kafi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: scetin

Teknosada LG 55uj651v ile 55MU700 i yan yana koymuşlar. Görüntü kaynağı aynı. Samsungun görüntü kalitesi net olarak daha iyiydi. Doğru anladıysam ikiside İPS panel oluyor.
    Ustalar tavsiye ettikleri 50MU7000 in VA panel oiduğunu yazmıştı. Fiyat avantajıda var.
    50MU7000 - 55MU7000 arasında kaldım. Birini tercih edip bu dertten kurtulmam lazım.
    Banada bir tavsiye cevabı yazarsanız çok makbule geçecek. Teşekkür ederim. İyi akşamlar.
    Bütçem 3000-3500 TL kadar.

Bir konuya açıklık getirmek gerekirse
    Hani Samsungun bazı modellerinin VA değil PLS panel kullandığını dile getiriyoruz
    PLS panele eşdeğer (verilere göre) anlamı ile İPS panel diyoruz ancak
    Samsungun kullandığı bu PLS panel sanırım İPS panelden baya bir farklı
    çünkü bu panellerdeki dediğiniz berraklık ve daha canlılık benimde dikkatimi çekti
    yani ips panelli modellerden çok daha performasnlı bir görüntü sergilediği aşikar,
    bu yüzden eğer 55 inç düşünüyorsan 55mu7000'i alıp kullanmana bak
    hatta alabiliyorsan 55mu7400 modelini al...

• quote:

Orijinalden alıntı: mg21

başkan sanırım beni yanlış anladın iptv kutusunu ayriyeten alıp
    hdmi kabloyla bağlıyacam için yazdığım sorunlara çare olsun yeter .

bunun dışında dahili wifi yi olsun arada youtube a gireyim kafi .

hmmm
    Kardeşim o zaman işletim sistemi konusunda androidden çok daha iyi olan
    tizen işletim sistemli Samsung 49mu8000 tam senlik...
  • dallass kullanıcısına yanıt
    hemen bakıyorum yardımın için teşekkür ederim
  • Arkadaşlar Lg 43uj630v için ne dersiniz acaba.

• Merhaba arkadaşlar,

Uzun süredir araştırma içindeyim TV konusunda ve buradaki tavsiyelere istinaden dün Samsung 55MU8000 ve 9000 modellerini denemeye gittim. Elimde bir 4K bir full HD film vardı. MU9000 ile başladım ve 4K filmde sorun çıkarmadı. Yalnız full HD filmi oynatmaya başlattığımda görüntüde zaman zaman bulanıklaşma gibi, sanki pikseller kare kare ortaya çıkıyormuş gibi oluyordu. Görüntü bir düzelip bir o hâli alıyordu. MU8000 hiç denemedim o yüzden. Bir iki LG modelinde denedim, bahsettiğim sorun yoktu. Acaba cihazda mı sorun vardı?

• 49mu7400 mu 50mu7000 mi sizce ikna edebilirsem 49mu8000 istiyorum fakat fiyati fazla geldi

• Arkadaşlar 5998 Tl'ye aldığım başıma bela olan Bandingli 65pus6521 Philips tv'yi tüketici hakem heyetine veremiyordum çünkü sadece 3000 tl altındaki ürünler tüketici hakem heyetine verilebiliyordu.Yılbaşından itibaren artık 6860tl'ye kadar olan ürünler tüketici hakem heyetine verilebiliyor.
    Bu Philips bana sürekli yalan söyledi,daha öncede konu açmıştım servisleri çok amatör Bandingli tv'ye bir şey yok diyecek kadar gözleri dönmüş bunu bilerek yapıyorlar çünkü iade ile uğraşmak istemiyorlar,servisten gelen 2 eleman tv'ye Bandingli dedi sonrasında Servis sorumlusu TV DE HİÇBİRLŞEY YOKTUR raporu tuttu.Bunları Philips merkeze ve YURT DIŞI PHİLİPS'e de bildirdim şikayet ettim,bandingi gösteren video da gönderdim Hiçbir şey olmadı.
    Arkadaşlar HAKSIZLIĞA GELEMİYORSANIZ,YALANA DOLANA GELEMİYORSANIZ BU PHİLİPS DENEN FİRMADAN UZAK DURUN,ŞİMDİ BAZILARI ''BEN PHİLİPS ALDIM ÇOK MEMNUNUM''FALAN DER AMA TV'DE SORUN OLUNCA PHİLİPS DENEN BU İLKESİZ FİRMANIN GERÇEK YÜZÜNÜ GÖRÜYORSUNUZ.BEN YANDIM SİZ YANMAYIN,EVDEKİ DİĞER TV'DE PHİLİS ONU 8 YIL ÖNCE ALMIŞTIM ONDA DA BANDİNG VAR.
    Forumda İnternet için Turk.net konusunda bir arkadaş turk.net için''Eğer haksızlığa gelemiyorsanız,Haksızlık durumunda telefon açıp Ana avrat küfretme potansiyeline sahip bir yapınız varsa turk.net'ten uzak durun''yazmıştı,Yemin ederim aynı şey Philips içinde geçerli,düşünün turk.net yeni bir firma ama Philips yılların firması ama zihniyet aynı,eğer iyi çıkarsa sorun yok ama Kötü çıkarsa KADERİNİZLE BAŞBAŞA kalıyorsunuz.
    BİLGİ İÇİNhttps://www.aydinlik.com.tr/tuketici-haklarinda-yeni-donem-ekonomi-ocak-2018

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi satem -- 2 Şubat 2018; 10:24:37 >

• 7000 serisi VA Panel mi hocam? fiyat açısından 7000 serisinne bakıyorum? 55MU7000 / 50MU70000?
  • Bende 55mu9000 i çarşamba günü kargodan teslim aldım. Teslim alırken kontrol de ettim ama farkedemedigim bir hasar çıktı kutuda. Tam da kutunun panele bakan tarafında ve tam ortada. Tv haftaya Perşembe günü kurulacak. Açıp bakamıyorumda malum. Kaç gündür uykularımı kaçırıyor bu durum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xallez -- 2 Şubat 2018; 14:24:16 >
  • Xallez X kullanıcısına yanıt
    Valla iyice buluttan nem kapar olduk

Arkadaşım Merak etme telaşlanma,
    bence hiç bir şey yok o nokta kadar şeyde :)

Kutuyu zaten servis açıyor,
    Senin dikkat etmen gereken nokta şu;
    (bu nokta kadar izden bahsetmiyorum)
    Genel olarak panelde bir ayıp veya taşıma esnasından bir darp'tan ötürü hasar çıkmasına karşın,
    Servis paneli kutudan çıkarınca öyle ayıpsamadan çekinmeden, dur arkadaş kurulumdan önce musadenle şu panelin bir ayıbı çiziği varmı diye sağını solunu kontrol edelim de.

Ha olaki panelde böyle bir ayıp veya hasar çıktı,
    Bu hernekadar can sıkan bir durum olsada
    Yine telaşa gerek yok, bu durumda servis tutanak tutar sizde bu tutanakla iade/değişim işlemlerini başlatırsınız bu kadar...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

7000 serisi VA Panel mi hocam? fiyat açısından 7000 serisinne bakıyorum? 55MU7000 / 50MU70000?

50mu7000 VA
    55mu7000 PLS/İPS
    Önceki sayfalarda değinmiştim...

SAMSUNG'un TR'deki VA Panelli modelleri

40MU7000 (Tam emin değilim)
    43MU7000
    50MU7000
    (∞)MU7500 (Tam emin değilim)
    (∞)MU8000
    (∞)MU9000
    (∞)MU9500
    (∞)Q7-8-9

Kalan diğer modellerin Panel türleri (emin omamakla beraber)
    %90'ı PLS yani İPS Panele sahiptir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BYYUNUSX

7000 serisi VA Panel mi hocam? fiyat açısından 7000 serisinne bakıyorum? 55MU7000 / 50MU70000?

Ekran büyüklüğüne kendiniz karar verin,
    izleme mesafeniz 2.5 metre civarıysa 55" ekran tercih edilebilir.
    55mu7000 ips , onun için 55MU8000 tercih ediliyordu.
    İZLEME MESAFESİ daha yakınsa 50" yeterli gelir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordford50 -- 2 Şubat 2018; 11:44:16 >
  • Xallez X kullanıcısına yanıt
    ÇOK hasar yok gibi ama kontrol etmek lazım.
    .
    geçen yıl kargoya bişey veriyordum,
    aracı yüklemelerine şahit oldum.
    öncelikle led tv yi yere yatırdılar güzelce,
    üzerinede ellerine ne geçtiyse yerleştirdiler...
  • 40-43" arası sony android tv almak istiyorum ama bulamadım.Güncel bir model varmı yada kısa zamanda gelecek mi bu ölçülerde?
  • 
Sayfa: önceki 12561257125812591260
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.