Şimdi Ara

TV Tavsiyeleri [ANA KONU] (1042. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: sizemore Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü2 Mobil
5 sn
88.155
Cevap
1.337
Favori
4.694.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
222 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • smart ozelligi olmayan uydu yayını ve usb den film seyredilebilecek hangi tv alınabilir, 1300 tl bütçe ile.
  • Merhabalar,

Yazılanları takip ederek Samsung 50MU7000 aldım.

Ürün yerinde inceledim. VA panel olması benim aklımı çeldi.

Dar açılarda VA panelin eksi özelliği olarak gösterilen bariz görüntü performans kaybı gözlemlemedim.

Ürünü Vatan'dan webe özel 2699 TL'ye aldım.

Şu an yine 20 ürüne aynı indirim var;

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-ue-50mu7000-50-125-cm-uhd-smart-tv.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: noyn__

Arkadaşlar 3 aya bende bir tv alcacağım. Genelde netflix, ps4, maç izlemek için kullanacağım. 3 model arasında kaldım sürekli karar değiştirmekten bıktım bi yardım edin lütfen sizce hangisi ve neden ?

Ayrıca 4 metre mesafe için 55 inch idealmi yoksa aynı modellerin 65 inch olanlarınımı tercih etmeliyim ?

Xe9005>mu9000 bir tık daha iyi mu9000 kontrast olarak daha iyi sony den lg ise bu modellerin yanına bile yaklaşamaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar, lg55eg7av ile samsung 55mu8000 arasından hangisinş tercih edersiniz. Lg oled olması açısındam bir tık önde gibi mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre1752

Merhabalar, lg55eg7av ile samsung 55mu8000 arasından hangisinş tercih edersiniz. Lg oled olması açısındam bir tık önde gibi mi?

LG oled olsa ne yazar fullhd Panel
    Tabiki seçim 4K 55mu8000 olmalı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

hocam konu o değil konu ne biliyormusunuz adam tv ye verilecek 4 bini gereksiz buluyor ne gerek var diyor 2-3 bin olanda aynı işi görmüyormu diyor ama iphone 7 kullanıyor bu adama madem öyle samsung j7 xiaomi mi modelleride örneğin aynı işleri yapabiliyor e ama iphone kalite diyor iphone kalitede tv lerde kalite farkı yok sanki :)

hocam vestel ua9000 serilerinde 100 hz gerçek panel hızı olduğu söyleniyo doğrumu
  • dallass kullanıcısına yanıt
    Hocam vatanda bakma şansım oldu lgnin siyahları 4k ledlere göre daha bir siyah görünüyor, grimsi siyahları hiç sevmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dallass

quote:

Merhabalar, lg55eg7av ile samsung 55mu8000 arasından hangisinş tercih edersiniz. Lg oled olması açısındam bir tık önde gibi mi?

hocam vestel ua9000 serilerinde 100 hz gerçek panel hızı olduğu söyleniyo doğrumu
  • quote:

Hocam vatanda bakma şansım oldu lgnin siyahları 4k ledlere göre daha bir siyah görünüyor, grimsi siyahları hiç sevmiyorum.

mu8000/9000 lerde siyah konusunda oledden aşağı kalır yanı yok
    bu saatten sonra 4-5000 gibi bir rakamı full hd bir panele vermek
    bana kalırsa (sözüm meclisten dışarı) ahmaklık olur..
  • Dallas kardeşim bana bir yardımcı olurmusun lütfen artık yoruldum araştırmaktan Bu 4 modelden hangisini önerirsin:

1-Sony 55XE9005

2-LG55EG9A7V

3-Samsung 55MU9000

4-Lg55sj850V

teşekkür ederim, ben biraz daha bakınayım samsunglara o halde.
  • quote:

Tüm renkleri etkileyen mavi tonları seviyormusunuz yada uzun süre sabit kalınca ekrana yapışan görüntüleri yada led tv lere göre düşük olan parlaklık ve kontrastları ve buna bağlı olan düşük hdr performansını 2017 yılında fhd tv bakmanız kısmına girmedim bile farkettiyseniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

Bilgim yok hocam ama mağazada izlediğimde 100 hz performansı görmedim bide renkler pastel boya gibi

• RNNN kullanıcısına yanıt
    o zaman ucuz etin yahnisi olaraktan lg oledi rafa kaldırıyorum :D
  • RNNN kardeşim senin yorumunuda bekliyorum

• Emre1752 E kullanıcısına yanıt
    En mantıklısını yaparsınız bence :)

• lawyer3761 L kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle xe9005 ben keneim mu9000 kıllanıyorum ama taksit avantajı denk geldi ondan mu9000 oldu yoksa kesinlikle xe9005 alırdım lg leri direk eleyin zaten bu tv lerin ayarında değiller sony her konuda bir tık daha iyi mu9000 den ama çok ufaj farklar gözle ayırt edemezsiniz yalnız samsung kontrast olarak daha başarılı birde normal yayınlarda samsung daha canlı parlak hdr de ise sony daha iyi ama genelde normal yayınlar izlediğimiz için samsumg o konuda bira daha öne çıkıyor birde samsungun renkler biraz daha parlak yumusaktır sony daha doğal gerçege yakındır gerisi size kalmış :)

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

quote:

Orijinalden alıntı: YasinJR10

quote:

quote:

Bilgim yok hocam ama mağazada izlediğimde 100 hz performansı görmedim bide renkler pastel boya gibi

hocam piyasada gerçek panel hızı 100 hz tv yok neden

Tespite bak. Böyle saçma bir mantık daha önce görmemiştim iyi oldu. Forumda öneride bulunanların mantıklarını, kapasitelerini ve seviyelerini arkadaşlar görmüş oldu.

Sadece yüzeysel senin mantığınla sana cevap vereceğim. 80 tane cep telefonu sığıyormuş tv'ye o yüzden fiyatını direk 80 ile çarpıyorsun. Peki o tv de 80 tane işlemci, 80 tane ram, 80 tane 160 tane kamera vs. vs. vs. var zaten.

Bir de tespiti trajikomik diye bitirmişsin. Gülmekten ne yazacağımı toparlayamıyorum. Ülkeyi kurtaracak derin düşüncelere dalıyorum sonra.

Bu arada teknolojik ürünlerde benzer işi yapanların (ki kıyasladığın şeyler aynı işi yapmıyor bile, birkaç ortak özellik dışında) boyut olarak küçük olanını yapmak daha zordur. Küçük olanı daha kıymetlidir.

Üstad! boş ver sen çok kasma böyle tespitler yapma. Öneri isteyen arkadaşlara xe9005 mu9000 falan öner üstad yerine koysunlar.

• RNNN kardeşim lg oled miş çok övdüler ama 4k değil full hd ondan bende çok sıcak bakmadım. Fiyat olarak sony 9005 6250 tl alınması değerse seninde tavsiyenle alayım ben bunu

• 
Sayfa: önceki 10401041104210431044
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.